Religija - rasprave o nedoumicama

Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
3.957
Simi,ti samo mislis da znas u cemu je problem,a to pokazujes svojim biserima,poput toga da mi misliomo da su Bogovi sveci za vas:).Daleko bilo,covek ti je vise puta lepo napisao a i ja sam postavio temu o besmtrnosti duse gde ste svi cutali,ko zaliveni,jer NEMA Biblijskih dokaza za zivot posle smrti.Dakle NEMA svetaca oko Isusa,oni spavaju u prahu zemljskome i cekaju dan vaskrsenja.E sada vas problem je sto niste vi da pomitite nepomirljivo,da nametnete Bogu nesto sto ne postoji i onda satra mi smo zavidni na ono sto vi imate a mi nemamo.A sta je to molim te?lesevi mumija u kovcezima i Vasilije Ostroski gde su mi vasi istomisljenici iznoslili dokaz njegove svetosti to sto ustaje nocu i seta po manastiru!!!eeeeeeeeeej covece,i sad ces ti meni da kazes njega Bog podize da se proslavi,a da li bi to isto rekao za svoju babu recimo da ustane iz groba?Pa sigurno da ne,jer to NIJE DELO ISUSA HRISTA.Kazete predanje je starije,ajde pokazi mi jedno predanje koje je starije od Biblije.Pa sva vasa predanja datiraju od posle Hrista,dakle opet i to pada u vodu.Dakle kad nemas argumenata u diskusiji,nemoj da se vrtis u krug jer to nema nikav smisao
 
Član
Učlanjen(a)
08.02.2010
Poruka
196
Simi,ti samo mislis da znas u cemu je problem,a to pokazujes svojim biserima,poput toga da mi misliomo da su Bogovi sveci za vas:).Daleko bilo,covek ti je vise puta lepo napisao a i ja sam postavio temu o besmtrnosti duse gde ste svi cutali,ko zaliveni,jer NEMA Biblijskih dokaza za zivot posle smrti.Dakle NEMA svetaca oko Isusa,oni spavaju u prahu zemljskome i cekaju dan vaskrsenja.E sada vas problem je sto niste vi da pomitite nepomirljivo,da nametnete Bogu nesto sto ne postoji i onda satra mi smo zavidni na ono sto vi imate a mi nemamo.A sta je to molim te?lesevi mumija u kovcezima i Vasilije Ostroski gde su mi vasi istomisljenici iznoslili dokaz njegove svetosti to sto ustaje nocu i seta po manastiru!!!eeeeeeeeeej covece,i sad ces ti meni da kazes njega Bog podize da se proslavi,a da li bi to isto rekao za svoju babu recimo da ustane iz groba?Pa sigurno da ne,jer to NIJE DELO ISUSA HRISTA.Kazete predanje je starije,ajde pokazi mi jedno predanje koje je starije od Biblije.Pa sva vasa predanja datiraju od posle Hrista,dakle opet i to pada u vodu.Dakle kad nemas argumenata u diskusiji,nemoj da se vrtis u krug jer to nema nikav smisao

cekaj ,ti si "hriscanin" ali tvrdis da nema zivota posle smrti??!!evo pogledaj ovaj deo filma pa vidi kako Bog gleda na one koji odstupaju od Vere...pa ti onda bude mozda i jasnije zasto proslavlja one koji istraju u Veri pa ih onda i Crkva kanonizuje za svece..mada koliko si ogrezao u tom ludilu koje nazivas hriscanstvom,sumnjam da ce ti biti ista jasno...

