SUBOTA ! Dan za svetkovanje obavezan za Hrišćane ?

Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
@mrsavkic. Vidim ti se gradis za proroka. Pa kazi onda koji je dan obavezan za krscane nedjelja ili subota. Ili u drugom slucaju niti jedno?
otkuda si doneo zaključak da sam onaj koji se gradim za proroka?
niti je nedelja niti subota! možeš držati jedna i drugi,a i sve dane u nedeljiništa ti neće ni odmoći ni pomoći ali ako promašiš večnost koja dolazi danom Danas kad čuješ glas sa pedesetnice ,dela 2.gl.,onda si zakasnio za taj večni pokoj.
 
Član
Učlanjen(a)
26.08.2013
Poruka
39
Pa tako izvanjski djelujes. Za onog covjeka koji nezna nista o vjeri. Takav covjek lahko nasjeda na zamku.
A onda oprosti sto te nazvah prorokom. Jer ti ti zaista nisi.
Citaj Postanak. U pocetku Bog stvori svijet. I tako dalje na kraju stvaranja blagoslovi zadnji dan i posveti. Ako Bog posveti i blagoslovu tko si ti da odsvetis i odblagoslovis taj dan?
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Pa tako izvanjski djelujes. Za onog covjeka koji nezna nista o vjeri. Takav covjek lahko nasjeda na zamku.
A onda oprosti sto te nazvah prorokom. Jer ti ti zaista nisi.
Citaj Postanak. U pocetku Bog stvori svijet. I tako dalje na kraju stvaranja blagoslovi zadnji dan i posveti. Ako Bog posveti i blagoslovu tko si ti da odsvetis i odblagoslovis taj dan?
gledaj da me dalje ne zoveš onim pre nego bi me pitao,to je princip Biblije.ja ne volim finoću samoa to nije greh,zar ne. ne volim da se oblačim drugačije nego što jesam svaki dan i ne vidim tu neku problematiku. meni ne smeta kako se ovde ko oblači,to ne menja stvar za mene.
proroka u tom smislu nema više ,Pismo je završeno,postoji doista proročki dar na popravljanje crkve samo.
ja ne ništim niti jedan dan jer bi to bilo prekomernost,jer su SVI DANI BOŽJI. MISLIŠ LI DA BOG NIJE RADIO SUBOTOM? Bog je sa svrhom posvetio u kraju stvaranja sedmi dan ,on je bio slika na Hrista i pedesetnicu kao i pasha i druge stvari u starozavetnim tipovima. kada je Isus lečio subotom,misliš da je bio nemoćan da to uradi ipak dan ranije ,ako je stvar bila hitna bolesnom? ili da nije "prekršio "subotu kidajuć klasje sa učenicima,ili davši čoveku isceljenom u subotu još i da digne odar i nosi?!
Isus nije kršio subotu jer je on bio došao upravo i prokazao sebe,objavio Oca u sebi,gospodara od subote. i stoga ,oćeš li ti zameriti ospodaru da ne čini što mu je volja i nakana? a volja i nakana Gospodara je bila jasna. nije čovek stvoren RADI SUBOTE(DA BI JE TI U TAKOM KONTEKSTU DRŽAO )VEĆ JE SUBOTA RADI ČOVEKA STVORENA. dakle Gospodar je dao smisao subote kada je došao da je subota radi čoveka data. doista to je tačno. ona je bila senka od onoga što je imalo doći. tip večnog odmora ali ne i večni odmor,jer da je to mogla biti ne bi Bog za drugi dan govorio potom ,a taj dan je nazvan u psalmisti proročki Danas i udara na pedesetnicu. u večni odmor ulazi se samo kada primiš krtšenje Duhom ,događaj pedesetnice,sa krštenjem za oprost greha u ime Isusa.jer se Bog nakon je dao sedmi dan po stvaranju potom ZAKLEO SE,DA NEĆE UĆI U POKOJ NJEGOV! AKO SE BOG ZAKLEO ONDA PIŠE JASNO ZAŠTO SE ZAKLEO? ZARADI NEVEROVANJA U DRUGI DAN DANAS, kada glas ovaj čuješ.sad čitaj taj govor reči života u delima 2.gl pedesetnicu preko petra! 38. i 39. redak.tu nema puno filozofije.to je večni pokoj. a subotu ti niko ne braniniti ukida,drži je kolko ti je volja nisi u problemu,ali promašiš li krštenje Duhom i vodom ništa ti neće vredeti,ni ako držiš niti ako je ne držiš! nema večnog pokoja takima.vrlo dobro znaš da je i za pashu kazano da je večna data,pa zašto je ne držiš u tom kontekstu,večno? zato što znaš da je istekla u Hristu ,dok se ovim "večna subota" često oće manipulisati!
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107

