Religija - rasprave o nedoumicama

Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
Energije su suvišna riječ.
Nisu, nije BOg svojom prirodom stvarao već energijama i to treba razlikovati.
A ko ti je to rekao? Nisu ni dani simbolika.
Nisu, ali subota i nedelja jesu.
to je davanje primjera ljudima.
Nema tu nikakvog primera, čovek je trebalo non stop da odmara, subota je dan odmora od stvaranja do dolaska Hristovog, to je vreme kad BOg ne stvara, a ne 24h u kojih je Bog odmarao_Ovo je poremećeno i zato je Bog naložio da se barem sedmina vremena kao simbolika tih perioda izdvoji za odmor.
4. je zapoviejst je ukazivanje na stvaranje. I davanje primjera iz stvaranja.
Naravno, ali 7. dan ej trebalo non stop da traje on nažalost od pada traje 1/7 nedelje, a ne 7/7 kako je trebalo.
I koliko je to trajalo?
Rekoh već da nam je to nepoznato dok ne dodje Hristos onda ćemo znati.
Nego u kom smislu? Ne možeš da nađeš nikakav smisao. Dakle radi se bukvalnim danima.
Ne radi se jer bukvalni dani nisu postojali dok videla nebeska za njihovo računanje nisu stvorena.
Što onda negiraš dane? ILI možda misliš da su u pitanju godine.
Možda, a mođda i ne.Znamo da nije jedan dan stvaranja 24h jer to računanje nije postojalo.
Znam ja da je za tebe sve moguće. Samo da ostaneš u zabludi.

Logika nas tome uči.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Mire, dobro si premetio kako Jevreji dele Bibliju na Piso, Tora, Zakon.
Medjutim ti na kraju kazes da Isus nije tu gpovorio o 10 zapovesti. Cime ces to dokazati? Zar nisu i 10 zapovesti u Tori? Drugo, zar 10 zapovesti nisu i ZAKON?
Hristos nije dosao da menja zakon ni zapovesti, jer da je zakon mogo biti promenjen On ne bi ni trebao da dodje i ne bi ni dosao. Nego up,vo zato sto zakon nije bogo biti promenjen, Hristos je dosao i svojom zrtvom otkupio nas gresnike, a zakon ostaje isti. Kad Isus kaze DA ISPUNIM. to se odnosi na ono sto su proroci prorekli i na ono sto su simbolicki bile predsli
ke Njegove zrtve. I Posle toga, zakon zauvek osytaje nepromenjen i uvek je na snazi.

Ja sam vec dokazao, Isus je rekao:

''Ni jedne jote ili jedne crtice neće nestati iz zakona dok se sve ne zbude.''
- Sta ''dok se ne zbude''? Dok se ''ne ispune prorocanstva'' dok se sve to ne ispuni na Hristu, dotle zakon vazi.

A pod zakonom misli na Toru, a ne na 10 zapovesti to sam vec pokazao.

''Ne mislite da sam došao da ukinem zakon ili proroke; nisam došao da ukinem, nego da ISPUNIM''.

I ako uporedis paralelno videces sta je Zakonom smatrao:

''Trebalo je da se ISPUNI sve što je o meni pisano u Mojsijevom Zakonu, u Prorocima i Psalmima." (Luka 24,27.44))

Zakon je ''Tora'', Proroci su ''Prorocke knjige'', ''Psalmi''(ili Pisma) su ostale knjige..
On je dakle dosao da ''ispuni'', ono sto je za njega ''pisano'', a to su ''prorocanstva''.
On o zakonu ne govori kao o ''10 zapoveti'', Jevreji i ''nisu delili zakon, na 10 zap. i ostale zakone'' i to nigde neces naci kod njih. On kad kaze ''zakon'' on misli na ''Bibliju''.
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Stvarnoslap: Ja te taman mislio priupitati - Isabeleta, što ti bi da se vratiš u ovu "kaljužu"? Bježi što prije i bježi što dalje. :)

