LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Istina, ako pricamo o slobodi u materijalnom svetu.
Opet kazem , sta ako ima nesto iznad? Sloboda bas od tog materijalnog sveta.

[/QUOTE]


Teško da ima nešto "iznad". Mislim da našu duhovnu aktivnost, u najvećoj mjeri, određuje, upravo, taj materijalni svijet u kome živimo. Htjeli ili ne, potčinjeni smo tome svijetu. Nije moguće redukovati misao na nešto izvan materijalnog svijeta i pri tom se potpuno osloboditi njegovog uticaja, pa i strahova koje on nosi sa sobom. Može nam se nekada pričiniti da to uspijevamo, ali to je samo privid.
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
01.01.1970
Poruka
2.888
U tome nam se razlikuju stavovi. Ja ipak mislim da je moguce i ne zelim da se ogranicim na materijalni svet, bas zbog toga kakav jeste.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
OK. Ako u tome uspiješ, super!
Misliš li da kad neko od nas "odluta" u neku imaginaciju, da je i na trenutak oslobođen podsvjesnog uticaja materijalnog svijeta?
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
28.05.2009
Poruka
6.664
On ne odluta,on se uzdiže i kada se uzdigne shvati da je sve energija i da je stvar u duhovnom,a ne u materijalnom.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
On ne odluta,on se uzdiže i kada se uzdigne shvati da je sve energija i da je stvar u duhovnom,a ne u materijalnom.
Ono "odluta" sam stavio pod navodnike, ako si primjetio. Naravno, da je duhovna strana čovjekovog života primarna. Niko to nije osporio. Ovdje govorim o tome koliko je ono duhovno u nama pod uticajem puke svakodnevnice.
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
01.01.1970
Poruka
2.888
OK. Ako u tome uspiješ, super!
Misliš li da kad neko od nas "odluta" u neku imaginaciju, da je i na trenutak oslobođen podsvjesnog uticaja materijalnog svijeta?
Dobro pitanje.
Ne bi to nazvao imaginacijom. Pre bi ono sto mi nazivamo stvarnoscu nazvao tako a cilj u zivotu nam je da se " probudimo " iz iste.
A odgovor je da, mislim da je tako.
 
Član
Učlanjen(a)
21.06.2009
Poruka
80
Dobro pitanje.
Ne bi to nazvao imaginacijom. Pre bi ono sto mi nazivamo stvarnoscu nazvao tako a cilj u zivotu nam je da se " probudimo " iz iste.
A odgovor je da, mislim da je tako.


A ta druga ili prava stvarnost je verovatno bolja, i tamo verovatno nema straha. Ovo podseća na pilule za buđenje iz Matrix-a. ;)
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Na žalost, ne postoji više stvarnosti osim jedne, a to je ovaj svijet u kome živimo.
 
Natrag
Top