Razlike između biblijskog i crkvebog učenja

Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Kada coveka zdrave pameti, neko ubedjuje da je crno belo, a belo crno.. on mora glavom lupati u zid, nema mu druge..

Ili kao sto cu ja da odem sa foruma, pa uzivajte u ludostima..

Mire,
to znaci da ne mozes pobiti ono sto sam ti naveo iz Biblije. Ako su to za tebe ludosti, pa neka ti bude, nema potrebe da se prepiremo. Zao bi je sto tako dobar covek nagilje neverstvu, ali nevernika je uvek bilo vise nego vernika.

Zelim ti sve najbolje
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Nije crno belo, vec je sve belo citko napisano u Bozjoj reci, istina - crnim slovima na belom papiru, ali citko i jasno, da niko ne mora da pogresi.

Zao mi je sto tako razmisljas, ali neke stvari ne mozes silom naterati coveka, pa onda reci ''idem jer ne zelite da prihvatite moju rec''

Evo, ja te bratski pozivam da ostanes, a mi ne moramo ni diskutovati o prividno teskim temama.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Mire,
to znaci da ne mozes pobiti ono sto sam ti naveo iz Biblije. Ako su to za tebe ludosti, pa neka ti bude, nema potrebe da se prepiremo. Zao bi je sto tako dobar covek nagilje neverstvu, ali nevernika je uvek bilo vise nego vernika.

Zelim ti sve najbolje

Niste vi nista pobili na zalost.
Slazem se da nema potrebe da se prepiremo, valjda to i nije cilj, vec da dodjemo do istine.

A vasa istina je da vas ne zanima istina...
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
A vasa istina je da vas ne zanima istina...

To znači da ne zanima ni tebe, jer smatraš da je imaš, a da je mi nemamo, pa svi treba da prihvatimo tu istinu.

JA lično nemam svoju istinu, već Bog, a ja samo sledim i prihvatam je onakvu kakva je otkrivena u Božjoj reči.
Ono što nije u skladu sa tom istinom - ne mogu silom prihvatiti.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
To znači da ne zanima ni tebe, jer smatraš da je imaš, a da je mi nemamo, pa svi treba da prihvatimo tu istinu.

JA lično nemam svoju istinu, već Bog, a ja samo sledim i prihvatam je onakvu kakva je otkrivena u Božjoj reči.
Ono štp nije u skladu sa tom istinom - ne mogu silom prihvatiti.
Ja sam nebrojeno puta primerom dokazao svoju iskrenost i zanimanje za istinu, vi to niste ni jednom. Sem Tripa, njega moram da pohvalim iako je tvrdoglav..
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ja se samo istinom i bavim, laž me ne interesuje, i prihvatam svačiju reč koja je u skladu sa ovom biblijskom istinom.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Ja se samo istinom i bavim, laž me ne interesuje, i prihvatam svačiju reč koja je u skladu sa ovom biblijskom istinom.

To ne moze biti , jer ti verujes "da vec imas 100% - potpunu istinu", kod tebe nesto novo ne dolazi u obzir!

Slep si za sve drugo!

Odbices sve sto vec nije u skladu sa tvojom "zamisljenom istinom", odnosno sto se ne uklapa u taj kalup. A kalup ti je supalj.

Nemoj pricati kako je ucenje tvoje crkve 100% biblijsko, videli smo da nije, i to na nebrojeno mnogo primera, ipak ti i dalje sledis taj kalup, i sve modelizujes da uklopis u njega, iako je supalj.

Moras baciti taj stari kalup i uzeti novi.

Ti nikada ne bi verovao adventisticko ucenje i smatrao ga biblijskim da te u to nisu ubedili!

Covek citajuci samostalno bibliju, nikada nece doci do adventistickog ucenja, a do toga se dolazi samo procesom "ubedjivanja"!
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mire, sve što si napisao i pripisao mi - je potpuno pogrešno, jer istina je jedna, i ona se nalazi u reči Božjoj, i svako ko je iskren da ovu istinu spozna, tražeći od Boga da ga u nju osvedoči - Bog će to učiniti, i daće mu ovu spoznaju istine, i rezultat će uvek biti isti, a to je zaključak - da je Adventistička crkva jedina koja ima u potpunosti 100% ovu biblijsku istinu.

Vidi se da si upravo TI u ovom trenutku neiskren, i potpuno slep za istinu, i plus toga insinuiraš "da smo navodno videli na nebrojeno primera da Adventističko učenje nije 100% biblijsko" jer je upravo suprotno, da smo iz nebrojeno mnogo primera videli da jeste, samo što ti ne želiš da prihvatiš čistu reč Božju, već ljudske teorije koje nemaju veze sa pismom, i koje se jedino mogu dokazati vađenjem biblijskih citata iz konteksta, njihovo seckanje i prekrajanje, i prikazivanje u pogrešnom svetlu, i čak šta više - otvorenim laganjem kojim se takvim vađenjem tih tekstova iz konteksta, i njihovim seckanjem i prekrajanjem - pokušava dokazati da oni govore o nečemu što navodno dokazuje pogrešnost Adventističkog učenja, i ako u suštini ti tekstovi govore o sasvim desetoj stvari od one kako se oni žele prikazati, što može da ne uoči samo krajnje neiskren, ili duhovno slep čovek, koji svesno previđa celinu, ili koji svesno to radi da bi one koji ne poznaju pismo prevario, i uverio u svoju smišljenu prevaru.

