Religija - rasprave o nedoumicama

Član
Učlanjen(a)
18.05.2010
Poruka
376
Važi se, samo bih te molio da razdvojiš parametre, prepotopnog i poslepotopnog hidrološkog ciklusa.
Meni samo ostaje da sebe ubedim da su svi parametri prepotopnog doba bili dovoljni da tolike reke teku (brzo ili sporo) :)

ps. Usput nevezano za temu. Da li si možda čitao - Knjiga koja govori istinu. ( imaš detalje na netu) Mislim čovek lepo uzeo Bibliju i pojasnio sve bitno. Zaradio velike pare i dao logična pojašnjenja.
Malo je lagao kako je do svega toga došlo ali eto.
Nema to nikakve veze sa tvojim radom ali možda će ti biti interesantno. :yea:
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
06.06.2010
Poruka
320
Važi se, samo bih te molio da razdvojiš parametre, prepotopnog i poslepotopnog hidrološkog ciklusa.
Meni samo ostaje da sebe ubedim da su svi parametri prepotopnog doba bili dovoljni da tolike reke teku (brzo ili sporo) :)

ps. Usput nevezano za temu. Da li si možda čitao - Knjiga koja govori istinu. ( imaš detalje na netu) Mislim čovek lepo uzeo Bibliju i pojasnio sve bitno. Zaradio velike pare i dao logična pojašnjenja.
Malo je lagao kako je do svega toga došlo ali eto, može biti interesantno.
Nema to nikakve veze sa tvojim radom ali možda će ti biti interesantno. :yea:
Evo razlozih i obrazlozih koliko sam mogao, znao i umeo :) (prepravio i dodao)
Mislim da ce sad biti preglednije i chitljivije :roll:
Nisam naishao na tu knjigu. Potrazicu je i pogledacu:)
Hvala za predlog smile3
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Stari i novi zavet bi morali i trebali da se prihvate kao celina :)
.
Sotona kog ne moze da odvoji od boga, gura u fanatizam :)
Ovdje mi nije jasno ko sotonu ne može da odvoji od Boga? Inače, mislim, da se previše značaja u ovim pričama pridaje sotoni. On nekako dođe kao zgodan izgovor... Ako nešto ne ide kako treba i kako bi trebalo po Božijim zapovijestima, zna se, sotona je tu i on je kriv. Nije li sotona i "stvoren", da služi kao alibi za sve promašaje mentora vjera?
 
Član
Učlanjen(a)
06.06.2010
Poruka
320
Ovdje mi nije jasno ko sotonu ne može da odvoji od Boga?
Pazi da ne odlutash u off-topic sa dodatnim pitanjem vezanim za Sotonu :)
Ne razumem pitanje ? Mozda je greshka u kucanju . Napisao si " ko sotonu ne može da odvoji od Boga? "
Lucifer se sam odvojio od Boga. Odkazao mu je poslushnost zajedno sa 1/3 andjela.
(Nakon toga se zove Sotona a ta 1/3 andjela - demoni.) no to je za drugu temu.
napisao sam :"Sotona kog ne moze da odvoji od boga, gura u fanatizam "
Znachi, Ako Sotona ne uspe da choveka odvoji od Boga ( Bozijeg puta ), "gura" ga u fanatizam .
Znachi, "vera vera vera vera... daj da se molim molim molim ... bog bog bog bog... itd.."
, da se svadja sa ljudima , bije, ubija, i zapostavi sve svoje najmilije zarad fanatizma!
tada i pored sve svoje dobre volje, ulazi "on the dark side " :)
kao ovi sto na svakom drvetu vide hristov lik, u tortilji isto :) prikazuju im se sveci , pokojna familija, asketcizam itd itd...

Inače, mislim, da se previše značaja u ovim pričama pridaje sotoni. On nekako dođe kao zgodan izgovor... Ako nešto ne ide kako treba i kako bi trebalo po Božijim zapovijestima, zna se, sotona je tu i on je kriv.
Tvorac ( odnosno Bog ) je istinska ljubav i dobro. Krenuvski u kontra smeru od zacrtanog Bozijeg puta,i direktnom konfrontacijom tog aspekta, Sotona je istinsko zlo.