[ame="http://www.youtube.com/watch?v=kGZRNlR-YPY&feature=related"]YouTube- РАТ ЗА ДУШЕ 3. део[/ame]
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
3.957
dzeremaja,da si JEDNOM samo citao Bibliju koja je Bozja rec i merilo hriscanstva,ne bi ovako lupao,ali navikao sam ja na tvoje provale i neodgovaranje na postavljena pitanja.Nem apotrebe da odgovaras,kao sto sam ti vec i pre rekao sa tobom sam zavrsio,jer ne mogu sa nezbiljnim ljudima da diskutujem
 
Član
Učlanjen(a)
08.02.2010
Poruka
196
dzeremaja,da si JEDNOM samo citao Bibliju koja je Bozja rec i merilo hriscanstva,ne bi ovako lupao,ali navikao sam ja na tvoje provale i neodgovaranje na postavljena pitanja.Nem apotrebe da odgovaras,kao sto sam ti vec i pre rekao sa tobom sam zavrsio,jer ne mogu sa nezbiljnim ljudima da diskutujem

sta je netacno u ovome sto sam rekao?nije postojala inkvizicija ili pljackaski krstaski ratovi?nije postojao blagoslov i pokroviteljstvo pape u NDH i njegovo nedavno proglasenje koljaca alojza stepinca za "sveca"?sta je lupetanje?do krstaskih ratova muslimanima je termin dzihad bio nepoznat i islam(jos jedna djavolova podvala kao i katolicka i svaka druga jeres) se polako gasio...a onda su dosle pljackaski krstaski pohodi u "ime Hrista" i utvrdili Arape u toj lazi....do dana danasnjeg...(i naravno ucinili da Pravoslavlje u tom delu sveta skoro nestane sto je i bio cilj necastivog).ili sto su iz te papske jeresi proizasle hiljade i hiljade lazi i novih jeresi koje danas tako lukavo podnazivom "hriscanske veroispovesti" guraju u lazno ujedinjenje ekumenizam?pa jer izasla iz Pravoslavlja jedna jeres il;i jedno takvo zlo kao sto je iz katolicizma?..tebi da je do Hrista -ti bi branio Pravoslavlje a ne to papsko idolopoklonstvo...ovako...

13. Уђите на уска врата; јер су широка врата и широк пут што воде у пропаст, и много их има који њим иду.
Језек. 18:30, Лука 9:23, Лука 13:24, Лука 14:33, 1 Јов. 5:19

14. Као што су уска врата и тесан пут што воде у живот, и мало их је који га налазе.

15. Чувајте се од лажних пророка, који долазе к вама у оделу овчијем, а унутра су вуци грабљиви.
5 Мој. 13:3, Јер. 23:16, Мих. 3:5, Дела 20:29, Ефес. 5:6, Кол. 2:8, 2 Тим. 3:5


16. По родовима њиховим познаћете их. Еда ли се бере с трња грожђе, или с чичка смокве?
1 Сам. 24:14, Приче 20:11, Лука 6:43

17. Тако свако дрво добро родове добре рађа, а зло дрво родове зле рађа.
Јер. 11:19


18. Не може дрво добро родова злих рађати, ни дрво зло родова добрих рађати.

19. Свако дакле дрво које не рађа род добар, секу и у огањ бацају.

20. И тако дакле по родовима њиховим познаћете их.

21. Неће сваки који ми говори: Господе! Господе! Ући у царство небеско; но који чини по вољи Оца мог који је на небесима.
Ос. 8:2, Дела 19:13, Рим. 2:13, Јаков 1:22

22. Многи ће рећи мени у онај дан: Господе! Господе! Нисмо ли у име Твоје пророковали, и Твојим именом ђаволе изгонили, и Твојим именом чудеса многа творили?
4 Мој. 24:4, Лука 13:26, Лука 14:26, Јован 11:51


23. И тада ћу им ја казати: Никад вас нисам знао; идите од мене који чините безакоње.

