Razlike između biblijskog i crkvebog učenja

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Čovek je subjektivno biće, i samo čitanje biblije ne garantuje čoveku koji prvi put dolazi u dodir sa njom - da će ovu istinu razumeti i spoznati u svakom slučaju.

Znaci priznajes da su ti "sugerisali", odnosno da su te "ubedjivali", i da si ti onda navodno "saznao istinu".

To nije bila biblija, koju si ti citao, vec "ljudi koji su te ubedili"!

I TO NAZIVAS ISTINOM?


IZVINI, ALI JA NE PRIHVATAM SUGESTIJE LJUDI, VEC DOPUSTAM HRISTU DA ME VODI.

Čak šta više, mnogi ne razumeju ono što je u bibliji zapisano, i u svom nerazumevanju stvaraju različite sopstvene teorije.

KAKO NEKO MOZE DA "NE RAZUME AKO GA VODI HRISTOS"???

Znaci ti ili nisi bio sa Hristom, ili jesi, pa si dozvolio da te drugi "ubedjuju" i "sugerisu sta Biblija uci" , tako si upao u zamku.

Ti da si bio iskren ne bi ti trebale "sugestije ljudi", da te "ubedjuju"!

Ipak, "tebe su ubedili", kao i mene. I ti umesto da to preispitas u svetlu onoga sto ti ovde govorimo, ti si nepopravljivo "tvrdoglav" i insistiras da "samo ti imas 100% istinu i zajednicu sa Hristom".

PITAO SAM TE I OCEKUJEM KONKRETAN ODGOVOR, DA LI SI CITAJUCI BIBLIJU PRE UPOZNAVANJA SA ADV. CRKVOM, NASAO NJENO UCENJE U NJOJ???

DA ILI NE?

AKO NISI, A JA ZNAM DA NISI, ONDA TO NIJE BIBLIJSKA ISTINA, I TI NE MOZES NAMA OVDE TVRDITI DA JE TO 100% BIBLIJA!!!
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Ja dobro znam kako crkva ima nalog da tumaci rec, i ti meni to ne treba da objasnjavas, ovde se radi o individualnom iskustvu, gde bi ljudi i pre nego sto upoznaju crkvu, trebali biti osvedoceni i upoznati preko sredstva, knjige "Bozje Reci", koju crkva koristi u svrhe propovedanja, sta je istina...
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Znaci priznajes da su ti "sugerisali", odnosno da su te "ubedjivali", i da si ti onda navodno "saznao istinu".
To nije bila biblija, koju si ti citao, vec "ljudi koji su te ubedili"!

I TO NAZIVAS ISTINOM?


IZVINI, ALI JA NE PRIHVATAM SUGESTIJE LJUDI, VEC DOPUSTAM HRISTU DA ME VODI.

Paranoja je u svemu videti zaveru.
To je osnovni metod tradicionalnih crkava, da u ljudima usade paranoičan strah od svega što nije deo tradicionalnih crkava.

Ne, nisam ja ništa priznao, i nisu mi ništa sugerisali, niti me ubeđivali, već sam pre nego što sam došao u crkvu - poštom dobija lekcije dopisne biblijske škole, i proučavajući ih po temama na osnovu biblije - došao do spoznaje da su u potpunom skladu sa biblijskom istinom.

Dakle, proučavao sam bibliju i ono što ona govori, i bio potpuno osvedočen i rečju i Duhom Svetim, da je ono što je bilo tematski sadržano u lekcijama koje su sadržavale Adventističko učenje - u potpunom skladu sa biblijom.

U to vreme nisam čitao ni knjige Ellen White, niti znao za nju.

KAKO NEKO MOZE DA "NE RAZUME AKO GA VODI HRISTOS"???

Ne mora da ga vodi Hristos - vec lična sugestija, posebno ako se pokaže da nakon istraživanja - čovek ne sledi učenje biblije, već ljudske teorije koje je pokupio od drugih.
To znali da njegova istina nije iz biblije, vec teorije pokupljene od drugih ljudi, koje čovek nameće bibliji.

Znaci ti ili nisi bio sa Hristom, ili jesi, pa si dozvolio da te drugi "ubedjuju" i "sugerisu sta Biblija uci" , tako si upao u zamku.

Ti da si bio iskren ne bi ti trebale "sugestije ljudi", da te "ubedjuju"!

