Da li postoji religija u kojoj postoji istina ?

Član
Učlanjen(a)
15.01.2013
Poruka
555
Onda ste nepismeni. Jer je Bog dao mnogo više od deset zapovesti. Ima ih na hiljade, a Moses ih je pisao 40 dana i noći na gori Sinajskoj, a jedno od njih je da je YHWH rekao da se "svako muško dete obreže osmi dan ili pogubi". Ako od vas svedoka nema obrezanih Bog mi daje za pravo da vas ladno pogubim na moje zadovoljstvo.:crazy_pit: Drugo apostolos Paja je rekao onima koji izvršuju zakon da ko po zakonu živi ako ga prekrši u joti po zakonu će biti pogubljen opet na moje zadovoljstvo. :crazy_pit: Hrist je još dodao ako pogledaš recimo tuđu cicu grešno opet si prekršio zakon. Tako da mlogo vas ide u pakao i ja jedva čekam da tamo i stignete jer vas vera Svedočka tamo sigurno vodi. Uostalom kakva vam je plata kada i drugovi Jevreji štuju zakon pa neće biti spašeni, više oni koji žive po zakonu jer je zakon dat da bi umro po njemu a ne živeo - e to je istina. I kada prekrše zakon Jevrej mora da žrtvuju jagnje čisto i bez "pbeležja" za svoj greh. Zato je Jov imao pravu klanicu jer su možda njegova deca "u srcu zgrešila" protiv Boga doslovno skoro rečeno. Doduše ja više volim neku lepu djevicu da žrtvujem na oltar Bogovima Haosa Jamatu žutom, Sliditu crvenom Bogu Krvi i Tamungazotu crnom gospodaru magije. :roll: Stvar ukusa.


Eto, ... jehovini svedoci svojoj deci, kad navrše osam dana, jednu glavu mora da režu. Nikako gledati tuđe cice, nego samo svoje, a po Božjem zakonu ne smete živeti nego morate umreti, inače će JKDforever sve da vas pogubi i još da se samozadovoljava pri tom.
JKDforever je neverovatno hrabar, izuzetan čovek, to se odmah vidi. Piše o klanicama ljudi a i lepe device bi žrtvovao.
Tako neverovatan čovek je spreman baš sve da napravi,za njega ništa nije nemoguće, to se vidi po tome jer mu pogubljenja ljudi čine zadovoljstva a i device bi žrtvovao. To sve jasno pokazuje da je spreman baš na sve,a ja smatram da, kad je tako, njemu lično nikakav problem ne bi bio da otiđe kod nekog psihijatra, bilo kojeg, najbolje kod dežurnog u najbližoj ordinaciji, (uputnica nije potrebna) i da mu sve ovo šta je ovde napisao lepo i polako ponovi. Siguran sam da bi mu svaki psihijatar izdao službenu potvrdu da je izuzetan i neverovatan čovek. Smatram da ovako poseban čovek treba i službeno da bude priznat, a ne treba nikuda ni da krene, samo treba da nazove hitnu, pa će,lepo,da ga voze kao čoveka.
Da mogu,ja bi JKDforevera proglasio za najneverovatnijim bogomoljcem na ovom forumu.
 
Član
Učlanjen(a)
06.02.2010
Poruka
535
i stona tvrdi da je Bog jedan. ali odbacuje Hista,protivnik je Hrista.
što je delo za tebe hodanje gol po plaži?

U Mateju 24:14 Isus kaže: I ova dobra vijest o kraljevstvu propovijedat će se po svemu svijetu za svjedočanstvo svim narodima, i tada će doći kraj!

Matej 28:19,20 Zato idite i načinite učenike od ljudi iz svih naroda, krsteći ih u ime Oca i Sina i svetog duha, 20 učeći ih da drže sve što sam vam zapovjedio! I evo, ja sam s vama u sve dane do svršetka ovoga poretka."

Luka 8:1 Nedugo nakon toga pošao je od grada do grada i od sela do sela, propovijedajući i objavljujući dobru vijest o kraljevstvu Božjem. S njim su bila dvanaestorica.

Dela apostola 5:42 I svaki su dan u hramu i od kuće do kuće bez prestanka poučavali i objavljivali dobru vijest o Kristu, Isusu.

Navedeni citati govore šta su dela pravih hrišćana! Da li ti, Mršavkiću, činiš ovo što pravi hrišćani trebaju da čine i danas?
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
U Mateju 24:14 Isus kaže: I ova dobra vijest o kraljevstvu propovijedat će se po svemu svijetu za svjedočanstvo svim narodima, i tada će doći kraj!

Matej 28:19,20 Zato idite i načinite učenike od ljudi iz svih naroda, krsteći ih u ime Oca i Sina i svetog duha, 20 učeći ih da drže sve što sam vam zapovjedio! I evo, ja sam s vama u sve dane do svršetka ovoga poretka."

Luka 8:1 Nedugo nakon toga pošao je od grada do grada i od sela do sela, propovijedajući i objavljujući dobru vijest o kraljevstvu Božjem. S njim su bila dvanaestorica.

Dela apostola 5:42 I svaki su dan u hramu i od kuće do kuće bez prestanka poučavali i objavljivali dobru vijest o Kristu, Isusu.