Bog, Slape!
Na distanci sam i bez brige, pazim da se ne uprljam. Onaj kojem je srce čisto ako se i nađe u "kaljuži", neće se uprljati, barem ne dušu. Ali, razumijem što želiš reći. Jedno je sigurno: nitko nikoga u ništa neće uvjeriti, osim Duha Svetoga. On hoće, ali ljudi neće.
Znaš, nekad sam zamišljala kako će doći, ne do ujedinjenja, ali barem do približavanja kršćana upravo zbog "duha svijeta" o kojem Isus govori, ali sad mislim da je i to utopija jer se "duh svijeta" prisutan u svim vjeroispovjestima, i u Katoličkoj crkvi također. Posvjetovnjačenje, iako smo stoput čuli: "Ne suobličujte se ovome svijetu". Ali, sretna sam što ne uzmičemo ni milimetar od nauka svete Crkve i što je Isus u kojeg vjerujemo isti "i jučer i danas -i uvijeke". Sad konkretno, mislim na ono što ste pisali ti i DarthShone o Kristu u shvaćanju adventista i protestanata i svim drugim modifikacijama kršćanskih istina/dogmi.
Kad je svojevremeno Željka Markić pokrenula inicijativu za referendum o braku, sjećaš se, kolika je frka bila? Malo zatim , evangelici (ili možda pentekostalci ne sjećam se više) poslali su pismo podrške homoseksualcima suosjećajući s njima, kao, eto, katolici su nazadni. Ili pitanje abortusa, naši stoje i mole kod bolnica, nazivaju ih fanaticima, katolibanima i prijete i vrijeđaju, a "napredni" protestanti ne vide u abortusu veliko zlo, jer nema direktne zapovijedi. Da ne spominjem Ispovijed i svetu Pričest koju protestanti tako olako odbaciše. Hoću reći, vidim da nas ne vodi isti Duh. U tom smislu mislim da nećeš moći ništa postići ni s najboljim argumentima ni s istinitim činjenicama.
Bila sam na jednom sastanku jedne protestanske zajednice. Neki ogranak u Madridu kojeg je osnovao, reformirao, transformirao...kako god, jedan Latinoamerikanac. Išla sam s dobrom namjerom, da nešto novo čujem i naučim ( oni se hvale da bolje poznaju Sveto Pismo od nas, pa, ok).
Majko moja, kad je seansa počela, pa to je bio šou za 10. :beee: Taj propovjednik je u tumačenju Božje riječi u početku bio živahan, dinamičan, poskakivao na pozornici, da bi na kraju doslovno skakao, galamio, skočio na leđa drugom čovjeku...htio je, naime, dočarati kakav teret nosimo i kako ga moramo prebaciti na Isusa.
BIla sam i na jednoj pravoslavnoj Misi. Trebalo mi je malo vremena da se snađem i stanem na mjesto određeno za žene i da se ne pričestim, jer toga dana nije bilo crveno slovo, ali to mi je ipak bilo bliže. Pobožnije.
Ponekad u liftu sretnem jednog adventistu. Fin čovjek, uglađen i srdačan, ali ako mi počne govoriti protiv Katoličke crkve ovako kako ovdje adventisti govore, čut će me...::dance2:
Njihova crkva je u ulici Djure Deželića, ako se ne varam...jednom sam prilazila onud,a pa sam malo zavirila. Imaju na vratima oglase i raspored aktivnosti o predavanjima o Svetom pismu, o zdravlju, neke aktivnosti za žene i gimnastiku. Teretane nema. :mig:
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
BIla sam i na jednoj pravoslavnoj Misi. Trebalo mi je malo vremena da se snađem i stanem na mjesto određeno za žene i da se ne pričestim, jer toga dana nije bilo crveno slovo, ali to mi je ipak bilo bliže. Pobožnije.

Upravo tako. Duh Sveti bra'u Pravoslavne nije napustio, zato si i osećala da je pobožnije.

Uzgred, tvoja, kako si je nazvala "utopija", je to samo i isključivo samo ako u Kršćane računaš i one što se odjeliše nakon 1517. Naime, sa njima ne možemo imati ništa, jer Duh Sveti u njima nije (Duh nije Duh podele i kontradikcije, niti ga je moguzće zaključati u ljudskom rukom pisanoj, i ljudskim umom tumačenoj knjizi) )

Sa druge strane braća sa istoka ostala su verna onome što nam ostavi Krist preko apostola, i nikada, slovima nikada nisu ni pomišljali da posvetovnjuju nauku, ili da Boga zaključavaju u Sveto Pismo. Nesrećna podela nastala je zbog i isključivo radi različitog shatanja organizacije Crkve i ljudske grešnosti, sa obe strane.


Njihova crkva je u ulici Djure Deželića, ako se ne varam...jednom sam prilazila onud,a pa sam malo zavirila. Imaju na vratima oglase i raspored aktivnosti o predavanjima o Svetom pismu, o zdravlju, neke aktivnosti za žene i gimnastiku. Teretane nema. :mig:

Hahahahaha.. teretane za sada nema, ali ne brini, i to će inkorporirati, dovoljno će biti da neki od "ilija" kaže da mu je "Bog" šapnuo (pokazao karte), usaglasi to sa "zdravstvenim zakonom" i eto subotarske teretane....

Hoću reći, vidim da nas ne vodi isti Duh. U tom smislu mislim da nećeš moći ništa postići ni s najboljim argumentima ni s istinitim činjenicama.

Naravno da nas ne vodi isti Duh. Uostalom, kako i bi vodio....