Ipak, "tebe su ubedili", kao i mene. I ti umesto da to preispitas u svetlu onoga sto ti ovde govorimo, ti si nepopravljivo "tvrdoglav" i insistiras da "samo ti imas 100% istinu i zajednicu sa Hristom".

Ponavljam, niko meni nije ništa sugerisao niti ubeđivao, već sam istinu primio iz biblije, i sam Bog me je u nju osvedočio.

PITAO SAM TE I OCEKUJEM KONKRETAN ODGOVOR, DA LI SI CITAJUCI BIBLIJU PRE UPOZNAVANJA SA ADV. CRKVOM, NASAO NJENO UCENJE U NJOJ???

DA ILI NE?

AKO NISI, A JA ZNAM DA NISI, ONDA TO NIJE BIBLIJSKA ISTINA, I TI NE MOZES NAMA OVDE TVRDITI DA JE TO 100% BIBLIJA!!!

Mire, ovo tvoje pitanje je besmisleno, jer čovek može istraživati učenje bilo koje crkve, ali ne mora prihvatiti bilo šta dok na osnovu biblije ne zaključi da je učenje određene crkve u skladu sa učenjem biblije.

Ti polaziš od osnovne paranoične ideje koju suj ti usadili drugi - da Adventistička crkva nema biblijsku istinu, i da čovek ako prihvati ovo Adventističko učenje - da on u svakom slučaju nema učenje biblije.

Mi se diametralno razlikujemo u stavu, jer moj stav je upravo biblijski, da ljudi treba da istražuju šta uče određene crkve, i da to provere u bibliji, i da se ujedno mole Bogu da ih on osvedoči koja crkva ima potpunu biblijsku istinu.

Biblija je osnovno merilo istine, i ako neka crkva kaže da ima ovu istinu - to ne znači da to nije istina ako je to u suštoj realnosti tako, bilo da su u pitanju Adventisti, Nazareni, Jehovini svedoci, Pentakostalci..itd..

Da nisam Adventista - ja bih bio nešto drugo da sam spoznao da taj drugi ioma učenje biblije, ali ja nisam drugo - upravo iz razloga što sam spoznao da je učenje Adventizma 100% zasnovano na bibliji.
Da drugi imaju nešto istine, ali ne kompletnu, i da u tim crkvama nema blagodati Svetog Duha, već da vlada duhovna suša, praznina i duhovna letargija, jer gde nema istine - tu nije prisutan Bog koji bi kroz tu istinu delovao i u nju osvedočavao onoga ko je primi.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Nemam sta dodati, sam si rekao da si "primao sugestije" , da su ti tumacili dopisnim putem preko "dopisne Biblijske skole", da ti nikada sam u tisini i zajednici sa Bogom nisi citao Bibliju, vec si bio vodjen sugestivno da prihvatis ono sto su ti drugi nametnuli..

Ja dobro znam sta je tecaj dopisne biblijske skole, i ja sam ga zavrsio..

No, za razliku od tebe , pre svega toga sam citao Bibliju, i ni jedno ucenje adventista tamo ne nadjoh... Niti sam znao za crkvu pravoslavnu niti drugu, i citao sve lepo i razumeo.. dok nisu dosli adventisti da mi tumace..
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ja dobro znam sta je tecaj dopisne biblijske skole, i ja sam ga zavrsio..

No, za razliku od tebe , pre svega toga sam citao Bibliju, i ni jedno ucenje adventista tamo ne nadjoh... Niti sam znao za crkvu pravoslavnu niti drugu, i citao sve lepo i razumeo.. dok nisu dosli adventisti da mi tumace..

Pa nije mjerilo čitanje Biblije. Bibliju napamet zna i đavo i citira je. Problem je u ljudima koji ne žele iskreno da traže istinu i nemaju ljubavi prema Bogu.

I satana može da citira Pismo, ali istrgnuto iz konteksta, zato sam i otvorio temu. Mjerilo jeste Biblija ali u ispravnom kontekstu.

A svakako nije čitanje Biblije, jer svih 25.000-30.000 hrišćanskih zajednica se poziva na Bibliju, a svi imaju različita tumačenja.

Tako da je tvoj arg. čitanja Biblije ne dokazuje ništa. Ima ljudi koji su 40 puta pročitali Bibliju i postali ateisti.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Pa nije mjerilo čitanje Biblije. Bibliju napamet zna i đavo i citira je. Problem je u ljudima koji ne žele iskreno da traže istinu i nemaju ljubavi prema Bogu.

