Wireless - pitanja i odgovori

Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
Cao,

imam problem sa ruterom. ne razumem se previse u povezivanje rutera i tih tehnickih detalja pa zato i molim za pomoc. Imam racunar sa win 7 i koristim sbb internet koji normalno funkcionise, ali imam problem da povezem ruter da mi radi kako bih imala i wifi. Inace imam AirLive 802.11G ruter koji je bio povezan sa racunarom i koji je normalno radio ali odjednom je prestao internet preko njega da mi radi. Inace da napomene da je ruter kupljen polovan ako to nesto znaci. Kada sam primetila da nemam internet na racunaru pomislila sam da je mozda problem sa konekcijom, ali posto duze vreme nije bilo interneta, probala sam samo svoj modem da nakacim i normalno sam imala internet. Molim Vas ako mozete nekako da mi pomognete kako ponovo da povesem ruter sa racunarom i modemom kako bih mogla da koristim wifi. Probala sam i da ga resetujem i nije vredelo, ne mogu cak ni da udjem na njegovu aderesu da ga vidim sta je.



Unapred hvala

ti airlive uredjaji su ako mogu tako da se izrazim sr.nje)mislim da je 90%crko ili je bio neki strujni prekid pa se zamrzo.probaj da ga odneses u neku radnju za racunare da ga pogledaju ali ne dajem mu velike sanse.inace su to najtezi uredjaji za resetovanje tako da me nimalo ne cudi sto nisi uspela jer je meni ponekad trebalo po 20min dok ga ne resetujem.
savet:pitaj u nekoj radnji koliko je opravka ako ti trazi vise od 500 dinara odmah mu ga pokloni,imas nove rutere jeftino da kupis,preporucujem tplink jednostavni i sa njima neces imati te probleme a cena im je do 2k dinara.evo link
http://www.netiks.rs/tp-link-tl-wr3...tmp-kriptovanje-64-128-152-bita-fiksna-antena
Kod:
http://www.netiks.rs/tp-link-tl-wr340g-54mb-s-bezicni-ruter-24ghz-1-x-wan-4-x-lan-atheros-cip-100mw-20dbm-modovi-ap-router-bridgeptp-ptmp-kriptovanje-64-128-152-bita-fiksna-antena
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
imam lap top racunar, hvatam wireless signal i konektujem se, ali ne mogu da pokrenem pretrazivac internet explorer, mozilu

ne pomazes mi bas sa ovim podacima,dali ti stoji uzvicnik mali zuti na signalu gde si konektovan,dali si siguran da si konektovan ako jesi dali imas vise od jedne crtice signala,koji je naziv tog signala tj dali pise hg520c itd.koji operativni sistem koristis i koji je model laptopa u pitanju.odgovoris mi na ovo pa ti mozda i mogu pomoci nekako!pozzzz
 
Član
Učlanjen(a)
20.12.2011
Poruka
2
ti airlive uredjaji su ako mogu tako da se izrazim sr.nje)mislim da je 90%crko ili je bio neki strujni prekid pa se zamrzo.probaj da ga odneses u neku radnju za racunare da ga pogledaju ali ne dajem mu velike sanse.inace su to najtezi uredjaji za resetovanje tako da me nimalo ne cudi sto nisi uspela jer je meni ponekad trebalo po 20min dok ga ne resetujem.
savet:pitaj u nekoj radnji koliko je opravka ako ti trazi vise od 500 dinara odmah mu ga pokloni,imas nove rutere jeftino da kupis,preporucujem tplink jednostavni i sa njima neces imati te probleme a cena im je do 2k dinara.evo link

Kod:
http://www.netiks.rs/tp-link-tl-wr340g-54mb-s-bezicni-ruter-24ghz-1-x-wan-4-x-lan-atheros-cip-100mw-20dbm-modovi-ap-router-bridgeptp-ptmp-kriptovanje-64-128-152-bita-fiksna-antena

hvala za brz odgovor i na savetima.
Veliki pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
12.01.2011
Poruka
2
Pozdrav,
imam problem sa brzinom pristupa netu.Od skora sam na ikom kablovskom netu flat 2 tj.4 mbita downloada 128 kbita uploada,za wireless koristim ruter belkin i brzina na lan-u mi je 3,8-3,9 a kada koristim wireless pristup pada na 2,2-2,5 mbita.Šta god pokušavao ne uspevam da dobijem pravu brzinu.Inače,laptop je msi ex630 sa win7.Hvala!!!

