LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
To je tvoj pogled na svet.

Pa, jeste, to je moj pogled na svijet. Ali, ne samo moj. To je i stav današnje oficijelne nauke. Naravno, svako od nas može imati svoje mišljnje o svemu, a kako će to mišljenje biti prihvaćeno i shvaćeno, druga je stvar.
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
01.01.1970
Poruka
2.888
Naravno, svako ima prava da veruje u ono sta hoce. A isto to verovanje i usmerava nase zivote u tom pravcu i iz njega se radja motiv ka tom cilju, kakav god on bio.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Ima jedna interesantna definicija vjere, mislim da je u Novom zvjatu, nisam posve siguran, a ona glasi: Vjera je tvrdo čekanje onoga čemu se nadamo i dokazivanje onoga što ne vidimo.

E, sad, da ne bi otišli u offtopic, meni je interesantno pitanje: oslobađa li vjera čovjeka od straha i ako to čini, u kojoj mjeri to čini?
Drugo interesantno pitanje u ovom kontekstu jeste: Da li je strah razlog što čovjek vjeruje?
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Zavisi u sta veruje.



Ne, strah se samo covekovo neznanje.

Sigurno da je strah u njevećoj mjeri posledica čovjekovog neznanja, ali, nije li to, uprvo, razlog što se čovjek predaje vjeri da bi se oslobodio toga straha?
 
Poslednja izmena:
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
01.01.1970
Poruka
2.888
Vera ( u konenkstu ove teme ) moze i da se nazove traganje za odgovorima....istinom , a da bi prevazisli strah potrebni su nam bas neki od tih odgovora koje sami treba da spoznamo.
Jednostavnije receno:
Imam strah- imam problem , potrebno mi je resenje kako da ga resim.....i tu krece traganje.
Tako da bi ja na tvoje pitanje odgovorio DA.
 
Član
Učlanjen(a)
31.08.2009
Poruka
434
E ovako:
1. Bog ako misli nesto da nam uradi uradice nam na "onom" svetu.
2. Ljudi su svakakvi tako kao sto kaze Zems treba biti samo oprezan i spreman na sve.
3. Najvecu stetu mozes sam sebi da naneses.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top