Matej 7;16-23
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
14.10.2009
Poruka
434
Simi,ti samo mislis da znas u cemu je problem,a to pokazujes svojim biserima,poput toga da mi misliomo da su Bogovi sveci za vas:).Daleko bilo,covek ti je vise puta lepo napisao a i ja sam postavio temu o besmtrnosti duse gde ste svi cutali,ko zaliveni,jer NEMA Biblijskih dokaza za zivot posle smrti.Dakle NEMA svetaca oko Isusa,oni spavaju u prahu zemljskome i cekaju dan vaskrsenja.E sada vas problem je sto niste vi da pomitite nepomirljivo,da nametnete Bogu nesto sto ne postoji i onda satra mi smo zavidni na ono sto vi imate a mi nemamo.A sta je to molim te?lesevi mumija u kovcezima i Vasilije Ostroski gde su mi vasi istomisljenici iznoslili dokaz njegove svetosti to sto ustaje nocu i seta po manastiru!!!eeeeeeeeeej covece,i sad ces ti meni da kazes njega Bog podize da se proslavi,a da li bi to isto rekao za svoju babu recimo da ustane iz groba?Pa sigurno da ne,jer to NIJE DELO ISUSA HRISTA.Kazete predanje je starije,ajde pokazi mi jedno predanje koje je starije od Biblije.Pa sva vasa predanja datiraju od posle Hrista,dakle opet i to pada u vodu.Dakle kad nemas argumenata u diskusiji,nemoj da se vrtis u krug jer to nema nikav smisao

Verovatno se nisam oglasavao zato sto neko vreme nisam bio prisutan na forumu.

Kazes. Nema dokaza. Pa cekaj zasto mi onda postojimo, sta je Isus postigao vaskrsenjem nego pobedu nad smrcu. Ako ne postoji zivot posle smrti, cemu onda vera, cemu onda zivot, cemu onda dolazak Hristov. Vi kazete da duse spavaju. Zasto onda pise da je Gospod Isus na veliku subotu bio u Adu i tamo propovedao, zato da i oni imaju mogucnost spasa i da i oni cuju rec Boziju. O cemu ti to pricas, kako spavanje. Da se spava posle smrti i Gospod bi spavao posle raspeca, jer Gospod Isus hristos nije samo Bog on je Bogocovek(za ovo ti mogu navesti desetine primera) Oces da kazes i da Presveta Bozija Majka spava? Kakve sad argumente trazis?
 
Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
3.957
sta je netacno u ovome sto sam rekao?
a sta je netacno u onome sto sam ja rekao?Oces da kazes da sprski kraljevi nisu klali ni palili ni pljackali,pa su bolji od ovih?Isto kasko su oni Stepinca proglasili isto tako i vi Nikolaja otvorenog antisemitistu ciji je Hitler bio miljenik i po njegovim recima naslednik ideje save.prema tome u cemu je razlika izmedju njih i vas?Citaj malo istoriju pa da vidis kome je Dusan dao pomoc u vojsci kada je isao u krstaski rat,a ne na svakoj temi bez smisla,bez potrebe samo kopiras jedne te iste stihove.Reako sam ti uzmi malo pa citaj Bibliju ako se vec toliko busas da si hriscanin,to je azbuka hriscanstva a ti o njoj pojma nemas
 
Član
Učlanjen(a)
08.02.2010
Poruka
196
a sta je netacno u onome sto sam ja rekao?Oces da kazes da sprski kraljevi nisu klali ni palili ni pljackali,pa su bolji od ovih?Isto kasko su oni Stepinca proglasili isto tako i vi Nikolaja otvorenog antisemitistu ciji je Hitler bio miljenik i po njegovim recima naslednik ideje save.prema tome u cemu je razlika izmedju njih i vas?Citaj malo istoriju pa da vidis kome je Dusan dao pomoc u vojsci kada je isao u krstaski rat,a ne na svakoj temi bez smisla,bez potrebe samo kopiras jedne te iste stihove.Reako sam ti uzmi malo pa citaj Bibliju ako se vec toliko busas da si hriscanin,to je azbuka hriscanstva a ti o njoj pojma nemas

o cemu pricas?vec sam ti navodio to o jevrejima sto je rekao vladika Nikolaj i u kom kontekstu a sto je samo ponavljanje reci Gospoda Isusa Hrista koje im je On sam rekao:

42. А Исус им рече: Кад би Бог био ваш Отац, љубили бисте мене; јер ја од Бога изиђох и дођох; јер не дођох сам од себе, него ме Он посла.
Јован 1:14, Јован 3:16, Јован 5:43, Гал. 4:4, 1 Јов. 4:19

43. Зашто не разумете говор мој? Јер не можете речи моје да слушате.
Јован 7:17


44. Ваш је отац ђаво; и сласти оца свог хоћете да чините: он је крвник људски од почетка, и не стоји на истини; јер нема истине у њему; кад говори лаж, своје говори: јер је лажа и отац лажи.
1 Мој. 3:1, 2 Дн. 18:21, Мат. 13:38, 2 Кор. 11:3, Јуда 1:6

45. А мени не верујете, јер ја истину говорим.

