Religija - rasprave o nedoumicama

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Ja sam iznosio cistu rec Bozju onako kako je napisana - bez ukljucenja mog tumacenja i misljenja.

Najprije se nedvosmisleno očituj što je vama Riječ Božja. Možda misliš na Bibliju, Sveto Pismo Crkve!? Kako vama Biblija može biti riječ Božja, kada tvrdite da su je sastavili otpadnici u odavno otpaloj Crkvi, po tebi otpaloj u prvoj polovici 2. stoljeća?

Da bi se obukli u Hrista - treba da slusaju reč Božju a ne sebe i svoje filozofije, da se u pokajanju predaju potpuno Bogu, da se odreknu greha i grešnih želja, uživanja u jelu i piću, uživanju u materijalnim dobrima i blagodatima ovoga života, da prime dar svetoga Duha koji će u njima kroz promenu stvoriti nove ljude koje će upotrebiti u objavi jevanđelja.

Gdje je vama adventistima zapisana riječ Božja? Gdje vi adventisti nalazite Evanđelje? Zar u knjizi za koju kažete da ju je iznjedrila otpala Crkva (Kurva) i otpadnici (kurvari)?

Budi mudar i pronicljiv, ne veruj ljudima vec Bogu, i njega pitaj za savet.

Kako to da tvoji savjeti i stavovi neodoljivo podsjećaju na stavove "proročice bogohulnice"? Zašto ti ne pitaš Boga?

Nauka ljudska je ono sto se ne zasniva na Bozjoj reci, i kada se ova nauka sagleda kroz prizmu onoga sto pise u reci Bozjoj - ona se lako prepoznaje.

Je li? Po čemu prepoznajete? Po "jedinom i nepogrešivom tumaču biblijskih principa" - Jeleninim spisima?

Ucenje Adventisticke crkve je u potpunosti zapisano na reci Bozjoj a ne na ljudskoj filozofiji, to prihvataju cak i protivnici unutar tradicionalnih crkava.

Kojoj riječi Božjoj? Bibliji, Svetom Pismu nas kršćana? Vi kažete da su tu knjigu sastavili otpadnici u otpaloj Crkvi? Što onda možete temeljiti na toj knjizi? Biblija vama može služiti samo kao logaritamske tablice ili Crvenkapica, ili na nju možete (da ne oštetite stol) staviti čašu grožđanog soka dok udišete "duh proroštva".

Recimo - kada covek ne bi pripadao ni jednoj crkvi i ne bi ni znao da postoji Adventisticka crkva, a posteno citao rec Bozju i iz nje spoznao njeno učenje, a potom tražio crkvu koja ovo učenje ima u potpunosti, to bi ga dovelo u Adventističku crkvu, jer između učenja biblije i učenja Adventističke crkve - nema nikakve razlike, to je Božja crkva koja ima 100 % učenja Božje reči.

:roll::roll::roll: Evanđelje poručuje da je Bog žrtvovao svog Sina za otkupljenje svih grešnika, a utemeljitelji crkve ASD naučavali da je 22.10.1844. Isus prestao posredovati za grešnike i da je Bog odbacio pokvareni svijet. :roll::);)o_O 107% se slažete. :mig:
 
Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
Ovo je potpuno pogresno.
Ja sam iznosio cistu rec Bozju onako kako je napisana - bez ukljucenja mog tumacenja i misljenja.

Kontradiktora si u ovoj drugoj izjavi, jer svi ljudi su SAMO "ljudi" koji ne zavređuju pažnju jer je i njima samima potrebno Božje vodstvo u spoznanju istine.
Ljudi se mogu obuci u skupocene haljine, u zlato i srebro da bi prikrili duhovne nedostatke, glumeci poboznost.
Da bi se obukli u Hrista - treba da slusaju reč Božju a ne sebe i svoje filozofije, da se u pokajanju predaju potpuno Bogu, da se odreknu greha i grešnih želja, uživanja u jelu i piću, uživanju u materijalnim dobrima i blagodatima ovoga života, da prime dar svetoga Duha koji će u njima kroz promenu stvoriti nove ljude koje će upotrebiti u objavi jevanđelja.