Vidi, ni Slapu, a ni meni nije stalo da obratimo bilo koga od njih. Sve što činimo je da sprečimo da oni svoju lažnu doktrinu, svoje blasfemije prikazuju kao Kristov nauk.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Bog, Slape!
Na distanci sam i bez brige, pazim da se ne uprljam. Onaj kojem je srce čisto ako se i nađe u "kaljuži", neće se uprljati, barem ne dušu. Ali, razumijem što želiš reći. Jedno je sigurno: nitko nikoga u ništa neće uvjeriti, osim Duha Svetoga. On hoće, ali ljudi neće.

Slobodno ti svrati, ali čuvaj se.

Kad je svojevremeno Željka Markić pokrenula inicijativu za referendum o braku, sjećaš se, kolika je frka bila? Malo zatim , evangelici (ili možda pentekostalci ne sjećam se više) poslali su pismo podrške homoseksualcima suosjećajući s njima, kao, eto, katolici su nazadni.

Adventisti su tada svojima u Hrvatskoj sugerirali da ne izlaze na referendum. Drugim riječima, Adventisti su se tada "kurvali s Josipovićem i Milanovićem". Hvala Bogu, prop'o im taj kurvaluk.

Ili pitanje abortusa, naši stoje i mole kod bolnica, nazivaju ih fanaticima, katolibanima i prijete i vrijeđaju, a "napredni" protestanti ne vide u abortusu veliko zlo, jer nema direktne zapovijedi.

Evo ti i ovdje subotara. Jovan misli da je ubijanje djece pravo žena.

U tom smislu mislim da nećeš moći ništa postići ni s najboljim argumentima ni s istinitim činjenicama.

Već sam dugo i ja toga svjestan. Ali, pročitaju ove diskusije i neki ljudi koji samo dođu pogledati, pa nije na odmet lude upoznati kako stvari stoje.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Evo ti i ovdje subotara. Jovan misli da je ubijanje djece pravo žena.

Tako isto misli i Laodikeja, vevericu i kradljivca identiteta po tom pitanju jasno i glasno, još nijesmo čuli...

No ne sumnjam da im je stav sličan, ako ne i identičan. Uostalom, njihova (subtarska) je specijalnost tzv. "evolutivna teologija" i promicanje "novih svetiljki"....
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Znaš, nekad sam zamišljala kako će doći, ne do ujedinjenja, ali barem do približavanja kršćana upravo zbog "duha svijeta" o kojem Isus govori, ali sad mislim da je i to utopija jer se "duh svijeta" prisutan u svim vjeroispovjestima, i u Katoličkoj crkvi također.
Jedino ujedinjenje koje ce se desiti i mora se desiti, je izmedju pravoslavne i katolicke crkve. Evandjelje pre kraja mora da se propoveda svim narodima ponovo, a to mozemo samo zajednickim snagama.. Cak i u njihovom prorocanstvu pise da ce se crkve ujediniti, ali to oni tumace kao bazu iz koje ce roditi antihrist, izvrcu da prevare..Sa protestantima nema ujedinjenja, na zalost jer za njih je crkva "bludnica" i dok god je tako tu zajednistva nikakvog nema.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Jedino ujedinjenje koje ce se desiti i mora se desiti, je izmedju pravoslavne i katolicke crkve. Evandjelje pre kraja mora da se propoveda svim narodima ponovo, a to mozemo samo zajednickim snagama.. Cak i u njihovom prorocanstvu pise da ce se crkve ujediniti, ali to oni tumace kao bazu iz koje ce roditi antihrist, izvrcu da prevare..Sa protestantima nema ujedinjenja, na zalost jer za njih je crkva "bludnica" i dok god je tako tu zajednistva nikakvog nema.

Tako je. Nema ujedinjenja s onima koji Euharistiju kršćana nazivaju kanibalizmom. Lijepo o takvima reče sveti apostol Ivan, ovako:

Iv 6,56: Tko jede moje tijelo i pije moju krv, u meni ostaje i ja u njemu. ... Iv 6,66: Otada mnogi učenici odstupiše, više nisu išli s njime.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Jedino ujedinjenje koje ce se desiti i mora se desiti, je izmedju pravoslavne i katolicke crkve. Evandjelje pre kraja mora da se propoveda svim narodima ponovo, a to mozemo samo zajednickim snagama.. Cak i u njihovom prorocanstvu pise da ce se crkve ujediniti, ali to oni tumace kao bazu iz koje ce roditi antihrist, izvrcu da prevare..Sa protestantima nema ujedinjenja, na zalost jer za njih je crkva "bludnica" i dok god je tako tu zajednistva nikakvog nema.

Tako je. Sa Sola Scriptura ujedinjenja nema niti sme ikada biti.

Hrist koga Sola Scriptura propoveda, Hrist nije, nego neko drugi, plod umovanja čoveka i đavola.
 
Natrag
Top