Religija - rasprave o nedoumicama

Član
Učlanjen(a)
01.06.2010
Poruka
309
Izvinite Ajnstajni nisam vas prepoznao. Vi ste najveci umovi danasnjice, samo vi znate koji je prevod 100% tacan, drugi su svi glupi.
Niko te ovde ne tera da slepo verujes.....vec ako te zanima da se malo potrudis i da vidis sta zaista pise u originalu!
Kao sto imas onaj los prevod za Fariseje, gde je jedno Hebrejsko slovo pogresno napisano, i cela recenica dobila podpuno drugi smisao....
Dakle, ne radi se o namernoj greski, vec o nesmotrenoj...Hebrejski nije nimalo jednostavan jezik! ..i tesko ga je uklopiti sa nasim (i svim ostalim jezicima) kada se radi prevod!
 
Član
Učlanjen(a)
18.05.2010
Poruka
376
Šta mislite o knjizi -
IMANUELOV TALMUD
The Talmud of Jmmanuel
 
Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
3.957
ako uzmeno recimo samo ovu izjavu:"Josef je bio Marijin muž, koja je bila majka Imanuelova, koja je zatrudnila sa dalekim potomkom anđela božijih čuvara Razijelom."Onda je jasno o kakvoj nebulozi se radi.svaki komentar bi bio suvisan,ako se uzmu sve cinjenice,kao jew nasao spise Jude Iskariotskog i to zamislite gde u Isusovoj grobnici koji se u stvari zvao Imanuel:),jos i baba Vanga da potrvdi i to je to;)
 
Član
Učlanjen(a)
20.12.2009
Poruka
59
Nije mi namera da polemišem i nekog uvredim, samo želim da podsetim da pravi vernici učesnici u ovoj temi ne treba da polemišu na ovakav način o svojoj veri. Ako postoji polemika onada nema autoriteta (prave vere):"sumnja je neodlučnost intelekta u pogledu izbora između dve ili više alternativa, a proističe iz opažanja nekog kvaliteta koji im je zajednički".
Na ovom forumu sam naišao na izraze tipa - "slepci koji ne razlikuju boje i sl.-neodmerene izjave nedolične posvećenih-verujućih". Da li ima nekog među nama koji može ustvrditi da nije slep i neka si pokuša samom sebi objasniti kako izgleda zelena boja.
Da li je moguće da je celokupno saznanje o veri i religiji, sve ono što treba da se zna - sama "istina" zapisana u Bibliji. Ako se osvrnemo na starije a i kasnije religije pre svega istoka možemo zapaziti isprepletenost sa filozofijom.(Konfucijanstvo kao filozofija zatim religija i vraćanje filozofiji, Budizam kao filizofija zatim religija u zen Budizmu , Taoizam... ). Da li je religija samo prevaziđena filozofija autoriteta. U religiji nema mesta filozofiji - nauci, Filozofija je otvorena za religiju. No u novije vreme ima "pokušaja"
izmirenju "sestara".
Često se koristi pojam ISTINE, ("Greška je pojam O nečemu U nečemu drugom"), koji treba zameniti nečim opipljijivim - SAZNANjE - SPOZNAJA. Ramanuđa:"Saznanje predstavlja suštinski atribut sopstva, ali ostajući atribut sobstva nije samo slavina iz koje se toči saznanje već i saznavalac".
Mnogi umni ljudi nisu baš imali ohrabrujući stav prema religiji - posebno hrišćanstvu, mi moramo čuti i njihove primedbe: Niče: "Mi smo sebe uzvisili do časnih misli, još više, mi određujemo šta je čast na zemlji, "otmenost". Morali i religije su glavna sredstva pomoću kojih se od čoveka može stvoriti ono što se želi. ..."Postojao je samo jedan pravi Hrišćanin i on je razapet na krstu". Šopenhauer: "Što je dublja iskvarenost razuma u toliko je nužnije učenje o spasenju".
Stoga da bi smo donosili iole ozbiljnije zaključke po ovoj temi, neophodno je šire poznavanje raznih religija, filozofskih pravaca i psihologije.
 
Član
Učlanjen(a)
18.05.2010
Poruka
376
Dobro, kad ti kažeš.:)

Ako neko može da da precizan RODOSLOV
Adam, Eva ..............
Mislim ono, baš precizno, bez dodatnih objašnjenja. :yea:

ps. I posle potopa

ps1. U mom primerku piše - Josip
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
18.05.2010
Poruka
376
Znam, znam. :)

Ali imam nedoumicu. :???:

ps. Znaš ti na šta ja ciljam. Hajde ti to meni malo objasni. Mislim ako hoćeš. yes3
 
Član
Učlanjen(a)
08.02.2010
Poruka
196
Jevrejin;400492]
Pocinje da mi bude jasnije zasto vi moderni ''pravoslavci'' ...imate TOLIKO zabluda!
da,sigurno ne razumes zasto necemo da prihvatimo vase tumacenje Onoga koga su vasi oci raspeli....zaista cudno....
]
A sto se tice ovih citata iz Biblije, u pitanju je los prevod....
Evo kako izgleda pravi prevod![/quote
]

vazi...:yea:



''Једног дана просјак је умро и анђели су га однели у Аврамово наручје. А умро је и богаташ и био је сахрањен.'' (Luka 16:22)

''Док је у хаду* био у мукама, подигао је очи и у даљини видео Аврама и одмах до њега Лазара.''

