Razlike između biblijskog i crkvebog učenja

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Nije knjiga koja je bila stavljena pored kovcega petoknjizje, vec svi drugi zakoni koje je Bog dao osim deset zapovesti, a dokaz za to pronalazimo u cinjenici - da je ta knjiga vise puta citana pred narodom, i da je narod potvrdjivao da ce drzati sve sto pise u knjizi zakona.
Koliko bi trebalo vremena da se procita svih pet knjiga Mojsijevih pred narodom.

Dakle, u toj knjizi su bili zakoni koje je Bog dao, a vezani su za Svetinju, obrede, praznike, gradjanske i zdravstvene zakone, itd.. a kasnije su zapisani u petoknizju..

Nisu deset zapovesti do Jovana, vec obredni zakon koji je bio TIPOS Hristovog prvog dolaska u telu, kao i prorocanstva o mesiji.

Da su proroci do Jovana, onda apostol Pavle ne bi govorio o daru prorostva koji je dat novozavetnoj crkvi, niti bi Hristos i apostoli govorili o potrebi drzanja deset zapovesti kao jednom od osnovnih uslova spasenja, vec bi nalagali da se one krse.

Tada ni Hristos ne bi drzao zapovesti, niti bi svedocio da ih je odrzao, jer je on nakon Jovana.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Nije knjiga koja je bila stavljena pored kovcega petoknjizje, vec svi drugi zakoni koje je Bog dao osim deset zapovesti, a dokaz za to pronalazimo u cinjenici - da je ta knjiga vise puta citana pred narodom, i da je narod potvrdjivao da ce drzati sve sto pise u knjizi zakona.
Koliko bi trebalo vremena da se procita svih pet knjiga Mojsijevih pred narodom.

Dakle, u toj knjizi su bili zakoni koje je Bog dao, a vezani su za Svetinju, obrede, praznike, gradjanske i zdravstvene zakone, itd.. a kasnije su zapisani u petoknizju..

Nisu deset zapovesti do Jovana, vec obredni zakon koji je bio TIPOS Hristovog prvog dolaska u telu, kao i prorocanstva o mesiji.

Da su proroci do Jovana, onda apostol Pavle ne bi govorio o daru prorostva koji je dat novozavetnoj crkvi, niti bi Hristos i apostoli govorili o potrebi drzanja deset zapovesti kao jednom od osnovnih uslova spasenja, vec bi nalagali da se one krse.

Tada ni Hristos ne bi drzao zapovesti, niti bi svedocio da ih je odrzao, jer je on nakon Jovana.

Citao im Mojsije Toru.
Izmislili ste neku knjigu "obrednog zakona", i na toj izmisljotini temeljite veru, da nije zalosno bilo bi smesno.
Da li vama ista moze dopreti do svesti i do savesti?

Kazes "nije zakon do Jovana", nego je "obredni zakon do Jovana", dodajes "obredni" Hristovim recima, sto on nije niti izjavio niti izrekao. E nazdravlje!
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Nazdravlje tebi Mire, jer upravo ti i ostali dodajete reči Božjoj, i od nje oduzimate, ono što ni Hristos ni apostoli nisu učili o zakonu, principima spasenja, navodite ljude na greh i kršenje moralnih principa, i onemogućavate izgradnju karaktera u ljudima - što je osnov spremnosti i preduslov za Hristov dolazak i ulazak u carstvo nebesko, i time radite posao Saotone - neprijatelja Božjeg, rušeći Božje carstvo, i zadržavajući ljude u bezakonju, i zabludi da će čovek grečnik moći da uđe u Božje carstvo i ako krši moralne principe, da se goji do besvesti, i ima potpuno nemaran odnos prema svom duhovnom i telesnom zdravlju.

Takva religija nikome nije potrebna.
To je uvreda za Boga, a ne religija, stanje letargije, učmalosti, i tavorenja u grehu i bezakonju.

Ja takav kompromis nikada neću prihvatiti, a vi kako želite po slobodnoj volji.

Pozdrav!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Nazdravlje tebi Mire, jer upravo ti i ostali dodajete reči Božjoj, i od nje oduzimate, ono što ni Hristos ni apostoli nisu učili o zakonu, principima spasenja, navodite ljude na greh i kršenje moralnih principa, i onemogućavate izgradnju karaktera u ljudima - što je osnov spremnosti i preduslov za Hristov dolazak i ulazak u carstvo nebesko, i time radite posao Saotone - neprijatelja Božjeg, rušeći Božje carstvo, i zadržavajući ljude u bezakonju, i zabludi da će čovek grečnik moći da uđe u Božje carstvo i ako krši moralne principe, da se goji do besvesti, i ima potpuno nemaran odnos prema svom duhovnom i telesnom zdravlju.

Takva religija nikome nije potrebna.
To je uvreda za Boga, a ne religija, stanje letargije, učmalosti, i tavorenja u grehu i bezakonju.

Ja takav kompromis nikada neću prihvatiti, a vi kako želite po slobodnoj volji.

Pozdrav!

Ama koga mi podsticemo na krsenje moralnih principa, jel to zato sto ih ne ucimo suboti kao vi?

Tebi je subota krsenje moralnog principa? I uslov ulaska u carstvo nebesko je subota?

Tebi stvarno nije dobro.

