Vaš odnos prema homoseksualizmu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Strasno lako delimo "ocene" i kategorizujemo stvari (koje ne poznajemo) na normalne i nenormalne, na prirodne i neprirodne, na zdrave i bolesne...
Homoseksualnost je smatrana bolescu i "lecena" je elektrosokovima, sve dok Americko udruzenje psihijatara nije pocetkom 70. god, donelo zakljucak da homoseksualnost nije bolest nego "licni izbor".
Posle par godina, isti zakljucak je donela i Svetska konferencija (kongres ili kako li se vec zove) psihijatara. Glavni smisao ovakvog zakljucka je bio prekidanje sa neljudskom praksom "lecenja" strujom, koja je ostala jos od 19. veka, i koju je uvela austrijska "skola" psihijatrije.
Ukratko,mislim da se poreklo i uzrok homoseksualnosti ne zna tacno.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
17.01.2010
Poruka
749
Prvo ja nisam homić , možemo i da se vidimo pa da ti dokažem ako si baš zainteresovana.
Znači ako je nešto manjinski to nije normalno . Nije normalno biti bilo kakva manjina - to me podseća na nešto.
Druga stvar šta ti to znači normalo ni to nisi u stanju da definišeš a voliš da nazivaš nekog nenormalnim.
Treća stvar , Kalimerčica je rekla da je u njenom udžbeniku koji je star dvadesetak godina pisalo da je to devijantni oblik i to je tačno i ja sam učio upravo to.
Osim toga ona je lepo priznala da ih mrzi tačnije da joj se ne dopadaju i ja taj stav uvažavam. Međutim kada neko nije u stanju da to isto izgovori već ljude tako naziva bolesnicima,koristi kvazinaučne podvale nekih šarlatana i verskih zajednica e onda je to podlost.


Dragi moj heteroseksualče, prvo nije rekla Kalimerčica da piše u njenoj knjizi već Milenčica.

Drugo ja ih ne mrzim, već ih žalim ili sažaljevam.
 
Član
Učlanjen(a)
19.08.2009
Poruka
981
Dragi moj heteroseksualče, prvo nije rekla Kalimerčica da piše u njenoj knjizi već Milenčica.

Drugo ja ih ne mrzim, već ih žalim ili sažaljevam.
Pa nije ni čudo što sa vas pobrkao kad imate ista imena Kalimerčica, Milenčica ,Biberčica, Sremčica lepinjica ovčica, druga ovčica, treća ovčica . .. . hrrrr hrrr hrrr
 
Član
Učlanjen(a)
17.01.2010
Poruka
749
Pa nije ni čudo što sa vas pobrkao kad imate ista imena Kalimerčica, Milenčica ,Biberčica, Sremčica lepinjica ovčica, druga ovčica, treća ovčica . .. . hrrrr hrrr hrrr


ti to grokćeš ili mi se učinilo?

Dragi moj, čitaj šta se piše, ne odgovaraj napamet i selektivno, samo na ono što ti odgovara. Zato postoje slova.

Laku noć i sanjaj paradu, možda te i prime u stroj.
 
Učlanjen(a)
17.11.2009
Poruka
306
Alo, obezbeđenje...
Hajde da pokušamo da prekinemo ovaj dnevnik uvreda.
Ja bih otvorio pitanje ispravnosti izraza homoseksualizam. Ako se završava na zam, to je neki pokret. Je li ispravnije tako ili homoseksualnost? Ja nisam siguran, jer ove organizacije što traže paradu čini mi se već imaju pokret, bez obzira da li se završavaju na izam ili na nost...
Hoće li neko pokušati sa tim?
 
