Zasto su sakrili knjigu Enoha!?sta to ona krije!?

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ellen White je pisala na osnovu biblije i ličnih otkrivenja, i njeni spisi ni u kom slučaju nisu zamena za bibliju, jer biblija je jedini autoritet istine kojom treba sve odmeravati i to u molitvi da Gospod rasvetli Duhom svojim šta je od Boga a šta ne.
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
Da da, stice se utisak da je celu bibliju pisala ista osoba a to se najbolje vidi kada uzmes u obzir da ima 30000+ podvrsti hriscanstva.

grešiš starstuffe
kršćansvo je samo jedno
čisto, sveto i ponizno
a 30 000 denominacija znači da idu nekim putem prema Bogu koji On nije odredio
 
Član
Učlanjen(a)
15.10.2010
Poruka
572
Ellen White je pisala na osnovu biblije i ličnih otkrivenja, i njeni spisi ni u kom slučaju nisu zamena za bibliju, jer biblija je jedini autoritet istine kojom treba sve odmeravati i to u molitvi da Gospod rasvetli Duhom svojim šta je od Boga a šta ne.
E pa vidis Laodikeja,Enoh je takodje pisao knjigu kao i ostali pisci biblije ali ja znam zasto je nisu svrstali u kanon,jer bi ta knjiga napravila haos jer u kanon su usle samo knjige koje podrzavaju ljudceke dogme kao sto je i vasa zato s razlogom ne priznajes knjigu Enoha dok pravoslavna etiopska crkva je priznala tu knjigu i postavila je u kanon.

knjiga Enoha ima pravo da udje u kanon ali plagijati Elen wajt nisu dostojn ni pogleda a kamo li citanja,pogotovo o ukrstavanju zivotinja,raznih hibrida koje je svetu dao demoni-pali andjeli po imenu : 6 Bilo je ukupno dvije stotine onih koji su se spustili na zemlju udanima čoveka Jareda. I okupili su se kod gore koju su prozvali“Hermon” [hebrejski: “Hermon” = “Prokleto” ili “Posveceno zauništenje”]. Tako su je prozvali zato što su se prethodno zavjetovalii obavezali na medusobno prokletstvo.
7.
A ovo su imena njihovih voda: Semjaza, glavni voda, Arakiba,Ramejel, Kokabijel, Tamijel, Ramijel, Danel, Ezekejel, Barakijel,Azajel, Armaros, Batarel, Hananel, Zakijel, Samsakejel, Satarel, Turel, Jomjael, Sarijel.
8.To su njihovi desetari.

3.
Semjaza ih je poucio caranju i presadivanju biljaka, Armarosodstranjivanju uroka, Barakijel ih je uputio u astrologiju, Kokabijelih je poucio o zviježdima, Ezekejel im je prenio spoznaju tumacenjaoblaka, a Arakijel tumacenja zemaljskih znakova, Šamsijeltumacenja znakova na Suncu, a Sarijel znanje o mijenama Mjeseca.12
4.
I kad bi ljudi koje su tome poucili umirali, oni su plakali i njihovse plac cuo do nebesa

Kniga Enoha.

Meni je ovo realno kad pogledam isrtoriju i sta danas imamo,realnije nego Knige Elen Wajt,vidim da si mireta000 brzo i lako,lukavo smutio jer je slabog karaktera,prvo kaze reseno jer je sopstvenim umom,ocima citao Knjigu Enoha,a ti si ga smutio sa samo jednim postom dok mene Geru,Sarrdy,Adriana,Mrskavca,infamusa itd da ne nabrajam ni do dan danas nisi i nikad neces jer mi znamo prevare adv. crkve odlicno a pogotovo Sarrdy koji jre ekspert za vas kao poelbuster za JS-ke

Pozdrav.











 
Član
Učlanjen(a)
15.10.2010
Poruka
572
grešiš starstuffe
kršćansvo je samo jedno
čisto, sveto i ponizno
a 30 000 denominacija znači da idu nekim putem prema Bogu koji On nije odredio
E pa ti stvarno nisi pri sebi brate!pa Isus jasno kaze u bibliji da budu jedno kao sto smo ti i ja oce!!!a ne 30 000 denominacija,Hrist je jedin sa ocem i crkva mora biti jedina a ne 30 000 crkava.

Ma dobro rece Izabeleta da sa tobom nije nesto u redu,jer te zna s hrvackih foruma.


