Religija - rasprave o nedoumicama

Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
Gonili su tokom cele istorije, gonice i pred Hristov dolazak.

Nije Bozja volja da njegova crkva bude progonjena.
Progonstvo u kontekstu biblije moze da predstavlja i sud Bozji zbog bezbostva.

Sto se tice ovog podnevlja Balkana na kome mi zivimo, ono je u istoriji pa i danas bilo pod stalnim napadima velikih sila, ali ne zato sto je ovde navodno crkva Bozja, vec zato sto je ovo podnevlje predodredjeno da u njemu budu podignuti oni koji treba da najave vreme kraja i Hristovog drugog dolaska u slavi.
Odavde ce poniknuti Ilija koji treba da dodje u poslednjem vremenu, odnosno - on je vec tu.

Zato je sotona posebno angazovan na rusenju ovog Bozjeg plana, i mi zato imamo istoriju ratova i napada na Srbe kao naciju, jer Bog je izabrao da u ovom narodu podigne svoje izabrane sluge koji ce ispuniti njegovu zacrtanu volju.
Ja ti govorim o neprestanom gonjenju zbog vere, a ne nacionalnosti, vas nikada nisu gonili, ako je su kada i ko?
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Gonili su tokom cele istorije, gonice i pred Hristov dolazak.

Nije Bozja volja da njegova crkva bude progonjena.
Progonstvo u kontekstu biblije moze da predstavlja i sud Bozji zbog bezbostva.

Evo, konačno si sam došao na pravu stvar. Ako vas nešto i goni to je "sud Bozji zbog bezbostva".

Sto se tice ovog podnevlja Balkana na kome mi zivimo, ono je u istoriji pa i danas bilo pod stalnim napadima velikih sila, ali ne zato sto je ovde navodno crkva Bozja, vec zato sto je ovo podnevlje predodredjeno da u njemu budu podignuti oni koji treba da najave vreme kraja i Hristovog drugog dolaska u slavi.
Odavde ce poniknuti Ilija koji treba da dodje u poslednjem vremenu, odnosno - on je vec tu.

Kad će se očitovati? Kojeg datuma?

Zato je sotona posebno angazovan na rusenju ovog Bozjeg plana, i mi zato imamo istoriju ratova i napada na Srbe kao naciju, jer Bog je izabrao da u ovom narodu podigne svoje izabrane sluge koji ce ispuniti njegovu zacrtanu volju.

Deretiću, Deretiću.:mig:
 
Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
Da, toliko o tome..
Nema vise argumenata, nikad ih nisi ni imao, ja ti govorim istinu i pokusavam da ti ukazem na zabludu, evo kakvo se meni cudo danas dogodilo, razmisljao sam o mrtvima, dusi, duhu, zagrobnom zivotu ili kako vec vi to zovete i da li on postoji i otvorio sam Sveto Pismo na jednom stihu koji glasi:
27. Јер нећеш оставити душу моју у аду, нити ћеш дати да Светац твој види труљење.
28. Показао си ми путеве живота, испунићеш ме весеља лицем твојим.

29. Људи браћо, нека је допуштено са слободом рећи вам за праоца Давида да и умрије, и укопан би, и гроб је његов међу нама до овога дана.

30. Будући, дакле, да је био пророк, и знајући да му се Бог заклетвом заклео да ће од плода бедара његових по тијелу подигнути Христа да сједи на пријестолу његову,

31. Предвидјевши говори за васкрсење Христово да не би остављена душа његова у аду, нити тијело његово видје труљења.

32. Овога Исуса васкрсе Бог, чему смо сви ми свједоци.
Dusa nije covek ona je deo coveka, nije ovo prvi puta da mis enesto ovako desava i nisam jedini, ali sebe ne smatram nikakvim prorokom niti izabranikom Bozijim vec nedostojnim slugom koji molim Boga da ga udostoji svog mislosrdja.

Jasno se govori da dusa nije umirala vec se nalazila u adu(kog vi smatrate paganskim ucenjem).
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Jasno se govori da dusa nije umirala vec se nalazila u adu(kog vi smatrate paganskim ucenjem).

Pa nije ostavljen u grobu, a ne u paklu. Bukvalni prevod u Psalmu je "Nećeš mene ostaviti u paklu" znači grobu.

Ne smatramo ga mi nego jeste paganski.

"Staroegipatska mitologija" M.A.Matje

66. strana "Tebe poštuju stanovnici Duata. Klanjaju ti se žitelji pakla."



"Kerber" 11. podvig strana 175. "Gospodar carstva umrlih i njegova žena Persefona s divljenjem su gledali sina velikog gromovnika..."

Kerber 11. podvig strana 174. "U podzemno carstvo ga je uveo vesnik bogova Hermes sprovodnik DUŠA UMRLIH.


U Hebrejskim pismima Biblije riječ ”pakao“ prijevod je hebrejske riječi šeol. Ona se pojavljuje 65 puta, i u Autoriziranom prijevodu Biblije kralja Džejmsa prevedena je 31 put sa ”pakao“, 31 put sa ”grob“ i 3 puta sa ”jama“. U Grčkim pismima tog biblijskog prijevoda riječ ”pakao“ prijevod je grčke riječi Hades na svih njenih deset mjesta. I šeol i hades znače opći grob čovječanstva, i nikada se ne odnose na bol ili vatrene muke ili bilo koga tko živi nekoliko kilometara ispod površine zemlje u Sibiru!


