MODERATOR
Učlanjen(a)
28.05.2009
Poruka
6.664
да ли се плашите и чега или кога?
да ли сте пробали да победите свој страх и на који начин?

постоје разноразни страхови,и махом су они стечени.
ако су стечени значи да могу и да се победе.
човек се рађа са два страха и то су урођени страхови:страх од пада и страх од буке.
та два страха временом побеђујемо,али зато се нагомила хиљаду других страхова.
како их победити?
 
Član
Učlanjen(a)
06.07.2009
Poruka
265
Razni autori pišu različito na ovu temu. Jedna stvar je ipak zajednička - strah je posledica neznanja, nesigurnosti, predrasuda (koje opet spada u neznanje)...
Jedini način prevazilaženja strahova je suočavanje sa problemom. Živeti bez strahova je moguće, a kad to dostignemo više sebe nećemo kočiti na putu ka uspehu u životu.
Kao i svaki pojedinac, naravno da imam strahova, ali čitala sam dosta na tu temu pa radim na njihovom prevazilaženju.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Živeti bez strahova je moguće, a kad to dostignemo više sebe nećemo kočiti na putu ka uspehu u životu.
.

Mislim da ova tvrdnja ne stoji. Živiti bez nekoga straha nije moguće. Uvijek postoji nešto čega se čovjek plaši. A plašiti se, nikako ne znači umanjiti svoje šanse za uspjeh u životu. Naprotiv, strah tjera čovjeka na oprez, a oprez nikada nije suvišan.
No, nije problem u strahu kao takvom. On je, kao što rekoh sastavni dio života. Problem se javlja kada taj strah treba savladati. Nekim ljudima to uspijeva a nekima ne. Ne postoji recept za savlađivanje straha. To je usko vezano sa ukupnim mentalnim sklopom svake individue.
S razlogom se kaže: nije hrabrost ne plašiti se, (to je ludost) nego je hrabrost savladati strah!
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
01.01.1970
Poruka
2.888
Ako strah tera na oprez, zasto onda da ga savladavamo uopste, bicemo neoprezni.
 
Učlanjen(a)
19.09.2009
Poruka
27.640
да ли се плашите и чега или кога?
да ли сте пробали да победите свој страх и на који начин?

постоје разноразни страхови,и махом су они стечени.
ако су стечени значи да могу и да се победе.
човек се рађа са два страха и то су урођени страхови:страх од пада и страх од буке.
та два страха временом побеђујемо,али зато се нагомила хиљаду других страхова.
како их победити?

Mišljenja sam da stečeni strahovi mogu da se pobede a to je jedino znanjem i kasnije suočenjem sa tim strahom,jel svi se mi bojimo ne poznatog dok to nepoznato ne upoznamo.Dok urođeni strahovi donekle ostaju,naravno sve zavisi od osobe do osobe jel nismo svi isti.
Na primer moja drugarica sa svijih 25 godina od rođenjan se boji pauka,i koliko god da joj bilo ko ukaže na to da je on sasvim bezopasan ne vredi,njen strah je i dalje postojan.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Ako strah tera na oprez, zasto onda da ga savladavamo uopste, bicemo neoprezni
.
Zato što nas svaki strah ne smije u konačnici zaustaviti. Neki strahovi se mogu savladati lakše, neki teže, a neki nikako. Način na koji ćemo to uraditi zavisi od mnogih okolnosti, a najviše od nas samih. Hoćemo li u takav poduhvat krenuti ne misleći na posledice, ili ćemo prethodno odvagati sve aspekte toga postupka (oprez), ne znači da ćemo u drugom slučaju stati, nego samo da nećemo srljati.
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
01.01.1970
Poruka
2.888
Mislim da ova tvrdnja ne stoji. Živiti bez nekoga straha nije moguće. Uvijek postoji nešto čega se čovjek plaši. A plašiti se, nikako ne znači umanjiti svoje šanse za uspjeh u životu. Naprotiv, strah tjera čovjeka na oprez, a oprez nikada nije suvišan.

Plasim se da pridjem osobi koju volim
Plasim se da kazem istinu
Plasim se da idem na razgovor za posao
Plasim se da promenim posao iako mi ovaj ne odgovara
Plasim se da ulozim novac
PLasim se da se suocim sa stvarnoscu
.
.
.

Zar ja imam sanse za uspehom?

Mišljenja sam da stečeni strahovi mogu da se pobede a to je jedino znanjem i kasnije suočenjem sa tim strahom,jel svi se mi bojimo ne poznatog dok to nepoznato ne upoznamo.

Apsolutno se slazem sa ovim
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Plasim se da pridjem osobi koju volim
Plasim se da kazem istinu
Plasim se da idem na razgovor za posao
Plasim se da promenim posao iako mi ovaj ne odgovara
Plasim se da ulozim novac
PLasim se da se suocim sa stvarnoscu
.
.
.

Zar ja imam sanse za uspehom?



Apsolutno se slazem sa ovim
Ovo što sam boldovao, sadrži u sebi sve ostalo što je nabrojano. Takav strah postoji kod mnogih. Čovjek se ne može promijeniti preko noći. Ali, šta god radio i kako god razmišljao, sa stvarnošću se mora suočiti. Kažem, ne odjednom i ne preko noći, ali, diferencirano i postepeno, svakako.
Važno je, u ovom slučaju, napraviti prvi korak, ali, ne manje je važno dobro ga pripremiti, a to, između ostalog, znači, i biti spreman na bilo koji ishod.
Uspije li taj prvi korak, ostale je mnogo lakše napraviti. Čovjek dobije samopouzdanje i vjeru u svoje mogućnosti, a to je već pola budućeg uspjeha.
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
01.01.1970
Poruka
2.888
Da , zato sam i stavio poslednje....i ovo sto si sada rekao je na mestu i samo potrdjuje da dokle god imamo taj strah u sebi ne mozemo imati uspeha u zivotu.
 
Natrag
Top