Wireless - pitanja i odgovori

Član
Učlanjen(a)
06.02.2010
Poruka
2
1.Imam 2 umrzena rutera a) ZyXEL P-660HW-T1 v3 i b) TP LINK TL WR543G
2. Koristim Adsl Orion telekom
3. Imam i dva pitanja:
- Posto od mene jos trojica uzimaju wireless vezu, a u medjuvremenu su pored PC-nakupovali i lap topove tako dami vec koce ADSL. Hteo bih metod ii program za ogranicenje konekcije. Na TP lINK-u postoji QoS funkcija, i kako neznam da je koristim molim da mi je objasnite. jer preko njega delim wireless vezu a ja koristim ZyXEL.
-Jedini koji nema lap top na PC ima non stop zuti trougao sa znakom uzvika i neznam da ga resim (postom i ja odrzavam PC-ije)
HVALA i Sretna nova godina
 
Član
Učlanjen(a)
09.02.2010
Poruka
2
Pozdrav svima,
imam sledecu situaciju koji bi da resim ali mi je potrebno misljenje ljidi koji su iskusni u umrezavanji i koji su to vec radili. Sa komsijom delim internet konekciju, u pitanju je telekomov paket sa jeed speed adsl ruterom putem vajrlesa, na mrezi su su dva racunara, ali bih zeleo da prikljucim i moj laptop na mrezu, problem koji nastaje jeste u tome sto moj lap top nema dobar prijem signala. Desktop racunar je povezan na telekomov ruter preko USB wireless kartice. Po nekoj mojoj logici treba mi ruter koji ce da prima signal od telekomovog rutera i da salje signal Access pointu koji ce dalje da salje signal, ili obrnuto. Hvala unapred

 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
Pozdrav svima,
imam sledecu situaciju koji bi da resim ali mi je potrebno misljenje ljidi koji su iskusni u umrezavanji i koji su to vec radili. Sa komsijom delim internet konekciju, u pitanju je telekomov paket sa jeed speed adsl ruterom putem vajrlesa, na mrezi su su dva racunara, ali bih zeleo da prikljucim i moj laptop na mrezu, problem koji nastaje jeste u tome sto moj lap top nema dobar prijem signala. Desktop racunar je povezan na telekomov ruter preko USB wireless kartice. Po nekoj mojoj logici treba mi ruter koji ce da prima signal od telekomovog rutera i da salje signal Access pointu koji ce dalje da salje signal, ili obrnuto. Hvala unapred

tu ti je njjeftinije resenje program conctify on stavlja tvoju prijemnu wlan karticu u ap mode,znaci prima i salje signal u isto vreme,jedini uslov ti je da ti taj racunar gde je ta wlan kartica bude stalno upaljen!ne kosta nista i vredi probati u suprotnom ti treba ap (access point)+ruter da bi napravio mrezu i to je grubo izmedju 4000-5000din
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
1.Imam 2 umrzena rutera a) ZyXEL P-660HW-T1 v3 i b) TP LINK TL WR543G
2. Koristim Adsl Orion telekom
3. Imam i dva pitanja:
- Posto od mene jos trojica uzimaju wireless vezu, a u medjuvremenu su pored PC-nakupovali i lap topove tako dami vec koce ADSL. Hteo bih metod ii program za ogranicenje konekcije. Na TP lINK-u postoji QoS funkcija, i kako neznam da je koristim molim da mi je objasnite. jer preko njega delim wireless vezu a ja koristim ZyXEL.
-Jedini koji nema lap top na PC ima non stop zuti trougao sa znakom uzvika i neznam da ga resim (postom i ja odrzavam PC-ije)
HVALA i Sretna nova godina