Zapazite da za Davida piše GROB, a Isus je isto stavljen u grob, iako je napisano HADES.



29Braćo, dopustite da vam otvoreno kažem: praotac je David umro, pokopan je i eno mu među nama groba sve do današnjeg dana. 30Ali kako je bio prorok i znao da mu se zakletvom zakle Bog plod utrobe njegove posaditi na prijestolje njegovo, 31unaprijed je vidio i navijestio uskrsnuće Kristovo: Nije ostavljen u Podzemlju niti mu tijelo truleži ugleda. Djela 2



Pisci NZ su Jevreji svakako da riječima HADES i TARTAROS nisu mislili na grčku riječ pakao kao mjesto mučenja. Luka koji je napisao Djela je citirao apostola Petra koji je citirao Psalam u kojem se nalazi riječ ŠEOL.


Vidiš da se spominje tijelo da mu nije ostalo u PODZEMLJU. Znači u GROBU.
 
Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
Pa nije ostavljen u grobu, a ne u paklu. Bukvalni prevod u Psalmu je "Nećeš mene ostaviti u paklu" znači grobu.

Ne smatramo ga mi nego jeste paganski.

"Staroegipatska mitologija" M.A.Matje

66. strana "Tebe poštuju stanovnici Duata. Klanjaju ti se žitelji pakla."



"Kerber" 11. podvig strana 175. "Gospodar carstva umrlih i njegova žena Persefona s divljenjem su gledali sina velikog gromovnika..."

Kerber 11. podvig strana 174. "U podzemno carstvo ga je uveo vesnik bogova Hermes sprovodnik DUŠA UMRLIH.


U Hebrejskim pismima Biblije riječ ”pakao“ prijevod je hebrejske riječi šeol. Ona se pojavljuje 65 puta, i u Autoriziranom prijevodu Biblije kralja Džejmsa prevedena je 31 put sa ”pakao“, 31 put sa ”grob“ i 3 puta sa ”jama“. U Grčkim pismima tog biblijskog prijevoda riječ ”pakao“ prijevod je grčke riječi Hades na svih njenih deset mjesta. I šeol i hades znače opći grob čovječanstva, i nikada se ne odnose na bol ili vatrene muke ili bilo koga tko živi nekoliko kilometara ispod površine zemlje u Sibiru!


Zapazite da za Davida piše GROB, a Isus je isto stavljen u grob, iako je napisano HADES.



29Braćo, dopustite da vam otvoreno kažem: praotac je David umro, pokopan je i eno mu među nama groba sve do današnjeg dana. 30Ali kako je bio prorok i znao da mu se zakletvom zakle Bog plod utrobe njegove posaditi na prijestolje njegovo, 31unaprijed je vidio i navijestio uskrsnuće Kristovo: Nije ostavljen u Podzemlju niti mu tijelo truleži ugleda. Djela 2



Pisci NZ su Jevreji svakako da riječima HADES i TARTAROS nisu mislili na grčku riječ pakao kao mjesto mučenja. Luka koji je napisao Djela je citirao apostola Petra koji je citirao Psalam u kojem se nalazi riječ ŠEOL.
Ajde sto izvrcete Sveto Pismo, ali ti izvrces moje reci, ad nije mesto vec skup duhova tj. ljudskih dusa i djavola do stradanja Hristovog, a ne mesto ili u zemlji, to su potpune gluposti sholasticizma i bukvalnosti, kako materijalna vatra moze da sagoreva dusu kad je dusa duhovnog karaktera?
Ne moze, svako ko kaze da covek bukvalno gori je budala!
Pod vatrom i ognjem i to ne samo u Svetom Pismu vec i kod svetih otaca se podrazumevaju duhovne muke, a ne materijalne, u adu duse i djavoli su osecali prazninu i tugu, a sad taj skup vise nije ad vec raj ili pakao u zavisnosti od covekovog zivota, pravednici sada osecaju blagodat u ljubavi, a nepravednici gore u ljubavi i to ne bukvalno.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Ne prihvataš jer si unaprijed prihvatio učenje svoje crkve. Od tog učenja si napravio idola. Crkva iznad Biblije umjestoi da je obrnuto.


Ха ха, да ли је могуће? Вама је Вајтова изнад Библије, а друге прозивате.

Ви од лажног пророка и плагијатора направисте непогрешивог интерпретатора Библије (она је онда изнад Библије као једини тумач). Е, то је идол.

А "проверавате" тачност тако што користите њену интерпретацију...да проверите њу. Кружни ток без излаза. Тако да ви у ствари само користите Библију да би пласирали њене догмате, ништа друго. Наводно, Писмо вам је рекло, реч Божија. Не, Вајтова вам је зацртала и ви само узимате готово за даље ширење, тј. бесомучно понављање.