Budi mudar i pronicljiv, ne veruj ljudima vec Bogu, i njega pitaj za savet.
Sveti Oci su bili veliki podviznici i oni su se u Hrista obukli, tj. ziveli su Hristovim zivotom i njih slusam, tebi ne verujem.
Nisi izneo rec Boziju zineo si Rec BOziju sa svojim tumacenjem sve sto se u Bibliji po tebi suprostavlja nasem ucenju se ne suprostavlja vec ti to pogresno tumacis, po nasem tumacenju nista se ne suprostavlja.
Nauka ljudska je ono sto se ne zasniva na Bozjoj reci, i kada se ova nauka sagleda kroz prizmu onoga sto pise u reci Bozjoj - ona se lako prepoznaje.
Celo PRavoslavno ucenje se zasniva na Oktrovenju tj. Svetom Pismu i Svetom PRedanju.
Ucenje Adventisticke crkve je u potpunosti zapisano na reci Bozjoj a ne na ljudskoj filozofiji, to prihvataju cak i protivnici unutar tradicionalnih crkava.
Ne verujem, ako mislis na onoga jezuitskog biskupa ja u to ne verujem kaos to ne verujem ni u vase fikcije jer se sve sto vi ucite suprostavlja Svetom Pismu, ljudksom razumu, istoriji i vredja inteligenciju, vi vasim tumacenjem opravdavate vase ucenje, a ne Svetim Pismom.
Recimo - kada covek ne bi pripadao ni jednoj crkvi i ne bi ni znao da postoji Adventisticka crkva, a posteno citao rec Bozju i iz nje spoznao njeno učenje, a potom tražio crkvu koja ovo učenje ima u potpunosti, to bi ga dovelo u Adventističku crkvu, jer između učenja biblije i učenja Adventističke crkve - nema nikakve razlike, to je Božja crkva koja ima 100 % učenja Božje reči.
Netacno, kad bi svaki covek tako radio onda bi bilo crkava koliko i ljudi koji tumace, evo ti Kainos, Taramana, Takticar i Adrian(pre) koji su to cinili i to ih nije odvelo kod adventista, cak nije ni mene na pocetku, ali hteo sam da vidim i imao sam i sta da vidim crkvu koja je posledica Americke Demokratije i slobode, crkvu koja je pala pred svakim drzavnim gonejnejm i zakonom i koja se vremenski ens slaze sa svojim osnovnim ucenjem pa ni sa istorijom.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Nelsim: Bog je stvorio naredbom, O je uzrok, ali nije On bukvalno stvarao.

Zao mi je Nelsime , ali ovo do sada nisam cuo ni od jednog hriscanina da je Bog samo uzrok, a da nije Stvorielj.
Ta tvolja tvrdnja suproti se Svetom pismu koje jasnol kaze:

"U POCETKU STVORI BOG NEBO I ZEMLJU." 1. Mojsijeva 1,1.
Ti Nelsime kazes da to nije tako.


I prorok Isaija to potvrdnjuje
"NEZNAS LI? NISI LI CO DA BOG VECNI GOSPOD, KOJI JE STVORIO KRAJEVE ZEMALJSKE..." Isija 40,28.

"U POCETKU STVARANJA MUZA I ZENU, STVORIO IH JE BOG." Marko,10,6. Ovo je Hristos izjavio.


"...KOJE JE BOG STVORIO...' Marko 13,19.

Dakle, Bog jeste SVE STVORIO. ON JESTE STVOIRITELJ.

Nelsijme, slazem se ipak sa tobom da je Bog naredio, i da su stvari postajale. To je bio nacin Njegovog delovanja, a ne da je On samo uzrok.

Drugo, covek nije postao na Bozju zapovest, nego ga je On stvorio od praha zemaljskoga.
"I stvori Gospod Bog covek od praha zemaljskog i dunu mu u nos dah zivotni i posta covek dusa ziva." 1. Mojsijeva 2,7.

Vidis da je Bog prilikom stvaranja koristio razlicite nacine. Uglavnom je izdao naredbu i posledice te narede bele su da su tako stvari postajale.


"NEKA BUDE VIDELO NAD SVODOM NEBESKIM... I BI TAKO."
1. Mojsijeva 1,14.15.