Sotona je "samo" vodja i jedan od zabludelih, prognanih Bozijih sinova, koji je posvetio ostatak svog postojanje da tera "kontru" protiv svog Tvorca.
Prvobitno ga je Bog stvorio kao andjeosko bice sa veoma velikim potencijalima.
Opet dolazimo do onoga u cemu se cesto sporimo "slobodna volja" .
Bog je upozorio coveka na postojanje Sotone i demona "palih andjela" . Dokazao je da je tvorac, da je istinski Bog i suvereni vladalac, pokazao je sta je bilo i sta ce biti.
Dao je kako se valja i treba ziveti za ljudsko dobro. Sotona s'druge strane pokusava ( i za sad mu dobro ide) da iskrivi sliku i ono sto je prvobitno receno.
Hrani se i uziva da podriva Boziji autoritet u bilo kom smislu. U isto vreme se plasi jer zna da je svaki spoznajnik i pokajnik u sudnjem danu jedan greh vise na njegovom tasu.
Onaj koji ne bude na strani Boga tada, umrece, i sam ce snositi konsekfence za svoje grehove a ako se osvesti, uvidi, pokaje i nastavi ziveti na Bozijem putu, za njega ce biti mesta u obnovljenoj zemlji da uziva u vechnosti i suzivotu sa Tvorcem, a gresi idu Sotoni "na teret".

Nije li sotona i "stvoren", da služi kao alibi za sve promašaje mentora vjera?
Mentor vere je svako pojedinacno za sebe i svako nosi "svoj krst" po tom pitanju.
Ako mislis na svestenstvo, nosice ( i nose ) svoje grehe za licne promashaje.
Lucifer je stvoren da sluzi dobru, to je svrha njegovog postojanja a ne da bude bilo ciji alibi. Nakon rascepa od Tvorca, Sotonina svrha je jasna.
Opet ponavljam, slobodna volja. Dato je svakom da izabere svoj put :roll:
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Rečenica: "Sotona kog ne moze da odvoji od boga, gura u fanatizam ", meni je posve konfuzna i nejasna. Znači, po tvom objašnjenju, koga sotone ne može da odvoji od Boga, gura ga u fanatizam? A šta se dešava sa onim koga odvoji od Boga? Da malo proširim pitanje. Kako to da onoga koga ne može da odvoji od Boga, dakle, ko je čvrsto na Božijem putu, može istovremeno gurati u fanatizam?
 
Član
Učlanjen(a)
06.06.2010
Poruka
320
Rečenica: "Sotona kog ne moze da odvoji od boga, gura u fanatizam ", meni je posve konfuzna i nejasna. Znači, po tvom objašnjenju, koga sotone ne može da odvoji od Boga, gura ga u fanatizam? A šta se dešava sa onim koga odvoji od Boga? Da malo proširim pitanje. Kako to da onoga koga ne može da odvoji od Boga, dakle, ko je čvrsto na Božijem putu, može istovremeno gurati u fanatizam?

Zezash ti mene malo mmm ?umnik2:yahoo:

Ako se do sad nisi makar malo zamislio oko predhodno napisanog na ovoj temi, gde sam izneo (po meni ) veoma "solidne" cinjenice koje govore o ovom svetu, njenom inteligentnom dizajnu i samom Tvorcu, deo o Bozijem planu, ljudskom putu ka ponovnom ujedinjenju sa njim i "uloge" Sotone u svemu tome, plasim se da ce sve ovo izgubiti na ozbiljnosti i preci u nesto nesmisleno. A to mi nije cilj :vorred:

Pitanje mi je neozbiljno ali cu dati odgovor sto ozbiljnije i slikovitije mogu.

Znači, po tvom objašnjenju, koga sotone ne može da odvoji od Boga, gura ga u fanatizam?
Tacno tako !
A šta se dešava sa onim koga odvoji od Boga?
Treba procitati Bibliju Jurivaka :(
Pitas me sta ja mislim? Mislim da ce ispuniti obecanje.