Navedeni citati govore šta su dela pravih hrišćana! Da li ti, Mršavkiću, činiš ovo što pravi hrišćani trebaju da čine i danas?
da li ti si ispunio zapovest Hrista najpre datu apostolima pred uznesenje ,njegova poslednja zapovest da idu i čekaju silu obećanu sa visine ,duha svetoga koji ih tgreba uvesti u svu istinu u sve što je on govorio,dakle i ono u mateju 28 što je govorio,i što je činio?!
Isus kaže da ne idemo iz kuće u kuću nego gde nas prime da ostanemo dokle? dok ne bi kako je pavle učio oni poverovali dok ne bi bili učvršćeni. tako ići samo bez vođstva Duha ne vredi puno. duh sveti može da brani jedan put a da otvori drugi.
tako ja izvršavam ovo osim krštenja u trojstvo.
 
Član
Učlanjen(a)
06.02.2010
Poruka
535
da li ti si ispunio zapovest Hrista najpre datu apostolima pred uznesenje ,njegova poslednja zapovest da idu i čekaju silu obećanu sa visine ,duha svetoga koji ih tgreba uvesti u svu istinu u sve što je on govorio,dakle i ono u mateju 28 što je govorio,i što je činio?!
Isus kaže da ne idemo iz kuće u kuću nego gde nas prime da ostanemo dokle? dok ne bi kako je pavle učio oni poverovali dok ne bi bili učvršćeni. tako ići samo bez vođstva Duha ne vredi puno. duh sveti može da brani jedan put a da otvori drugi.
tako ja izvršavam ovo osim krštenja u trojstvo.

Dakle tebi ništa ne znači zapovest Isusa Hrista koji kaže: Matej 28:19,20 Zato idite i načinite učenike od ljudi iz svih naroda, krsteći ih u ime Oca i Sina i svetog duha, 20 učeći ih da drže sve što sam vam zapovjedio! I evo, ja sam s vama u sve dane do svršetka ovoga poretka."

Isto tako da li si ikada pročitao Dela apostola 5:42 I svaki su dan u hramu i od kuće do kuće bez prestanka poučavali i objavljivali dobru vijest o Kristu, Isusu.

Dakle Mršavkiću tebi se ovi delovi Biblije ne dopadaju zato što ne činiš ono što pravi hrišćani čine. Dopadaju ti se pravila i doktrina ljudi-slavljenje božića, uskrsa, nove godine i svih mogućih praznika koji postoje!

Što se tiče svetog duha (Jehovine aktivne sile) on je na onima koji čine Jehovinu volju! Šta je Jehovina volja? Božja volja je da se propoveda Božje Kraljevstvo i dobra vest o ovom uređenju, da se što više ljudi spase! Ko to čini u poslednjih 130 godina? Da li to čini katolička religija, pravoslavna, adventisti, nazareni, baptisti, budisti, islam...? Ni slučajno! Ceo svet zna da jedino pripadnici jedne, jedine religije to čine-Jehovini svedoci i niko više!

:mig:
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Takvu samouvjerenost su imali i fariseji.

Nijedna od crkvi nije isključivo Božija. U svim ima dobrih i loših ljudi. Bog nije nijednu crkvu osnovao nego je u mnogim poslao svoje ljude.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Dakle tebi ništa ne znači zapovest Isusa Hrista koji kaže: Matej 28:19,20 Zato idite i načinite učenike od ljudi iz svih naroda, krsteći ih u ime Oca i Sina i svetog duha, 20 učeći ih da drže sve što sam vam zapovjedio! I evo, ja sam s vama u sve dane do svršetka ovoga poretka."

Isto tako da li si ikada pročitao Dela apostola 5:42 I svaki su dan u hramu i od kuće do kuće bez prestanka poučavali i objavljivali dobru vijest o Kristu, Isusu.

Dakle Mršavkiću tebi se ovi delovi Biblije ne dopadaju zato što ne činiš ono što pravi hrišćani čine. Dopadaju ti se pravila i doktrina ljudi-slavljenje božića, uskrsa, nove godine i svih mogućih praznika koji postoje!

Što se tiče svetog duha (Jehovine aktivne sile) on je na onima koji čine Jehovinu volju! Šta je Jehovina volja? Božja volja je da se propoveda Božje Kraljevstvo i dobra vest o ovom uređenju, da se što više ljudi spase! Ko to čini u poslednjih 130 godina? Da li to čini katolička religija, pravoslavna, adventisti, nazareni, baptisti, budisti, islam...? Ni slučajno! Ceo svet zna da jedino pripadnici jedne, jedine religije to čine-Jehovini svedoci i niko više!

:mig:
ja ništa od nabrojanog ne slavim promašio si.
ja sluđam dobro što je Isus kazao,aliti ne slušaš- on je poslednju zapovest učenicima svonjim pred uznesenje rekao da čekaju silu sa visine silazak svetoga Duha dela 2.gl. kojui će njihd a poduči onome što je on učio,da ih uvede u svu,svu istinu dakle.sveti Duh je uveo u svu istinu iz mateja 28 koja glasi,u ime Isusa Hrista svusa u delima apysotola u krštenju prve crkve. takoda ti na žalost ne slušaš svetoga Duha a time ni Boga i Hrista.
 
Natrag
Top