Wireless - pitanja i odgovori

Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
pozdrav svima ,interesuje me da li je moguce da hvatam druge mreze pomocu rutera?imam internet gromNET,standardno kabal velika antena na krovu i hvatam njihov AP.kabal je prikacen na njihov ruter koi su mi oni podesili,stim sto imam jos jedan ruter air live 802.11g koi sam ja prikacio na njega i imam warles po kuci . e sada interesuje me da li mogu nekako da udjem u ruter i nakacim se na neku drugu mrezu ,ne na njihov AP. cuo sam da moze ali nzm kako.. da li bi hteo neko da mi objasni korak po korak??????? udjem ja u ruter 192.168.1.1 ali neznam da podesim ... hvala u napred nadam se da ste me razumeli ,hvala jos jednom

moze ali ako ti je podesen ap podesen ti je i ruter tako da rizikujes da izgubis postojeca podesavanja u njemu a to ti ne preporucujem.inace bez nekog bar osnovnog znanja ti nemogu ovako pomoci s obzirom da je u pitanju air live koji je dosta nezgodan za reset i podesavanje a ja nemam ni jedan pri sebi da bi ti objasnio korak po korak podesavanje!
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
Molio bi tutorijal za povezivanje dva desk top kompjutera sa winows xp i jedan lap top windows 7 .Internet je kablovski ima modem i ruter tp-link.Desk top kompjuteri su povezani kablom.Problem je lap top koji zelim povezati Wifi.Hvala unapred.

takav turtorijal neces naci jer xp i win7 nece moci da rade zajedno tj nemoguce ih je umreziti kablvski e sad ti imas ruter a preko rutera to radi problem ti je izbor home mreze i zastitnog zida win7 to blokira pa se onda racunar ne vidi na mrezi moj savet ti je xp na laptopu i resio si problem.
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
ovako imam 2 wifi rutera zyxel P-600...e sad preko jedan idem na net (znaci povezana je tel linija),a interesuje me da li mogu sa tog prvog da saljem signal na ovaj drugi preko wifi-a?
samom tim mogu da povezem jos 4 racunara preko lan-a

ne mozes jel su to adsl ruteri i njima je ulazna linija u oba telefonski cinc uslov ti je da jedan bude obican wfi ruter s obzirom da su oba dsl rutera nemoguce ih je povezati,tebi treba neki ap uredjaj koji ce da ti prima signal sa tog rutera e sad sve zavisi od daljine i zidova jer nema garancija da ce ti to raditi!najbolje resenje ako planiras da ti svi ti racunari budu na kablu dovuces kabal do te lokacije i stavis svic koji kosta 800din max i resio si problem.pozitivna strana kabla je sto neces imati gubitke na protoku s obzirom da ces staviti 4 racunara,na wlanu su ti gubici neminovni s tim dolazi i losija konekcija i slabiji protok a slozices se za 4 racunara veza mora biti u fullu da bi to funkcionisalo kako treba!
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
Pozdrav svima

Ovako jedno pitanje i savet u vezi wirless interneta?
Imam antenu - 2,4ghz 20dbi rpsma 15m
karticu - tp link-wh350gd
destop racunar windows7 64bita
Provajder je intercom iz Cuprije
Antena mi se nalazi nekih 10m od racunara e sada kada sam u kuci ne mogu da primim wifi signal na svom telefonu, uopste u celoj kuci , jedino imam wifi signal sa svom telefonu pored same antene. Interesuje me na koji nacin mogu da osposobim internet da mogu da imam wifi u celoj kuci , citao sam na nekim forumima da se to moze obaviti internet karticom koju ubacis u racunar pored ove koju imam i pomocu male antenice saljem signal u prostorijama kuce, da li kartica mora da bude ista, ako ne koja se preporucuje do 1500dinara, i kako to da podesim, malo objasnjenje bih molio, hvala unapre?..