Uverio sam se da je On stvoritelj, uverio sam se da je knjiga tacna do onog dela koja nauka moze da dosegne.
Nemam razloga da ne verujem da ce ispuniti ono sto je rekao i to bash onako kako je rekao.
Covek koji je odvojen od Boga, osudjen je na propast i unistenje.
Mi smo priroda njegova. Svaki entitet koji vodi rat protiv sebe, osudjen je neminovnu smrt.
Udaljavanje od zivotne sile vodi ka nezivotu. Kao kad bi napajanje nekog elektro-uredjaja izvukao iz struje.
Direktan odgovor je : Covek koji ne ide putem dobra koji mu je pokazan, ide protov Boga i protiv sebe. Zadnjeg dana ce probuditi sve usnule. Oni koji su sa i uz Tvorca, moci ce da zive za vecnost na obnovljenoj zemlji u suzivotu sa Ocem-Tvorcem.
Oni koji su u suprotnosti sa tim - umrece. Bice unisteni.


Mogu da razumem da na ovom topic-u raspravljamo o nejasnocama ali zaista ne videh nishta nejasno u ovome. Zaista sve lepo i slikovito stoji u Bibliji.

Da malo proširim pitanje. Kako to da onoga koga ne može da odvoji od Boga, dakle, ko je čvrsto na Božijem putu, može istovremeno gurati u fanatizam?
Veoma prosto. Pod fanatizmom smatramo ekstremizam u bilo kom smislu. Ide se iz krajnosti u krajnost.

Evo primer prica

Zamisli da zivis sam na ostrvu koji ti je otac (Bog :heart:) poklonio.
Dao ti je kucu i zemlju.
Ostavio ti je uputstva (Bibliju) kako treba da radis bastu, kako da odrzavas kucu i ostalo. Ako sve uradis kako treba i ostane onako kako ti je ostavio, uzece te k'sebi da u izobilju zivite u ljubavi i zajednishtvu! :friends:

Zamisli sad da imash starijeg bratom (stariji brat je Sotona :diablo:+ "drugari":girl_werewolf: ) koji je u sukobu sa ocem.
Otac ga je razbashtinio i proterao zbog neposlushnosti i zlobe warning2.

Zivis kako najbolje znash i umesh. :roll:
A onda se umesa "stariji brat":threaten::stop: i pocne da te na raznorazne nacine
(veoma perfidne i mudre) ubedjuje kako je ta knjiga glupa i da on ima mnogo bolje i savremenije knjige u kojima se opisuje kako se gaji bashta i kako se odrzava kuca
(struja, voda, stolarija, izolacija...)

To mu ne uspeva. Drzis se ti i dalje originalnog uputstva koji je Otac ostavio.yes3

Dalje tvoj "bata" preko njegovih gorepomenutih u zagradi "drugara":twisted::hi2: shalje raznorazne ljude koji ti shalju " poruke od Oca " u kojima stoji sve ono isto iz prvog uputstva ( samo sad maloo drugacije ).
Citash sad ovo novo i nije ti jasno. :vorred:

Prvo stoji da treba polivati kad Sunce malo zamakne a sad u ovom drugom stoji da treba po Suncu da zalivas pod izgovorom da "ohladis biljke"..prevruce im je...
i josh dosta slicnih stvari koje te zaista zbune i slude. :fool:sorry:dntknw:

Razmishljash umnik
Ipak resis da nastavis da obradjujes zemlju koristeci prvu oprobanu praksu.:roll:

Na kraju posalje "bata" svog sledeceg "druga":ugeek::twisted: (ili dodje licno "bata" maskiran )koji je vrsan znalac u gajenju povrca i primecuje da ti lisce oboleva i da ti nece roditi kako si zamislio.:vorred:

Tebi sve deluje ok. Ne primecujes razliku ali ae... ipak je on neki strucnjak. :agree:
Razmishljash umnik
Poklekao si.
Uplasio te "strucnjak":twisted::ugeek: da ti nece roditi.
Prihvatas njegove pesticide i specijalna djubriva koja ce "stititi od bolesti i pospesivati rast povrca".

Vidis da sve napreduje.
Radujes se. :dance3:
"Ekspert" ti dodje u posetu da vidi kako sve to napreduje i kaze da je ok i jos dodaje da slobodno mozesh da prskas pesticidima i trpash djubriva koliko god zelis.
Shto vishe- to bolje. U zelji da bude sto bolje i da zadivis svoga Oca, ti to i radis.

