Da li postoji religija u kojoj postoji istina ?

Član
Učlanjen(a)
06.06.2010
Poruka
320
Domicus, Domicus mi je nick. Dominicus ima znacenje na latinskom "onaj koji pripada Bogu. ( tako da smo svi mi dominicus-i ):)
Drugar forumas mi pre neki dan analizirao nick tako da ... hehehehe... nego da se mi vratimo na temu ;)

Baš čudno dominicus, kao da si sve ovo izvukao iz zadnje "update" objave (Qur'ana), jer sve se poklapa osim "trojstva" oko čega se inače razilazimo. Opet navodim da je objava "update" bila potrebna ljudima jer su u nedostatku, iskrivljenju, skrivanju objave izmišljali nove "bogove" i tražili posrednika između Istinskog Boga i njih samih.
Niko ne poznaje bolje neko stvorenje od njegovog samog Stvoritelja, i On je taj koji je davao smernice narodu kada bi odlutali. Daleko od toga da je Milostivi Gospodar obmanjivao svoja stvorenja, zna se ko je zadužen za obmanu i skretanje sa pravog puta (šejtan-sotona).
Svaki od Božjih Poslanika je kazivao narodu kojem je poslan da mu je znanje dato od Uzvišenog Gospodara, i da sve o Njemu Jedinom ovisi, znači ne zavisi više ni od sinova, majki, čerki ili ostale rodbine, On je sam u svom vladanju ovim univerzumom što mi znamo a i šire. Svaki od njih (Poslanika) je napominjao da će posle njega doći sledeći Poslanik sa objavom i da će biti na pravom putu. Ne sumnjam u to čak sam i ubeđen da je bilo jevreja koji su znali istinu i spoznali Isusa-Isaa kao najavljenog izbavitelja iz tame neverstva i sledili ga, i kroz istoriju Islama znam predaje koje govore o jevrejima i kršćanima koji su spoznali Muhammeda kao najavljenog Poslanika i izbavitelja.
Znas prijatelju, i mi se Hriscani razilazimo oko tumacenja Biblije kao i vi oko Qur'ana :vorred:
A ovo medjuverski i da ne govorim.
Vi se razilazite sa nama oko Svetog Trojstva a samim tim i ne priznaste Isusa kao Boga.
Najveca potvrda Isusa Hrista kao Boga je ta da je vaskrsao Lazara 4. dana nakon sto je umro (stoji da je les vec bio "osecao" ) i njegovo samo vaskrsenje.
Vi ste uzeli evolucionisticki koncept da je Zemlja dugo stvarana a mi se drzimo onoga sto nam je Bog preko Mojsija rekao ( 6 dana )
Vi govorite o vecnosti duse ( raju i paklu) a ona u spisima izvornim ne stoji. (Govorim na Toru i Jevandjelja)- procitaj na ovu temu ovde ... LINK ---> http://serbianforum.org/religija/17475-besmrtnost-ili-smrtnost-duse-13.html#post407775 ( skrolaj na dole do kraja )
Ima jos mnogo toga ali cu se zadrzati na ovome za sad...

Dakle,stari... oni izvorni islamisti su doslovce verovali i postovali ono sto kaze Tora i Jevandjelja.

Kad govorim o igrarijama Sotone ili Sejtana ( kako vise volis )upravo mislim na udaljavanje od Boga raznoraznim podmetanjima u vidu dodatnih spisa i raznoraznih tumacenja.

Iskrivljenje "price" su muslimani dobili preko hadisa, judeisti preko talmuda a hriscani preko raznoraznih sabora i dodavanja-odbacivanja (cudnog tumacenja), pogresnog i aljkavog prevoda sa originalnog Hebrejskog jezika svetog pisma itd itd...

New age Islamisti (a i raznorazni samoprozvani Hriscani) govorase da Zaveti nisu autenticni, da su prepravljani godinama, te je izbacise kao verodostojnu.

Hvala Bogu, pronalaskom Kumranskih spisa, usta tih su zapusena za sva vremena.
Dakle autenticnost je naucno potvrdjena.

Otuda moj stav da nam ne treba "update", vec samo da se ispostuju savetodavne reci koje nam Bog dade.
Ta fora sa "update" (podmetnuta od strane mrzitelja ljudi i samog Tvorca Oca )sam opisao kroz jednu deciju pricicu na drugom topic-u.
Evo linka pa procitaj. LINK ---> http://serbianforum.org/religija/121633-religija-rasprave-o-nedoumicama-4.html#post390204 ( sredina texta)
 
Član
Učlanjen(a)
01.09.2009
Poruka
8
Što se tiče razilaženja u tumačenju to stoji, ali se o originalnosti Qur'ana ne razilazi i ne dovodi u pitanje, već objava kako je stizala tako je i objavljivana i oni koji su sledili Muhammeda učili su napamet. Još za vreme Muhammeda bilo je na stotine hafiza (ljudi koji su znali celu objavu napamet) tako da nije bilo mesta za polemiku dali je nešto od objave izostavljeno ili promenjeno, i danas stoji originalni zapis na arapskom, bez da ga je neko iskopao iz zemlje ili ga je skoro neko pronašao na nekom tajnovitom mestu. Nema Qur'an po ovome ili onome, znači jedan i originalan je.

