Wireless - pitanja i odgovori

Član
Učlanjen(a)
26.11.2011
Poruka
1
pozz forumasi...da li se moze probiti u wierless mrezu sa operativnim sistemom win 7 ako je zasticena mreza ?? ako da da li mozete rec kako,,preko cega da li postoji program kakav...HVALA
 
Član
Učlanjen(a)
26.11.2011
Poruka
1
Stani care ne kontam ako moze objasnjenje imam laptop imam w-lan karticu i imam obican racunar na kojem je net adsl ali nije wierles modem i obican net kako sad da iskombinujem to da ne uzimam ruter...hvala
 
Član
Učlanjen(a)
04.09.2010
Poruka
1
Moze li se mac adresa wireles usb adaptera promeniti u 00:00:00:00:00:00 .
Os je win7. Meni nikako ne uspeva. Pomoc!
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
Stani care ne kontam ako moze objasnjenje imam laptop imam w-lan karticu i imam obican racunar na kojem je net adsl ali nije wierles modem i obican net kako sad da iskombinujem to da ne uzimam ruter...hvala

mozes ako imas na toj wlan kartici ap mode da ga aktiviras,u tom slucaju ti se kartica ponasa kao ruter.
moras na lanu da aktiviras network sharing mode,uslov da ti to radi je da ti desktop bude stalno upaljen jer cim ga ugasis i kartica se gasi i gubis wi-fi signal.
 
Član
Učlanjen(a)
24.04.2012
Poruka
2
zdravo svima,
procitao sam svih 19 stranica i stvarno moram da pohvalim konobar015 za objasnjenja. Ja imam sledeci problem. Hocu da posaljem wlan jednom prijatelju koji je od mene daleko ca. 5km opticka vidljivost. Sa kojom opremom mi mozes savetovati da to uradim. Kakve rutere i kakve antene mi savjetjes da posatvim kako bi linija bila stabilna?
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
zdravo svima,
procitao sam svih 19 stranica i stvarno moram da pohvalim konobar015 za objasnjenja. Ja imam sledeci problem. Hocu da posaljem wlan jednom prijatelju koji je od mene daleko ca. 5km opticka vidljivost. Sa kojom opremom mi mozes savetovati da to uradim. Kakve rutere i kakve antene mi savjetjes da posatvim kako bi linija bila stabilna?

moraces da mi kazes sta imas od opreme sa tvoje strane.
dali imas ruter i koji?
i koliko si novca spreman da izdvojis max?
dali je 100% cista vidljivost izmedju vas dvoje tj.mesta gde ces ti da stavis antenu i mesta gde je tvoj drug stavlja!
imas jeftiniju varijantu na 2,4ghz i skuplju i stabilniju na 5ghz sve zavisi od finansijske situacije.
odgovori mi na ovo pa da vidimo sta i kako dalje.
p.s.hvala na pohvalama ovde sam da pomognem,ljudi se zalete pa odmah kupe neku opremu ne razmisljajuci da nacin na koji ce ona da funkcionise zavisi od puno faktora.
 
Član
Učlanjen(a)
24.04.2012
Poruka
2
vidljivost je 100 % znaci nema ni jedne grancice prepreke. on je na jednom brdu a ja na drugom.
pare nisu bitne, mislim nisu bitne, bitne su one ali sam u stanju da investiram jer na tom brdu u krugu 500m ima jos 3 kuce koje bi koristile taj isti internet tako da bi ja pokrio svoje troskove interneta. imam liniju od 10MB/s adsl koju bi rado bez gubitaka prosledio do tog druga a onda od njega tim ostalim kucama.
ne razumem se bas mnogo tako ne znam da li je 5GHz zabranjena frekvencija ili ne, znam da je manje opterecena i da bi vjerovatno bila stabilnija. u svakom slucaju hteo bih da imam stabilan link, da kad je magla, kisa nemam problema.

hvala ti puno u napred.

ako mozes naprevi mi idealno resenje i za 2,4 i za 5GHz ali da sigurno stabilno rade pa cu videti sta mi je lakse za nabaviti.

lep pozdrav

koliko bih ljudi mogao da prikljucim na adsl liniju od 10MB/s?
kada dobijas link od nekog internet provajdera wlan-om. npr dobijas link od 1Mb/s koliko ljudi mozes spojiti na njega, znaci ne radi se o adsl vec o linku. kako se to racuna s obzirom da je 1MB/s preko adsl jedva dovoljno za jednog korisnika kako se racuna taj link od 1Mb/s?

veliki pozdrav
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
vidljivost je 100 % znaci nema ni jedne grancice prepreke. on je na jednom brdu a ja na drugom.
pare nisu bitne, mislim nisu bitne, bitne su one ali sam u stanju da investiram jer na tom brdu u krugu 500m ima jos 3 kuce koje bi koristile taj isti internet tako da bi ja pokrio svoje troskove interneta. imam liniju od 10MB/s adsl koju bi rado bez gubitaka prosledio do tog druga a onda od njega tim ostalim kucama.
ne razumem se bas mnogo tako ne znam da li je 5GHz zabranjena frekvencija ili ne, znam da je manje opterecena i da bi vjerovatno bila stabilnija. u svakom slucaju hteo bih da imam stabilan link, da kad je magla, kisa nemam problema.

