Da li ce covek koji je poverovao u Hrista i njemu se predao gresiti kroz ceo zivot ili ne?

Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
A što kažeš na piroxa? On ne tvrdi da je Pavao samo neki "pilićar", nego ga naziva masovnim ubojicom. Gdje je to pirox uopće mogao naučiti? I razumiješ li ti uopće njegov jezik? Koji je njegov materinji jezik?

Izvini što se mešam u tvoj dijalog sa PIroxovim "pretečom" .

Dao ti je odgovor. Pirox je isto kao i oni svoja shvatanja našao u "Bibiliji". Očekujem uskoro i pojavu onih koji negiranje postojanja Isusa, Mojsija, proroka, pa i samog Boga, nalaze u Bibliji.

Kako to da ne znaš što pirox izjavljuje, ali ti nije teško u nedogled izmišljati i klevetati mene? Čovječe, što sam ti ja skrivio? Jesam li ja kriv zato što Adventisti sedmog dana u svojim bolnicama ubijaju djecu, i zato što je to sada bjelodano jasno? Priznajem, ja sam ovdje postavio video koji o tome govori, ali pobogu, taj video je napravio pripadnik crkve ASD. Mene možeš samo mrziti i napadati jer sam to učinio dostupnim ovdje na forumu, ali nije pošteno da me napadaš zbog iznošenja istine.

Nije mu teško, jer mu rušiš sistem verovanja sa kojim se identifikovao. Posebno sada kada prenosiš ono što o tome iznosi član iste "crkve". Meta si jer sve što ruši sliku o "moralnoj, hristolikoj - crkvi vernog ostatka" kakvom adventisti sebe predstavljaju, mora biti napadnuto i ućutkano.

No to nije ono o čemu bi mi trebali da raspravljamo. Naime dok se ovde vodi rat, napadaju nas (katolike i pravoslavce) za ovo i ono, zemlje koje se diče svojim protestantizmom sve dublje i dublje padaju pod uticaj satanske gender ideologije, moral se raspada, a vera ustupa mesto hedonističkim kultovima.

O tome "visoko moralni" sledbenici "božanskog pera" ćute, ili za to napadaju Crkvu, nalaze za te napade opravdanje u Svetom PIsmu, i pričaju bajke o tome da će ih neko progoniti zbog senke. Na njihovu sreću, nikome i ne pada na pamet da bilo koga progoni zbog llažnog "pečata božijeg", ali zato i te kako neprijateljjima ljudskim pada na pamet da progoni svakog ko ne padne pod uticaj sveta ogrezlog u satanskoj ideologiji "humanizma i ljudskih prava".

Adventiste ni tu neće progoniti, jer su već u tome. Duboko u tome.


Budimo otvoreni i iskreni do kraja. Što sam to ja strašnije pripisao crkvi ASD od onoga što joj ti pripisuješ? Nisi li ti baš ovih dana, u nekoliko navrata, pisao, parafraziram, kako je "narod Bozji odbacio vijest i pozive na probudjenje i reformu", i pri tome se prema tebi ponijeli kao prema zadnjem ološu. Zašto mene napadaš jer sam istinu o njima iznio, a oni se u isto vrijeme prema tebi odnose kao da si kužan. Nisu zaslužili da ih braniš, pogotovo ne za ubijanja djece.

Ništa ti strašnije nisi rekao, ali ti si kao i ja "paganin, mrski Katolik", dakle neprijatelj po definiciji. On je sa druge strane "verni" sin "ostatka" i sa njima ima lični nesporazum. Ti, Mire, Antonija, Ja, bilo ko ko je "neprijatelj" ne sme niti može da kritikuje, on, koji pripada istoj to sme, a stvari koje iznosi protiv praksi "ostatka" imaju za njega kao dela tog istog, veću težinu i istinitije su od prave istine koju svako od "neprijatelja" iznosi.

Shodno tome, mi "lažemo", i trebamo biti napadani, jer nam je cilj da adventizam sprečimo da širi svoje "evanđelje" prefecta, a on ne napada sam adventizam, nego prakse, i to ne zato što su one zaista pogrešne, nego zato što on misli da su pogrešne.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Budimo otvoreni i iskreni do kraja. Što sam to ja strašnije pripisao crkvi ASD od onoga što joj ti pripisuješ? Nisi li ti baš ovih dana, u nekoliko navrata, pisao, parafraziram, kako je "narod Bozji odbacio vijest i pozive na probudjenje i reformu", i pri tome se prema tebi ponijeli kao prema zadnjem ološu. Zašto mene napadaš jer sam istinu o njima iznio, a oni se u isto vrijeme prema tebi odnose kao da si kužan. Nisu zaslužili da ih braniš, pogotovo ne za ubijanja djece.

