Da li postoji religija u kojoj postoji istina ?

Član
Učlanjen(a)
15.05.2010
Poruka
33
Čovek može da uči i od mrava, ali nije mrav. Čovek je ikona Božija, i Carstvo Božije je u čoveku, a gde je Carstvo Božije, tamo je i Istina pohranjena, i čeka na čoveka da se probudi iz grehovnoga sna... Da spozna sebe, i vidi ponor svoje ogrehovljenosti. To je jedini način na koji može da spozna i kolika je Ljubav Božija. Gospod se ovaplotio i postao čovek, da bi mi postali bogovi, ali bogovi po blagodati. To je Istina i Put. Ljudi se bave marginama, i njih promovišu kao suštinu, a u takvoj suštini nema istine. Istina je vrlo često u ćutanju. Zato je Gospod ćutao i pred Irodom, jer ovaj nije tražio Istinu i Put, već zabavu...
 
Član
Učlanjen(a)
19.01.2010
Poruka
684
Krejzi prijatelju!
Ne čitaš podvučeno i boldovano. Hoćeš da se raspravljaš i hoćeš da pametuješ (prilično dobro sam upoznat sa profilom kojem pripadaš). Isus je došao da svedoči za istinu! Ako želiš istinu počni da proučavaš Bibliju. Evo ti još jedan stavak koji definiše istinu, možeš ga pronaći u svojoj Bibliji u Jovanu 17:17 "Posveti ih istinom! Tvoja je riječ istina!"

Nadam se da je ovo mnogo jasnije i jednostavnije!

yes3
Čitam ja pažljivo i ostaje i dalje otvoreno pitanje je da li je Pontije dobio odgovor na "Šta je istina?".
Nema tu pametovanja ni rasprave...
Niti trebaš ti meni da pojašnjavaš Istinu...wacko2
Jednostavno odgovori na postavljeno pitanje...:dntknw:
 
Član
Učlanjen(a)
06.02.2010
Poruka
535
Čitam ja pažljivo i ostaje i dalje otvoreno pitanje je da li je Pontije dobio odgovor na "Šta je istina?".
Nema tu pametovanja ni rasprave...
Niti trebaš ti meni da pojašnjavaš Istinu...wacko2
Jednostavno odgovori na postavljeno pitanje...:dntknw:

I Pilat je mogao da dobije odgovor na to pitanje kao i mnogi danas. Potrebno je bilo da pristane na besplatan biblijski studij. Više od 20 miliona ljudi zna istinu koju su dobili besplatno na temelju Biblije.

Počni da proučavaš Bibliju i tako ćeš saznati istinu. Zatraži biblijski studij od Jehovinih Svedoka koji ti prvi dođu na vrata. Biblijski studij i literatura Jehovinih Svedoka je potpuno besplatna.

Nemoj više da postavljaš to pitanje jer ti neću dati drugačiji odgovor.

yes3
 
Član
Učlanjen(a)
19.01.2010
Poruka
684
I Pilat je mogao da dobije odgovor na to pitanje kao i mnogi danas. Potrebno je bilo da pristane na besplatan biblijski studij.
Nemoj više da postavljaš to pitanje jer ti neću dati drugačiji odgovor.yes3

A ko bi to Pilata edukovao? Neki "teolog" JS?
Pa Malecki za vas se čulo 19 vekova kasnije, tako da se "jadni" Pilat i da je hteo nije se mogo edukovati...

Naravno da mi nećeš dati odgovor jer nisi dobio smernice šta da odgovoriš...
 
Član
Učlanjen(a)
06.02.2010
Poruka
535
A ko bi to Pilata edukovao? Neki "teolog" JS?
Pa Malecki za vas se čulo 19 vekova kasnije, tako da se "jadni" Pilat i da je hteo nije se mogo edukovati...

Naravno da mi nećeš dati odgovor jer nisi dobio smernice šta da odgovoriš...

Neće biti Krejzi, ne čitaš pažljivo Bibliju. Prvi Jehovin svedok je bio Avelj prinevši žrtvu kojom je posvedočio svoju pravednost. Jehova je prihvatio to svedočanstvo. O tome možeš da čitaš u 11. poglavlju Jevrejima a u 12.poglavlju se pominje i veliki oblak svedoka! Šta misliš, čiji su to svedoci?

I sam Isus Hrist je Jehovin Svedok o čemu možeš da čitaš i nađeš potvrdu u Otkrivenju 1:5 gde se kaže:"
1. i od Isusa Krista, koji je “Vjerni svjedok”, “Prvorođenac od mrtvih” i “Vladar kraljeva zemaljskih”!

2. Otkrivenje 3:14 "Anđelu skupštine u Laodiceji napiši: Ovo govori Amen, svjedok vjerni i istiniti, početak Božjih djela stvaranja."