Pozdrav.
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
E pa vidis Laodikeja,Enoh je takodje pisao knjigu kao i ostali pisci biblije ali ja znam zasto je nisu svrstali u kanon,jer bi ta knjiga napravila haos jer u kanon su usle samo knjige koje podrzavaju ljudceke dogme kao sto je i vasa zato s razlogom ne priznajes knjigu Enoha dok pravoslavna etiopska crkva je priznala tu knjigu i postavila je u kanon.

knjiga Enoha ima pravo da udje u kanon ali plagijati Elen wajt nisu dostojn ni pogleda a kamo li citanja,pogotovo o ukrstavanju zivotinja,raznih hibrida koje je svetu dao demoni-pali andjeli po imenu : 6 Bilo je ukupno dvije stotine onih koji su se spustili na zemlju udanima čoveka Jareda. I okupili su se kod gore koju su prozvali“Hermon” [hebrejski: “Hermon” = “Prokleto” ili “Posveceno zauništenje”]. Tako su je prozvali zato što su se prethodno zavjetovalii obavezali na medusobno prokletstvo.
7.
A ovo su imena njihovih voda: Semjaza, glavni voda, Arakiba,Ramejel, Kokabijel, Tamijel, Ramijel, Danel, Ezekejel, Barakijel,Azajel, Armaros, Batarel, Hananel, Zakijel, Samsakejel, Satarel, Turel, Jomjael, Sarijel.
8.To su njihovi desetari.

3.
Semjaza ih je poucio caranju i presadivanju biljaka, Armarosodstranjivanju uroka, Barakijel ih je uputio u astrologiju, Kokabijelih je poucio o zviježdima, Ezekejel im je prenio spoznaju tumacenjaoblaka, a Arakijel tumacenja zemaljskih znakova, Šamsijeltumacenja znakova na Suncu, a Sarijel znanje o mijenama Mjeseca.12
4.
I kad bi ljudi koje su tome poucili umirali, oni su plakali i njihovse plac cuo do nebesa

Kniga Enoha.

Meni je ovo realno kad pogledam isrtoriju i sta danas imamo,realnije nego Knige Elen Wajt,vidim da si mireta000 brzo i lako,lukavo smutio jer je slabog karaktera,prvo kaze reseno jer je sopstvenim umom,ocima citao Knjigu Enoha,a ti si ga smutio sa samo jednim postom dok mene Geru,Sarrdy,Adriana,Mrskavca,infamusa itd da ne nabrajam ni do dan danas nisi i nikad neces jer mi znamo prevare adv. crkve odlicno a pogotovo Sarrdy koji jre ekspert za vas kao poelbuster za JS-ke

Faky, apokrifi su tajne knjige samo za neznabosce, a svi hriscani ih nazivaju "podmetnutim laznim spisima", jer nose imena pojedinih poznatih licnosti a nisu ih one pisale nego neko drugi.
To sto si napisao navodno da pise Enoh, je podpuno strano biblijskom ucenju.

Drugo. kako je Enoh pobozni koji je bio sedmi Adamov potomak, mogao da pise knjige u 4-1 vrka pre Hrista i u prvim vekovima nase ere pa cak i u srednjem veku. To nije istinita knjiga. Istina, pisac tvrdi da je "sedmi od Adama" ali se tacno zna koliko je Enoh sedmi od Adama ziveo i da nije mogao imati nikakve veze sa pisanjem te knjige.

Ne mogu da kazem da i u toj knjizi nema nicega dobroga i poucnog, citao sam je, ali ne misli da bi trebala da udje u kanon.
Ja mogu i iz Ilustrovane politike da citiram izjave nekih ljudi, ali to ne znaci da je Ilustrovana politika ravna nadahnutim kinjigtama Biblije.

Cak is vi pravoslavci veruju da je to apokrifna knjiga
.
 
