Vaš odnos prema homoseksualizmu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Učlanjen(a)
19.08.2009
Poruka
981
Za stvaranje života nije potreban odnos muškog i ženskog ,(u prirodi ima mnoštvo primera hermafroditizma , proste deobe i čega sve ne), ta priča nije tačna ni kod ljudi . Ovladana je tehnologija oplođavanja jajne ćelije , običnom ćelijom bez spermatozoida. Teoretski mi muškarci smo na planeti škart.
Naravno preovlađuje odnos muškog - ženskog. A o mitovima ne bih jer mit je mit. Uostalom o ovom sam već pisao.
Drugo, to što ti nisam odgovorio na tvoj post je taj što sam na mnoge stvari već odgovorio a kad je nekom mrsko da čita šta ću mu tu.
 
Učlanjen(a)
17.11.2009
Poruka
306
Ja se nešto ne sećam da je ranije neko uopšte pominjao neku diskriminaciju po pitanju nacije, bilo kakve druge različitosti, pa ni seksualnog opredeljenja prilikom zapošljavanja ili rada. Bar u mojoj okolini, a odrastao sam i živim ovde, u centru života u Srbiji. Nisam nikad doživeo da se ozbiljno tvrdi da nekome od sličnih kategorija treba nešto naturiti ili zabraniti. Mislim da su svi oni imali isto što i svi mi. To jest nije im bilo zabranjeno ništa, što je nama bilo dozvoljeno.
Voleli smo se i nepodnosili malo ili više drukčije nego danas i to je sve. Zato mi uopšte nije jasno za šta se neke od tih grupa bore. Šta im je to nedostajalo?
 
Član
Učlanjen(a)
06.01.2010
Poruka
27
O tome kome je mrsko da cita, recito govori cinjenica da na neka pitanja nisi odgovorio, a da neke moje stavove nisi dobro procitao.
1) Nisam rekao sta je potrebno za stvaranje zivota, nego sta mit kaze o tome. Mit je kulturna tvorevina coveka, sazdana prema njegovom prirodnom bicu i potrebama. Mit na izvorni nacin harmonizuje covekove prirodne i kulturne impulse, i u tom smislu nije sarena laza. Naprotiv, savremena nauka: genetski inzenjering i tsl. ugrozavaju prirodne principe sveta u kome zivimo. Pri tom se ne odricem pozitivnih tekovina, ali jesam za izvesna ogranicenja i kontrolu. Mit ima stosta da kaze o tome. Opozicija muskog i zenskog je jedna od njih.
2) Nisi mi odgovorio na pitanje> zasto zakonski ne bi trebalo odobriti protivprirodni blud kao i istopolne brakove?
3) Ako su sve manjinske grupe iste, zaste se ne legalizuje delovanje nacista?
I na niz drugih pitanja, koja ti jednostavno ignorises.
Pretpostavljam zasto...
 
Član
Učlanjen(a)
19.08.2009
Poruka
981
Ok, napisao sam predpostavljam, jer ne vidim neku svrhu biti član nečega što nema veze sa mojim stavovima, ubeđenjima, verovanjima, jer na koji način ja mogu pomoći tom udruženju?
Možda nisu zločinci i babaroge, ali na onoj slici gde se gomila idijota kezi u kožnim gaćama liče na sve ali ne i na normalne ljude...wacko2
Ha ha . . .ja vidim da oni kod tebe izazivaju odvratnost a recimo meni su smešni, kako onaj napisa " a onaj sa plavim čarapama je baš seksi " ha ha .
A ko ikada bude bilo te parade (kao što neće) u Beogradu, ne brini ti sa kožnim gaćama neće biti, biće ovi iz gej Pink subkulture ali njih možeš videti svakodnevno na PINK TV.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
17.11.2009
Poruka
306
Još nešto: Millane, nije mi jasno zašto i ti toliko ziheraški zastupaš homoseksualce? Ne što bi ih ja napadao, nego ostao si sam. Imaš li još kakav interes u tome (ne mislim da si peder, izjasnio si se), sem što sad teško možeš i da se povučeš iz rasprave, preduboko si ugazio...? Možda jednostavno voliš ovakve rasprave?
Rasprava bi onako verovatno ostala nekako na sredini, mada je ovako zanimljivije!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
19.08.2009
Poruka
981
Ja se nešto ne sećam da je ranije neko uopšte pominjao neku diskriminaciju po pitanju nacije, bilo kakve druge različitosti, pa ni seksualnog opredeljenja prilikom zapošljavanja ili rada. Bar u mojoj okolini, a odrastao sam i živim ovde, u centru života u Srbiji. Nisam nikad doživeo da se ozbiljno tvrdi da nekome od sličnih kategorija treba nešto naturiti ili zabraniti. Mislim da su svi oni imali isto što i svi mi. To jest nije im bilo zabranjeno ništa, što je nama bilo dozvoljeno.
Voleli smo se i nepodnosili malo ili više drukčije nego danas i to je sve. Zato mi uopšte nije jasno za šta se neke od tih grupa bore. Šta im je to nedostajalo?
Zakonske javne diskriminacije nema ali zar zaista misliš da jedan Rom i Srbin bledoliki imaju iste šanse pri zapošljavanju. Recimo da li bi ti primio pre Romkinju ili bledoliku. Te organizacije se ne bore samo za svoja javna prava već i za smanjenje socijalih distanci između svoje manjinske i većinske zajednice.
Još jedna stvar , moje ime nije Milan o tome sam već pisao u drugoj temi , to naravno ne moraš da znaš - nisi dužan da sve živo čitaš .
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
17.11.2009
Poruka
306
A šta ti misliš, zašto je Aleksandar Šišić to, što jeste? A zašto se ispod Gazele opet stvara divlje naselje? Zato što su jedni sposobniji, a drugi manje sposobni. Tako je i sa Srbima. Ima čistača ulica i među njima, kao i u Akademiji... To ne možeš da mi podmećeš.
Pa to Millan te zovem skraćeno, jer tako si se prijavio ovde. Kaži kako da te zovem, Srećo ili Tugo?
Čini mi se da smo skroz zastranili sa teme.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
19.08.2009
Poruka
981
Pa ja tebi ništa ne podmećem, samo sam ti naveo ulogu tih organizacija.
A možeš me zvati kako hoćeš , ( samo sam napomenuo da mi to nije pravo ime).
 