Ja je ne napadam, ne govorim da su ubice, ne napadam Ellen White i ne blatim je, itd.
Kakav je takav je, ja sam deo tog naroda.
Svako ce ko u njemu cini zlo odgovarati pred Bogom, ali ima u Adventizmu i krajnje postenih i poboznih.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Nadam se da niko od nas ne misli, na osnovu navedenih izjava, da je Pavle ziveo u grehu. Pre obracenja jeste, ali posle svakako da nije.
Pavle samo pokazuje realnost hriscanskog zivota, da je to trajna borba i opreznost jer neprijatelj upotrebljava razlicita sredstva da nas odvoji od istine i spasaenja.
Medjutim, prema Pavlovoj izjavi on ne misli da je bezresan i da nikad ne pogresi. Zato ja podvlacim ostru razliku izmedju gresiti i pogresiti.

"Bracu, ja jos ne mislim da sam dostigao; jer pak velim: Sto je ostrag zaboravljam, a za onim sto je napred, sezem se."
Filibljanima 3,13.

Dao ti je odgovor. Pirox je isto kao i oni svoja shvatanja našao u "Bibiliji". Očekujem uskoro i pojavu onih koji negiranje postojanja Isusa, Mojsija, proroka, pa i samog Boga, nalaze u Bibliji.

Darth, ateisti ne dokazuju svoj ateizam Biblijom, nego svojim neverstvom koje upravo odbacuje Bibilu

No to nije ono o čemu bi mi trebali da raspravljamo. Naime dok se ovde vodi rat, napadaju nas (katolike i pravoslavce) za ovo i ono, zemlje koje se diče svojim protestantizmom sve dublje i dublje padaju pod uticaj satanske gender ideologije, moral se raspada, a vera ustupa mesto hedonističkim kultovima. [/QUOTE]

E moj Darth, ja ne branim protestante, jer i medju njima ima mnogo otpada, ali ono sto ti pripisujes protestantima, podjednako se odnosi i na katolike.

O tome "visoko moralni" sledbenici "božanskog pera" ćute, ili za to napadaju Crkvu, nalaze za te napade opravdanje u Svetom PIsmu, i pričaju bajke o tome da će ih neko progoniti zbog senke. Na njihovu sreću, nikome i ne pada na pamet da bilo koga progoni zbog llažnog "pečata božijeg", ali zato i te kako neprijateljjima ljudskim pada na pamet da progoni svakog ko ne padne pod uticaj sveta ogrezlog u satanskoj ideologiji "humanizma i ljudskih prava". [/QUOTE]

Darth, ova tvoja izjava je besmislena. Kazi nam sta ti radis da u svetu promenis misljenje neverstva i otpada????

Ništa ti strašnije nisi rekao, ali ti si kao i ja "paganin, mrski Katolik", dakle neprijatelj po definiciji. On je sa druge strane "verni" sin "ostatka" i sa njima ima lični nesporazum. Ti, Mire, Antonija, Ja, bilo ko ko je "neprijatelj" ne sme niti može da kritikuje, on, koji pripada istoj to sme, a stvari koje iznosi protiv praksi "ostatka" imaju za njega kao dela tog istog, veću težinu i istinitije su od prave istine koju svako od "neprijatelja" iznosi.
Shodno tome, mi "lažemo", i trebamo biti napadani, jer nam je cilj da adventizam sprečimo da širi svoje "evanđelje" prefecta, a on ne napada sam adventizam, nego prakse, i to ne zato što su one zaista pogrešne, nego zato što on misli da su pogrešne.
[/QUOTE]

Koliko ti volis Adventiste ti si to veoma dobro objasnio i to je svima potpuno jasno. Prema tome po svom primeru osdudjujet drtuge da imaji ista tvoja shvatanja, sto je apsurno.
Ja nikoga ne mrzim. Kroz ceo zivot imao sam ljude za prijetelje iz razlicitih, cak i suprotnih sredina. Ali ti Darth, jos nista pozitivnoga i duhovnoga nisi izneo na forumu, nego samo pljuvanja, kritike i klevete. To znaci da si ti takve vrste "hriscanin".
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.329
Ja je ne napadam,

Ne napadam je ni ja, samo iznosim činjenice.

ne govorim da su ubice,

Ali to ne mjenja činjenicu da jesu ubojice, jer ubijaju nerođenu djecu. Strašno je da i ti podržavaš ta ubojstva.

ne napadam Ellen White i ne blatim je, itd.

Ne napadam je ni ja i ne blatim je, samo je citiram. Naime, sama Ellen White je u svojim spisima ostavila zapisano kako je Isus 22.10.1844. prestao posredovati za grešnike i kako je tada završilo vrijeme pokajanja i spasenja za grešnike. I čitavih osam godina je tako vjerovala i naučavala.

