Da li postoji religija u kojoj postoji istina ?

Član
Učlanjen(a)
17.04.2009
Poruka
4.299
Da li postoji religija u kojoj postoji istina ?

Moje mišljenje je sledeće:Ne, ne postoji, sve su apsolutne laži.yes3

Ako ovde ima religioznih ljudi koji bi želeli da objasne (da ne kažem - dokažu) da njihova religija, vera, veroispovest, ili bilo koji drugi teološki sistem verovanja ima bilo kakve veze sa istinom (onim što postoji), bio bih jako sretan, i veoma bih želeo to da čujem.
yes3
 
Učlanjen(a)
19.09.2009
Poruka
27.640
Bilo koji religiozan čovek ne gleda na istinu,njega istina ne zanima jel on veruje...i istina mu nije potrebna...tipa da li postoji bog,isus....Koliko god ti da nekom verniku objašnjavaš čak i npr. imaš dokaze da to nije istina,on te neće rezonovati jel je u njemu postojana vera.
Ja nisam religiozna i mogu se složiti sa tvojim mišljenjem da dokaza nema.Šta bi ti pomislio kada bih ti ja rekla "jeste istina postoji ja sam videla boga i moja religija je istinita"?:???:
Pomislio bih sigurno da nisam baš kako treba ;)
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2009
Poruka
303
неверујући људи уређују форум религија !?

хвала на искрености, да знамо да овде немамо шта тражити.
 
Učlanjen(a)
19.09.2009
Poruka
27.640
неверујући људи уређују форум религија !?

хвала на искрености, да знамо да овде немамо шта тражити.

Po tvom postovanju veći sam vernik od tebe....i još nešto,pre nego što doneseš bilo koji zaključak o meni prelistaj forum religija....po ko zna koji put govorim da sam Agnostik.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
неверујући људи уређују форум религија !?

хвала на искрености, да знамо да овде немамо шта тражити.

Nemoj biti tako isključiv. Na forumu religije, kao što i sam možeš vidjeti, ima različitih tema, - i ateističkih i teističkih, i normalno je da na takvom forumu sudjeluju i jedni i drugi. Prema tome, nebitno je da li je urerdnik foruma teista ili ateista, ako korektno obavlja svoj posao.
 
Član
Učlanjen(a)
01.12.2009
Poruka
1
As-selamu alejkum ve rahmetullahi ve berekatuhu. "Neka je mir, milost i blagoslov Svemoguceg Boga na sve vas".

Albert Einstein je rekao: "Nauka bez vere je hroma, a vera bez nauke je slepa".U sadašnjem vremenu napretka nauke i tehnologije, ljudi su više nego ikada pre zauzeti raznim poslovima i obavezama.Živimo u vremenu gde je vreme postalo luksuz.Toliko informacija pored nas prolazi, novih ideja,
teorija, novih filozofija.Ljudi traže nacine kako da u što kracem roku analiziraju, provere i na kraju prihvate ili odbacešto veci broj podataka.To ce se postici ako onaj tko iznese novu ideju ili teoriju, ima nacin da dokaže
svoju teoriju pogrešnom, to jest predstavi "test krivotvorenja". Ako želiš da što više ljudi analizira tvoju teoriju pokaži nacin da dokažemo tvoju teoriju pogrešnom.Kur'an je jedina religijska knjiga i Islam je jedina religija koja ima ovaj test krivotvorenja. Velicanstveni Kur'an kaže u suri En Nisa;
"A zašto oni ne razmisle o Kur'anu? Da je on od nekog drugog, a ne od Allaha, sigurno bi u njemu našli mnoge protivrecnosti". Ako neku knjigu smatramo da je objava od Svemogućeg Boga ta knjiga mora da odoli izazovima svakog vremena.Dakle ako želite da dokažete da je Kur'an pogrešan, nadite i najmanju nedoslednost.I dokazacete da je Kur'an
pogrešan.Ako želite reci da Kur'an nije rec Božija, iznesite svenedoslednosti i dokazali bi da je Kur'an pogrešan, to je tako lako_Ovdje se predstavlja test krivotvorenja.Tokom mnogih vremena, postoje testovi krivotvorenja koja
daje Kur'an, ali za ovo vreme to je ovaj test.Svaki test je bio primenjiv pojedinom vremenu, a danas je najprimenjiviji jer je danas vreme nauke i tehnologije.
Evo jedna adresa za citanje Kur'ana. islambosna.ba/kutubhana/kuran_bosanski/index.html
Celi Kur'an i moderna nauka se slažu i prihvataju pri obedinjavanju, internet je pun sadržaja "Kur'an i nauka" pa cu samo reda radi navesti dvije adrese;
islamika.net/kuran-i-nauka/stranica-2.html www.55a.net
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Sve svete knjige sadrže u sebi protivrječnosti, a Kur'han daleko najviše. Poznato je da Kur'han ima 114 poglavlja (87 iz Meke i 27 iz Medine) Mnoga poglavlja i stihovi iz Medine, protivriječe stihovima iz Meke. Upravo je Islam jedina religija koja ima načelo abrogacije (ukidanja) a uvedeno je radi razrješavanja protivrječnosti u Kur'hanu.
 
Natrag
Top