Tacno, Subota je stvorena coveka radi a ne covek radi Subote, i tu rec je Isus uputio Farisejima koji su Subotu ogradili mnostvom pravila koje su sami izmislili, i iz tog razloga su ga optuzivali da on krsi Subotu i ako on to nije cinio.

U tom smislu Subota nije stvorena da joj covek sluzi i robuje, vec da mu ona bude na blagoslov.
Isus je samo stvari postavio na svoje mesto, upucujuci na pravi izvorni smisao Subote.
Zato je na drugom mestu rekao "
Даклем ваља у суботу добро чинити" ( Matej 12. 12 )

Naravno, Isus je Gospodar Subote, sto znaci da on to ostaje do kraja i potvrdjuje njenu vecnu vaznost.

Jevrejima 4 poglavlje govori o neverstvu Izrailjskog naroda krsenjem Bozjih zapovesti i nepostovanjem Subote, zbog cega oni nisu mogli uci u obecanu zemlju.

"I izvedoh ih iz zemlje misirske, i dovedoh ih u pustinju.
I dadoh im uredbe svoje, i objavih im zakone svoje, koje ko vrši, živ će biti kroz njih.
I subote svoje dadoh im da su znak između mene i njih da bi znali da sam ja Gospod koji ih posvećujem
Ali se odvrže od mene dom Izrailjev u pustinji;
ne hodiše po mojim uredbama, i zakone moje odbaciše, koje ko vrši živi kroz njih, i subote moje grdno oskvrniše; zato rekoh da ću izliti gnev svoj na njih u pustinji da ih istrebim.
Ali učinih, imena svog radi, da se ne oskvrni pred narodima pred kojima ih izvedoh.

I ja im još podigoh ruku svoju u pustinji da ih neću odvesti u zemlju koju im dadoh, gde teče mleko i med, koja je dika svim zemljama;
Jer odbaciše moje zakone i po uredbama mojim ne hodiše, i subote moje oskvrniše, jer srce njihovo iđaše za gadnim bogovima njihovim"
( Jezekilj 20. 10 - 16 )


Iz tog razloga apostol Pavle kaze da ne krenemo istim primerom neverstva koje su Jevreji pokazali prema Bogu krseci Bozje zapovesti i Subotu, vec da udjemo u Subotni pocinak po primeru Boga koji je pocinuo u sedmi dan nakon stvaranja.

"Да се бојимо, дакле, да како док је још остављено обећање да се улази у покој Његов, не закасни који од вас.
Јер је нама објављено као и онима; али онима не помаже чувена реч, јер не вероваше они који чуше" ( Jevrejima poslanica 4. 1 - 2 )


Takodje, apostol Pavle napominje da je Bog odredio jedan drugi dan DANAS, kada kroz poslusnost zapovestima i postovanjem Subote, uvodi svoj narod u duhovni pocinak i na kraju istorije u samo nebo.
Uslov za ulazak u ovaj duhovni pocinak danas i u nebo na kraju istorije sveta, je kao sto je napomenuto poslusnost zapovestima i ulazak u Subotni pocinak na kraju svake sedmice, po primeru Boga koji je pocinuo u sedmi dan nakon stvaranja.

Bog je pocinuo nakon zavrsenog cina stvaranja u Petak uvece, sto znaci da i mi isto po tom primeru ostavljamo svaki posao u Petak uvece, i ulazimo u Subotni mir koje potpuno posvecujemo Bogu rasterecenog uma od svih ovozemaljskih aktivnosti.
Akcenat je iskljucivo na odredjenom danu koji je Bog odredio za odmor i pocivanje, a to je Subota.

