Vaš odnos prema homoseksualizmu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Učlanjen(a)
19.09.2009
Poruka
27.640
Odnos društva i pojedinaca u njemu prema homoseksualizmu kroz istoriju je bio različit. Od zabranjivanja preko preziranja , tolerancije pa do društveno poželjnog ponašanja.
Pitanje je kakvo vi mišljenje imate prema ovoj pojavi.


Lično nemam ništa protiv homoseksualaca,međutim odnos društva prema homoseksualizmu kod nas u Srbiji je sasvim drugačiji i to ne može biti normalno kao recimo u drugim državama gde im je dozvoljeno i venčanje pa čak u nekim i usvajanje dece.
Nesmatram da je homoseksualizam bolest koju treba lečiti već lični izbor.
 
Član
Učlanjen(a)
19.08.2009
Poruka
981
Ne postoji sada, pošto je tamo negdje sedamdesetih godina, pod uticajem lobija homoseksualaca, homoseksualnost brisana iz klasifikacija bolesti. Šta nam to govri? Govori o trendu porasta broja homoseksualaca i njihovog uticaja, čak i na nauku.
To nam govori o liberalizaciji društva , tj. da oni koji su bili homoseksualci nemaju razloga da to kriju. A to da su tu bolest ukinuli pod uticaja lobija homoseksualca još sedamdesetih za to treba imati neke dokaze - ne treba se osloniti na priče od Miroljuba Petrovića potvrđenog verskog fanatika. Naravo današnji homoseksualni lobi je jak naročito u nekim industrijskim granama - moda, itd,itd . Samo ni tu ne treba preterivati i plašiti ljude - pederi sve kontrolišu.
 
Poslednja izmena:
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Evo jos da citiram,verujem da ce vecina prepoznati odakle je citat,i da stavim tacku sto se mene tice.

"Upravo jedan od glavih aspekata manipulacije čovjeka i jeste u tome da mu se smanji njegova percepcija raznoraznim vidovima manipulacije njegovog uma.
Sa suženom sviješću zajedno ide i sužena percepcija. Jedan od glavnih uslova za to je – kontrola informacija.
S jedne strane, opasno je u svemu što se događa tražiti neku zavjeru, ali s druge strane, možda je još opasnije ne vidjeti zavjeru tamo gdje ona jeste."
 
