LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
E ovako:
1. Bog ako misli nesto da nam uradi uradice nam na "onom" svetu.
2. Ljudi su svakakvi tako kao sto kaze Zems treba biti samo oprezan i spreman na sve.
3. Najvecu stetu mozes sam sebi da naneses.

O opreznosti kao posledici straha pisao sam u postu No 4 na ovoj sekciji. Vidim da se i Zems i ti implicite slažete sa time, samo što to različito formulišemo.
Uglavnom je tačno da ćovjek sam sebi nejčešće napravi najveću štetu, no, to nije praviilo. Znaju tu i drugi itekako umiješati svoje prste!
 
Član
Učlanjen(a)
31.08.2009
Poruka
434
O opreznosti kao posledici straha pisao sam u postu No 4 na ovoj sekciji. Vidim da se i Zems i ti implicite slažete sa time, samo što to različito formulišemo.
Uglavnom je tačno da ćovjek sam sebi nejčešće napravi najveću štetu, no, to nije praviilo. Znaju tu i drugi itekako umiješati svoje prste!

Tacno slazem se sa ovim sto si napisao. yes3
Jednom recju svi se mi bojimo nepoznatog i iz toga potice taj strah.
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
28.05.2009
Poruka
6.664
дефинитивно треба се плашити само својих поступака.
сами себи све чинимо.
 
Član
Učlanjen(a)
13.02.2009
Poruka
1.014
Postoje samo dve stvari kojih se bojim.

Prva je - Bog!

Druga - Zmije! :)
 
Član
Učlanjen(a)
05.08.2009
Poruka
89
Postoje samo dve stvari kojih se bojim.

Prva je - Bog!

Druga - Zmije! :)

I ja se takodje bojim Boga . . .
a kada bih rekla ne plashim se vishe nicheg mislim da bih malo slagala jer. . .uplashim se ja ali svaki strah se moze savladati pa me to chini sigurnijom:dance2:
 
Član
Učlanjen(a)
13.02.2009
Poruka
1.014
Jednostavno, ne postoji čovek koji nema strahove.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
I ja se takodje bojim Boga . . .
a kada bih rekla ne plashim se vishe nicheg mislim da bih malo slagala jer. . .uplashim se ja ali svaki strah se moze savladati pa me to chini sigurnijom:dance2:

Zašto se bojite Boga? Poslednja stvar koje treba da se bojite je Bog! On je dobar, milostiv, velikodušan, pravedan...
Prvo se treba plašiti samog sebe i svojih postupaka, zatim drugih nedobronamjernih ljudi i njihovih postupaka i na kraju prirodnih katastrofa. Neko je već rekao, da nema čovjeka koji nema neki strah. To je tačno. Nije hrabar onaj ko se ničega ne boji (on je lud), nego onaj koji savlada svoj strah!
 
Učlanjen(a)
19.09.2009
Poruka
27.640
Zašto se bojite Boga? Poslednja stvar koje treba da se bojite je Bog! On je dobar, milostiv, velikodušan, pravedan...
Prvo se treba plašiti samog sebe i svojih postupaka, zatim drugih nedobronamjernih ljudi i njihovih postupaka i na kraju prirodnih katastrofa. Neko je već rekao, da nema čovjeka koji nema neki strah. To je tačno. Nije hrabar onaj ko se ničega ne boji (on je lud), nego onaj koji savlada svoj strah!

Upravo tako,veoma lepo rečeno yes3
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Zašto se bojite Boga? Poslednja stvar koje treba da se bojite je Bog! On je dobar, milostiv, velikodušan, pravedan...
Prvo se treba plašiti samog sebe i svojih postupaka, zatim drugih nedobronamjernih ljudi i njihovih postupaka i na kraju prirodnih katastrofa. Neko je već rekao, da nema čovjeka koji nema neki strah. To je tačno. Nije hrabar onaj ko se ničega ne boji (on je lud), nego onaj koji savlada svoj strah!

Ovo zvuči previše prepotentno i idealistički. To znači da onaj ko ne zna da se izbori sa svojim strahom ili strahovima nije hrabar ili je slabić.
Ne bih se s tim složio, jer postoje razne vrste strahova, razne vrste opterećenja, razne vrste problema koje potiču iz raznih perioda života. Zbog toga ne bih nekoga tek tako osudio na osnovu neke uopštene forumulacije. a posebna priča je to što veoma mali broj ljudi ima taj pobednički mentalitet
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Ovo zvuči previše prepotentno i idealistički. To znači da onaj ko ne zna da se izbori sa svojim strahom ili strahovima nije hrabar ili je slabić.
Ne bih se s tim složio, jer postoje razne vrste strahova, razne vrste opterećenja, razne vrste problema koje potiču iz raznih perioda života. Zbog toga ne bih nekoga tek tako osudio na osnovu neke uopštene forumulacije. a posebna priča je to što veoma mali broj ljudi ima taj pobednički mentalitet

Niko ovdje nikoga ne osuđuje. Nije rečeno da svi ljudi moraju biti hrabri, e da bi bili ljudi. Šta više, mali je broj onih za koje se može reći da su hrabri, a neuporedivo je više onih koji žive sa svojim strahovima i ne pokušavajući da te strahove savladaju. Ništa ovdje nema prepotentno, a još manje idealističko.
 
Natrag
Top