Kakav je takav je, ja sam deo tog naroda.

Ako ti grijehe ovih djecoubojica po vašim adventističkim "bolnicama" hoćeš preuzeti na sebe, OK, tvoj izbor.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ne napadam je ni ja, samo iznosim činjenice.

Tačno tako. Činjenice, neosporive činjenice napadaju. Ali, za adventiste činjenice nisu napadači, nego oni koji ih iznose.

Ne napadam je ni ja i ne blatim je, samo je citiram. Naime, sama Ellen White je u svojim spisima ostavila zapisano kako je Isus 22.10.1844. prestao posredovati za grešnike i kako je tada završilo vrijeme pokajanja i spasenja za grešnike. I čitavih osam godina je tako vjerovala i naučavala.

Tačno, ali opet je to adventistima teško da shvate, jer oni veruju da je svaka kritika koja se uputi na račun "sacro sancte" jednaka blaćenju. Ne shvataju da nju ne blatimo i napadamo mi, nego njena dela, verovanja. To što oni nju smatraju "duhom proroštva" i nedodirljivom, nije naš problem.

Ako ti grijehe ovih djecoubojica po vašim adventističkim "bolnicama" hoćeš preuzeti na sebe, OK, tvoj izbor.

Slape, nije njegov izbor to, on je stupanjem u kolektivističku "zajednicu" već načinio svoj izbor.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.392
Nadam se da niko od nas ne misli, na osnovu navedenih izjava, da je Pavle ziveo u grehu. Pre obracenja jeste, ali posle svakako da nije.


Ne bih rekao ni tada..u smislu da je činio namerne grehe koji se suprote zakonu. Pavle je i kao judejac držao zapovesti Božije i gledao da njegov život bude usklađen sa svetim načelia zakona. On ne dolazi iz sredine gde je zakon Božiji nepoznat i gde svetost i posvećenje ne postoji. Ono što je Pavle razumeo kao hrišćanin jeste da se pravdom svojom ne može spasiti niko pa ni on. Shvatio je da se samo Hristovom pravdom spasava. To je ono najupečatljivije novo i radikalno u njegovom životu.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ne napadam je ni ja, samo iznosim činjenice.

To je dokaz da ne radis Bozji posao, jer ti OPADAS, a to je ime sotone ( SATANAS - opadac brace ).

Osnovni cilj i biblijski princip rada za Boga je reformacija, i ona se cini po jasno zacrtanim biblijskim principima koji sadrze tri tacke u pogledu svesti da neko gresi:


1. KAZATI BRATU KOJI GRESI

2. AKO NE POSLUSA KAZATI MU U PRISUSTVU DVA ILI TRI SVEDOKA


3. PA NA KRAJU AKO NE POSLUSA NI NJIH KAZATI CRKVI

"Ako li ti sagriješi brat tvoj, idi i pokaraj ga među sobom i njim samijem; ako te posluša, dobio si brata svojega.
Ako li te ne posluša, uzmi sa sobom još jednoga ili dvojicu da sve riječi ostanu na ustima dva ili tri svjedoka.

Ako li njih ne posluša, kaži crkvi; a ako li ne posluša ni crkve, da ti bude kao neznabožac i carinik" ( Matej 18. 15 - 17 )

Ti nisi reformator nitisi na to pozvan, niti se pridrzavas ovih tri jasnih principa po kojima treba ukazivati na greh brace.

Ti nisi Adventista, pa u ovom kontekstu nemas ni Bozje ni biblijsko pravo da Adventistima ukazujes na njihov greh.
To pravo imaju ljudi pozvani za tu sluzbu unutar Bozje zajednice, i oni ukazuju na grehe, i pozivaju Bozji narod na pokajanje, i reformu.

Dakle, kod tebe je sve jasno, ti radis posao sotone kome je osnovni cilj da oblati, diskredituje, ocrni, i ljude odvede od Boga.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Nece biti samo Laodikeja, Tripo, i Pirox, vec svi oni koji su ziveli u zajednici sa Bogom, i tu zajednicu odrzavali.

Dobro da si vas sve strpao u isti kos. Dakle svi oni koji se protive crkvi su na istoj strani?

Dakle, po vama apostoli se nisu predali Bogu, nisu doziveli novorodjenje Duhom Svetim koji ih je promenio i dao im da vise ne grese, i oni su gresili na veliko kroz ceo zivot.

Ne postoji citat da je neki apostol za sebe rekao da je "pobedio greh". Nego onaj "ciji je zivot sakriven u Hristu" ne gresi u tom smislu sto mu "Bog ne uracunava buduce grehe" kao sto je David napisao "blago onom coveku kome Bog ne uracunava greha". Njemu je "darovana Hristova pravda" i zato on vise ne gresi, jer mu Bog ne uracunava buducih greha. Njegov zivot je "sakriven sa Hristom u Bogu"!

