Wireless - pitanja i odgovori

Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
TD-24 wifi antena sta znas o njoj
hahaha sta znam?pitaj ti sta te interesuje druze a o toj anteni mogu da ti pisem satima!ne ozbiljno pitaj sta te interesuje?zelis da je kupis pa te interesuju performanse i mogucnosti ili me ovako pitas.malo suzi pitanje jbg odgovor moze da bude veliki ovako.pozz
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
Pozdrav, imam problem sa Air Live 1700USB koji nikako nece da se poveze na wireless. Nadje mrezu i samo vrti acquiring network address i onda posle par minuta izbaci poruku Limited...U kompu takodje imam i D-Link AirPlus G DWL-G510 koji radi bez problema. Da li neko ima predstavu sta bi to moglo da bude?

ako je upitanju signal od adsl hg modela onda je to normalno,ne radi im dhcp dobro na wlanu i ponekad nov korisnik koji se nakaci ne dobije ip adresu i s time nema ni net.probaj da ga zakacis i ostavi ga tako jedno 30 min jer oni imaju loose time da obnavljaju ip adrese na 20min cini mi se a uvek mozes rucno da ukucas ip adrese u wlan karticu.
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
Naime napravio sam neku usmerenu katenu od limenke i uradio sve sa n konektorom i bakarnom žicom i povezao kabal imam i mrežnu karticu ubacio sam drugi kraj kabla tj.konektor u karticu medjutim ništa se ne sešava nemogu ostvariti nijednu mrežu možda mi hvali neki program.Jel može pomoć šta je sad na redu pošto sam sve povezao. udaljenost do rutera mi je nekih 300m.

nemam ja predstavu sta si ti uradio ali to tako ne ide bas!imas wlan karticu ili lan karticu?koji si kabal koristio? na toj daljini te krpljene stvari ti nece raditi posto 100%masu nisi povezao.imas jeftine antene gridove za 1500din sa 15m kabla koje ce ti zavrsiti posao na toj daljini.ako gadjas adsl ruter na toj daljini sa njegovom fabrickom antenom zajebi radnju jer nema teorije da ti to radi ti ruteri imaju antenicu od 4 decibela tako da i ako uhvatis taj signal na daljini od 300 metara bice 100%neupotrebljiv.
 
Član
Učlanjen(a)
13.03.2012
Poruka
1
wireles pitanje

imam opremu 2.4ghz ruter tplink veliku antenu grid 24db daljina do ap je 12km cista vidljivost ruter mi je kod antene napolju a mreznog kabla imam 80m od rutera do kompa nisam zadovoljan na rad interneta hteo bih da predjem na 5ghz i dali ce to biti bolje za mene
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
imam opremu 2.4ghz ruter tplink veliku antenu grid 24db daljina do ap je 12km cista vidljivost ruter mi je kod antene napolju a mreznog kabla imam 80m od rutera do kompa nisam zadovoljan na rad interneta hteo bih da predjem na 5ghz i dali ce to biti bolje za mene

ako nemas uslova za adsl a imas mogucnost da na wireless-u predjes na 5ghz uradi to bez razmisljanja radice ti bar duplo bolje ako ne i vise!neznam koju kategoriju lan kabla su ti stavili ali 80m je velika daljina a lan radi optimalno dobro na max daljini od 100m tako da ako je kabal obican najprostiji pastoji mogucnost da imas gubitke na njemu!
 
Član
Učlanjen(a)
02.07.2009
Poruka
1
Pomoc oko podesavanja wlan routera

Ima problem sa podesavanjima wlan rutera. Kupio sam ovaj model
Kod:
http://www.gigatronshop.com/mrezna_oprema/tenda_w306r_300mbps_wireless_n_router-15004<br /><br />i
imam ADSL modem
252.jpg

i preko njega sam povezao ovaj wlan ruter.
Možete li mi pomoći da ga podesim, jer imam problema sa podesavanjima.

U prilogu vam dostavljam kako izgledaju podesavanja wlan rutera. Koliko vidim lap-top se povezao dobro sa ruterom, ali ruter nije povezan sa mrezom tj. verovatno su potrebna posebna podesavanja.
Kada sam koristio samo ADSL ukucavao sam username i pass, ovde to nisam nasao u podesavanjima.
Hvala unapred.prilog 1.jpgprilog 2.jpg
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
treba pech kablom da povezes adsl ruter i ovaj ruter.
moras videti koji ti je internet port na adsl ruteru on ima 4 lana ali su obicno 2 samo za internet.najcesce su to prvi i cetvrti port.
ubodes pech kabal u prvi port u adsl ruteru a drugi kraj kabla ubodes u wan ali samo wan port na ovom ruteru jer ti u suprotnom nece raditi!slike su ti male pa ne vidim interfejs za setovanje ako bi uploadovao neke vece slike pomogao bi ti i oko zakljucavanja tog rutera.
imas moju temu koju vodim pa se javi za dalju pomoc.pozz
http://serbianforum.org/internet/185930-wireless-internet-pitanja-i-odgovori.html
 
Mlada nada
LEGEND
Učlanjen(a)
08.04.2010
Poruka
1.292
treba pech kablom da povezes adsl ruter i ovaj ruter.
moras videti koji ti je internet port na adsl ruteru on ima 4 lana ali su obicno 2 samo za internet.najcesce su to prvi i cetvrti port.
ubodes pech kabal u prvi port u adsl ruteru a drugi kraj kabla ubodes u wan ali samo wan port na ovom ruteru jer ti u suprotnom nece raditi!slike su ti male pa ne vidim interfejs za setovanje ako bi uploadovao neke vece slike pomogao bi ti i oko zakljucavanja tog rutera.
imas moju temu koju vodim pa se javi za dalju pomoc.pozz
http://serbianforum.org/internet/185930-wireless-internet-pitanja-i-odgovori.html

Teme spojene!
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2011
Poruka
22
Pozdrav.Imam mali problem.Ovako-hteo bi da povezem moj tablet samsung p-1000 sa kompom ali nemam ruter,imam usb adapter-tenda,internet mi je kablovski ali u modemu nema ruter.Mozes li mi reci postupak kako da odradim proceduru povezivanja na internet?Znaci hteo bi da uzimam vezu sa mog desktopa (kompa) na tablet samsung p-1000.Unapred zahvalan.Ljuba.
 
Natrag
Top