Na kraju se ozbiljno razbolis od sad vec otrovanog povrca a i same leje uginu tako otrovane. :bad::fool:sorry

Sotona je u svoj svojoj mrznji i preziru prema Ocu, zeli da sto vise ljudi odagna od Tvorca i saveza za vecnost sa njim !
---------------------------------------------------------
Slikovitije od ovoga ja nisam mogao :acute::roll:

Bog ljudima govori kao sto bi i svaki otac svojoj deci govorio :

- Ja sam Gospod Bog Tvoj; nemoj imati drugih bogova osim mene.
Ja sam tvoj jedini otac , nemoj imati druge "oceve" osim mene!

- Ne pravi sebi idola niti kakva lika; nemoj im se klanjati niti im sluziti.
Ne zanosi se svakojakim likovima i ne dozvoli da ti namecu neki "njihov" zivotni princip ili stil zivota. Znam sta je zivot bolje nego svi oni zajedno !!

- Ne uzimaj uzalud imena Gospoda Boga svojega.
Prihvati odgovornost za svoje postupke i zivotne pogreshke ako radis drugacije no sto sam te ucio! Ne pozivaj se na moje (ocevo ) ime kod nekog zarad licnog interesa ili da bi prevario nekog!

- Secaj se dana odmora da ga svetkujes; sest dana radi i svrsi sve svoje poslove, a sedmi dan je odmor Gospodu Bogu tvojemu.
Nemoj da si lezilebovic vec RADI i zaradi ! (radi bre)

- Poshtuj oca svojega i majku svoju, da ti dobro bude i da dugo pozivish na zemlji.
Postuj i slushaj roditelje. Ako ti neko dobro misli onda su to ONI. Ne vredjaj ih. Ne omalazavaj ih. Pomozi im kao sto su oni tebi pomagali. Ako radish suprotno, znaj da ce i tvoja deca tebi isto raditi!

- Ne ubij
Nemoj da ubijash bracu i sestre tvoje. Oni su deo tebe i ti si deo njih. A svi ste deo mene i ja vas !

- Ne čini preljube.
Nadji i voli svoju zenu ! Kao sto ti ne bi voleo da te ona laze i vara, tako nemoj ni ti nju!

- Ne kradi.
Nacinio sam te pametnog i sposobnog da sam stvoris sve shto pozelish! Nemoj da si lenj.
Radi, zaradi, stvori, napravi. Nemoj da se koristish tudjom mukom i tudjim radom!

- Ne svedoci lazno na bliznjega svojega.
Budi iskren uvek. Nemoj da svojim lazima upropastish svoj i tudji zivot!
Laz samo komplikuje zivot! Ne nosi nepotrebni teret na svoja pleca!

- Ne pozeli nishta što je tudje.
Sine, ne gledaj sa zaviscu tudje kuce, auta, zene, novac! Izjeshce te zloba i nagonice te da napravish neko zlo i sebi i drugima!
Reci sebi "svaka cast tom i tom na svemu sto ima" , radicu da i ja imam isto. ako ne isto onda makar priblizno!
-----------------------------------------------------------------------------
Ovo Bog otac govori nama kako treba ziveti u miru,sreci,zdravlju, slozi i harmoniji !
Isto kao sto bi nam svaki pravi roditelj rekao !
Ne zelish da zivish po ovim principima i zakonima ? Ok, SAM snosi posledice i ne krivi nikog drugog za SVOJE odluke !
Svaki roditelj bi na ovo rekao :" sine.. volim te ali necesh dugo tako..." :vorred:
Bunimo protiv ovoga i ne zelimo ovo ? Ok, onda je zaista Bog tiranin i zeli nam zlo!


Na svu "srecu" postoji i drugi put !
Sotona je voljan da pokaze taj put. Dace sve ovozemeljasko da krenete tim putem.