Poslednja izmena:
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.990
Lapiduse, mislim da si u pravu, mada vidim da i novinari govore isto tako, pa bi to trebalo ispitati, inače, i ja mislim isto kao ti. :)

Kada sam pre par meseci postavila sličnu temu, nije došlo do ovolikog sukoba mišljenja i vređanja ostalih članova foruma. Ovde ja ispadoh prvo glupa, a posle i moje prijateljice sa foruma i ja ovčice... :-(
Lako je vređati, Rollmilane. Niko ovde nije uradio ništa drugo, do izrazio svoje mišljenje, a to si i hteo, kada si nas sve pitao šta mislimo. Prema tome, primi to kako dolikuje i ne vređaj narod koji ne misli kao ti.

Mislim da je sve ovo predaleko otišlo, narode, i da će uskoro, nastavi li se ovako, tema biti zaključana.

A ako još nekoga zanima šta se o tome piše po medijima, evo pogledajte...
http://serbianforum.org/zdravlje/58882-poremecaj-ili-subkultura.html
 
Poslednja izmena:
Master Of The Universe
Član
Učlanjen(a)
28.10.2009
Poruka
911
Strasno lako delimo "ocene" i kategorizujemo stvari (koje ne poznajemo) na normalne i nenormalne, na prirodne i neprirodne, na zdrave i bolesne...
Homoseksualnost je smatrana bolescu i "lecena" je elektrosokovima, sve dok Americko udruzenje psihijatara nije pocetkom 70. god, donelo zakljucak da homoseksualnost nije bolest nego "licni izbor".
Posle par godina, isti zakljucak je donela i Svetska konferencija (kongres ili kako li se vec zove) psihijatara. Glavni smisao ovakvog zakljucka je bio prekidanje sa neljudskom praksom "lecenja" strujom, koja je ostala jos od 19. veka, i koju je uvela austrijska "skola" psihijatrije.
Ukratko,mislim da se poreklo i uzrok homoseksualnosti ne zna tacno.

Ah, onda su i nekrofilija (aaa... nekrofilija... zamislite j****e nekog i on ustane i postane neko cudoviste i ubije vas...:D), pedofilija, gerontofilija, zoofilija, i ostale "filije" takodje licni izbor.

Ajde, prestanite sa lupetanjem.
 
Član
Učlanjen(a)
26.10.2009
Poruka
347
Čitajući po ko zna koji put postove iz ove teme,došao sam do zaključka da nikome ne smeta ako se homići "peglaju" između svoja četiri zidayes3,ali paradiranje po gradu nikako.Ubeđen sam da tako razmišljaju i Sendi i Rollmilan,samo su otišli predaleko u branjenju homića pa neće da priznajuyes3.
 
Apsolvent
LEGEND
Učlanjen(a)
03.03.2010
Poruka
1.439
Ukratko,mislim da se poreklo i uzrok homoseksualnosti ne zna tacno.

Pogledaj film "Aleksandar" od Olivera Stouna. Primetićeš da se i tada znalo za homoseksualnost. Inače, homoseksualnost je bila prisutna kod vojske (bolje reći, među vojnicima) i kod plemstva.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Yukicu,svako iznosi svoje misljenje,budi dosledan i ti pa ga iznesi bez prozivanja drugih da lupetaju ako se ne slazu sa tobom.Mozda i jesu "licni izbor",ali opet ponavljam,nanose stetu drustvu i pojedincima za razliku od homoseksualaca.Svi ste nesto odbojni i gadljivi a jedini razlog je otprilike,zato sto su vam homoseksualci odvratni.

Mihajlo,Ti opet ubacujes reci u usta.Ups,ne reci,nego misljenja.Ako je to vrh tvoje intelektualne rasprave,mislim da nemam nameru da odgovaram dalje na tvoje postove.Elem,misli sta god ti drago.Jedino cu se sloziti da je,izgleda,parada glavni "problem".
Niko ovde nikoga ne zastupa niti brani,samo iznosimo misljenja.Iza svog i dalje stojim.

Nikdemark,znalo se i mnogo ranije ali moj post se odnosio na to sto mislim da se pravi uzrok homoseksualnosti ipak ne zna.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Natrag
Top