Isusa prihvatam i verujem u njega kao poslanika kao što je bio i Muhammed, ne mogu nekom da dajem svojstvo boga ako je i sam stvoren, ako je imao prohteve kao i svako ljudsko biće. Imao je potrebu da spava, jede, pije, hvatao ga je umor, da ne idem dalje.

Što se tiče vaskrsnuća Lazara, to nije jedini primer da je to samo Isus odradio voljom Uzvišenog Gospodara kao što i sam kroz stih priznaje da to nije delo njegovih ruku. evo i stiha „Oče, zahvaljujem ti što si me uslišao. Ja sam znao da me uvijek uslišavaš, ali ovo rekoh radi ovdje prisutnog svijeta, da vjeruju da si me ti poslao.” Rekavši to, viknu jakim glasom: - Lazare iziđi - Pokojnik iziđe, obavijen povojima po rukama i nogama. Lice mu bijaše zamotano ručnikom. Isus naredi:- Razvežite ga i pustite ga da ide!” Jovan glava 11 stih 41-44.

Neznam gde si pokupio ovo oko evolucionističkog načina stvaranja zemlje, kada kod nas stoji da je zemlja stvorena za 6 dana i da se sedmi dan Milostivi Gospodar uzdigao na Njegovo prestolje. Proveri odakle ti to saznanje, sigurno si pogrešio u vezi toga.

O raju i paklu neću diskutovati jer taman posla da nema kazne za one koji su je na ovom svetu izbegli, a nagrada za one koji su bili iskušavani raznim nedaćama i na njima ostali ustrajni na putu istine.

Gore sam već naveo da poštujem objave ali izvorne a ne korekcije objava.

Ako je sotona taj koji donosi druge spise onda si sam Novi Zavet stavio pod velikim znakom pitanja jer je on (Novi Zavet) došao posle Tore.

Istina da ima hadisa koji su apokrifni i hvala Bogu otkriveni su, zato imamo dve zbirke hadisa koje su verodostojne i nema sumnji u njih.

Zamolio bih te ako možeš da postaviš link oko ovih Kumranskih spisa, jer se prvi put čujem nešto oko toga pa me zanima o čemu se radi. I ako te ne mrzi da dečiju pesmicu nalepiš na sledeći post ili mi naznači u kom se tačno postu nalazi jer zaista nisam mogao da je pronađem, možda sam samo preleteo preko nje.
 
Član
Učlanjen(a)
06.06.2010
Poruka
320
Prica- ne pesmica :)

Evo primer prica

Zamisli da zivis sam na ostrvu koji ti je otac (Bog ) poklonio.
Dao ti je kucu i zemlju.
Ostavio ti je uputstva (Bibliju) kako treba da radis bastu, kako da odrzavas kucu i ostalo. Ako sve uradis kako treba i ostane onako kako ti je ostavio, uzece te k'sebi da u izobilju zivite u ljubavi i zajednishtvu!

Zamisli sad da imash starijeg bratom (stariji brat je Sotona + "drugari" ) koji je u sukobu sa ocem.
Otac ga je razbashtinio i proterao zbog neposlushnosti i zlobe .

Zivis kako najbolje znash i umesh.
A onda se umesa "stariji brat" i pocne da te na raznorazne nacine
(veoma perfidne i mudre) ubedjuje kako je ta knjiga glupa i da on ima mnogo bolje i savremenije knjige u kojima se opisuje kako se gaji bashta i kako se odrzava kuca
(struja, voda, stolarija, izolacija...)

To mu ne uspeva. Drzis se ti i dalje originalnog uputstva koji je Otac ostavio.

Dalje tvoj "bata" preko njegovih gorepomenutih u zagradi "drugara" shalje raznorazne ljude koji ti shalju " poruke od Oca " u kojima stoji sve ono isto iz prvog uputstva ( samo sad maloo drugacije ).
Citash sad ovo novo i nije ti jasno.

Prvo stoji da treba polivati kad Sunce malo zamakne a sad u ovom drugom stoji da treba po Suncu da zalivas pod izgovorom da "ohladis biljke"..prevruce im je...
i josh dosta slicnih stvari koje te zaista zbune i slude.

Razmishljash
Ipak resis da nastavis da obradjujes zemlju koristeci prvu oprobanu praksu.

Na kraju posalje "bata" svog sledeceg "druga" (ili dodje licno "bata" maskiran )koji je vrsan znalac u gajenju povrca i primecuje da ti lisce oboleva i da ti nece roditi kako si zamislio.