Dok Bog nije rekao: "NEKA BUDE VIDELO NAD SVODOM, VIDEL NIJE NI BILO. Pa onda ko je stvorio VIDELO (SUNCE)?
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
Ti Nelsime kazes da to nije tako.
Ne ja ne kažem da nije tako već me ti ne razumeš.Bog je naredio sve da se stvori ni iz čega samom svojom naredbom On je sve stvorio, a ne bukvalno stvarao svojom prirodom već svojim energijama preko Sina.
Rekoh ti već ti mene nisi razumeo, hajde da ti bolje objasnim.

Bog Otac je zamislio svet i ta zamisao od večnosti i u večnosti u Njemu postoji.Sin je Reč KOJOM JE STVORIO, DAKLE SIN JE NAREDBA, SIN JE SVOJIM ENERGIJAMA STVORIO MATERIJALNI I DUHOVNI SVET, SIN JE NAREDBA.JA nisam hteo da kažem da se sve samo iz sebe stvorilo, rekao sam da je Bog uzrok, ali da nije On prirodom stvarao već da je Otac kroz SIna tj. Sinom tj. Božanskim energijama oblikovao SVET.
Nadam se da ti je sad jasnije.Zatim je DUH SVETI SVEMU DAO ŽIVOT, takođe oo zamisli Očevoj.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Mire, dobro si premetio kako Jevreji dele Bibliju na Piso, Tora, Zakon.
Medjutim ti na kraju kazes da Isus nije tu gpovorio o 10 zapovesti. Cime ces to dokazati? Zar nisu i 10 zapovesti u Tori? Drugo, zar 10 zapovesti nisu i ZAKON?
Hristos nije dosao da menja zakon ni zapovesti, jer da je zakon mogo biti promenjen On ne bi ni trebao da dodje i ne bi ni dosao. Nego up,vo zato sto zakon nije bogo biti promenjen, Hristos je dosao i svojom zrtvom otkupio nas gresnike, a zakon ostaje isti. Kad Isus kaze DA ISPUNIM. to se odnosi na ono sto su proroci prorekli i na ono sto su simbolicki bile predsli
ke Njegove zrtve. I Posle toga, zakon zauvek osytaje nepromenjen i uvek je na snazi.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Nelsime, Bog jeste naredio, i ta naredba bila je sam akt stvaranja, jer Bog stvara, a ne da se svet sam stvara.

Nelsim:
Njegove energije stvaraju, a ne On lično, jer On nije u vremenu i ne menja se.

Slazem se da Bog nije ogranicen ni vremenom ni prostorom, ali ne mogu da prihvatim tvoje tumacenje da BOG NIJE SATVORIO svet, nego da je to cinila samo njegova energija, odnosno sila. Bibija jasno izjavljuje: U OPOCETKU STVORI BOG NERBO I ZEMLJU, a vidis da ne kase u pocetku Bozija energija stvori svet. Nase tumacenje ne sme se suprotstavljati Bibliji, jer ako se suprostavlja to je dokaz da nijhe isporavno.

Marko1932 je napisao(la):
Nelsime, da li si ti ikada bio Jehovin svedok? Jehovini svedoci to veruju, da je sedmica stvaranja 7x7 i da svaki taj dan traje 7 hiljada kodina i da smo mi sada u sedmoj hiljadi godinqa. Tim racunanjem su dosli do 1974 kada su prorokli da ce poceti Armagedon, koji jos nije poceo..


Ja ne verujem da se svet stvarao 6000 godina niti da se svet stvarao 6x po 24 časa.On se stvarao nekih 6 perioda, ali koliko su oni trajali nama je nepoznato, možda su i trajali 6 sekundi, možda su tajali 6 miliona godina, mi to ne znamo.

Nelsime, SVET SE NIKADA NIJE STVARAO, JER SAM SVET SEBE NE MOZE DA STVORI, NEGO SVET JE BOG STVORIO, zato ne mogu da shvati tvoje ponavljanje u pasivu da se svet stvorio.


Hriscani u to ne veruju. Mi veruyjemo da je stvaranje trajalo onoliko kako pise u Bibliji. Nema tu nikakvog simbola, nego to je u pitanju istorijsko vreme. Ako su to nepoznati periodi, zato u Bibliji ne pise da je svet stvoren za 6 perioda, kako uce Jehovini svedoci, negoi kaze za SEST DANA.