A ti uzmes ovo pa kazes da su apostoli tvrdili da onaj koji je u Hristu "vise ni ne moze pociniti greh".

To je manipulacija.

Medjutim, to ne znaci da onaj koji je doneo odluku da vise ne zivi u grehu da NIKAD NECE NI POGRESITI.

To adventizam ni ne uci! Ali uce fanatici kao sto su Tripo i Laodikeja.

Ucenje da mozes postati svetac na zemlji i potpuno pobediti greh u ovom zivotu u bibliji neces naci nigde! Naci ces to samo kod fariseja. Oni su ucili da "moras postati svetac da bi dobio nebo" a Hristos im bas zbog toga kaze "ako pravda vasa ne bude veca nego knjizevnika i fariseja, necete uci u carstvo nebesko" - ukazujuci time da sva nasa "ljudska dela nisu dovoljna", i da se zato moramo osloniti na njegovu "uracunatu pravdu" koju nam on besplatno nudi u zamenu! Zato se to i zove "uracunata pravda".

Tako cilj hriscanina jete da dostigne svetost zivota, ali prema Pavlovim recima niko to jos nije postigao.

Mi se podsticemo da se ugledamo na Boga u pogledu svetosti. I to radimo iz ljubavi prema njemu, da mu budemo ugodni, a ne iz moranja, kao da cemo time "kupiti nase spasenje". Jer spasenje je "dar Bozji" i ne zavisi od nasih dela. To lepo ilustruje dogadjaj na krstu, kada je Hristos podario vecni zivot i zlocincu, koji "nije imao dela", i dana jednog nije proveo "drzeci zakon". Dobio je spasenje "za badava" dakle zbog "vere"! Kao sto je i Avramu "vera uracunata u pravednost".

Dakle, spasenje je "dar" i ne zavisi uopste od nasih dela. I nijedan covek ne moze savrseno odrzati zakon zbog slabosti naseg tela, ali moze da se trudi da ga drzi, i mi se trudimo, jer zelimo da obradujemo srce naseg oca, zato smo i poslusni i zato drzimo zakon, jer ga volimo! Dakle iz ljubavi!

A onaj koji ga ne drzi nece se ni spasiti! Jer nema ljubavi!

Jednostavno je, onaj koji "namerno gresi" nakon sto je upoznao Boga i nakon sto mu je oprosteno, time pokazuje nezahvalnost ako nastavi da gresi. Takav se "namerno suproti Bogu" i to je hula na Sveti Duh i Bozju nezasluzenu milost. Takvom nema oprostaja, zato sto namerno gresi, a to znaci da namerno ide protiv Boga kao i satana. To je "neoprostivi greh"! To je "mrznja prema Bogu", a sta god nije iz ljubavi greh je!

Znaci sta se zahteva, to je da se mi trudimo i borimo protiv greha, koliko god je moguce, i da nikada namerno ne sagresimo. A tamo gde smo propust nacinili slucajno ili zbog slabosti tela, Bog ce pokriti Hristovom zrtvom. To je sve..

Nema tu puno filozofije uopste!
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Dakle, spasenje je "dar" i ne zavisi uopste od nasih dela. I nijedan covek ne moze savrseno odrzati zakon zbog slabosti naseg tela, ali moze da se trudi da ga drzi, i mi se trudimo, jer zelimo da obradujemo srce naseg oca, zato smo i poslusni i zato drzimo zakon, jer ga volimo! Dakle iz ljubavi!

A onaj koji ga ne drzi nece se ni spasiti! Jer nema ljubavi!

Spaenje je dar Milosti, Ljubavi Boga prema ljudima, a ne plod ljudskih dela. I ne zavisi od poštovanja zakona. Uostalom o kom se zakonu radi? To niko i ne pominje. A ne radi se o Dekalogu, posebno ne o shabatu, toj senki koja je na Krst prikovana. Poštovanje tog zakona, pa makar iz "ljubavi" ne spašava. Seti se milosrdnog oca iz Evanđelja, seti se onoga što Isus govori mladom trgovcu. Seti se reči Božijih zbog kojih i Fariseji i Sadukeji žele Isusa da kamenuju.

Seti se šta je kroz usta proroka Bog prigovarao sinovima Israelovim, pa će ti biti jasnije da zakon, Dekalog, shabat nema nikakve veze sa grehom, niti sa spasenjem.

Greh ne dolazi zbog nepoštovanja pravila, nego zbog namere, zbog prosuđivanja, zbog samoživosti i proglašavanja sebe Bogom.

A u samoživosti, ljubavi nema, postoji samo hladna samoća i ogromna praznina koja se ničim ne može ispuniti.
 
Natrag
Top