46. Који ме од вас кори за грех? Ако ли истину говорим, зашто ми ви не верујете?

47. Ко је од Бога речи Божије слуша; зато ви не слушате, јер нисте од Бога.
1 Јов. 4:6


48. Тада одговорише Јевреји и рекоше Му: Не говоримо ли ми право да си ти Самарјанин, и да је ђаво у теби.

49. Исус одговори: У мени ђавола нема, него поштујем Оца свог; а ви мене срамотите.
Јован 5:23

50. А ја не тражим славе своје; има који тражи и суди.
Јован 5:41


51. Заиста, заиста вам кажем: ко одржи реч моју неће видети смрт довека.
Јован 5:24

52. Тада Му рекоше Јевреји: Сад видесмо да је ђаво у теби: Авраам умре и пророци, а ти говориш: Ко одржи реч моју неће окусити смрт довека.
Зах. 1:5


53. Еда ли си ти већи од оца нашег Авраама, који умре? И пророци помреше: ко се ти сам градиш?

54. Исус одговори: Ако се ја сам славим, слава је моја ништа: Отац је мој који ме слави, за ког ви говорите да је ваш Бог.
Јован 16:14, Дела 3:13

55. И не познајете Га, а ја Га знам; и ако кажем да Га не знам бићу лажа као ви. Него Га знам, и реч Његову држим.
Јован 7:28


56. Авраам, отац ваш, био је рад да види дан мој; и виде, и обрадова се.
1 Мој. 22:18, Лука 10:24, Гал. 3:16, Гал. 3:18, Јевр. 11:13

57. Тада Му рекоше Јевреји: Још ти нема педесет година, и Авраама ли си видео?

58. А Исус им рече: Заиста, заиста вам кажем: Ја сам пре него се Авраам родио.
2 Мој. 3:14, Иса. 9:6, Мих. 5:2, Кол. 1:17, Јевр. 13:8, Откр. 1:8


59. Тада узеше камење да баце на Њ; а Исус се сакри, и изађе из цркве прошавши између њих и отиде тако.
Jovan 8,42-59

ili ces sad i Hrista da nazoves "antisemitom"?znam da je jereticko ludilo neograniceno pa me neces iznenaditi....:dntknw:
koji srpski kraljevi su palili i zarili?gde,sta?i pod cijim blagoslovom?kad vec pominjes cara Dusana Silnog odmah da te podsetim da on nikad nije kanonizovan..iako se i dan-danas sirom sveta svi ugledaju na njegov Zakonik...cija je primena danas u Srbiji vise nego potrebna...jer ne bi vrsljale ovolike sekte i poshasti pod plastom "demokratije i ljudskih prava"...tako da kao i obicno-pricas suplju pricu
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
3.957
jeremija,vec sam ti rekoa idi malo citaj momce obrazuj se ne mogu da cepankama da diskutujem.Kakve veze ima da li je Dusan kanonizovan ili nije?Sta su radili ostali?sedeli i gledali Bogom im datu zemlju je li?Znas li bre nesretnice na koga se odnose te reci kje si boldovao,je li?Na iste one na koje se i danas odnosi a to je svestenstvo i trebalo bi da se vrati dusanov zakonik, da se istrebe sekte u pravu si,od ovoh sto se klanjaju mrtvacima i mole andjelima i ljube mrtvake ne moze da se dise prosto vise...MORBIDNO
 