Učlanjen(a)
17.11.2009
Poruka
306
Ma nisi ni mogao da podmetneš meni, nego kao argument, što to nije.

A ovo drugo je u tom slučaju besmisleno.

Ja bih se u svakom slučaju sada povukao iz rasprave, dok se i sam ne zaglavim. Pozdravljam sve razumne diskutante.
 
Član
Učlanjen(a)
19.01.2010
Poruka
684
Ufffff iščitah sve postove,pa ko velim da i ja nešto prozborim...

Tema je odnos prema homoseksualcima ali se prirodno razvila na više tema ili podtema…

Lapidus je dobro primetio, da li govorimo o homoseksualnosti ili homoseksualizmu

Ako govorimo o homoseksualnosti,večina nije pogođena tom pričom, sve do trenutka kada neko od homoseksualaca na bilo koji način ne atakuje na njih, ali pri pomenu homoseksualizma, što je za mene pokret, većina reaguje negativno uključujući i mene…

Da obrazložim…

Homoseksualnost je prirodna pojava (oko 5% kod ljudi i znatno više kod životinja, neki govore i do 30%), izuzimam pomodarstvo, eksperimentisanje i homoseksualno iživljavanje sa pozicija sile i moći (robijaši, vojska, plemstvo, poslodavci...)…
Prema tome homoseksualnost može biti prirodna anormalna pojava ali može bitii i vrlo devijantna… Prirodna anormalna pojava je, opet napominjem, po meni, kod osoba koji nalaze fizičku privlačnost u osobama istoga pola i koji takvu svoju potrebu zadovoljavaju bez sile i prinude sa osobama iste grupe a devijantna postaje kad to rade nasilno, otvoreno i na očigled drugih…

Homoseksualnost da bi bila kvalifikovana kao bolest, mora da ima propisane medikamente kojima se može lečiti ili bar terapiju, kojom se može ublažavati ili otklanjati tj lečiti ili pak da ima propisanu hiručku intervenciju kojom se može odstranjivati… Koliko je meni poznato ne postoje opšte prihvaćeni (od zvaničnih zdravstvanih ustanova) ni medikamenti ni terapija ni operacije koje ovu abnormaliju leče ili odstranjuju…

I još jedna stvar homoseksulnost je poznata od pamtiveka kod svih religija, vera i nacija ina jugu i na severu i na zapadu i na istoku…

Sa homoseksualizmom je druga priča… To jeste produkt i izmišljotina zapada i predstavlja pokret za kobajagi zaštitu ljudskih prava manjinske grupe… I tu poso obavlja lobi, regrutujući i homoseksualce koji ni po čemu nisu agresivni, ali baš zamenom teza, se priključuju i omasovljavaju POKRET… Taj pokret nosi sa sobom prvenstveno menjanje nekih društvenih odnosa (brakovi, usvajanje dece,navodna neravnopravnost na poslu…)…Sve ostalo je tralalala jer decenijama postoje njihova okupljališta, pravo da rade u “stanovima” šta žele i da seksualno opšte sa istomišljenicima…

Što reče asskela, ta pitanja koja oni pokreću, nemaju nikakve veze sa ljudskim pravima, već sa kulturološko moralnim načelima jednoga društva (jer u prirodi i kod životinja postoji incest a kod ljudi je to sa razlogom proglašeno protiv prirodnim bludom..)…Ako se ne dozvoljava usvajanje dece psihički bolesnim ljudima, alkoholičarima, narkomanima, kockarima, lopovima i prostitutkama, ne vidim ni jedan jedini valjani razlog da se dozvoli takvo što homoseksualcima… Ko želi da ostvari prava iz oblasti koju reguliše Zakon o porodici i porodičnim odnosima, ako sebe ne nađe tu, može da se uklopi sigurno u Zakon o obligacionim odnosima jedino što neće moći ostvarivati pravo na penziju iz jednog takvog odnosa…

Da zaključim protiv homoseksualnosti nemam ništa ali protiv homoseksualizma imam puno toga protiv…Uključujući i gej paradu ili paradu ponosa ili kako je već sve ne zovu...Lično smatram da time samo povećavaju neshvatanje njihovog "problema" i izazivaju nevolje i po sebe i po druge...
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Natrag
Top