3. Jovan 18:37 "Tada ga je Pilat upitao: “Dakle, ti si kralj?” Isus mu je odgovorio: “Ti sam kažeš da sam ja kralj. Ja sam se zato rodio i zato sam došao u svijet, da svjedočim za istinu. Svatko tko je na strani istine sluša moj glas.

Jasno je da su Jehovini Svedoci danas samo nastavak i deo svedoka od samog početka od prvog svedoka Avelja.

yes3




Dodato posle 4 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

A ko bi to Pilata edukovao? Neki "teolog" JS?
Pa Malecki za vas se čulo 19 vekova kasnije, tako da se "jadni" Pilat i da je hteo nije se mogo edukovati...

Pilat je mogao da ima biblijski studij sa Isusom da je hteo.

Naravno da mi nećeš dati odgovor jer nisi dobio smernice šta da odgovoriš...

Ne pričaj koješta, ne brukaj se. Ako nemaš ništa mudro da kažeš, naročito ne nešto što nisi u stanju da dokažeš, bolje nemoj ništa da kažeš. Ovakve i slične izjave govore mnogo o tome kakva si ličnost, kakve vrednosti imaš ili nemaš.

thnks
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
20.05.2010
Poruka
1
Kako je nastao svemir?
Naučnici kazu da je prije milijardi godina nas svijet bio jedan komad materije i onda je doslo do "velike eksplozije" u jezgri te ogromne materije i veliki djelovi te ogromne materije su se rasuli na sve strane, od te velike eksplozije je nastao nas suncev sistem kao i galaksije i posto nije bilo otpora u svemiru toj prapocetnoj pokretnoj sili koja je nastala od te esplozije zvijezde i planete pocese plivati u svojim putovanjima. Nas svijet se povecava, galaksije se udaljavaju sve brze od nas i kad dostignu brzinu svijetlosti mi ih necemo moci vidjeti. Do ovih cinjenica se doslo u proslom stoljecu.


Jedan nepismeni Arap u pustinji prije 1400 godina nije mogao znati za teoriju "velike eksplozije" i "povecanje svemira" osim ako je u to vrijeme NASA slala rakete u svemir.
U Kur`anu uzvisenom pise:

"ZAR NE ZNAJU NEVJERNICI DA SU NEBESA I ZEMLJA BILI JEDNA CJELINA PA SMO IH RASKOMADALI?..."
i
"I NJEGOVO (ALLAHOVO) SU DJELO I NOĆ I DAN I SUNCE I MJESEC SVA NEBESKA TIJELA PLOVE, SVAKO PO SVOJOJ PUTANJI"
 
Član
Učlanjen(a)
19.01.2010
Poruka
684
Neće biti Krejzi, ne čitaš pažljivo Bibliju. Prvi Jehovin svedok je bio Avelj prinevši žrtvu kojom je posvedočio svoju pravednost. Jehova je prihvatio to svedočanstvo. O tome možeš da čitaš u 11. poglavlju Jevrejima a u 12.poglavlju se pominje i veliki oblak svedoka! Šta misliš, čiji su to svedoci?

I sam Isus Hrist je Jehovin Svedok o čemu možeš da čitaš i nađeš potvrdu u Otkrivenju 1:5 gde se kaže:"
1. i od Isusa Krista, koji je “Vjerni svjedok”, “Prvorođenac od mrtvih” i “Vladar kraljeva zemaljskih”!

2. Otkrivenje 3:14 "Anđelu skupštine u Laodiceji napiši: Ovo govori Amen, svjedok vjerni i istiniti, početak Božjih djela stvaranja."

3. Jovan 18:37 "Tada ga je Pilat upitao: “Dakle, ti si kralj?” Isus mu je odgovorio: “Ti sam kažeš da sam ja kralj. Ja sam se zato rodio i zato sam došao u svijet, da svjedočim za istinu. Svatko tko je na strani istine sluša moj glas.

Jasno je da su Jehovini Svedoci danas samo nastavak i deo svedoka od samog početka od prvog svedoka Avelja.

Pilat je mogao da ima biblijski studij sa Isusom da je hteo.

Ne pričaj koješta, ne brukaj se. Ako nemaš ništa mudro da kažeš, naročito ne nešto što nisi u stanju da dokažeš, bolje nemoj ništa da kažeš. Ovakve i slične izjave govore mnogo o tome kakva si ličnost, kakve vrednosti imaš ili nemaš.thnks
Kakvo nakaradno tumačenje Biblije i nemam reči...
Drugo, gde vam nestade kontinuitet devetnaest a po ovom što tvrdiš i još više vekova...
Treće, svi tvoji odgovori, su smernice nisu nikakvo lično mišljenje, nego unapred spremna pitanja i odgovori...Čim dobiješ pitanje mimo savladanih ili obrađeni, nemaš odgovor staješ...
Četvrto, kako to da ste slavili Božić i Uskrs a onda prestali, kakva su to nova saznanja uticala na vas...
Peto, da li je Hrist po vama samo svedok ili Sin Božji...
Šesto, kako si prezentovao priču, znači vi niste Hrišćanska religija, jer je Isus Hrist samo Jehovin Svedok, kao i vi ostali svedoci...
Po mogućstvu objasni ovo pod 4,5 i 6, možda grešim i loše zaključujem...
 