moze i izvodljivo je ali pojedini racunari mogu da baguju kad u njima ima 2 wlan kartice znam iz iskustva.traba ti kartica koja ima ap-mode, serujes konekciju na kartici koja ti je glavna drugu stavis u ap mode i to bi trebalo ra radi bez problema.mada uvek bude neki bag desavalo mi se da po nekoliko puta pokusavam da je stavim u ap mode pa ne radi,tek posle nekoliko pokusaja sama proradi od sebe.to je rizik ,inace kartica koju ti preporucujem je
Kod:
http://www.itsvet.com/proizvod/reinkjet-wl-150g-c/comp_comp_networkadapter/805/291
pozz
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
17.11.2009
Poruka
7
uspeo sam da udjem na ruter 192.168.1.1 kao sto sam rekao da to vec znam , i namesti sam ruter na opiciju da mogu da se kacam na adsl mreze sbb i sve ostale naravno koje su mi u blzini .... sada ruter radi u tom rezimu ,posto postoi opcija za to ,...snasao sam se ... uhvatio sam par mreza od koih mi je airlive najbolja ... konektujem se na nju ,netrazi mi sifru nista .... ali mi izbacuje problem i nemogu da otvorim stranicu .. da li trebam podesiti nesto na svom laptopu ,msm u internet opcions ili nije u tome problem ,vec nesto drugo ! hvala u napred
 
Član
Učlanjen(a)
17.11.2009
Poruka
7
uspeo sam da udjem na ruter 192.168.1.1 kao sto sam rekao da to vec znam, i namestio sam ruter na opciju da mogu da se kacam na adsl mreze sbb i sve ostale naravno koje su mi u blizini ....sada ruter radi u tom rezimu,posto postoi opcija za to .....snasao sam se....uhvatio sam par mreza od koih mi je airlive najbolja....konektujem se na nju ,netrazi mi sifru nista...ali mi izbacuje problem i nemogu da otvorim stranicu...da li trebam podesiti nesto na svom laptopu ,msm u internet opcions ili nije u tome problem ,vec nesto drugo...!!!!!! hvala u napred
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
uspeo sam da udjem na ruter 192.168.1.1 kao sto sam rekao da to vec znam, i namestio sam ruter na opciju da mogu da se kacam na adsl mreze sbb i sve ostale naravno koje su mi u blizini ....sada ruter radi u tom rezimu,posto postoi opcija za to .....snasao sam se....uhvatio sam par mreza od koih mi je airlive najbolja....konektujem se na nju ,netrazi mi sifru nista...ali mi izbacuje problem i nemogu da otvorim stranicu...da li trebam podesiti nesto na svom laptopu ,msm u internet opcions ili nije u tome problem ,vec nesto drugo...!!!!!! hvala u napred

ako si usao u ruter i podesio ga kao ap on vise nema funkciju rutera ako me razumes znaci wlan na njemu vise ne radi,neznam sta si mu aktivirao od modova rada tj neznam sta si uradio da bi podesio taj ruter da radi tako kako ti hoces treba dosta znanja nema sanse da ti to podesis sam tako da imas signal sa tvog rutera a da ujedno sa njim hvatas i tudj signal.moze da se podesi ali kad se air live stavi u ap mode njemu se gasi dhcp pa moras rucno da kucas u lanu ip adrese + u pretrazivacu da bi se zakacio za njega.nemogu ovako nista da ti objasnim jer ponavljam nemam ni jedan takav uredjaj kod sebe da bih ti napravio turtorijal da bi video gde sta i kako da podesis!ako se ne razumes nemoj da se mucis jer je uredjaj komplikovan za rukovanje a ti koliko vidim ne posedujes dovoljno znanja iz te oblasti.ovaj savet je prijateljski jer i ako uspes da ga provalis nema garancije da ces uopste imati upotrebljiv signal u okolini sa tom malom antenicom na njemu da bi ti to radilo kako treba!
 
Član
Učlanjen(a)
20.02.2010
Poruka
164
Zdravo...koristim 3 kartice koje si nekoliko puta preporučio ( wl-150g Reinkjet ) i dosad nisam imao primedbi na njih. Veoma lako se podešavaju, stabilno rade, i nije naodmet da se kaže - jedna je od najjeftinijih na tržištu...
E a treba mi tvoje mišljenje o wireless adapteru TL-WN422G firme TP LINK. Po ceni je u istom rangu sa wl150g samo što je usb pa ima slučajeva kad ne možeš (smeš) da otvaraš komp, ili su slotovi zauzeti.
 
Član
Učlanjen(a)
17.11.2009
Poruka
7
ok ...hvala u svakom slucaju ..... shvatio sam i ja da je to bas komplikovano ... ali imam drugara ,koi ce mi sve to podesiti , dogovorili smo se za nedelju .... javljam ako uspem ..pozzzz
 
Natrag
Top