Da li postoji religija u kojoj postoji istina ?

Član
Učlanjen(a)
19.01.2010
Poruka
684
Znati istinu nije mala stvar! Znati istinu znaci znati kakva nas buducnost ocekuje, znaci znati zasto starimo i umiremo, znaci sta se desava sa nama posle smrti, znaci znati sta se desava sa nasim voljenim mrtvima...i mnogo, mnogo toga! yes3
Ti mozes slobodno da delis svoje ne-znanje. Ali mi ipak delimo Znanje.
To što ti nabrajaš da znaš zajedno sa dvadeset miliona ljudi, zna samo Gospod Bog !
Ti samo možeš da se trudiš za života svoga da nešto do kraja saznaš i vidiš Istinu...
A to što si uveren da nešto znaš, je možda za tebe lepo, al u isto vreme i gordo...
Kad saznaš koliko ništa ili malo znaš, onda ćeš tek nešto minimalno da znaš o bilo čemu, a da znaš bilo šta o budućnosti je u najmanju ruku prepotentno...
 
Član
Učlanjen(a)
04.11.2009
Poruka
3
Pa evo mozda jedan primjer da ipak vjera kao vjera postoji. U Kur'anu se spominje ''sura An-Nahl'' sto bi u prevodu znacilo Pčele i ona je 16. sura u Kur'anu,
a ono sto je zanimljivo da Ženski clanovi pcelinje zajednice ( matice i pcele radilice ) se razvijaju iz oplodenih jaja koja sadrže 32 hromozoma ( dva seta po 16 hromozoma ). Muški clanovi pcelinje zajednice ( trutovi ) razvijaju se iz neoplodenog jajeta ( proces partenogeneza ) i oni imaju samo jedan set od 16 hromozoma koji nasleduju od svoje majke.
Kur'an je objavljen prije otprilike 1400 godina tako da nema sanse da su ga mogli ljudi napisat sigurno zato sto u to vrijeme nisu ni znali sta su hromozomi.
Jeli to bas slucajnost da je sura ''Pčele'' bas 16. sura tek onako.
''A ako sumnjate u ono što objavljujemo robu Svome, načinite vi jednu suru sličnu objavljenim njemu, a pozovite i božanstva vaša, osim Allaha, ako istinu govorite'' (Sura El-Bekara ajet 23)
 
Član
Učlanjen(a)
15.05.2010
Poruka
33
Kada je Pontije Pilat saslušavao Isusa, imao je želju da ga pusti jer znao da su Ga iz zavisti, i straha predali. Tada je upitao Isusa, -A šta je to istina? Isus je ćutao... Jer je Pilat pogrešno pitanje postavio. Pitanje je trebalo da glasi, -Ko je istina? Tada bi dobio odgovor, -Ja sam Istina, i ko veruje u mene, imaće život večni. Slobodu ima čovek da pita, da ne pita, da veruje, da ne veruje... Od Boga mu je data ta sloboda, i ona ishodi iz Ljubavi, u kojoj počiva Istina.
 
Član
Učlanjen(a)
06.02.2010
Poruka
535
To što ti nabrajaš da znaš zajedno sa dvadeset miliona ljudi, zna samo Gospod Bog !
Ti samo možeš da se trudiš za života svoga da nešto do kraja saznaš i vidiš Istinu...
A to što si uveren da nešto znaš, je možda za tebe lepo, al u isto vreme i gordo...
Kad saznaš koliko ništa ili malo znaš, onda ćeš tek nešto minimalno da znaš o bilo čemu, a da znaš bilo šta o budućnosti je u najmanju ruku prepotentno...

Dakle ti znaš bolje od mene samoga šta ja znam a šta ne znam. Hrabro, veoma hrabro da ne kažem nadmeno i drsko.

yes3

Dodato posle 3 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Kada je Pontije Pilat saslušavao Isusa, imao je želju da ga pusti jer znao da su Ga iz zavisti, i straha predali. Tada je upitao Isusa, -A šta je to istina? Isus je ćutao... Jer je Pilat pogrešno pitanje postavio. Pitanje je trebalo da glasi, -Ko je istina? Tada bi dobio odgovor, -Ja sam Istina, i ko veruje u mene, imaće život večni. Slobodu ima čovek da pita, da ne pita, da veruje, da ne veruje... Od Boga mu je data ta sloboda, i ona ishodi iz Ljubavi, u kojoj počiva Istina.