Veoma je mudar i voli da provocira,da se igra sa nama.
Kao kad bi smo mi uzeli holograme, zvucnike, mikrofone i sa tim vratimo se u 10. vek.
I sa svim tim znanjem obmanjujemo i poigravamo se sa narodom. :roll:

U (1.Mojsijeva 3,1 ) "zmija" (Sotona) pita Evu :"Jeli istina da je Bog kazao da ne jedete sa svakog drveta u vrtu ?"
Eva mu rece da mogu da jedu plodove sa svakog drveta u vrtu osim onog drveta u sredini vrta, kaze Bog da ne diramo i ne jedemo jer cemo umreti.
Tada je rekao prvu i najvecu LAZ :"necete vi umreti ! Nego zna Bog da ce vam se onaj dan kad okusite otvoriti oci, pa cete postati kao Bogovi i znacete sta je dobro a shta zlo!"

Podseca vas na neshto ovo Sotonino ? "Probaj, videcesh da je dobro" :twisted:
Tako dileri nudkaju nashu decu drogom.

"Ukradi, niko ne vidi, sta te briga!"

"Udari ga, vidi kako ti se smeje, svima prica da si slab i kukavica + ti je sestru psovao"

"Roditelji su ti zatucani i staromodni ! Ne razumeju te! Ma shta oni znaju sta je dobro !"

"Zashto su te radjali kad su nesposobni ?! Ti sigurno nisi trazio da te rode ! Molim lepo.."

"Nemaju para da ti daju da odesh sa devojkom na more ?! Ma iz inata sad nemoj da se zaposlish ! Oni su DUZNI da te izdrzavaju makar do tvoje 40 (teska su vremena) ! "

"Ako prvog ubijes - svi ce te se plashiti i imacesh sve shto pozelish!"

"Ako ga ne ubijesh- ubice on tebe"

"Uzmi je na silu, vidi kako je dobra...zeli sex ...voli grubo... kad zena kaze NE to u stvari znachi DA"

"Izgubio si sve pare na pokeru ?Nije te "htelo" celu noc? Ma opushteno! Zar ne osecash da je sledeca ruka TVOJA! Ulozi auto i kucu! Veruj mi, pochisticesh ih sve! Em ces povratiti svoj novac-em cesh im uzeti SVE shto imaju !!!"

"Laka paraaa!!!!"

"Probaj, nishta te ne koshta!"

"A ko sme TEBI da sudi ?! "

" Proci cesh NEKAZNJENO !!!"

"ispeci i prodaj to zarazeno meso, odakle ti pare za more za tebe i devojku. De de, nece niko da umre od tog mesa... Ispascesh shmokljan pred curom. Pomislice da si nesposoban i ostavice te! Danas su pare sve! Koliko para imash- toliko vredish! Prodaaaj!"

Primera bezbroj...

Znate u kakvom svetu zivimo.
Svet u kome danas zivimo je pun ratova, bolesti, nasilja u porodici, kradja, lazi, silovanja, ubistava, samoubistava,okultizma,oholosti i javashluka.
Zamislite se ko caruje ovim svetom :vorred:


Zamislimo se svi kakva buducnost ocekuje nashu decu i u kakvom bi smo svetu voleli da ona zive sorry
 
Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
3.957
uff,lepa prica samo obasnjenje 10 zapovesti je malo izvitopereno po pitanju 1-4 zapovesti koje definisu nas odnos sa Bogom i tu je glavni problem.Recimo 4.zapovest jasno kaze"secaj se",a ti kazes ma jok treba da radis batali se secanja,nece biti
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Domicus,
Nisam neozbiljan niti te zezam.
Ti imaš svoju filozofiju i svoj pogled na svijet, zasnovan na istini koju si našao u Bibliji. To je OK. Međutim, ono što karakeriše tvoju filozofiju je opšta zavjera protiv Božijeg poretka i Božijeg čovjeka. Dakle, sotona vlada svijetom!? U osnsovi bih se mogao složiti sa tobom u pogledu ove zadnje konstatacije, s tim što ja tu ne vidim nikakvog sotonu, nego običnog dehumanizovanog i lakomog čovjeka! Kao da je nekakva zakonitost da, što se društvo više razvija, proporcijalno tome se i dehumanaizuje. Ljudi se sve više otuđuju, sve više gube vezu sa prirodom i sa onim čovjekom koga smo poznavali kao društveno biće. Razvoj tehnologije i kibernetike, omogućava čovjeku da bude dovoljan sam sebi, odnosno, da se potpuno otuđi. Uz to, svakodnevne slike katastrofa i ljudske patnje, kojim ga bombarduju mediji, potpuno su otupile njegova osjećanja, tako da nevolje drugih smatra normalnom pojavom.
Ergo, svijetom ne upravlja sotona, nego velike multinacionalne kompanije i korporacije, koje ne prezaju ni od čega da bi ostvarile što veći profit. Kada je potrebno izazvati rat među narodima, ako u tome vide šansu za povećanje profita, one to bez zazora rade, odnosno, to rade političari koji su došli na vlast njihovom potporom.
Globalizacija nije ništa drugo nego nastojanje da se ovlada svjetskim tržištem od strane odabranih i onemogući ozbiljna konkurencija.
E, sad, ti možeš te i takve grabežljivce zvati i sotonama (s obzirom na značenje tog sinonima, nećeš mnogo ni pogriješiti), ali ja ih vidim kao obične dehumanizovane i lakome ljude, koji ne prezaju ni od čega, da bi ostvarili ono što žele.
 
Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
3.957
Važi se, samo bih te molio da razdvojiš parametre, prepotopnog i poslepotopnog hidrološkog ciklusa.
Meni samo ostaje da sebe ubedim da su svi parametri prepotopnog doba bili dovoljni da tolike reke teku (brzo ili sporo) :)

ps. Usput nevezano za temu. Da li si možda čitao - Knjiga koja govori istinu. ( imaš detalje na netu) Mislim čovek lepo uzeo Bibliju i pojasnio sve bitno. Zaradio velike pare i dao logična pojašnjenja.
Malo je lagao kako je do svega toga došlo ali eto.
Nema to nikakve veze sa tvojim radom ali možda će ti biti interesantno. :yea:
book1_icon.png


Pre nekoliko godina, svi su znali da je Zemlja ravna. Svi su znali da sunce kruži okolo Zemlje.
Danas svi znaju da je život na Zemlji delo natprirodnog Boga i/ili rezultat slučajne evolucije. Ili možda nije ?
U knjizi: "Knjiga Koja Govori Istinu" Rael predstavlja treću mogućnost: da je sav život na Zemlji stvoren znanstveno, kao delo naprednih NAUCNIKA iz drugog planeta. Za vreme susreta sa predstavnikom te civilizacije koji se dogodio 1973 godine, Raelu je licem u lice jedan predstavnik tih naučnika diktirao seriju poruka. Rezultat tog susreta se nalazi u toj knjizi – knjizi, koja će iznenaditi čovečanstvo.

dakle ocigledno da NISI citao Bibliju cim kazes da je na osnovu nje pisao knjigu,jos i preporucujes,a tek ako veruje u ono sto je napisano,onda si daleko prijatelju od Hrista
 
Član
Učlanjen(a)
06.06.2010
Poruka
320
uff,lepa prica samo obasnjenje 10 zapovesti je malo izvitopereno po pitanju 1-4 zapovesti koje definisu nas odnos sa Bogom i tu je glavni problem.Recimo 4.zapovest jasno kaze"secaj se",a ti kazes ma jok treba da radis batali se secanja,nece biti
:)
Moras razumeti jednu stvar.Ljudi su ranije radili na zemlji svaki dan,naravno iz razloga sto im je zivot zavisio od toga da li se shta roditi. Otuda ono, ok, radi ali ne zaboravi i da odmoris!
Danas su stvari malo drugacije. Slazemo se ? :) Zato sam potencirao "radi".
Napravio sam komparaciju sa onim kako bi nashi ocevi nama rekli , odnosno ono sto su nam govorili.
Nije TO "glavni" problem" :) Nije nerazumevanje tih rechi vec nevolja da se to u delo i sprovede. Po 100-i put ponavljam, ljudski izbor.