Član
Učlanjen(a)
06.01.2010
Poruka
27
Smorio sam se posle prvih deset postova, i vise nisam mogao da citam.
Ali sam pomalo pohvatao konce svih predrasuda i zamena teza sa obe strane. Evo, nekoliko mojih teza, mozda i protivrecnih, ali i svi postovi su bili takvi.
1) Licna karta: ozenjen sam, imam dete i heteroseksualac sam. Smatram se intelektualcem i rodoljubom (nacionalistom).
Ovo nije vrsta samoogradjivanja koju vecina homofoba sprovodi, ali nek se zna zbog svega sto cu da napisem.
Upoznao sam tokom zivota tri homoseksualca muskog pola, nijednu lezbijku ili, jos bolje, biseksualku (eh-eh). Prvog, tokom osnovne skole - nije ucestvovao u muskim igrama, bio feminiziran, stonokazu, seka persa. Danas je deklarisani homic.
Drugog, tokom studija, kratko smo bili i cimeri i fino smo se druzili. Svi njegovi ortaci su bili heteroseksualci, a on je bio prilicno smucen i smeten. Probali smo mi, njegovi drugari, da pronadjemo za njega, nesnadjenog, decka - bez uspeha. Jedan od nas mu je poturao sestru (prelepu) koja nije bila nezainteresovana, ali on, evidentno, jeste.
Treceg, na poslu i sad sa njim radim. To sto je on jeste javna tajna. Vrlo je agresivan, sklon pedofiliji i mobingu (a radi sa decom, kao i ja). U dva navrata je pojeo cutek/batine (od roditelja dece sa kojom radimo). No, nalazi se na polozaju.
O tome kakav je homoseksualac covek, vise, zapravo, jedino odlucuje njegov ljudski, a ne polni/seksulni integral.
2) Patologija. Ne smatram da je homoseksualizam bolest, u medicinskim udzbenicima pisalo je da je to i onanija, sto je bilo sasvim protivno ljudskom zdravlju. No, neka vrsta ano(r)malije jeste, najzad, procenti o tome govore. Medjutim, medicina se ne bavi samo bolestima, nego i anomalijama (sasvim nestrucno i laicki, ali pojasnicu sta time hocu da kazem). Covek rodjen sa jednim okom (slep na jedno oko) ili sa nekom urodjenom anomalijom sistema polnih organa, nije bolestan u tom smislu da ta anomalija od njega zahteva lecenje. Ako taj covek nece da se operise, to mu nece smetati da normalno funkcionise, osim ukoliko jednog dana ne pozeli da ima dete. Onda ce se, mozda, podvrci operaciji. Ako jednooki odluzi da vozi kola, lekarska komisija ce ga, verovatno, spreciti zbog njegove i tudje bezbednosti.
Deca se radjaju kao posledica polnog opstenja dve seksualno zrele, heteroseksualno orijentisane jedinke. Ako covek zeli da bude roditelj, treba da ispuni prvo taj uslov; drugo da je to bracno vozilo bebedno za sve njegove putnike, pa i decu.
Slazem se da su mnogi heteroseksualni roditelji losi roditelji, ali drzava u drasticnim slucajevima intervenise. Dakle, kada ne ispune drugi uslov.
Zasto bi se homoseksualcima omogucavalo da usvajaju decu, poput nekih drugih koji ne ispunjavaju prvi uslov, kada se unapred zna da sredina, u kojoj ce ta odrastati, nece pruziti, ne kazem zdrav, vec uobicajen sistem vrednosti.
3) Manjinske grupe. To sto se u isti kos trpaju homoseksualci, levoruki i Romi je budalastina. U pitanju je totalizujuci diskurs protiv koga se manjinske grupe, ako su prosvecene i prosvescene, bore. Poznato je da postoje manjinske grupe kojima nije dozvoljeno javno okupljanje i delovanje (nacisti, anarhisti), zbog toga sto bi takvo delovanje ugrozilo osnove liberalnog drustva. Cinjenica da borba homoseksualaca za svoja prava ne utice direktno na funkcionisanje drustva, ne znaci da je manja steta od parade ponosa nego li od defilovanja nacista. Sto se mene tice, neka se gejevi vole kod kuce, kao sto neko moze da kaci Hitlerovu sliku u dnevnoj sobi, dok god u podrum ne zatvara Jevreje, Cigane i Srbe. Dakle, dok ne ugrozava druge. Gej parada ugrozava, ponavljam, decu.
Borba za prava homoseksualaca je legitima donekle. Primer levorukih: duznost nastavnika je da posveti ovoj deci posebnu i narocitu paznju, ali ne i da obezbedi posebnu ucionicu sa narocito postavjenim klupama u odnosu na prozore zbog prirodnog svetla. Granice postoje. U redu je boriti se protiv diskriminacije, ali ponositi se svojim seksualnim i
identitetom u krajnjem slucaju je glupo.
Najzad, drustvo mora da izvrsi i neku vrstu sistematskog (ogranicenog) nasilja nad izvesnom manjinskom populacijom u samom njenom interesu. Takav je slucaj sa emancipacijom Roma.
Avaj, pokazalo se, veca je steta no korist od "lecenja" homoseksualaca.
 
Član
Učlanjen(a)
17.01.2010
Poruka
749
Ovo se svi prave da ne vide, pa da ponovim:

"Često se pravdaju kako se istospolne veze i brakovi sklapaju dobrovoljno i uz punu saglasnost izmedu dve osobe istog spola, pa niko nema pravo osuđivati tako nešto jer to predstavlja kršenje ljudskih prava. Ako bi ovo bio argument, onda bi još mnoge druge morbidne nastranosti morale biti prihvacene kao prirodne i legalne, jer se po istom pravilu sklapaju na osnovu dobrovoljnog sporazuma izmedu dvije osobe. Ukoliko bi stvari, ne daj Bože, funkcionirale po ovom principu, uskoro bismo mogli ocekivati pokretanje kampanje za legalizaciju incestnih brakova. Zamislimo oca i punoletnu kcerku, majku i punoljetnog sina, ili recimo brata i sestru koji su došli u matični ured da se venčaju, jer eto, oni se vole i dobrovoljno pristaju na brak, samo što ih ''zalupana'' i ''konzervativna'' sredina ne prihvata.”

Šta o ovome mislite?
 