Чим се не слаже са Вајтовом - то је паганско.

------

Али то је сада мање битно. Ако тврдите да човек нема душу, тј. да је цео душа, онда добро. Ако кажете да је 1844. Христ ушао у Светињу, иако пише у Јеврејима 9. другачије, и то нека је добро. Шта није добро? Што верујете пророцима који нису Божији. Та иста Вајтова је оспоравала Божанску природу Исуса Христа. Касније је променила, а господа из Генералне конференције су сакривала све њене глупости и деценијама су мењали текстове кроз издања. То је доказано и очигледно. И таквима веровати?

Лажни пророк Милер прорачуном пророкује и не оствари се. И да би оправдали промашај, неки адвентиста смисли "улазак у Светињу". Наравно, Вајтова "добије визију" у којој јој Бог открије да је то тако како је онај смислио. И ето догме, крајње бесмислене, али ипак оне лаковерне задржа после "великог разочарења".

Господо, дигитроном се не пророкује, то није дух пророштва. А камоли стотинама "визија" за свакакву глупост када треба "виша потврда".
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Ха ха, да ли је могуће? Вама је Вајтова изнад Библије, а друге прозивате.

Ви од лажног пророка и плагијатора направисте непогрешивог интерпретатора Библије (она је онда изнад Библије као једини тумач). Е, то је идол.

А "проверавате" тачност тако што користите њену интерпретацију...да проверите њу. Кружни ток без излаза. Тако да ви у ствари само користите Библију да би пласирали њене догмате, ништа друго. Наводно, Писмо вам је рекло, реч Божија. Не, Вајтова вам је зацртала и ви само узимате готово за даље ширење, тј. бесомучно понављање.

Чим се не слаже са Вајтовом - то је паганско.

------

Али то је сада мање битно. Ако тврдите да човек нема душу, тј. да је цео душа, онда добро. Ако кажете да је 1844. Христ ушао у Светињу, иако пише у Јеврејима 9. другачије, и то нека је добро. Шта није добро? Што верујете пророцима који нису Божији. Та иста Вајтова је оспоравала Божанску природу Исуса Христа. Касније је променила, а господа из Генералне конференције су сакривала све њене глупости и деценијама су мењали текстове кроз издања. То је доказано и очигледно. И таквима веровати?

Лажни пророк Милер прорачуном пророкује и не оствари се. И да би оправдали промашај, неки адвентиста смисли "улазак у Светињу". Наравно, Вајтова "добије визију" у којој јој Бог открије да је то тако како је онај смислио. И ето догме, крајње бесмислене, али ипак оне лаковерне задржа после "великог разочарења".

Господо, дигитроном се не пророкује, то није дух пророштва. А камоли стотинама "визија" за свакакву глупост када треба "виша потврда".

Da jevrejima 9. govori drugacije...
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ne ti si samo zinosio svoje tumacenje i svoje misljenje, a ja ne slusam ljude vec one koji su se u Hrista obukli.

Ovo je potpuno pogresno.
Ja sam iznosio cistu rec Bozju onako kako je napisana - bez ukljucenja mog tumacenja i misljenja.

Kontradiktora si u ovoj drugoj izjavi, jer svi ljudi su SAMO "ljudi" koji ne zavređuju pažnju jer je i njima samima potrebno Božje vodstvo u spoznanju istine.
Ljudi se mogu obuci u skupocene haljine, u zlato i srebro da bi prikrili duhovne nedostatke, glumeci poboznost.
Da bi se obukli u Hrista - treba da slusaju reč Božju a ne sebe i svoje filozofije, da se u pokajanju predaju potpuno Bogu, da se odreknu greha i grešnih želja, uživanja u jelu i piću, uživanju u materijalnim dobrima i blagodatima ovoga života, da prime dar svetoga Duha koji će u njima kroz promenu stvoriti nove ljude koje će upotrebiti u objavi jevanđelja.

Budi mudar i pronicljiv, ne veruj ljudima vec Bogu, i njega pitaj za savet.

Nauka Bozija ne mzoe da bude manje savrsena od ljudkse filosofije, a ucenje vase je nesavrsenije od nauke ljudske, znaci da nije Bozije.
Inace ne postoji nauka ljudska u tom smislu reci pod kojim je ti podrazumevas.

Nauka ljudska je ono sto se ne zasniva na Bozjoj reci, i kada se ova nauka sagleda kroz prizmu onoga sto pise u reci Bozjoj - ona se lako prepoznaje.

Ucenje Adventisticke crkve je u potpunosti zapisano na reci Bozjoj a ne na ljudskoj filozofiji, to prihvataju cak i protivnici unutar tradicionalnih crkava.
Recimo - kada covek ne bi pripadao ni jednoj crkvi i ne bi ni znao da postoji Adventisticka crkva, a posteno citao rec Bozju i iz nje spoznao njeno učenje, a potom tražio crkvu koja ovo učenje ima u potpunosti, to bi ga dovelo u Adventističku crkvu, jer između učenja biblije i učenja Adventističke crkve - nema nikakve razlike, to je Božja crkva koja ima 100 % učenja Božje reči.
 
Natrag
Top