Neće biti da je pitanje trebalo da glasi drugačije. Pitanje je ispravno, jer je Isus odgovorio sledeće: "
Tada ga je Pilat upitao: “Dakle, ti si kralj?” Isus mu je odgovorio: “Ti sam kažeš da sam ja kralj. Ja sam se zato rodio i zato sam došao u svijet, da svjedočim za istinu. Svatko tko je na strani istine sluša moj glas.” Nato mu je Pilat rekao: “Što je istina?” (Jovan 18:37,38)

yes3



Itekako! Znati istinu, znati buducnost, znati gde ti je mesto u Bozjoj nameri, ima li veceg bogatstva od toga?

yes3

Dodato posle 4 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Pa da odmah sam znao....drago mi je....I ja sam....:)

Prepoznajemo se brate gde god da se nadjemo, vidimo, razgovaramo. Jehovin narod je najbolji narod na svetu i to se ne moze poreci. Uvek veseli, radosni, spremni da delimo bogatstvo koje nam je Jehova poklonio sa drugima! Bas mi je drago da si ovde na forumu Nino!

smile3smile3smile3smile3smile3smile3
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
19.01.2010
Poruka
684
Dakle ti znaš bolje od mene samoga šta ja znam a šta ne znam. Hrabro, veoma hrabro da ne kažem nadmeno i drsko.
To što ti, ja i bilo ko, mislimo da znamo, je delić znanja, tako da u mojoj rečenici nema ničega nadmenog i drskog...Dok u tvom odgovoru "živi" makar trunka prepotencije i nadmenosti...
Ti možeš da kažeš da veruješ da nešto, malo ili puno znaš, to je korektno, sve ostalo može biti a ne mora da znači...

A što se tiče tvog komentara o Pontiju Pilatu, prvo pročitaj DOBRO, šta je joksimovic napisao i naglasio, pa onda daj komentar...Šta si hteo da ispraviš nije mi jasno, a nisi ni iskomentarisao da li je Pilat dobio odgovor na pitanje: "Šta je Istina?". Ako ga je dobio kako je glasio odgovor a ako ga nije dobio zašto ga nije dobio....
 
Član
Učlanjen(a)
06.02.2010
Poruka
535
To što ti, ja i bilo ko, mislimo da znamo, je delić znanja, tako da u mojoj rečenici nema ničega nadmenog i drskog...Dok u tvom odgovoru "živi" makar trunka prepotencije i nadmenosti...
Ti možeš da kažeš da veruješ da nešto, malo ili puno znaš, to je korektno, sve ostalo može biti a ne mora da znači...

A što se tiče tvog komentara o Pontiju Pilatu, prvo pročitaj DOBRO, šta je joksimovic napisao i naglasio, pa onda daj komentar...Šta si hteo da ispraviš nije mi jasno, a nisi ni iskomentarisao da li je Pilat dobio odgovor na pitanje: "Šta je Istina?". Ako ga je dobio kako je glasio odgovor a ako ga nije dobio zašto ga nije dobio....

Krejzi prijatelju!

Ne čitaš podvučeno i boldovano. Hoćeš da se raspravljaš i hoćeš da pametuješ (prilično dobro sam upoznat sa profilom kojem pripadaš). Isus je došao da svedoči za istinu! Ako želiš istinu počni da proučavaš Bibliju. Evo ti još jedan stavak koji definiše istinu, možeš ga pronaći u svojoj Bibliji u Jovanu 17:17 "Posveti ih istinom! Tvoja je riječ istina!"

Nadam se da je ovo mnogo jasnije i jednostavnije!

yes3
 
Natrag
Top