Problem rešen,

iz device manager-a sam uradio uninstall wireless kartice i restartovao komp.Nakon toga je on sam instalirao i odonda imam normalnu brzinu pristupa.
 
Član
Učlanjen(a)
30.01.2012
Poruka
1
e, ovako, imam jedan problem. hvatam od komsije wireless i otkljucan je. i do pre par dana je sve super radilo i pre tri dana kad sam se konektovao izbacio mi je neki DNS PROBLEM. stoji mi tamo da sam konektovan na njegov ruter (ima adsl ruter i ukljucen mu wireless i nije zakljucan) i pise mi da sam konektovan ali ne mogu da otvorim nijednu stranicu na netu (nemam internet pristup) i kad hocu da otvorim neku stranicu kaze mi da imam taj dns problem. a signal hvatam preko onog malo tp link-a sa antenicom. mogu da udjem u komsijin ruter ali ne znam sta tamo da radim. ima li resenja? :)
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
e, ovako, imam jedan problem. hvatam od komsije wireless i otkljucan je. i do pre par dana je sve super radilo i pre tri dana kad sam se konektovao izbacio mi je neki DNS PROBLEM. stoji mi tamo da sam konektovan na njegov ruter (ima adsl ruter i ukljucen mu wireless i nije zakljucan) i pise mi da sam konektovan ali ne mogu da otvorim nijednu stranicu na netu (nemam internet pristup) i kad hocu da otvorim neku stranicu kaze mi da imam taj dns problem. a signal hvatam preko onog malo tp link-a sa antenicom. mogu da udjem u komsijin ruter ali ne znam sta tamo da radim. ima li resenja? :)

ili komsija nije platio net ili je tvoj sistem prso probaj da reinstaliras taj tp link driver itd.ako ni to ne pomogne sistem ti je prso.cim mozes da se zakacis za komsijin ruter znaci imas ip adresu od njega znaci ruter je ok,ili je zajeb kod tebe ili mozda trenutno ne rade adsl-ovi zbog nekog kvara.
 
Član
Učlanjen(a)
17.11.2009
Poruka
7
wireless internet

pozdrav svima ,interesuje me da li je moguce da hvatam druge mreze pomocu rutera?imam internet gromNET,standardno kabal velika antena na krovu i hvatam njihov AP.kabal je prikacen na njihov ruter koi su mi oni podesili,stim sto imam jos jedan ruter air live 802.11g koi sam ja prikacio na njega i imam warles po kuci . e sada interesuje me da li mogu nekako da udjem u ruter i nakacim se na neku drugu mrezu ,ne na njihov AP. cuo sam da moze ali nzm kako.. da li bi hteo neko da mi objasni korak po korak??????? udjem ja u ruter 192.168.1.1 ali neznam da podesim ... hvala u napred nadam se da ste me razumeli ,hvala jos jednom
 
Član
Učlanjen(a)
09.02.2012
Poruka
1
Wireless internet

Pozdrav svima

Ovako jedno pitanje i savet u vezi wirless interneta?
Imam antenu - 2,4ghz 20dbi rpsma 15m
karticu - tp link-wh350gd
destop racunar windows7 64bita
Provajder je intercom iz Cuprije
Antena mi se nalazi nekih 10m od racunara e sada kada sam u kuci ne mogu da primim wifi signal na svom telefonu, uopste u celoj kuci , jedino imam wifi signal sa svom telefonu pored same antene. Interesuje me na koji nacin mogu da osposobim internet da mogu da imam wifi u celoj kuci , citao sam na nekim forumima da se to moze obaviti internet karticom koju ubacis u racunar pored ove koju imam i pomocu male antenice saljem signal u prostorijama kuce, da li kartica mora da bude ista, ako ne koja se preporucuje do 1500dinara, i kako to da podesim, malo objasnjenje bih molio, hvala unapre?..
 
Član
Učlanjen(a)
20.06.2010
Poruka
59
Molio bi tutorijal za povezivanje dva desk top kompjutera sa winows xp i jedan lap top windows 7 .Internet je kablovski ima modem i ruter tp-link.Desk top kompjuteri su povezani kablom.Problem je lap top koji zelim povezati Wifi.Hvala unapred.
 
Član
Učlanjen(a)
22.12.2009
Poruka
6
ovako imam 2 wifi rutera zyxel P-600...e sad preko jedan idem na net (znaci povezana je tel linija),a interesuje me da li mogu sa tog prvog da saljem signal na ovaj drugi preko wifi-a?
samom tim mogu da povezem jos 4 racunara preko lan-a
 
Natrag
Top