pretpostavljam da na zyhel-u nemas wlan pa si zato stavio tp link.taj sto ima trougao znaci da nije dobio ip adresu tj.dhcp od rutera mu nije dodelio automatski ip,probaj da stavis rucno ip adrese u lan karticu.pogledaj koji je ip za pristup i dhcp range obicno je 192.168.1.100 pa do 192.168.1.200 zavisno od uredjaja ubaci neku ip rucno npr 192.168.1.150 i gateway 255.255.255.0.sa qos podesavanjima nisam radio na tp link-u ali sigurno da moze video sam da na nekim modelima ima ograniceno vreme koriscenja po ip adresi npr od 8 do 5 zabranis racunaru sa tom mac adresom da ima net itd.malo je komplikovano ako neznas sta radis a ovako ti nikako nemogu pomoci ako se iole ne razumes u ta fina podesavanja i rad sa mac adresama.pozzzz
 
Član
Učlanjen(a)
23.09.2009
Poruka
17
POZDRAV ! Ja imam problem sa bezicnim internetom i pokusacu to malo blize da objasnim.Hvatam signal na lap topu od komsije preko puta moje kuce jedno 50 m.Medjutim,on je stavio antenu na prozor zbog mene i njegov (telekomov) adsl je podesen za slanje kako treba ali ja nemam jak signal i stalno mi puca veza.Kupila sam ruter CANYON WIRELESS 11G ap Router CNP-WF514A i na njega zavila antenu tp-link od 8 db ali niko nezna da mi podesi ruter posto sam ga greskom vratila na fabricka podesavanja.Inace ovaj ruter i prima i salje signal.Ako neko moze da mi pomogne bila bih jako zahvalna.Unapred hvala svima !
 
Član
Učlanjen(a)
12.03.2011
Poruka
9
pozdrav,imam telekomov adsl i vec 5x mi crkava njihov modem o_O , pa sam resio da kupim drugi, ali me interesuje kako da ga podesim da radi?
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
odgovor za maya2good4y

bez nekog naprednog znanja podesavanja tog uredjaja od tvoje strane ja nista nemogu odavde da uradim jer neznam kako izgleda interfejs tog uredjaja.morao bi da se na neki nacin zakacim za njega i vidim.ili posalji slike pocetne strane kad se ulogujes na ruter pa onda mozda i mogu nesto da uradim tj da ti objasnim
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
pozdrav,imam telekomov adsl i vec 5x mi crkava njihov modem o_O , pa sam resio da kupim drugi, ali me interesuje kako da ga podesim da radi?

to sto ti crkava je verovatno problem sa strujom ili produznim kablom u kom je uboden ako se vec toliko cesto desava,moraces da zoves korisnicki servis da bi aktivirao novi uredjaj i naravno podesio jer treba pristupne sifre a to do sada nisam radio!
 
Član
Učlanjen(a)
20.12.2011
Poruka
2
Cao,

imam problem sa ruterom. ne razumem se previse u povezivanje rutera i tih tehnickih detalja pa zato i molim za pomoc. Imam racunar sa win 7 i koristim sbb internet koji normalno funkcionise, ali imam problem da povezem ruter da mi radi kako bih imala i wifi. Inace imam AirLive 802.11G ruter koji je bio povezan sa racunarom i koji je normalno radio ali odjednom je prestao internet preko njega da mi radi. Inace da napomene da je ruter kupljen polovan ako to nesto znaci. Kada sam primetila da nemam internet na racunaru pomislila sam da je mozda problem sa konekcijom, ali posto duze vreme nije bilo interneta, probala sam samo svoj modem da nakacim i normalno sam imala internet. Molim Vas ako mozete nekako da mi pomognete kako ponovo da povesem ruter sa racunarom i modemom kako bih mogla da koristim wifi. Probala sam i da ga resetujem i nije vredelo, ne mogu cak ni da udjem na njegovu aderesu da ga vidim sta je.



Unapred hvala
 
Učlanjen(a)
09.02.2010
Poruka
1
imam lap top racunar, hvatam wireless signal i konektujem se, ali ne mogu da pokrenem pretrazivac internet explorer, mozilu
 
Natrag
Top