Religija - rasprave o nedoumicama

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
U slucaju da crkvu vodi Sveti Duh - ona ima autoritet da tumaci rec Bozju, jer Duh Sveti je tumac istine - a ne ljudi.

U tom smislu - tradicionalne crkve tumace rec ljudskim gledistima, jer u njima nema blagodati Svetoga Duha koji tumaci i uverava u istinu onome kome se ta istina iznese.
Ovo mora da se prepozna i u nadahnucu i u samom uporedjenju biblijske istine sa onim sta ta crkva uci.

U tradicionalnim crkvama nema ni Duha Svetoga, a razlika u odnosu na ucenje reci Bozje je ocigledno.

Zato ce sam Bog objaviti istinu - jer crkve su pale na ovom ispitu, jer crkve nemaju silu ni zelje da rec objave ljudima, a nedostatak Duha i autoriteta i istine je proizvod ovog prvog..
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.349
U slucaju da crkvu vodi Sveti Duh - ona ima autoritet da tumaci rec Bozju, jer Duh Sveti je tumac istine - a ne ljudi.

Veliš, "u slučaju da Crkvu vodi Sveti Duh"? Ti, dakle, Isusu ne vjeruješ. Isus je Crkvi obećao i poslao Svetog Duha da je vodi. A vi adventisti niste uopće Crkva. Gdje u Bibliji piše da je na apostole sišao Duh Sveti u 18. stoljeću i u američkim kukuruzištima?

Zato ce sam Bog objaviti istinu - jer crkve su pale na ovom ispitu, jer crkve nemaju silu ni zelje da rec objave ljudima, a nedostatak Duha i autoriteta i istine je proizvod ovog prvog..

Opet Isusa praviš lažovom. Isus kaže i jamči da Crkvu neće nadvladati ni vrata pakla.
 
Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
U tom smislu - tradicionalne crkve tumace rec ljudskim gledistima, jer u njima nema blagodati Svetoga Duha koji tumaci i uverava u istinu onome kome se ta istina iznese.
Neistina.
Zato ce sam Bog objaviti istinu - jer crkve su pale na ovom ispitu, jer crkve nemaju silu ni zelje da rec objave ljudima, a nedostatak Duha i autoriteta i istine je proizvod ovog prvog..
I ispade Hristos lazov.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Istina je, i Hristos nije lazov.
Bog ima svoju crkvu na zemlji, i njena obelezja su u bibliji jasno definisana.
Ona koja ova obelezja ne poseduje / nije crkva Bozja, vec formalna ustanova koju djavo koristi da ometa crkvu i Boga u misiji objave jevandjelja.

Izvinjavam ti se sto su moje izjave radikalne, ali i Hristos i apostoli su bili radikalni kada su u pitanju vecne istine.
 
Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
Istina je, i Hristos nije lazov.
Bog ima svoju crkvu na zemlji, i njena obelezja su u bibliji jasno definisana.
Ona koja ova obelezja ne poseduje / nije crkva Bozja, vec formalna ustanova koju djavo koristi da ometa crkvu i Boga u misiji objave jevandjelja.

Izvinjavam ti se sto su moje izjave radikalne, ali i Hristos i apostoli su bili radikalni kada su u pitanju vecne istine.
Onda vi niste crkva jer vas ne gone.Mi imamo sva obelezja crkve Hristove.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.349
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Onda vi niste crkva jer vas ne gone.Mi imamo sva obelezja crkve Hristove.

Ovo je tako daleko od istine, jer tvoja tvrdnja pokazuje profil osobe koja nije nikada stvarno citala rec Bozju.

Licno ne verujem da nisi nikada citao, ali se vidi da su tvoja misljenja i tumacenja izgradjena pod velikim uticajem crkvene dogme, a ne reci Bozje.

Sve dok ti rec Bozja ne postane autoritet, i ne odbacis ljudske dogme - bices prakticno daleko od istne.
Ti istinu poznaje, cuo si je, ali je odbacujes jer su ti milije ljudske filozofije od same reci Bozje.

To ces jednom morati da ucinis, ako ne sada - onda u vreme kada Bog bude objavio istinu, i verujem da ces je tada prihvatiti i obratiti se Bogu.
 
Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
Ovo je tako daleko od istine, jer tvoja tvrdnja pokazuje profil osobe koja nije nikada stvarno citala rec Bozju.

Licno ne verujem da nisi nikada citao, ali se vidi da su tvoja misljenja i tumacenja izgradjena pod velikim uticajem crkvene dogme, a ne reci Bozje.

Sve dok ti rec Bozja ne postane autoritet, i ne odbacis ljudske dogme - bices prakticno daleko od istne.
Ti istinu poznaje, cuo si je, ali je odbacujes jer su ti milije ljudske filozofije od same reci Bozje.

To ces jednom morati da ucinis, ako ne sada - onda u vreme kada Bog bude objavio istinu, i verujem da ces je tada prihvatiti i obratiti se Bogu.
Zasto vas ne gone?
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.349
Ovo je tako daleko od istine, jer tvoja tvrdnja pokazuje profil osobe koja nije nikada stvarno citala rec Bozju.

Povijesne činjenice i istina o tome je u relevantnim povijesnim istraživanima i radovima. Nema povijesti srednjeg vijeka u Bibliji.

Licno ne verujem da nisi nikada citao, ali se vidi da su tvoja misljenja i tumacenja izgradjena pod velikim uticajem crkvene dogme, a ne reci Bozje.

Lično ti vjeruj što hoćeš. Ovdje je riječ o povijesti i povijesnim činjenicama, a one nemaju veze niti s onim što ja vjerujem niti s onim što ti vjeruješ.

Sve dok ti rec Bozja ne postane autoritet, i ne odbacis ljudske dogme - bices prakticno daleko od istne.
Ti istinu poznaje, cuo si je, ali je odbacujes jer su ti milije ljudske filozofije od same reci Bozje.

To ces jednom morati da ucinis, ako ne sada - onda u vreme kada Bog bude objavio istinu, i verujem da ces je tada prihvatiti i obratiti se Bogu.

Ti nikada nećeš saznati i postati svjestan da povijesne činjenice ne možeš promijeniti svojim vjerovanjem. Činjenice su čak tvrdoglavije i od vas adventista.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Zasto vas ne gone?

Gonili su tokom cele istorije, gonice i pred Hristov dolazak.

Nije Bozja volja da njegova crkva bude progonjena.
Progonstvo u kontekstu biblije moze da predstavlja i sud Bozji zbog bezbostva.

Sto se tice ovog podnevlja Balkana na kome mi zivimo, ono je u istoriji pa i danas bilo pod stalnim napadima velikih sila, ali ne zato sto je ovde navodno crkva Bozja, vec zato sto je ovo podnevlje predodredjeno da u njemu budu podignuti oni koji treba da najave vreme kraja i Hristovog drugog dolaska u slavi.
Odavde ce poniknuti Ilija koji treba da dodje u poslednjem vremenu, odnosno - on je vec tu.

Zato je sotona posebno angazovan na rusenju ovog Bozjeg plana, i mi zato imamo istoriju ratova i napada na Srbe kao naciju, jer Bog je izabrao da u ovom narodu podigne svoje izabrane sluge koji ce ispuniti njegovu zacrtanu volju.
 
Natrag
Top