Član
Učlanjen(a)
15.10.2010
Poruka
572
E pa vidis Laodikeja,Enoh je takodje pisao knjigu kao i ostali pisci biblije ali ja znam zasto je nisu svrstali u kanon,jer bi ta knjiga napravila haos jer u kanon su usle samo knjige koje podrzavaju ljudceke dogme kao sto je i vasa zato s razlogom ne priznajes knjigu Enoha dok pravoslavna etiopska crkva je priznala tu knjigu i postavila je u kanon.

knjiga Enoha ima pravo da udje u kanon ali plagijati Elen wajt nisu dostojn ni pogleda a kamo li citanja,pogotovo o ukrstavanju zivotinja,raznih hibrida koje je svetu dao demoni-pali andjeli po imenu : 6 Bilo je ukupno dvije stotine onih koji su se spustili na zemlju udanima čoveka Jareda. I okupili su se kod gore koju su prozvali“Hermon” [hebrejski: “Hermon” = “Prokleto” ili “Posveceno zauništenje”]. Tako su je prozvali zato što su se prethodno zavjetovalii obavezali na medusobno prokletstvo.
7.
A ovo su imena njihovih voda: Semjaza, glavni voda, Arakiba,Ramejel, Kokabijel, Tamijel, Ramijel, Danel, Ezekejel, Barakijel,Azajel, Armaros, Batarel, Hananel, Zakijel, Samsakejel, Satarel, Turel, Jomjael, Sarijel.
8.To su njihovi desetari.

3.
Semjaza ih je poucio caranju i presadivanju biljaka, Armarosodstranjivanju uroka, Barakijel ih je uputio u astrologiju, Kokabijelih je poucio o zviježdima, Ezekejel im je prenio spoznaju tumacenjaoblaka, a Arakijel tumacenja zemaljskih znakova, Šamsijeltumacenja znakova na Suncu, a Sarijel znanje o mijenama Mjeseca.12
4.
I kad bi ljudi koje su tome poucili umirali, oni su plakali i njihovse plac cuo do nebesa

Kniga Enoha.

Meni je ovo realno kad pogledam isrtoriju i sta danas imamo,realnije nego Knige Elen Wajt,vidim da si mireta000 brzo i lako,lukavo smutio jer je slabog karaktera,prvo kaze reseno jer je sopstvenim umom,ocima citao Knjigu Enoha,a ti si ga smutio sa samo jednim postom dok mene Geru,Sarrdy,Adriana,Mrskavca,infamusa itd da ne nabrajam ni do dan danas nisi i nikad neces jer mi znamo prevare adv. crkve odlicno a pogotovo Sarrdy koji jre ekspert za vas kao poelbuster za JS-ke

Faky, apokrifi su tajne knjige samo za neznabosce, a svi hriscani ih nazivaju "podmetnutim laznim spisima", jer nose imena pojedinih poznatih licnosti a nisu ih one pisale nego neko drugi.
To sto si napisao navodno da pise Enoh, je podpuno strano biblijskom ucenju.

Drugo. kako je Enoh pobozni koji je bio sedmi Adamov potomak, mogao da pise knjige u 4-1 vrka pre Hrista i u prvim vekovima nase ere pa cak i u srednjem veku. To nije istinita knjiga. Istina, pisac tvrdi da je "sedmi od Adama" ali se tacno zna koliko je Enoh sedmi od Adama ziveo i da nije mogao imati nikakve veze sa pisanjem te knjige.

Ne mogu da kazem da i u toj knjizi nema nicega dobroga i poucnog, citao sam je, ali ne misli da bi trebala da udje u kanon.
Ja mogu i iz Ilustrovane politike da citiram izjave nekih ljudi, ali to ne znaci da je Ilustrovana politika ravna nadahnutim kinjigtama Biblije.

Cak is vi pravoslavci veruju da je to apokrifna knjiga
.
Brate Miko pa ako je bio s samim Bogom,pa zar ga Bog nije obucio pisanju?Bog je svemoguc ne zaboravi to!
Drugo Enoh je bio pun Duha Svetoga da je mogao lako sve da zapamti,imao je moc isceljivanja,uskrsenja itd.Ljudi koji su prenosili dalje njegove price su takodje izabrani Bogom,ili sta mislis kako je Mojsije znao o postanku?Avram nije znao pisati ko mu je rakao o postanku a sta mislis? pa naravno Bog,tek je mojsije poceo da pise svitke zato i pocinje biblija s peto knjizjem Mojsijevim,kako ces da znas dali je Mojsije napisao istinu u petoknjizju?zar to nije takodje apokrif?ko je do Mojsija pisao postanak i ostale knjige Mojsija?Niko!!a sve je prenoseno usmeno ljudima koje je Bog izabrao.Tako i posle potopa sve se prenosilo usmeno do napisanja knjiga,kako u bibliji znaju za noja?pa procitaj u Enohu nema kontraindikacije a na protiv jos je bolje objasnjeno nego li u samoj bibliji,objasnjen je konkretan razlog zasto je to ucinio savaof unistenje potopom.Zato se i krije ta knjiga da ljudi nevide pravi razlog,da nevide uzase pakla-SEOLA da bi sto vise zgresili Bogu da nemaju nikakvo opravdanje pred njim, kao pali andjeli koji i dan i noc placu u molitvama da im Jahve oprosti grehe ali djaba Jahve je rekao njima! smrt i nema pomilovanja jer oni su bili sveti a sad su demoni-pali andjeli.

