Da li postoji religija u kojoj postoji istina ?

Član
Učlanjen(a)
28.12.2009
Poruka
148
па неможе да буде да они који су са богом буду на истој страни са онима који су против њега.једина вера у којој постоји истина је православље и то оно истинско.а не екуменистичко.

Ako si mislio na mene da sam ja na strani protiv Boga, ekumenista i sl. ne vidim stvarno odakle ti to. Tek sam skoro i čuo za podelu na zilote i ekumeniste i nemam pojma ni šta je to niti me uopšte i intresuje. Niti me intresuje da ulazim u bilo kakvu raspravu o tome. Ja sam samo rekao iskreno ono što sam mislio i to je sve.
 
Član
Učlanjen(a)
20.05.2009
Poruka
56
To ti tvrdis da je pravoslavlje "ono pravo", katolik tvrdi da je katolicanstvo " ono pravo"......
A ja mogu evo sad da ti nadjem bar pet stvari pogresnih u vasoj veri.....
Recimo: ikone,trojstvo,bozje ime,marija majka bozja?,pakao,itd.....sve su to vasa pogresna tumacenja biblije.....
ako te zanima to idi na http://serbianforum.org/religija/67090-jehovini-svedoci-14.html da neponavljam ponovo.....ako te jos nesto zanima....rado cu podeliti istinu sa vama.....
 
Učlanjen(a)
25.05.2010
Poruka
74
!?

Radi izbegavanja upuštanja u dublju problematiku -* samo ću se zapitati par stvari?

Kako je moguće da religija koja je i verna a time i verodostojna izvornom - prvonastalom Hrišćanstvu - danas poznatom kao Pravoslavlje (Rusko, starokalendarsko Grčko,...) - manje tačna od religije koja je nastala npr. tačno ovako :

Početkom 1870-ih godina Čarls Rasel i neki njegovi prijatelji započeli su iscrpno, od bilo koje crkvene denominacije nezavisno proučavanje Svetog pisma s obzirom na Hristov povratak. Isto tako, započeli su sa istraživanjem temeljnih učenja Pisma. To je bio početak današnjih aktivnosti Jehovinih svedoka.

Da bi se razlikovali od drugih hrišćana, odlučili su se za naziv kojim sebe prepoznavali kao prave hrišćane. Zato su od 1931. godine prihvatili ime Jehovini svedoci. Taj naziv počiva na temelju biblijskog citata iz Izaije, gde Svemogući Gospodin naziva svoje sluge sopstvenim svedocima (Isaija 43:10-12).

Dakle - onima koji se Jehovinim svedocima nazivaju od 1931. godine a koji su u stvari članovi sljedbe koja je do tada bila poznata pod imenom »Ozbiljnih istraživača Biblije«.

Iz toga proizilazi da je Istina ne ono što su propovedali apostoli Hristovi i Hrist - vfeć da je istina ono što je čovek tek naknadno shvatio 1840ak godina kasnije - zar ne?

A gde mu je tu onda gordost - kada se odjednom čovek prepozna tako i toliko celomudrenim da spozna sve bolje nego čak i apostoli i druga sveta lica do tad?

I kako to onda nije isti što i papska jeres kojom se papa stavlja iznad Rečji Božije?
 
Član
Učlanjen(a)
01.09.2009
Poruka
8
Taze sam član ovog foruma pa eto i ja malo se uključim.



Vidim da se ovde uglavnom prepucava oko 4 vjerska ubeđenja ( Jevrejstvo - Kršćanstvo - Islam - Jehovini svedoci ). Mada čudi me da se jevreji uopšte ne upuštaju u ove diskusije.
Da naglasim prije svega da je ovo samo moje mišljenje. Prva tri ubeđenja se pozivaju na tri reformatora odnosno prenosioca objave (Jevreji i Kršćani se pozivaju na Abrahama-Ibrahima, Kršćani se pozivaju na Isusa-Isaa i Islamisti se pozivaju na Muhammeda ) namerno sam stavio imena i iz Biblije i iz Kur'ana jer se radi o istim licima. Bez uvreda za Jehovine svedoke ali zaista ne znam na koga se oni pozivaju, čini mi se kao da su deo kršćanstva odnosno uzimaju delove koji im odgovaraju a koji ne odbacuju.

Jevreji priznaju samo Abrahama-Ibrahima
Kršćani priznaju Abrahama-Ibrahima i Isusa-Isaa
Muslimani priznaju Abrahama-Ibrahima, Isusa-Isaa i Muhammeda

Dali se jos nekom čini ili se varam da sve religije i objave vode jednom izvoru tj. Bogu

Činjenica je da današnji pripadnici ove tri religije ne priznaju onu objavu koja je nastala posle nje a priznaju one koje su nastale pre. Jevreji ne priznaju Novi zavet već samo da je Talmud ili Toru jedina objava, Kršćani priznaju Talmud ili kao Stari zavet i ono što je njima objavljeno odnosno Novi zavet dok muslimani priznaju i Stari i Novi zavet ( s tim što su ubeđeni da je to danas više delo ljudskih ruku nego ono što je On objavio Abrahamu-Ibrahimu i Isusu-Isau) i ono što je objavljeno Muhammedu (Kur'an).
Posle Islama odnosno Muhammeda nije bilo više refomatora ili prenosioca objave, a Muhammed je poslat 570 godina po Isusu-Isau. Dali se sa Islamom i Muhammedom zatvara lanac objava i poslanika jer je prošao prilično dug period a da posle Kur'ana nije došla ni jedna objava?.

