Religija - rasprave o nedoumicama

Član
Učlanjen(a)
08.02.2010
Poruka
196
Pa kako ti opisujes Boziji sud? samo mi nemoj reci da verujes u pakao!
U Bibliji lepo pise:
"Jer živi znaju da će umreti, a mrtvi ne znaju ništa niti im ima plate, jer im se spomen zaboravio. I ljubavi njihove i mržnje njihove i zavisti njihove nestalo je, i više nemaju dela nigda ni u čemu što biva pod suncem... Sve što ti dođe na ruku da činiš, čini po mogućnosti svojoj, jer nema rada, ni mišljenja, ni znanja, ni mudrosti u grobu u koji ideš." Propovednik 9.5,6,10

"I mnogo onih koji spavaju u prahu zemaljskom probudiće se, jedni na život večni, a drugi na sramotu i prekor večni." Danilo 12.2
U Bibliji postoji smrt iz koje ima povratka, iz koje će se ljudi probuditi da bi primili Božju presudu.

"Tako čovek kad legne ne ustaje više, dokle je nebesa neće se probuditi niti će se prenuti od sna svojega." Jov 14.12


"A strašljivima i nevernima i poganima i krvnicima, i kurvarima i vračarima i idolopoklonicima i i svim lažama, njima je deo u jezeru što gori ognjem i sumporom koje je smrt druga." Otkrivenje 21.8


A sto se tice Isusa On se vazneo na nebu kao i Enoh, Ilija, Mojsije. . .tako da za njih nema vaskrsenja, samo ce mrtvi biti vaskrsnuti!



pa ti si izgleda stvarno jevrejin ...samo se ti tesi da nema pakla.....mislim,dok si ovde....

46. И ови ће отићи у муку вечну, а праведници у живот вечни. Matej 25;46

8. Ако ли те рука твоја или нога твоја саблажњава, одсеци је и баци од себе: боље ти је ући у живот хром или кљаст, него ли с две руке и две ноге да те баце у огањ вечни.
Мат. 5:29, Мар. 9:43

9. И ако те око твоје саблажњава, извади га и баци од себе: боље ти је с једним оком у живот ући, него с два ока да те баце у пакао огњени.(Matej 18;19;8,9)

41. Тада ће рећи и онима што Му стоје с леве стране: Идите од мене проклети у огањ вечни приправљен ђаволу и анђелима његовим.(Matej 25;41)

23. И ти Капернауме! Који си се до небеса подигао до пакла ћеш пропасти: јер да су у Содому била чудеса што су у теби била, остао би до данашњег дана.Matej 11;23

18. А и ја теби кажем: ти си Петар, и на овом камену сазидаћу цркву своју, и врата паклена неће је надвладати.Matej 16;18

22. А кад умре сиромах, однесоше га анђели у наручје Авраамово; а умре и богати, и закопаше га.
Псал. 34:7, Псал. 91:10, Псал. 91:12, Мат. 8:11, Јевр. 1:14, Јаков 2:5

23. И у паклу кад беше у мукама, подиже очи своје и угледа издалека Авраама и Лазара у наручју његовом,

24. И повикавши рече: Оче Аврааме! Смилуј се на ме и пошљи ми Лазара нека умочи у воду врх од прста свог, и да ми расхлади језик; јер се мучим у овом пламену.
Иса. 66:24, Зах. 14:12, Мар. 9:44, Јевр. 10:31


25. А Авраам рече: Синко! Опомени се да си ти примио добра своја у животу свом, и Лазар опет зла; а сад се он теши, а ти се мучиш.
Јов 21:13, Псал. 17:14, Лука 6:24

26. И преко свега тога постављена је међу нама и вама велика пропаст, да ови који би хтели одовуд к вама прећи, не могу, нити они отуда к нама да прелазе.Luka 16;22-26



jel treba jos?:dntknw:
 
Član
Učlanjen(a)
06.06.2010
Poruka
320
domicus ako nije padala kisa pre potopa sta se desavalo sa vodom koja je isparavala? Znajuci kolika je povrsina okejana, mora, jezera i reka da li ti stvarno verujes da je to sve stalo u oblak tek tako?
Da verujem, kao sto sam ubedjen i u to da ti nisi procitao kako Bibliju, tako ni ove predhodne postove vezane za tvoje pitanje :vorred:
Neozbiljno je...
Simi, molim te da sledeci put pre postavljenog pitanja procitas predhodne postove u kojima je sve taksativno objasnjeno.