Pa prodajete ljudima maglu Laodikeja, izmisljate "obredne knjige" i "obredne zakone", dodajete reci ono sto ona ne sadrzi, ignorisete jasne stihove po tom pitanju, i jos imate smelosti reci kako mi nekoga odvlacimo u greh i bezakonje, sto je teska i gruba laz.

Programirani ste da tako pisete, pa ti ja i ne zameram.

Ali molim te u ime Isusa Hrista osvesti se, i pocni ozbiljno da razmisljas o ovome sto ti ja govorim.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mire, pogledaj sebe u oči.

Nije u pitanju subota, već celovitost dekaloga, a ti razotkrivaš sebe i svoje pobude koje te gone da se boriš protiv Adventista, a to je subota.

Ne izmišljamo mi ništa, već jasno piše u starom zavetu, da je nakon davanja obrednih pravila Izrailju od strane Boga - Mojsije te reči zapisao u knjigu i potom je stavio pored kovčega.

Dakle, nije zapisao 5 knjiga Mojsijevih, jer petoknjižje se nastavlja i posle davanja obrednih zakona, već je samo zapisao obredna pravila, i građanske i zdravstvene zakone.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Niko nista nije izdvojio!

Jer nije postojala "knjiga obrednog zakona uopste"!

Ta knjiga koju vi nazivate "obredni zakon", je "stavljena pored kovcega"(a cinjenicom da je stavljena pored vi dokazujete podelu - kao da je ona bez dekaloga) , a zamisli sta je ta knjiga sadrazala!?

Mire, nije tako.

Lepo sam ti napisao, ko je napisao DEKALOG I NA CEMU je napisan:
Citaj: "Te reci izgovorio je Gospod svemu zboru vasemu...NEGO IH NAPISA NA DVE PLOCE KAMENE, KOJE MI DADE." 5. Mojsijeva 5,22.

Mire, kazi nam sada koje jos zakone je Bog izgovorio i NAPISAO NA DVE PLOCE KAMENE? Odgovor: Ni jedan zakon osim DEKALOGA. Da li je tako ili nije?


Druge zakone pisao je Mojsije u knjigu:

"I kada napisa Mojsije reci ovoga zakona U KNJIGU... UZMITE KNJIGU OVOGA ZAKONA I METNITE JE PORED KOVCEGA..." 5. Mojsijeva 24-26.

Mire, da li si uocio tu veliku razliku izmedju Dekaloga i drugih zakona?
Dekalog je napisao Bog.
Druge zakone napisao je Mojsije.
Dekalog je napisan na kamenim plocam, sto ukazuje na njegovu trajnu vrednost, a drugi zakoni napisani su u knjigu.

Dekalog je cuvan u Kovcegu, a knjiga zakona pored kovcega.

Jesi li najzad shvatio da je Bog napravio podelu, a nije covek.

Sve najbolje
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Mire, nije tako.

Lepo sam ti napisao, ko je napisao DEKALOG I NA CEMU je napisan:
Citaj: "Te reci izgovorio je Gospod svemu zboru vasemu...NEGO IH NAPISA NA DVE PLOCE KAMENE, KOJE MI DADE." 5. Mojsijeva 5,22.

Mire, kazi nam sada koje jos zakone je Bog izgovorio i NAPISAO NA DVE PLOCE KAMENE? Odgovor: Ni jedan zakon osim DEKALOGA. Da li je tako ili nije?

Druge zakone pisao je Mojsije u knjigu:
"I kada napisa Mojsije reci ovoga zakona U KNJIGU... UZMITE KNJIGU OVOGA ZAKONA I METNITE JE PORED KOVCEGA..." 5. Mojsijeva 24-26.

Mire, da li si uocio tu veliku razliku izmedju Dekaloga i drugih zakona?
Dekalog je napisao Bog.
Druge zakone napisao je Mojsije.
Dekalog je napisan na kamenim plocam, sto ukazuje na njegovu trajnu vrednost, a drugi zakoni napisani su u knjigu.

Dekalog je cuvan u Kovcegu, a knjiga zakona pored kovcega.

Jesi li najzad shvatio da je Bog napravio podelu, a nije covek.

Sve najbolje

Mire, pogledaj sebe u oči.

Nije u pitanju subota, već celovitost dekaloga, a ti razotkrivaš sebe i svoje pobude koje te gone da se boriš protiv Adventista, a to je subota.

Ne izmišljamo mi ništa, već jasno piše u starom zavetu, da je nakon davanja obrednih pravila Izrailju od strane Boga - Mojsije te reči zapisao u knjigu i potom je stavio pored kovčega.

Dakle, nije zapisao 5 knjiga Mojsijevih, jer petoknjižje se nastavlja i posle davanja obrednih zakona, već je samo zapisao obredna pravila, i građanske i zdravstvene zakone.
:gl_sigh:
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
[QUOTE="mire000, post: 1973303, member: 567156

Tebi je subota krsenje moralnog principa? I uslov ulaska u carstvo nebesko je subota?[/QUOTE]

Mire, Dobro si zapazio. Subota jeste deo MORALNOG ZAKONA DEKSALOGA.

A sta mislis ti, da li ce naslediti spasenje BEZAKONICI?
Citaj: "Blago onima koji TVORE ZAPOVESTI Njegove DA IM BUDE VASLAST NA DRVO ZIVOTA I DA UDJU NA VRATA U GRAD" Otkrivenje 22,14

Ovim ti je sve objasnjeno.


Sve najbolje
 
Natrag
Top