Član
Učlanjen(a)
08.02.2010
Poruka
196
jeremija,vec sam ti rekoa idi malo citaj momce obrazuj se ne mogu da cepankama da diskutujem.Kakve veze ima da li je Dusan kanonizovan ili nije?Sta su radili ostali?sedeli i gledali Bogom im datu zemlju je li?Znas li bre nesretnice na koga se odnose te reci kje si boldovao,je li?Na iste one na koje se i danas odnosi a to je svestenstvo i trebalo bi da se vrati dusanov zakonik, da se istrebe sekte u pravu si,od ovoh sto se klanjaju mrtvacima i mole andjelima i ljube mrtvake ne moze da se dise prosto vise...MORBIDNO


sta pricas?o cemu?koji "ostali"?kojim svetenicima to Isus govori?opet ti je nejasan odgovor?to je sve rezultat te jereticke papazjanije u koju verujes..ne rece mi..jer i Hrista smatras "antisemitom" posto je rekao Jevrejima to sto je rekao (posto smatras vladiku Nikolaja koji je te reci ponovio)...?opet nisi pogledao onaj 3 deo filma rata za duse koji pokazuje sta ostane od onih koji se samo jednom mole sa jereticima(katolicima)...a mozes da pitas sve one vernike koji su se na Ostogu izlecili molitvama Sv Vassilija Bogu za njihovo iscelenje...pa uporedi njegove mosti sa necim sto na primer ostane iza nekog pape...ako smeju da ti pokazu...i jel zaista ne zameras papi ako te odvede u pakao kako stoji u njegovim "dogmatima"(to pogledaj u drugom delu ovog filma ako vec ne znas sta ti papa misli i zeli kao "njegovom":evil:...mada ne znam kako uopste to tvrdi ako tiu sad kazes da ni pakao ne postoji..ni vecnost,ni dusa...valjda postoji samo papa po vama... koji je "nepogresiv".......:dntknw:
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
01.06.2010
Poruka
309
Kazes. Nema dokaza. Pa cekaj zasto mi onda postojimo, sta je Isus postigao vaskrsenjem nego pobedu nad smrcu. Ako ne postoji zivot posle smrti, cemu onda vera, cemu onda zivot, cemu onda dolazak Hristov. Vi kazete da duse spavaju. Zasto onda pise da je Gospod Isus na veliku subotu bio u Adu i tamo propovedao, zato da i oni imaju mogucnost spasa i da i oni cuju rec Boziju. O cemu ti to pricas, kako spavanje. Da se spava posle smrti i Gospod bi spavao posle raspeca, jer Gospod Isus hristos nije samo Bog on je Bogocovek(za ovo ti mogu navesti desetine primera) Oces da kazes i da Presveta Bozija Majka spava? Kakve sad argumente trazis?
Pa kako ti opisujes Boziji sud? samo mi nemoj reci da verujes u pakao!
U Bibliji lepo pise:
"Jer živi znaju da će umreti, a mrtvi ne znaju ništa niti im ima plate, jer im se spomen zaboravio. I ljubavi njihove i mržnje njihove i zavisti njihove nestalo je, i više nemaju dela nigda ni u čemu što biva pod suncem... Sve što ti dođe na ruku da činiš, čini po mogućnosti svojoj, jer nema rada, ni mišljenja, ni znanja, ni mudrosti u grobu u koji ideš." Propovednik 9.5,6,10

"I mnogo onih koji spavaju u prahu zemaljskom probudiće se, jedni na život večni, a drugi na sramotu i prekor večni." Danilo 12.2
U Bibliji postoji smrt iz koje ima povratka, iz koje će se ljudi probuditi da bi primili Božju presudu.

"Tako čovek kad legne ne ustaje više, dokle je nebesa neće se probuditi niti će se prenuti od sna svojega." Jov 14.12


"A strašljivima i nevernima i poganima i krvnicima, i kurvarima i vračarima i idolopoklonicima i i svim lažama, njima je deo u jezeru što gori ognjem i sumporom koje je smrt druga." Otkrivenje 21.8


A sto se tice Isusa On se vazneo na nebu kao i Enoh, Ilija, Mojsije. . .tako da za njih nema vaskrsenja, samo ce mrtvi biti vaskrsnuti!
 
Natrag
Top