Direktno na pitanje "...vode koja isparava i sta dalje..." odgovor se nalazi na 3. strani ovog topic-a.
Ako te mrzi da listas, evo ti direktan link -->http://serbianforum.org/religija/121633-religija-rasprave-o-nedoumicama-3.html#post388216
Ima slika, ima hronoloskog ispisa, objasnjenja za sve spomenute pojmove... ma ima sve :yea:
Ne bi bilo lose da procitas i predhodne postove :roll:
Nadam se da Bibliju citas mnogo pazljivije, sa razumevanjem i bez preskakanja delova, no sto to cinis na ovom forumu :roll:

Dodato posle 4 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

pa ti si izgleda stvarno jevrejin ...samo se ti tesi da nema pakla.....mislim,dok si ovde....

46. И ови ће отићи у муку вечну, а праведници у живот вечни. Matej 25;46

8. Ако ли те рука твоја или нога твоја саблажњава, одсеци је и баци од себе: боље ти је ући у живот хром или кљаст, него ли с две руке и две ноге да те баце у огањ вечни.
Мат. 5:29, Мар. 9:43

9. И ако те око твоје саблажњава, извади га и баци од себе: боље ти је с једним оком у живот ући, него с два ока да те баце у пакао огњени.(Matej 18;19;8,9)

41. Тада ће рећи и онима што Му стоје с леве стране: Идите од мене проклети у огањ вечни приправљен ђаволу и анђелима његовим.(Matej 25;41)

23. И ти Капернауме! Који си се до небеса подигао до пакла ћеш пропасти: јер да су у Содому била чудеса што су у теби била, остао би до данашњег дана.Matej 11;23

18. А и ја теби кажем: ти си Петар, и на овом камену сазидаћу цркву своју, и врата паклена неће је надвладати.Matej 16;18

22. А кад умре сиромах, однесоше га анђели у наручје Авраамово; а умре и богати, и закопаше га.
Псал. 34:7, Псал. 91:10, Псал. 91:12, Мат. 8:11, Јевр. 1:14, Јаков 2:5

23. И у паклу кад беше у мукама, подиже очи своје и угледа издалека Авраама и Лазара у наручју његовом,

24. И повикавши рече: Оче Аврааме! Смилуј се на ме и пошљи ми Лазара нека умочи у воду врх од прста свог, и да ми расхлади језик; јер се мучим у овом пламену.
Иса. 66:24, Зах. 14:12, Мар. 9:44, Јевр. 10:31


25. А Авраам рече: Синко! Опомени се да си ти примио добра своја у животу свом, и Лазар опет зла; а сад се он теши, а ти се мучиш.
Јов 21:13, Псал. 17:14, Лука 6:24

26. И преко свега тога постављена је међу нама и вама велика пропаст, да ови који би хтели одовуд к вама прећи, не могу, нити они отуда к нама да прелазе.Luka 16;22-26



jel treba jos?:dntknw:
U pravu je Jevrejin.
Taj pakao se odnosi na ognjeno jezero u sudnjem danu a ne na pagansko vidjenje pakla (vecne muke, gorenje, crvi i zmije po i u telima...itd itd..)
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
14.10.2009
Poruka
434
домицус оно питанје сам поставио чисто да неби пост био спам, твоје мишљење ме не интересује, јер човек који за себе каже да је православац, а потом да хули на православне светиње не може бити праволсавни хришћанин никако. тако да све док не кажеш које си вере или се бар извинеш православцима што си каљао њихово име, ја са тобом немам намеру да причам. на жалост моју какав си човек приметио сам тек после постављеног поста.

јеврејин то би можда било тачно када не бих прихватао господа исуса за бога као ти. када кажеш библија мисли се и на стари и на нови завет, не можеш као ти гледати само на стари завет. разумеш. (морам ово да те питам, јер сам приметио да понекад морам више пута да поновим пост да би ти разумео)
 
Član
Učlanjen(a)
01.06.2010
Poruka
309
pa ti si izgleda stvarno jevrejin ...samo se ti tesi da nema pakla.....mislim,dok si ovde....
Pocinje da mi bude jasnije zasto vi moderni ''pravoslavci'' ...imate TOLIKO zabluda!

A sto se tice ovih citata iz Biblije, u pitanju je los prevod....
Evo kako izgleda pravi prevod!