hvala ti puno u napred.

ako mozes naprevi mi idealno resenje i za 2,4 i za 5GHz ali da sigurno stabilno rade pa cu videti sta mi je lakse za nabaviti.

lep pozdrav

koliko bih ljudi mogao da prikljucim na adsl liniju od 10MB/s?
kada dobijas link od nekog internet provajdera wlan-om. npr dobijas link od 1Mb/s koliko ljudi mozes spojiti na njega, znaci ne radi se o adsl vec o linku. kako se to racuna s obzirom da je 1MB/s preko adsl jedva dovoljno za jednog korisnika kako se racuna taj link od 1Mb/s?

veliki pozdrav

e ovako sto se tice vidljivosti ako je 100% to ce da radi bez problema na 2,4ghz
sto se tice jos klijenata moze i to na 10mb/s ce da tera za 5 coveka ali je problem kod adsl-a upload mada na 10mb/s bi trebao da ti ide 1mb/s upload tako da ni to nije lose da se podeli na 5 kazem 5 jer mislim na tebe i jos 4 coveka.
sledece,nemozes signal da prosledis do druga pa do ostalih,znaci samo od tebe pa kod svih ostalih.koliko oni dobro budu videli antenu toliko ce im internet raditi stabilno.ako stavis da oni imaju od tvog druga ti neces imati nikakvu kontrolu protoka.
frekfencija na 5ghz nije zabranjena i bolja je ali ako su sve kuce u krugu od jednog km od tebe radice to odlicno na 2,4ghz i nema potrebe za bacanjem para jer je oprema na 5ghz duplo ako ne i vise skuplja od opreme na 2,4ghz.
nema magla nikakve veze sa signalom to ko ti je rekao nema veze sa wlan internetom i kako on radi.
na adsl od 1mb/s ce ti raditi za samo jednog korisnika tako da od toga nema leba.ako imas mogucnost za adsl ni za zivu glavu ne uzimaj wlan od provajdera.
e da trebace ti neki malo bolji ruter preko kog ce ici predajna antena da bi mogao da kontrolises protok ostalima jer ako to ne budes radio desice se da jedan od vas 5 pusti torent i da zakuca vas 4 onda nikom nece raditi.
sad cu ja da ti napravim spisak opreme koja treba tebi i korisnicima kako bi to radilo.
napravicu ti i crtez kako bi to trebalo da izgleda.
SLIKA.WLAN.jpg


e sad dalje!!!!!!! :)
tebi treba za predajnik
http://www.netiks.rs/tp-link-tl-ant...24ghz-h-ugao-360-v-ugao-6-stepeni-nz-konektor
ovo je srednja klasa ne puno skupa i zavrsice ti posao.
dakle ovo je predajna antena!trebace ti i jedan ruter sa kontrolom protoka a ovaj je jeftin i ima to
http://www.netiks.rs/wireless-bezicna-oprema/wifi-ruteri/sa-kontrolom-protoka
licno ga posedujem tako da nema frke oko podesavanja!


za sve ostale koji budu hteli da se kace na tu antenu treba ce im
1.antena http://www.kupindo.com/Antene/9283232_USMERENA-ANTENA-ZA-WIRELESS-12-DB-2-4-GHZ-SA-10-M-KABLA (ovu antenu preporucujem jer je potvrdjeno dobra)
2.kartica http://www.netiks.rs/tp-link-tl-wn7...eros-cip-cca-wmm-qos-rp-sma-antenski-konektor

ili
ovaj uredjaj koji je 2 u 1 http://www.netiks.rs/tp-link-tl-wa5...u-ap-router-client-router-15kv-esd-protection
ovaj uredjaj ima lan ulaz tako da se lan kablom iz kompa povezuje u antenu!to je kartica i antena u jednom!

e sad ovo ti deluje sigurno dosta komplikovana ali veruj mi nije uopste,tu sam i ja pa ako se resis za ovo pomoci cu ti oko setovanja uredjaja preko remote konekcije pa mogu ja da ti podesim ruter sto je i osnovno da bi ti to radilo.
e sad ako odustanes od ove grupne zurke pa hoces samo za sebe i tvog druga trebace ti jedan obican ruter sa kog se skida antenica pozadi i 2 one obicne antene http://www.kupindo.com/Antene/9283232_USMERENA-ANTENA-ZA-WIRELESS-12-DB-2-4-GHZ-SA-10-M-KABLA koje bi ste okrenuli jedan ka drugom a podesavanje je jos prostije.
iz svog licnog iskustva mogu da ti kazem da se manes corava posla sa tim za janka i marka jer na kraju uvek nekom nesto fali a ti nemozes svakom da udovoljis.
kao wlan monter sam se sreo sa raznim situacijama gde uvek najebe onaj ko hoce da ucini drugima.
napravi ti to za tebe i drugara i da vas boli uvo,delite racun za adsl i radice vam obojici extra a oprema za to nece vise od 50e da vas izadje.
to je moj savet a ti razmisli pa odluci sam sta ces i kako ces.
pozz :)!
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top