Ima toliko mnogo da ti pisem alio me mrzi danas!odo da citam dalje K. Enoha.

Pozdrav.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
faku, slobodno ti je da verujes sto god zelis, ja te ne prisiljavam da prihvatis bilo sta, niti bilo koga drugog.

Sto se tice mireta000, covek je objektivan, i po mom gledistu nije vezan ljudskim dogmama, vec razmislja svestrano, bez opterecenja da nekoga napada ili vredja zbog drugacijeg gledista.
Ja nisam nikoga smutio, to je tvoj ruzan zakljucak koji ne stoji na istini.
 
Član
Učlanjen(a)
15.10.2010
Poruka
572
faku, slobodno ti je da verujes sto god zelis, ja te ne prisiljavam da prihvatis bilo sta, niti bilo koga drugog.

Sto se tice mireta000, covek je objektivan, i po mom gledistu nije vezan ljudskim dogmama, vec razmislja svestrano, bez opterecenja da nekoga napada ili vredja zbog drugacijeg gledista.
Ja nisam nikoga smutio, to je tvoj ruzan zakljucak koji ne stoji na istini.

Sto se tice mireta000 pravo kazes ali po meni je malo slabunjav u karakteru,nemoze se resiti jednim postom nesto sto je jako vazno za coveka u veri,mozda ja sudim po sebi ako nesto resim obavezno uradim! mirae je prvo trebao dobro da izuci tvoje manevre,taktiku kojom ti delas da bi privuko ljude u adventizamTaktika je vrlo slicna JS-ka,jer ste od jednog klasa pa posle da dodje do objektivnog zakljucka.

Ali to je njegova odluka ni ja ni ti nemamo pravo da mu kazemo da misli ovako ili onako,Pavle rece svako nek ostane u svojim ubedjenjima onako kako je naucen.

Pozdrav.
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
grešiš starstuffekršćansvo je samo jednočisto, sveto i poniznoa 30 000 denominacija znači da idu nekim putem prema Bogu koji On nije odredio
Preko 30000 vrsta hriscanstva. To je cinjenica. Samo na ovom forumu ima nekoliko vrsta: pravoslavci, katolici, adventisti, svedoci, mrsavkicevo hriscanstvo pa onda neka tvoja nepoznata i neformalna vrsta valjda hriscanstva... Izvinjavam se onima koje sam zaboravio. A koliko ima ucesnika na ovom delu foruma? Ne mnogo.
 
Član
Učlanjen(a)
15.10.2010
Poruka
572
Preko 30000 vrsta hriscanstva. To je cinjenica. Samo na ovom forumu ima nekoliko vrsta: pravoslavci, katolici, adventisti, svedoci, mrsavkicevo hriscanstvo pa onda neka tvoja nepoznata i neformalna vrsta valjda hriscanstva... Izvinjavam se onima koje sam zaboravio. A koliko ima ucesnika na ovom delu foruma? Ne mnogo.
Mozes zamisliti on se raduje sto ima 30 000 denominacija!!!

Ajde reci ti iskreno iako nisi vernik reci ako si citao bibliju onako drugarski posteno,jel Isus rekao da budu svi jedno kao sto smo ja i ti Oce jedno??

Reci posteno!a spedi se raduje sto je hriscanstvo razjedinjeno na 30000 denominacija!?Ja takodje jos ne kapiram kakav je on to hriscanin ja takvog nazovi hriscanina prvi put upoznah ovde na forumu,kome je Jehova Bog Isus,spasitelj,sudija,vecni zivot itd,drzi subotu a ne pricescuje se to znam 100% jer nemoze se hriscanin drzati subote,zakona pa jos i da se pricescuje.

Kakvo je to njegovo hriscanstvo kad si i ti reko (VAJDA JE)



Pozdrav.
 
Natrag
Top