Ja nisam prihvatio nikakav kalup, niti je mene iko ubeđivao, već sam samostalno proučavao pismo, i sam Bog me je osvedočio da je istina koju poseduje Adventistička crkva potpuno zasnovana na bibliji.
Svaka tačka Adventističkog učenja je potpuno 100% biblijska, odnosno - nema nikakve razlike između učenja biblije, i učenja Adventističke crkve.

TI Mire treba da kreneš iz početka, da se odrekneš ustaljenih ljudskih teorija koje podržavaš, kao i onih koje su stvorili zlonamerni protivnici Adventizma u pokušaju da dokažu navodnu pogrešnost Adventističkog učenja, da bibliji priđeš prazne glave, i da počneš iskreno da tražiš od Boga da te on sam povede putem istine.

Od tvoje iskrenosti i nivoa želje da istinu spoznaš - Bog će ti to i dati.

Neka ti Bog pomogne u tome, i da ti razumevanje istine.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Mire, sve što si napisao i pripisao mi - je potpuno pogrešno, jer istina je jedna, i ona se nalazi u reči Božjoj, i svako ko je iskren da ovu istinu spozna, tražeći od Boga da ga u nju osvedoči - Bog će to učiniti, i daće mu ovu spoznaju istine, i rezultat će uvek biti isti, a to je zaključak - da je Adventistička crkva jedina koja ima u potpunosti 100% ovu biblijsku istinu.

Jeste, vidim ja isti rezultat kod ljudi koji su citali bibliju, koji nikad nisu culi za adventiste, ni za crkvu, citali su bez predubedjenja i zamisli..

Svi su procitali - da je Isus od 1844. u svetinji nad svetinjama, da posreduje, da je nedelja zig zverin, da se Hriscani pecate subotom, da je papa sotona i da na kapi nosi 666, da je crkva kurva.. Takodje tvrde da se nece muciti u paklu, vec ce biti nagradjeni "vecnim snom"..

Imam predlog za tebe, posto ih mnogo znam ovakvih, da ti ih posaljem, da ih obavestis da imaju svoju crkvu koja je 100% biblijska?

Ja nisam prihvatio nikakav kalup, niti je mene iko ubeđivao

PS. opisi mi ovde svoje iskustvo, ispricaj mi kako si nasao "sva ucenja" adv. crkve u bibliji i pre nego sto si za istu saznao da postoji?

Dokazi da te "nisu ubedili"?

Ako to uradis, odmah postajem adventista!
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Čovek je subjektivno biće, i samo čitanje biblije ne garantuje čoveku koji prvi put dolazi u dodir sa njom - da će ovu istinu razumeti i spoznati u svakom slučaju.
Čak šta više, mnogi ne razumeju ono što je u bibliji zapisano, i u svom nerazumevanju stvaraju različite sopstvene teorije.

Postoje principi tumačenja biblije, i o tome postoji dosta toga napisanog.

Reći ću ti biblijski stav.
Novozavetnoj crkvi je dat Sveti Duh kao onaj koji će crkvu voditi u razumevanju istine, i u njoj je uspostaviti.
Božja crkva je stožer istine, i ona je u njoj prisutna 100%

Princip otkrivanja istine nije slepo verovanje u ono što crkva govori, več individualno proučavanje reči Božje, sa ciljem da se otkrije da li crkva ima biblijsko učenje, jer na to upućuje i sama reč Božja kada kaže "OVI BIJAHU PLEMENITIJI OD ONIH U SOLUNU, ONI SVAKI DAN ISTRAZIVAHU PO PISMU JE LI TO TAKO"
Ako je crkva Božja, Duh Sveti će čoveka koji istražuje osvedočiti da je istina koju ona poseduje u potpunom skladu sa biblijom, i kroz tu istinu daće mu živa iskustva, jer istina je duhovno prosvetljujuća, ona menja, omekšava srce, daje prosvetljenje, i dovodi do toga - da sam Bog progovori čoveku i sa njim ostvari zajednicu ljubavi.

Dakle, tu su uključena dva elementa: Reč + Duh koji daje živa iskustva kroz silu reči.

Moje iskustvo u ovome je posebno, i ja svoje iskustvo ne mogu odvojiti od crkve, jer sam Bog me je doveo u okrilje onih koji imaju istinu, i ja sam lično proučavajući ovu istinu u svetlosti biblije - bio od početka osvedočen Duhom Svetim - da je to crkva Božja, i da je istina koju poseduje potpuno biblijska.

Mire, izmišljaš kao Taramana.

Hriscani se ne pecate subotom, već se pečat stavlja na čela onih koji su verom u Hrista kroz poslušnost izgradili karakter sličan Hristovom, i drže sve zapovesti Božje, uključujući i subotu koja je znak koa ihi odvaja od onih koji usvajaju ljudski zakon.

Sve ostalo što si naveo - u proročkim tekstovima, i biblijskom i istorijskom kontekstu postoji u bibliji, osim papine kape sa 666.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top