Tebi sve deluje ok. Ne primecujes razliku ali ae... ipak je on neki strucnjak.
Razmishljash
Poklekao si.
Uplasio te "strucnjak" da ti nece roditi.
Prihvatas njegove pesticide i specijalna djubriva koja ce "stititi od bolesti i pospesivati rast povrca".

Vidis da sve napreduje.
Radujes se.
"Ekspert" ti dodje u posetu da vidi kako sve to napreduje i kaze da je ok i jos dodaje da slobodno mozesh da prskas pesticidima i trpash djubriva koliko god zelis.
Shto vishe- to bolje. U zelji da bude sto bolje i da zadivis svoga Oca, ti to i radis.

Na kraju se ozbiljno razbolis od sad vec otrovanog povrca a i same leje uginu tako otrovane.

Sotona je u svoj svojoj mrznji i preziru prema Ocu, zeli da sto vise ljudi odagna od Tvorca i saveza za vecnost sa njim !
---------------------------------------------------------

A sto se tice Kumranskih spisa evo linkova ispod :

Svici sa Mrtvog mora - Wikipedija

ISTINA O KUMRANU

Evo i knjige u PDF-u koja podrobno objasnjava sve na ovu temu :

http://www.cps.org.rs/Knjige/kumranski_spisi.pdf
 
Član
Učlanjen(a)
21.03.2010
Poruka
1
Онај који верује у Бога њему није потребан доказ да он постоји. Вера се не темељи на логици, па зато и многи не могу да верују у постојање Бога. Много тога на овом свету нема везе са логиком, али ипак постоји.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
[WARNING]Ovo je tema: Da li postoji religija u kojoj postoji istina, a ne o vjerovanju u Boga. Molim da se piše o temi.[/WARNING]
 
Član
Učlanjen(a)
04.01.2010
Poruka
579
Postoji ne jedna, vec vise njih koje sadrze istinu :) Samo je pitanje ko sta trazi i kakva pitanja postavlja. Naci odgovor na postavljeno pitanje u zivotu, doziveti odgovor svojim culima kroz sopstvenu svest je ujedno i nalazenje istine. Sve zavisi od toga ko je koliko spreman za istinu i za kakvu je istinu spreman. Covek bira istinu - ne bira ona njega.
 
Član
Učlanjen(a)
04.01.2010
Poruka
579
Postoji jedna u koju ti verujes i za koju smatras da je jedina. Ali sa tom istinom u koju ti verujes i na nacin na koji ti verujes se nece sloziti svi jer oni znaju za neku drugu istinu. I ti a i drugi, svi vi imate neke opravdane razloge zbog kojih verujete da je to jedina istina i svako nalazi neku potvrdu za svoju istinu. I sta je onda stvarno istina?! Koja je od tih svih istina ona prava istina?! :) :) :) U tom grmu lezi zec ali cu to ostaviti svakom ponaosob da otkrije, jer svako sam bira svoj put. Svako ce reci moja - i bice delimicno upravu. Ali veoma mali broj ce biti potpuno upravu. I ako pomislis ti ili bilo ko drugi da zna koja je prava istina, da si bas ti taj ili neko drugi koji je upravu - znaj/te da gresi/s/te.
 
Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
3.957
Isus mu reče: Ja sam put i istina i život; niko neće doći k Ocu do kroza me.
Ato sto ti pricas je filozofija a ne religija,promasio si temu prijatelju,jer budizam je filozofija a ne religija
 
Član
Učlanjen(a)
04.01.2010
Poruka
579
Ima religijske elemente i budizam. Evo definicije budizma: "
Budizam je religija i filozofija nastala u Indiji oko 527. godine pne. Osnivač budizma je Siddhartha Gautama (pali: Siddhattha Gotama), po čijoj duhovnoj tituli, Buda (Budni, Probuđeni, odnosno, onaj koji zna), je ova religija i dobila ime.
Cilj budizma je dostizanje prosvetljenja, ili, tačnije rečeno, probuđenja (pali i sanskrit: bodhi). Probuđenje se može odrediti kao uviđanje istine (sanskrit: dharma, pali: dhamma) koja se krije iza pojavne strane fenomena, napuštanje i prevazilaženje pohlepe, mržnje i neznanja, te dostizanje oslobođenja od svekolike patnje, odnosno dostizanje stanja blaženstva i unutrašnjeg mira, nirvane (pali: nibbana — utrnuće, gašenje), a time i prekidanja ciklusa preporođenja (samsara). Način za dostizanje probuđenja Buda je izložio u osmostrukom plemenitom putu." Preslikah sa wikipedije. Naravno, to je samo definicija a kao i svaka druga definicija, nepotpuna je.


A temu nisam promasio. Vi trazite religiju koja nosi istinu. Ja sam dao odgovor. I nije samo Isus to rekao, rekli su to mnogi, svako na svoj nacin. Inace, evo reci cu i ja: "Ja sam put, istina i zivot". I sta sad ako sam ja to rekao?!
 
Natrag
Top