Član
Učlanjen(a)
19.08.2009
Poruka
981
U pitanju je zamena teze , seksualni odnosi između roditrlja i dece i bliskih rođaka su zakonom zabranjeni (protivprirodni blud) bez obzira da li je u pitanju heteroseksualni ili homoseksualni odnos.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2009
Poruka
3.279
Ne bih imao ništa protiv i da odem na paradu,( mada mislim da to nije potrebno) pa ni da postanem član gej udruženje jer ja to gledam kao recimo udruženje gluvonemih ili Romska udruženja (ili bilo koje udruženje manjinskih grupa). Jedino što me sprečava u tome je, jer ne volim udruženja to podrazumeva disciplinu i prilagođavanje većinskom mišljenju a ja nisam sklon tome.
Pa da bi bio član udruženja gluvonemih ili Roma, predpostavljam da bi trebao biti gluvonem ili Rom. wacko2 Ja bih voleo da budem član udruženja vlasnika luksuznih jahti, ali pored sve želje, fali mi samo jedna stvar! Da, luksuzna jahta... Ili kao član biblioteke a nepismen čovek...:???: Ne razumem svrhu članstva u nekom društvu/udruženju sa kojim se ni na koji način ne mogu identifikovati...
 
Član
Učlanjen(a)
06.01.2010
Poruka
27
U pitanju je zamena teze , seksualni odnosi između roditrlja i dece i bliskih rođaka su zakonom zabranjeni (protivprirodni blud) bez obzira da li je u pitanju heteroseksualni ili homoseksualni odnos.

Ocekivao sam i odgovor na moj post, kada vec odgovaramo na temu koju si ti postavio. Stvar kulture je produziti dijalog, dok se obe strane ne odluce da prekinu isti.
Zamena teza. Da vidmo?
Ako se pozivamo na zakon, koliko znam on ne dozvoljava brak izmedju istopolnih osoba. Ti brakovi su takodje zabranjeni. Dakle, u prirodi je ljudskih zakona da se menjaju. Moze odnekud poteci slicna inicijativa ljubitelja protivprirodnog bluda.
Zakon se poziva na prirodu: u prirodi, medju zivotinjama je incest rasireniji od pederastije i kanibalizma. Suprotstavljanje incestu je kulturna tekovina, a ne posledica prirodnih zakona.
Brak izmedju srodnika je takodje, u izvesnim epohama, narocito u visim drustvenim slojevima bio drustveno pozeljan oblik ponasanja.
Medjutim, cinjenica je da je zabrana incesta ugradjena u temelje ljudske civilizacije jos u vreme totemizma, prilikom stvaranja rodovske zajednice iz horde. Slicnu vrstu zabrana izricu i propovedi svetog Save zabelezene u zitijim o njemu. Izmedju ostalog on ustaje protiv muzelostva i skotolostva.
Podsecam te na mitsko-religijske oblike misljenja, premda nisam verski fanatik, jer mit je pocetak covekovog izrastanja kao kulturnog bica iz prirode.
Kultura moze biti devijantna u odnosu na prirodne procese: postnuklearno doba ti sve kazuje. Stoga je mit kao prapocetak kulture veciti njen korektiv u odnosu prema prirodi, i obrnuto.
A mit kaze da je svet sazdan iz binarnih opozicija: jin i jang, crno i belo, svetlo i tama, nebo i zemlja, more i kopno, musko i zensko. Za bilo kakvo prirodno stvaranje potrebna je interakcija ovih prapocetnih principa: za stvaranje zivota potrebna je interakcija muskog i zenskog.
Interakcija heteroseksualaca i homoseksualaca?
Tuca u centru grada...
Kome to treba?
 
Član
Učlanjen(a)
19.08.2009
Poruka
981
Poznavao sam neke ljude koji su bili članovi udruženja slepih i slabovidih a da nisu ni slepi ni slabovidi. Rečenice treba čitati u kontekstu jer napisah da ne bi imao ništa protiv da budem član gej udruženja u smislu da ne mislim da je to nešto strašno , da to nisu neki zločinci i babaroge, već ljudi koji se bore za svoja prava nešto slično kao Romska udruženja ili udruženja gluvonemih.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2009
Poruka
3.279
Poznavao sam neke ljude koji su bili članovi udruženja slepih i slabovidih a da nisu ni slepi ni slabovidi. Rečenice treba čitati u kontekstu jer napisah da ne bi imao ništa protiv da budem član gej udruženja u smislu da ne mislim da je to nešto strašno , da to nisu neki zločinci i babaroge, već ljudi koji se bore za svoja prava nešto slično kao Romska udruženja ili udruženja gluvonemih.
Ok, napisao sam predpostavljam, jer ne vidim neku svrhu biti član nečega što nema veze sa mojim stavovima, ubeđenjima, verovanjima, jer na koji način ja mogu pomoći tom udruženju?
Možda nisu zločinci i babaroge, ali na onoj slici gde se gomila idijota kezi u kožnim gaćama liče na sve ali ne i na normalne ljude...wacko2
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Natrag
Top