Wireless - pitanja i odgovori

Član
Učlanjen(a)
24.02.2012
Poruka
2
Wireless Problemi MOLIM ISKUSNE ZA POMOC :)

Znam da je ova tema bila vise puta na dnevnom redu ali ja nisam mogao naci ono sto meni treba.Izvinjavam se zbog toga.Dakle ;) Poceo bih : :D Amater sam jos uvek u tome.Imam ADSL ruter 4mb/ps brzina.Planirao sam kupiti TL-WR1043ND (
Kod:
http://www.tp-link.rs/Proizvodi/Wireless LAN/300Mbs Wireless N LAN/TL-WR1043ND.aspx
) Ovaj wireless ruter.Da li je dovoljan ili vi prepoirucjuete nesto bolje.Potrebno mi je da posaljem signal vise od 500 metara.Radionica mi je toliko daleka.Opticaka vidljivost ostvarea.Da li bih ja mogao,da mu skinem ove antene,a umesto njih na jednu bih stavio OMNI ANTENU MALO JACU,a na drugu USMERENU.Moje misljenje dabi 16dbi bilo sasvim doboljno.To bih montirao na krovu (ispod krova :D )a antene na krov.Zanima me jos,koje kablo da stavim,od rutera do antene,koliki otopr sme da bude i koliak je ta maksimalna duzima kabla od rutera do antene. Sta vi preporucujete.Da... Imajte u vidu,2 brata pored mene bi koristila jos moj internet,oni su bilizu (manje od 50 metara)njih bi ova OMNI antena od 10-15dbi zadovoljila :).Ovaj router ima antene,ovu jedno bih korstio za mene,za kucu.Zahvaljujem svima kojui ce pomoci da moj projekat ozivi :D
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
e ovako druze ti hoces da napravis dosta veliku mrezu pa ce ti trebati i dosta para za to.ovaj ruter je odlican za to.samo omni antena bi ti zavrsila posao ovde ali dobra omni antena.znaci raspored je sledeci.treba ti:
taj ruter koji planiras da uzmes
omni antena
Kod:
http://www.kupindo.com/Antene/9431920_Omni-antena-15-dBi-2-4-Ghz-za-spoljnu-montazu
bar ova
max 15 metra kabla na jednoj strani rpsm-a konektor na drugoj n konektor muski
i jedna wlan antena i kartica moze i ova http://www.kupindo.com/Antene/10065847_Parabolic-Grid-antena-za-internet-19DB-2-4-GHZ
Kod:
http://www.kupindo.com/Antene/10065847_Parabolic-Grid-antena-za-internet-19DB-2-4-GHZ
poslacu ti sliku kako bi to trebalo da izgleda!

mreza.jpgidi na view image i nadam se da ti je ovo pomoglo!u bilo kojoj drugoj kombinaciji ce ti trebati vise para ovo ti je naj bolja solucija sto se tice para!
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
23.02.2010
Poruka
5
Kako pronadjem wiriless networks na laptopu

Kako da pronadjem wiriless networks na laptopu imao sam mrezu odjednom mi se izgubila i nemogu da je nadjem pa bih vas molio da mi kazete kako bih mogao da skeniram mreze i odredim odgovarajucu za moj laptop inace imam instaliran windows 7....
 
Član
Učlanjen(a)
29.02.2012
Poruka
1
Potrebna mi je pomoc pa mi mozda vi mozete pomoci... potreban mi je driver za maticnu plocu ASUS M2V GREEN za internet konekciju,zapravo za area local cennection... unapred hvala
 
G

gicko24

koristim conectify telefon se ukaci na mrezu sto napravim sa njom al nema neta sve je dobro podeseno jer moze neko da mi kaze sta da uradim
pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
koristim conectify telefon se ukaci na mrezu sto napravim sa njom al nema neta sve je dobro podeseno jer moze neko da mi kaze sta da uradim
pozdrav
proveri dali si sigurno nakacen?meni radi bez problema doduse nisam probao sa tel.treba mu dozvoliti da pristupi na conectify tj kad se nakaci udjes na komp gde ti je instaliran conectify i dozvoli mu pristup u programu jer ce conectify da ti pokaze zakacene uredjaje!
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
Kako da pronadjem wiriless networks na laptopu imao sam mrezu odjednom mi se izgubila i nemogu da je nadjem pa bih vas molio da mi kazete kako bih mogao da skeniram mreze i odredim odgovarajucu za moj laptop inace imam instaliran windows 7....

ili si iskljucio dugme za wireless ili si ga softverski iskljucio probaj dugme FN dole levo i f2 da stisnes u isto vreme neznam tacno na kom je broju ali vidi se znak na nekom od brojeva za wlan.
 
Član
Učlanjen(a)
06.11.2009
Poruka
2
Pozdrav, imam problem sa Air Live 1700USB koji nikako nece da se poveze na wireless. Nadje mrezu i samo vrti acquiring network address i onda posle par minuta izbaci poruku Limited...U kompu takodje imam i D-Link AirPlus G DWL-G510 koji radi bez problema. Da li neko ima predstavu sta bi to moglo da bude?
 
Član
Učlanjen(a)
29.12.2011
Poruka
239
Wireless antena (usmerena)

Naime napravio sam neku usmerenu katenu od limenke i uradio sve sa n konektorom i bakarnom žicom i povezao kabal imam i mrežnu karticu ubacio sam drugi kraj kabla tj.konektor u karticu medjutim ništa se ne sešava nemogu ostvariti nijednu mrežu možda mi hvali neki program.Jel može pomoć šta je sad na redu pošto sam sve povezao. udaljenost do rutera mi je nekih 300m.
 
Natrag
Top