Nelsime, ako su to periodi, sta za tebe znaci ono sto je nekih pet puta ponovljenu u prvom poglavlju stvaranja: "I BI VECE I BI JUTRO DAN PRVI, DRUGI, TRECI ITD? STA JE U TIM PERIODIMA VECE, A STA JUTRO? Vidis da to tumacenje ne moze se uskladiti sa Biblijom.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
Nelsime, Bog jeste naredio, i ta naredba bila je sam akt stvaranja, jer Bog stvara, a ne da se svet sam stvara.
Svojim energijama, a ne svojom prirodom.
U OPOCETKU STVORI BOG NERBO I ZEMLJU, a vidis da ne kase u pocetku Bozija energija stvori svet. Nase tumacenje ne sme se suprotstavljati Bibliji, jer ako se suprostavlja to je dokaz da nijhe isporavno.
Božije energije jesu deo Boga ako se to tako i moće reći.Bog nije mogao svojom prirodom da stvara u vremenu to bi onda značilo da je On ograničen vremenom i da se menja, a to je netačno i suprostavlja se bibliji što znači da se ovi stihovi ne učimaju toliko bukvalno.
Nelsime, SVET SE NIKADA NIJE STVARAO, JER SAM SVET SEBE NE MOZE DA STVORI, NEGO SVET JE BOG STVORIO, zato ne mogu da shvati tvoje ponavljanje u pasivu da se svet stvorio.
Svet se stvarao Božanskim energijama.
Nelsime, ako su to periodi, sta za tebe znaci ono sto je nekih pet puta ponovljenu u prvom poglavlju stvaranja: "I BI VECE I BI JUTRO DAN PRVI, DRUGI, TRECI ITD? STA JE U TIM PERIODIMA VECE, A STA JUTRO? Vidis da to tumacenje ne moze se uskladiti sa Biblijom.
Nije to mogao biti bukvalno dan, ne sme se Knjiga Postanja bukvalno tumačiti herminevtika vam je za 0.Ne može biti bukvalno jutro i veče koji su trajali 24h kad ne samo da računanje vremena nije psotojalo već je računanje vremena od 24h nastalo par hiljada godina po stvaranju.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Svet se stvarao Božanskim energijama.

Svet se stvarao Riječju Božjom.

Nije to mogao biti bukvalno dan

Šta je stvarao 6000 godina da nam bude primjer da radimo 6000 gdina, a 1000 da odmaramo.

Ne može biti bukvalno jutro i veče koji su trajali 24h

A koliko je onda stvarao?

kad ne samo da računanje vremena nije psotojalo

Čim je počeo da stvara stvorio je vrijeme.

već je računanje vremena od 24h nastalo par hiljada godina po stvaranju.

Pa Zemlja je i nastala prije oko 6000 godina.
 
Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
Svet se stvarao Riječju Božjom.
Kroz Reč Božiju, Božanskim energijama.
Šta je stvarao 6000 godina da nam bude primjer da radimo 6000 gdina, a 1000 da odmaramo.
Nije stvaranje sibolika rada i odmaranja koji su trebali da anstupe već je 4. zapovest simbolika tog stvaranja.
A koliko je onda stvarao?
6 perioda.
Čim je počeo da stvara stvorio je vrijeme.
Ali ne i dane i noći u našem smislu dana i noći.Normalno da je vreme prvo nastalo.
Pa Zemlja je i nastala prije oko 6000 godina.
Eto moguće je da 7. dan traje već 6000 godina.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Kroz Reč Božiju, Božanskim energijama.

Energije su suvišna riječ.

Nije stvaranje sibolika rada

A ko ti je to rekao? Nisu ni dani simbolika.

Nije stvaranje sibolika rada i odmaranja

to je davanje primjera ljudima.

već je 4. zapovest simbolika tog stvaranja.

4. je zapoviejst je ukazivanje na stvaranje. I davanje primjera iz stvaranja.


I koliko je to trajalo?

Ali ne i dane i noći u našem smislu dana i noći.

Nego u kom smislu? Ne možeš da nađeš nikakav smisao. Dakle radi se bukvalnim danima.

Normalno da je vreme prvo nastalo.

Što onda negiraš dane? ILI možda misliš da su u pitanju godine.

Eto moguće je da 7. dan traje već 6000 godina.

Znam ja da je za tebe sve moguće. Samo da ostaneš u zabludi.
 
Natrag
Top