I satana može da citira Pismo, ali istrgnuto iz konteksta, zato sam i otvorio temu. Mjerilo jeste Biblija ali u ispravnom kontekstu.

A svakako nije čitanje Biblije, jer svih 25.000-30.000 hrišćanskih zajednica se poziva na Bibliju, a svi imaju različita tumačenja.

Tako da je tvoj arg. čitanja Biblije ne dokazuje ništa. Ima ljudi koji su 40 puta pročitali Bibliju i postali ateisti.

Ko je rekao da je citanje biblije merilo?
Ja sam govorio o citanju "bez predubedjenja", koje dozvoljava Bogu da Duhom vodi citaoca do ispravnog razumevanja, sto nije slucaj kada ti "crkva sugerise znacenje procitanog".

Vi se stalno pozivate na "sola scriptura", i da "ne sme niko da ti sugerise znacenje" - "jer biblija sama sebe tumaci", a opet vidimo "da vi kao crkva vec unapred dajete sugestije".

Sto je apsurd, da zamerate tradicionalnim crkvama "jer sugerisu znacenje" , a "sami isto radite".

Ja sam izjavio, da ako se drzite principa "sola scriptura", drzite ga se do kraja.

Vi to ne radite, pa je svaka tvrdnja "da crlva ne sme davati sugestije" onda neosnovana.

I na kraju, nije potrebna crkva, iskrenom srcu i umu da shvati istinu, jer ce takvog voditi Bog.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ko je rekao da je citanje biblije merilo?

Jesi čim si dao to kao arg.

Ja sam govorio o citanju "bez predubedjenja", koje dozvoljava Bogu da Duhom vodi citaoca do ispravnog razumevanja, sto nije slucaj kada ti "crkva sugerise znacenje procitanog".

To misle i oni koji imaju predubjeđenja. Pa svejedno čovjek učenju neke crkve mora a vejruje ili je ateista.

Vi se stalno pozivate na "sola scriptura", i da "ne sme niko da ti sugerise znacenje" - "jer biblija sama sebe tumaci", a opet vidimo "da vi kao crkva vec unapred dajete sugestije".

Onima kojima je potrebno, jer čitanjem Biblije ne razumiju svi isto.

Sto je apsurd, da zamerate tradicionalnim crkvama "jer sugerisu znacenje" , a "sami isto radite".

Kod vas se bez pogovora vjeruje, čak i ako se suproti razumu. JOvan Zlatoust je napisao da se vjeruje duhovnicima čak i ako ono što govore suproti se razumu. Čisto uzdanje u ljude.

Ja sam izjavio, da ako se drzite principa "sola scriptura", drzite ga se do kraja.

Nije samo Biblija nadahnuta nego i mnoga ispravna tumačenja Biblije.

Vi to ne radite, pa je svaka tvrdnja "da crlva ne sme davati sugestije" onda neosnovana.

Na to sam odg.

I na kraju, nije potrebna crkva, iskrenom srcu i umu da shvati istinu, jer ce takvog voditi Bog.

Nije za spasenje ali jeste za usavršavanje, jer Bog djeluje i u crkvi. I crkva koja ukorava za grijehe je veoma potrebna ljudima.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
ti nikada sam u tisini i zajednici sa Bogom nisi citao Bibliju, vec si bio vodjen sugestivno da prihvatis ono sto su ti drugi nametnuli..32

Mire Mire, to radim već 23 godine.
Kuća, priroda, molitva, reč Božja, i Božansko osvedočenje i zajednica sa njim.

Ti ipak svoj greh pripisuješ drugima, jer što drugi seju - ti žanješ.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Laodikeja koji greh?
Meni niko nista nije sugerisao...
A najgore je sto nemas argumenata na ono gore, meni je zao sto je to tako..

Tripo, uzas je kako ti lupas, znaci uzas zivi.
Ti si rodjen da zasmejavas ljude..
Sad ti je nesto van Biblije nadahnuto a ovamo propagiras "sola scriptura", haos..
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Tripo, uzas je kako ti lupas, znaci uzas zivi.
Ti si rodjen da zasmejavas ljude..
Sad ti je nesto van Biblije nadahnuto a ovamo propagiras "sola scriptura", haos..

Naravno da i van Biblije ima nadahnutih tekstova, koji govore istinu iz Biblije.

Tebi je ozbbiljna nauka smiješna.
 
Natrag
Top