46. И ови ће отићи у муку вечну, а праведници у живот вечни. Matej 25;46
''Тако ће ови отићи у вечну осуду, а праведници у вечни живот.” (Matej 25:46)
8. Ако ли те рука твоја или нога твоја саблажњава, одсеци је и баци од себе: боље ти је ући у живот хром или кљаст, него ли с две руке и две ноге да те баце у огањ вечни.
Мат. 5:29, Мар. 9:43
''Ако те твоја рука наводи на грех, одсеци је. Боље ти је да сакат добијеш живот него да с обе руке одеш у огањ уништења'' (Marko 9:43)
''Ако због твоје руке или ноге духовно посрћеш, одсеци их и баци од себе. Боље ти је да уђеш у живот кљакат и хром, него да те твоје две руке или две ноге баце у огањ вечног уништења.'' (Matej 18:8)
9. И ако те око твоје саблажњава, извади га и баци од себе: боље ти је с једним оком у живот ући, него с два ока да те баце у пакао огњени.(Matej 18;19;8,9)
''А ако посрнеш због свога ока, извади га и баци. Боље ти је да с једним оком уђеш у живот, него с два ока да те баце у огањ уништења.'' (Matej 18:9)
41. Тада ће рећи и онима што Му стоје с леве стране: Идите од мене проклети у огањ вечни приправљен ђаволу и анђелима његовим.(Matej 25;41)
''Тада ће рећи и онима с леве стране: ‘Иди те од мене, проклети, у ватру вечног уништења припремљену вама, код Сотоне и његових анђела.'' (Matej 25:41)
23. И ти Капернауме! Који си се до небеса подигао до пакла ћеш пропасти: јер да су у Содому била чудеса што су у теби била, остао би до данашњег дана.Matej 11;23
''И ти Капернауме, зар ћеш се до неба подићи? Одатле ћеш и пасти. Јер да су се у Содому догодила чуда која су се догодила у теби, можда би опстао. Али, до гроба ћеш пасти.'' (Matej 11:23)
18. А и ја теби кажем: ти си Петар, и на овом камену сазидаћу цркву своју, и врата паклена неће је надвладати.Matej 16;18
''И ја ти кажем да си ти камен, и на теби сазидаћу мој дом молитве, и врата огња уништења неће моћи ништа против тебе.'' (Matej 16:18)
22. А кад умре сиромах, однесоше га анђели у наручје Авраамово; а умре и богати, и закопаше га.
Псал. 34:7, Псал. 91:10, Псал. 91:12, Мат. 8:11, Јевр. 1:14, Јаков 2:5
''Једног дана просјак је умро и анђели су га однели у Аврамово наручје. А умро је и богаташ и био је сахрањен.'' (Luka 16:22)
23. И у паклу кад беше у мукама, подиже очи своје и угледа издалека Авраама и Лазара у наручју његовом,
''Док је у хаду* био у мукама, подигао је очи и у даљини видео Аврама и одмах до њега Лазара.''
24. И повикавши рече: Оче Аврааме! Смилуј се на ме и пошљи ми Лазара нека умочи у воду врх од прста свог, и да ми расхлади језик; јер се мучим у овом пламену.
Иса. 66:24, Зах. 14:12, Мар. 9:44, Јевр. 10:31
''Тада је повикао: ‘Оче Авраме, смилуј ми се и пошаљи Лазара да умочи врх свог прста у воду и расхлади ми језик, јер се мучим у овом пламену.’ ''
25. А Авраам рече: Синко! Опомени се да си ти примио добра своја у животу свом, и Лазар опет зла; а сад се он теши, а ти се мучиш.
Јов 21:13, Псал. 17:14, Лука 6:24
''Али Аврам је рекао: ‘Сине, сети се да си за живота примио сво је добро, док је Лазар примио зло. А сада се он овде теши, а ти се мучиш.''
26. И преко свега тога постављена је међу нама и вама велика пропаст, да ови који би хтели одовуд к вама прећи, не могу, нити они отуда к нама да прелазе.Luka 16;22-26
Поред свега тога, између нас и вас је велика провалија, тако да они који желе да одавде пређу к вама, не могу, а ни они оданде не могу да пређу к нама.’


jel treba jos?:dntknw:
Cega!? ...Zabluda!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
14.10.2009
Poruka
434
рекао сам ја одмах некористимо ми исту библију.
 
Član
Učlanjen(a)
01.06.2010
Poruka
309
рекао сам ја одмах некористимо ми исту библију.

Biblija koja nam je na raspolaganju ima dosta sitnih gresaka jer nije prevodjena sa orginala....da si malo pametniji mogao si i sam da zakljucis da nema pakla i pored takvih gresaka....
 
Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
3.957
рекао сам ја одмах некористимо ми исту библију.
simi ne brukaj se vise,nego idi lepo pa se malo raspitaj kako je nastao prevod koji koristis i kako se potvrdjuje kada je nesto nejasno.Uvek se pristupa originalnom textu,da se vidi sta je originalno pisac napisao.Nema potrebe da budes veliki poznavalac dovljno je na netu da najdes prevode i uporedis prevedes problematicnu rec sa originala i to ti je dovoljno za pocetak
 
Član
Učlanjen(a)
14.10.2009
Poruka
434
Izvinite Ajnstajni nisam vas prepoznao. Vi ste najveci umovi danasnjice, samo vi znate koji je prevod 100% tacan, drugi su svi glupi.
 
Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
3.957
koji smo to "mi":),drago mi je sto priznajas svoju glupocu,posle kazi kako te drugi vredjaju
 
Član
Učlanjen(a)
14.10.2009
Poruka
434
Ocigledno da te nastavnici nisu naucili sta je to IRONIJA.
 
Natrag
Top