Domicus,
Nisam neozbiljan niti te zezam.
Ti imaš svoju filozofiju i svoj pogled na svijet, zasnovan na istini koju si našao u Bibliji. To je OK. Međutim, ono što karakeriše tvoju filozofiju je opšta zavjera protiv Božijeg poretka i Božijeg čovjeka. Dakle, sotona vlada svijetom!? U osnsovi bih se mogao složiti sa tobom u pogledu ove zadnje konstatacije, s tim što ja tu ne vidim nikakvog sotonu, nego običnog dehumanizovanog i lakomog čovjeka! Kao da je nekakva zakonitost da, što se društvo više razvija, proporcijalno tome se i dehumanaizuje. Ljudi se sve više otuđuju, sve više gube vezu sa prirodom i sa onim čovjekom koga smo poznavali kao društveno biće. Razvoj tehnologije i kibernetike, omogućava čovjeku da bude dovoljan sam sebi, odnosno, da se potpuno otuđi. Uz to, svakodnevne slike katastrofa i ljudske patnje, kojim ga bombarduju mediji, potpuno su otupile njegova osjećanja, tako da nevolje drugih smatra normalnom pojavom.
Ergo, svijetom ne upravlja sotona, nego velike multinacionalne kompanije i korporacije, koje ne prezaju ni od čega da bi ostvarile što veći profit. Kada je potrebno izazvati rat među narodima, ako u tome vide šansu za povećanje profita, one to bez zazora rade, odnosno, to rade političari koji su došli na vlast njihovom potporom.
Globalizacija nije ništa drugo nego nastojanje da se ovlada svjetskim tržištem od strane odabranih i onemogući ozbiljna konkurencija.
E, sad, ti možeš te i takve grabežljivce zvati i sotonama (s obzirom na značenje tog sinonima, nećeš mnogo ni pogriješiti), ali ja ih vidim kao obične dehumanizovane i lakome ljude, koji ne prezaju ni od čega, da bi ostvarili ono što žele.
:)
Nije to "moja filozofija" :) Samo sam prezentovao cinjenicno stanje sluzeci se saznanjima koje stekoh za ovo malo vremena koliko zivim.
Nisam dzabe napisao ono --->
domicus je napisao(la):
Ako se do sad nisi makar malo zamislio oko predhodno napisanog na ovoj temi, gde sam izneo (po meni ) veoma "solidne" cinjenice koje govore o ovom svetu, njenom inteligentnom dizajnu i samom Tvorcu, deo o Bozijem planu, ljudskom putu ka ponovnom ujedinjenju sa njim i "uloge" Sotone u svemu tome, plasim se da ce sve ovo izgubiti na ozbiljnosti i preci u nesto nesmisleno. A to mi nije cilj
Znaci, ako nisi siguran u postojanje Tvorca zemlje, ljudi... ma svega oko nas, naravno da neces biti siguran ( odnosno neces verovati ) i u Sotonu.
Zato sam te pitao da li su predhodni odgovori bili zadovoljavajuci ili treba jos da pishemo o dokazima postojanja. Sve mimo toga prelazi u bajku o "Ivici i Marici,Pepeljugi ili slichno"
Ovo sto pises o multinacionalnim kompanijama, ratovima, izborima predsednika, globalizaciji,tajnim drustvima itd itd su sve realne stvari. I iza svih tih chinjenica stoji slobodna volja coveka.
Znas one decije slikovnice gde postoje tacke,a ti treba da spojis sve te tacke i tek se onda nazire kontura i sama postavljena slika ?
E upravo sve ono gore pomenuto kad spojis u celinu - "kompletnu sliku" mozes da vidis sta se zapravo desava.

...ja tu ne vidim nikakvog sotonu, nego običnog dehumanizovanog i lakomog čovjeka! Kao da je nekakva zakonitost da, što se društvo više razvija, proporcijalno tome se i dehumanaizuje...
Do cega vodi dehumanizacija ? obojica znamo odgovor!
Da li je svojstveno bilo kom bicu sto dishe na ovoj zemaljskoj kugli da radi protiv sebe ?
NIJE!
U pitanju je neprirodni faktor!
Drushtvo se ne razvija ! To je evoluisticki glupavi koncept! Ono stagnira! Degradira!
Zasto dolazi do svega ovoga ?
1. LINK--> http://serbianforum.org/psihologija/115921-institucionalizovana-laz-2.html#post380789
2.LINK-->http://serbianforum.org/psihologija/112133-ego-mehanizmi.html#post381030
Sve ima veoma smisla, samo treba spojiti tackice dok se slika ne dobije.
 
Natrag
Top