Član
Učlanjen(a)
20.05.2009
Poruka
56
Kakvo nakaradno tumačenje Biblije i nemam reči...
Drugo, gde vam nestade kontinuitet devetnaest a po ovom što tvrdiš i još više vekova...
Treće, svi tvoji odgovori, su smernice nisu nikakvo lično mišljenje, nego unapred spremna pitanja i odgovori...Čim dobiješ pitanje mimo savladanih ili obrađeni, nemaš odgovor staješ...
Četvrto, kako to da ste slavili Božić i Uskrs a onda prestali, kakva su to nova saznanja uticala na vas...
Peto, da li je Hrist po vama samo svedok ili Sin Božji...
Šesto, kako si prezentovao priču, znači vi niste Hrišćanska religija, jer je Isus Hrist samo Jehovin Svedok, kao i vi ostali svedoci...
Po mogućstvu objasni ovo pod 4,5 i 6, možda grešim i loše zaključujem...

Definitivno gresis....Bozic i Uskrs smo slavili zato sto dotad jos nismo dosli do saznanja da je to lose. A zasto neslavimo? zapitaj se malo...Gde se to u bibliji spominje Bozic,uskrs,rodjendani koji se spominju mislim dva puta i to u negativnom kontekstu(znamo sta se desilo Jovanu zbog rodjendana).....A pre svega mi gledamo poreklo nekog praznika...a posto znamo da je gore navedeno paganskog porekla...Molim lepo....
Peto: Hrist je Sin Bozji!!!!!!!
 
Član
Učlanjen(a)
28.12.2009
Poruka
148
Meni sve religije liče kao na neke političke partije. Svi tako pričaju kako su oni u pravu a da oni drugi nisu u pravu, da je istina kod njih itd. Pošto sam rođen u Srbiji, koja je većinski pravoslavna zemlja, dajem svoj glas pravoslavlju kao veri. Ali da li mora da se veruje onome što je napisano u Bibliji bez ikakvih sumnji ili postoji nešto što može da se proveri?
Dok sam čitao Novi Zavet naišao sam na sledeće (Jevanđelje po Marku, glava 16)

A znaci onima koji vjeruju biće ovi: imenom mojijem izgoniće đavole; govoriće novijem jezicima;

Uzimaće zmije u ruke, ako i smrtno što popiju, neće im nauditi; na bolesnike metaće ruke, i ozdravljaće.

Ovo za uzimanje zmija u ruke i ispijanje otrova me baš nešto mnogo i ne intresuje. Ali ako na bolesnike stavljaju ruke i ovi ozdrave ili ako imenom Hristovim izgone đavole (što se onda valjda tumačilo kao neko duševno oboljenje ili kada je izlečio dečaka koji bi po današnjoj medicini bolovao od epilepsije), tada ću da poverujem ne samo ja nego verujem i mnogi drugi ljudi, što se kaže 100%. Ali da ne moraju da idu da se klanjaju moštima svetaca, već da živ čovek, recimo neki monah ili bilo koji drugi verujući čovek siđe među ljude i učini čudo u ime Božije. Da li takav čovek uopšte postoji? Recimo nešto ovako (Dela apostolska, glava 3)

I bijaše jedan čovjek hrom od utrobe matere svoje, kojega nošahu i svaki dan metahu pred vrata crkvena koja se zovu Krasna da prosi milostinju od ljudi koji ulaze u crkvu;

Koji vidjevši Petra i Jovana da hoće da uđu u crkvu prošaše milostinju.

A Petar pogledavši na nj s Jovanom, reče: pogledaj na nas.

A on gledaše u njih misleći da će mu oni što dati.

A Petar reče: srebra i zlata nema u mene, nego što imam ovo ti dajem: u ime Isusa Hrista Nazarećanina ustani i hodi.

I uze ga za desnicu i podiže. I odmah se utvrdiše njegova stopala i gležnji.

I skočivši ustade, i hođaše, i uđe s njima u crkvu idući i skačući i hvaleći Boga.


Kad se tako nešto slično bude desilo, bez nekih laži i prevare, verovaću bez sumnje. Dotle mi sve to izgledaju samo kao neke priče bez nekih veza sa stvarnošću. Ima tu opet dosta dobrih pouka i uputa kao recimo Ljubi bližnjega svoga kao samoga sebe, ali to sam oduvek manje ili više i radio.
 
Član
Učlanjen(a)
04.05.2010
Poruka
115
па неможе да буде да они који су са богом буду на истој страни са онима који су против њега.једина вера у којој постоји истина је православље и то оно истинско.а не екуменистичко.
 
Natrag
Top