Religija - rasprave o nedoumicama

Član
Učlanjen(a)
18.05.2010
Poruka
376
http://
dakle ocigledno da NISI citao Bibliju cim kazes da je na osnovu nje pisao knjigu,jos i preporucujes,a tek ako veruje u ono sto je napisano,[B]onda si daleko prijatelju od Hrista[/B][/quote]

[B]Ja sam knjigu prepeporučio domicusu jer čovek čita, gleda i proučava.[/B] Nisam ni ja poverovao u ono što piše, ne očekujem da to on učini. Ali da je jedna takva mogućnost moguća nije nemoguće. Dakle vrlo dobro znam kako je nastala ta knjiga. Možda sam bio malo neprecizan pa si ti samo izveo pogrešan zaključak.
Generalno cobi, sve to nema neku posebnu važnost, jer ta knjiga nije ni tema.

Ako si pak u trećem delu poslednje rečenice greškom ispustio slovo [B]š [/B] i zamenicu [B]Ti[/B] pa se to udaljenje od Hrista odnosi na mene onda ti mogu poručiti da to ti ne možeš znati. Ti čak ne znaš koliko si sam blizu. Zamisli samo da sam mu ja možda bliži nego ti. [B]Ne kažem da jesam ali samo zamisli.[/B] Mnogobrojna su moja dobra dela prijatelju cobi ali eto nisam ih zapisivao, čak se mnogih ni ne sećam jer nisam ih činio da bi dobio nečiju milost. To je zapravo bitno samo mojoj duši. yes3

domicus ipak ti to malo prelistaj, ako nemaš knjigu, imam je ja (elektronsko verzija).
I vidi molim te za onu vodi iznad. Daj neka to [B]bar za mene[/B] budu oblaci (promenljivo oblačno, jer bih hteo videt i malo od Mjeseca.) Beep vidi, ipak su i oblaci praktično voda :yea:
 
Član
Učlanjen(a)
06.06.2010
Poruka
320
Da je bilo oblaka, bilo bi i padavina u vidu kise. A za nju kazu da su videli tek za vreme potopa i nakon njega.
Drage volje prijatelju ali ovog puta ako se slazesh, da se nadjemo mi na izmaglicu pri zemljinoj povrshini ? hahahahaha
( maglaa svudaaa... maglaa okooo naaaas.... iz daljinee jedvaa chujnoo dopiree tvoooj glaaaas ) :dance::clapping::friends:
 
Član
Učlanjen(a)
29.12.2009
Poruka
16
A koji je to SIMBOL vere molim te? A sta je sa zapovestima iz Starog zaveta?mozda da ih odbacimo?


O kakvom ''duhu svetom'' ti pricas? Mislis na oganj koji silazi sa neba? Cuda koja demoni cine, a vi naivni narod u to poverovali!
Demonska vatra on Vimeo toliko o tome!
****"Ne citati"(no read)"-ponavljam protivno je Srpskoj Pravoslavnoj Crkvi! judeji nisu svesni da je njihov put pogresan put i ostavljeni su zauvek i prepusteni...******a nisu od ljudi...a Vi pravoslavna braco ne citajte postove ovog coveka i ako procitate sasvim sl. ne mislite o tim zabludama,ne razmisljajte o tome!!! oni su su izabrali njihov put...
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
06.06.2010
Poruka
320
****"Ne citati"(no read)"-ponavljam protivno je Srpskoj Pravoslavnoj Crkvi! judeji nisu svesni da je njihov put pogresan put i ostavljeni su zauvek i prepusteni...******a nisu od ljudi...a Vi pravoslavna braco ne citajte postove ovog coveka i ako procitate sasvim sl. ne mislite o tim zabludama,ne razmisljajte o tome!!! oni su su izabrali njihov put...
Moze prevod prijatelju ? :???:wacko2:dntknw::roll:
Zasto da ne citaju postove Jevrejinove ?
Zaista ne razumem o cemu pises. Daj malo smiri strasti, saberi se i kad se slegnu misli a ti nam onda lepo i polako objasni o cemu se radi . :agree:

Unapred zahvalan
Domicus
 
Član
Učlanjen(a)
18.05.2010
Poruka
376
U vezi Nojeve barke. Naime nisu baš svi ljudi bili toliko ludi. Gledali pa pravili. Ali avaj, avaj :???:

2popkzb.jpg
 
Član
Učlanjen(a)
14.10.2009
Poruka
434
****"Ne citati"(no read)"-ponavljam protivno je Srpskoj Pravoslavnoj Crkvi! judeji nisu svesni da je njihov put pogresan put i ostavljeni su zauvek i prepusteni...******a nisu od ljudi...a Vi pravoslavna braco ne citajte postove ovog coveka i ako procitate sasvim sl. ne mislite o tim zabludama,ne razmisljajte o tome!!! oni su su izabrali njihov put...

E moj Brate koliko vidim ne ucestvujes previse u pisanju, ne znam da li pratis situaciju, ali ovde mozes videti svega i svacega. Od ljudi koji sebe velicaju kako su uradili vise za Srbiju i Srbstvo, nego Tesla za ceo svet i skoro pa traze da im se klanjamo, a da pritom govori da su Pravoslavni idolopoklonici pa do likova koji su spojili 10 vera shto monoteistickih, shto politeistickih u jednu, pa nasli ovde da vrse propoved.


domicus ako nije padala kisa pre potopa sta se desavalo sa vodom koja je isparavala? Znajuci kolika je povrsina okejana, mora, jezera i reka da li ti stvarno verujes da je to sve stalo u oblak tek tako?
 
Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
3.957
Vidis simi,da si malo citao Bibliju,mesto da cinicki prozivas,jer nemas u sustini sta drugo,onda bi ZNAO sta se desavalao na prepotopnoj zemlji.Ali ti NE ZNAS,jer ne citas Pismo.Tapkas u mraku i to debelom
 
Član
Učlanjen(a)
14.10.2009
Poruka
434
Vidis simi,da si malo citao Bibliju,mesto da cinicki prozivas,jer nemas u sustini sta drugo,onda bi ZNAO sta se desavalao na prepotopnoj zemlji.Ali ti NE ZNAS,jer ne citas Pismo.Tapkas u mraku i to debelom

Vidis ja sam prvo procitao Novi zavet, jer nisam imao vremena da sitam i stari, imao sam mnogo obaveza. Ali uskoro cu da ga procitam. To sto si se pronasao medju idolopolonicima stvarno mi je zao nisam hteo da te uvredim... Ne brini se ti brate meni krst sija i ja sve vidim...
 
Član
Učlanjen(a)
01.06.2010
Poruka
309
Vidis ja sam prvo procitao Novi zavet, jer nisam imao vremena da sitam i stari, imao sam mnogo obaveza. Ali uskoro cu da ga procitam. To sto si se pronasao medju idolopolonicima stvarno mi je zao nisam hteo da te uvredim... Ne brini se ti brate meni krst sija i ja sve vidim...

Pa da, nisi procitao Stari zavet pa ni neznas ono osnovno sto bi trebalo da znas, a to je zakon! ...ne mozes pravilno razumeti Novi zavet, ako nisi procitao Stari....zato i imamo mnoge zablude kod danasnjih ''pravoslavaca'', kojima je sotona ubacio u glavu da prvo procitaju Novi zavet, pa kad budu (i ako budi) imali vremena da procitaju ''manje bitan'' Stari zavet....na sta su ovi nasjeli....i imamo ovo sto imamo!
Ne mozes resavati jednacinu ukoliko ne znas da sabiras!
 
Natrag
Top