''Тада је повикао: ‘Оче Авраме, смилуј ми се и пошаљи Лазара да умочи врх свог прста у воду и расхлади ми језик, јер се мучим у овом пламену.’ ''

''Али Аврам је рекао: ‘Сине, сети се да си за живота примио сво је добро, док је Лазар примио зло. А сада се он овде теши, а ти се мучиш.''

Поред свега тога, између нас и вас је велика провалија, тако да они који желе да одавде пређу к вама, не могу, а ни они оданде не могу да пређу к нама.’


Nije mi jasno sta sad ti ovde objasnjavas...nije u paklu nego je u adu?nego,posto ti nismo jasni mi moderni pravoslavci-evo nek ti objasni jedan bivsi "vas"(jos moderniji pravoslavac).
Real Zionist News
..a o Jevrejima i njihovoj "veri" i lukavosti mi je rekao dosta Gospod u Bibliji:


37. Знам да сте семе Авраамово; али гледате да ме убијете, јер моја беседа не може у вас да стане.
Јован 7:19

38. Ја говорим шта видех од Оца свог; и ви тако чините шта видесте од оца свог.
Јован 12:49


39. Одговорише и рекоше Му: Отац је наш Авраам. Исус им рече: Кад бисте ви били деца Авраамова, чинили бисте дела Авраамова.
Соф. 3:11, Мат. 3:9, Рим. 2:28, Гал. 3:7, Гал. 3:29

40. А сад гледате мене да убијете, човека који вам истину казах коју чух од Бога: Тако Авраам није чинио.

41. Ви чините дела оца свог. Тада Му рекоше: Ми нисмо рођени од курварства: једног Оца имамо, Бога.
Иса. 63:16, Мал. 1:6


42. А Исус им рече: Кад би Бог био ваш Отац, љубили бисте мене; јер ја од Бога изиђох и дођох; јер не дођох сам од себе, него ме Он посла.
Јован 1:14, Јован 3:16, Јован 5:43, Гал. 4:4, 1 Јов. 4:19

43. Зашто не разумете говор мој? Јер не можете речи моје да слушате.
Јован 7:17


44. Ваш је отац ђаво; и сласти оца свог хоћете да чините: он је крвник људски од почетка, и не стоји на истини; јер нема истине у њему; кад говори лаж, своје говори: јер је лажа и отац лажи.
1 Мој. 3:1, 2 Дн. 18:21, Мат. 13:38, 2 Кор. 11:3, Јуда 1:6

45. А мени не верујете, јер ја истину говорим.

46. Који ме од вас кори за грех? Ако ли истину говорим, зашто ми ви не верујете?

47. Ко је од Бога речи Божије слуша; зато ви не слушате, јер нисте од Бога.
1 Јов. 4:6


48. Тада одговорише Јевреји и рекоше Му: Не говоримо ли ми право да си ти Самарјанин, и да је ђаво у теби.

49. Исус одговори: У мени ђавола нема, него поштујем Оца свог; а ви мене срамотите.
Јован 5:23

50. А ја не тражим славе своје; има који тражи и суди.
Јован 5:41


51. Заиста, заиста вам кажем: ко одржи реч моју неће видети смрт довека.
Јован 5:24

52. Тада Му рекоше Јевреји: Сад видесмо да је ђаво у теби: Авраам умре и пророци, а ти говориш: Ко одржи реч моју неће окусити смрт довека.
Зах. 1:5


53. Еда ли си ти већи од оца нашег Авраама, који умре? И пророци помреше: ко се ти сам градиш?

54. Исус одговори: Ако се ја сам славим, слава је моја ништа: Отац је мој који ме слави, за ког ви говорите да је ваш Бог.
Јован 16:14, Дела 3:13

55. И не познајете Га, а ја Га знам; и ако кажем да Га не знам бићу лажа као ви. Него Га знам, и реч Његову држим.
Јован 7:28


56. Авраам, отац ваш, био је рад да види дан мој; и виде, и обрадова се.
1 Мој. 22:18, Лука 10:24, Гал. 3:16, Гал. 3:18, Јевр. 11:13

57. Тада Му рекоше Јевреји: Још ти нема педесет година, и Авраама ли си видео?

58. А Исус им рече: Заиста, заиста вам кажем: Ја сам пре него се Авраам родио.
2 Мој. 3:14, Иса. 9:6, Мих. 5:2, Кол. 1:17, Јевр. 13:8, Откр. 1:8


59. Тада узеше камење да баце на Њ; а Исус се сакри, и изађе из цркве прошавши између њих и отиде тако.Jovan 8;37-59[/quote]

ili je i ovde los prevod?sorry
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top