Dali vas sve ovo na nešto aludira?
 
Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
3.957
meni aludira na to da ti zastupas Islam i da je Kuran dobrim delom prepisska Biblije sa plemeskim dodacima tog podrucja,kao recimo mnogozenstvo i tomer slicno.Ja ti preporucujem da skines knjigu vatikanske ubice koja postoji ovde na forumu i procitas malo kako je nastao islam i koga je stvorio iz kog razloga
 
Član
Učlanjen(a)
01.09.2009
Poruka
8
Istina da zastupam Islam, i kao što rekoh gore, činjenica je da prva religija koja je nastala ne priznaje one posle nje. A većini je, bar ja tako mislim poznato da je svaka nova objava dolazila u vremenu u kom je verovanje bilo na izmaku ili čak nije ni bilo, tako da shvatam zašto i Islam kao zadnja religija nestala. Ne poričem ni jednu od religija u kojima je kao osnivač bio neki od Božjih poslanika, da su postojale i da su bile čisto monoteističke, ali pogledajte realnije stvari oko sebe danas, bez predrasude.
 
Član
Učlanjen(a)
06.06.2010
Poruka
320
Sva prorocanstva su za nas-decu Njegovu. Dal ona koja se desishe (dokaz da su od Boga, istina) il' ona koja ce se desiti (kao upozorenje)
Nema zastarelih, "bajatih" pouka.
Realno i bez predrasuda stojim iza reci u predhodnim postovima, da PRAVI i iskreni Jevreji, Hriscani i Muslimani ZNAJU da svi oni veruju u ISTOG Boga-Tvorca i da su izmedju sebe BRACA i SESTRE!
Ono sto gde Sotona umesa prste i razdvoji ljude prevarama, poluistinama i podmetacinama se da prozreti od strane ljudi koji idu Bozijim putem.
 
Član
Učlanjen(a)
01.09.2009
Poruka
8
Dali jos neko smatra da je svaka nova objava "UPDATE" u odnosu na one što su bile pre, jer činimise da se uglavnom slažemo oko izvora objave.
 
Član
Učlanjen(a)
06.06.2010
Poruka
320
Dali jos neko smatra da je svaka nova objava "UPDATE" u odnosu na one što su bile pre, jer čini mi se da se uglavnom slažemo oko izvora objave.
Nema "update".
Stari Zavet (objava ljudima ko je stvoritelj, kako je sve nastalo, kako da zive i kako ce se resiti problem iskupljenja ljudi pred Bogom)
Novi Zavet ( ispunjenje 1. Bozijeg zaveta datom njegovoj deci - dakle ljudskom rodu, i nauk, resenje, i uteha narodu njegovom kroz zavet (citaj obecanje) da ce 2. put sici na Zemlju i zavrsiti jednom za svagda ovozemaljsku agoniju ljudskom povodljivoshcu nastalom)
Zato se i zavu Jevandjelja ( radosna vest )
Dat nam je odgovor i dokaz kroz samog Isusa (Bog Sin ) kako ljudi mogu resiti problem smrti i kojim putem ici ka ponovnim sjedinjenjem sa najjacom silom Univerzuma, sa Tvorcem, sa Bogom, u vecnosti.
Imamo pocetak i imamo kraj. Cemu update ? Ko to ima koristi za obmane coveka ?
Vi ga zovete Shejtan a mi Sotona. Isti je "otpali" andjeo, kao sto nam je i jedan jedini Bog Tvorac.
 
Član
Učlanjen(a)
01.09.2009
Poruka
8
Baš čudno dominicus, kao da si sve ovo izvukao iz zadnje "update" objave (Qur'ana), jer sve se poklapa osim "trojstva" oko čega se inače razilazimo. Opet navodim da je objava "update" bila potrebna ljudima jer su u nedostatku, iskrivljenju, skrivanju objave izmišljali nove "bogove" i tražili posrednika između Istinskog Boga i njih samih.
Niko ne poznaje bolje neko stvorenje od njegovog samog Stvoritelja, i On je taj koji je davao smernice narodu kada bi odlutali. Daleko od toga da je Milostivi Gospodar obmanjivao svoja stvorenja, zna se ko je zadužen za obmanu i skretanje sa pravog puta (šejtan-sotona).
Svaki od Božjih Poslanika je kazivao narodu kojem je poslan da mu je znanje dato od Uzvišenog Gospodara, i da sve o Njemu Jedinom ovisi, znači ne zavisi više ni od sinova, majki, čerki ili ostale rodbine, On je sam u svom vladanju ovim univerzumom što mi znamo a i šire. Svaki od njih (Poslanika) je napominjao da će posle njega doći sledeći Poslanik sa objavom i da će biti na pravom putu. Ne sumnjam u to čak sam i ubeđen da je bilo jevreja koji su znali istinu i spoznali Isusa-Isaa kao najavljenog izbavitelja iz tame neverstva i sledili ga, i kroz istoriju Islama znam predaje koje govore o jevrejima i kršćanima koji su spoznali Muhammeda kao najavljenog Poslanika i izbavitelja.
 
Natrag
Top