"Тада погледа Бог све што је створио, и гле, добро бјеше веома. И би вече и би јутро, дан шести" ( 1 knjiga Mojsijeva 1. 31 )

"Тако се доврши небо и земља и сва војска њихова.
И сврши Бог до седмога дана дјела своја, која учини; и почину у седми дан од свијех дјела својих, која учини.И благослови Бог седми дан, и посвети га, јер у тај дан почину од свијех дјела својих, која учини;То је постање неба и земље, кад посташе, кад Господ Бог створи земљу и небо" ( 1 Mojsijeva 2. 1 - 4 )

"Дакле је остављено још
почивање народу Божијем.
Јер који уђе у покој Његов, и он почива од дела својих, као и Бог од својих.

Да се постарамо, дакле, ући у тај покој, да не упадне ко у ону исту гатку неверства.
Јер је жива реч Божија, и јака, и оштрија од сваког мача оштрог с обе стране, и пролази тја до растављања и душе и духа, и зглавака и мозга, и суди мислима и помислима срца" ( Jevrejima poslanica 4. 9 - 12 )

U ovom tekstu u Jevrejima poslanici 4 poglavlju, u originalnom Grckom tekstu umesto reci POCIVANJE, stoji izraz SABATISMOS, koji znaci `Subotni odmor - subotnje pocivanje, i u Biblijskoj terminologiji oznacava svetkovanje Subote.

Apostoli svuda u bibliji upucuju na drzanje Bozjih zapovesti, ne na neke odredjene zapovesti, vec na Bozji moralni zakon - deset zapovesti, i ne samo na pojedine - vec na svih deset zapovesti zajedno sa Subotom.
Ko krsi i jednu zapovest, on po recima apostola Pavla postaje prestupnik zakona ili bezakonik.

"koji sav zakon održi a sagreši u jednom, kriv je za sve.
Jer Onaj koji je rekao:
Ne čini preljube, rekao je i: Ne ubij. Ako dakle ne učiniš preljube a ubiješ, postao si prestupnik zakona" ( poslanica Jakovu 2. 10 - 11 )

Ovo potvrdjuje i Jovan u 1 poslanici Jovanovoj 3 glavi:

Сваки који чини грех и безакоње чини: и грех је безакоње.
И знате да се Он јави да грехе наше узме; и греха у Њему нема.
Који год у Њему стоји не греши; који год греши не виде Га нити Га позна.
Дечице! Нико да вас не вара: који правду твори праведник је, као што је Он праведан; Који твори грех од ђавола је, јер ђаво греши од почетка. Зато се јави Син Божји да раскопа дела ђавоља.
Који је год рођен од Бога не чини греха, јер Његово семе стоји у њему, и не може грешити, јер је рођен од Бога.
По томе се познају деца Божија и деца ђавоља:
који год не твори правде, није од Бога, и који не љуби брата свог" ( 1 Jovanova 3. 4 - 10 )

 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691

Tacno, Subota je stvorena coveka radi a ne covek radi Subote, i tu rec je Isus uputio Farisejima koji su Subotu ogradili mnostvom pravila koje su sami izmislili, i iz tog razloga su ga optuzivali da on krsi Subotu i ako on to nije cinio.

U tom smislu Subota nije stvorena da joj covek sluzi i robuje, vec da mu ona bude na blagoslov.
Isus je samo stvari postavio na svoje mesto, upucujuci na pravi izvorni smisao Subote.
Zato je na drugom mestu rekao "
Даклем ваља у суботу добро чинити" ( Matej 12. 12 )

Naravno, Isus je Gospodar Subote, sto znaci da on to ostaje do kraja i potvrdjuje njenu vecnu vaznost.

Jevrejima 4 poglavlje govori o neverstvu Izrailjskog naroda krsenjem Bozjih zapovesti i nepostovanjem Subote, zbog cega oni nisu mogli uci u obecanu zemlju.

"I izvedoh ih iz zemlje misirske, i dovedoh ih u pustinju.
I dadoh im uredbe svoje, i objavih im zakone svoje, koje ko vrši, živ će biti kroz njih.
I subote svoje dadoh im da su znak između mene i njih da bi znali da sam ja Gospod koji ih posvećujem
Ali se odvrže od mene dom Izrailjev u pustinji;
ne hodiše po mojim uredbama, i zakone moje odbaciše, koje ko vrši živi kroz njih, i subote moje grdno oskvrniše; zato rekoh da ću izliti gnev svoj na njih u pustinji da ih istrebim.
Ali učinih, imena svog radi, da se ne oskvrni pred narodima pred kojima ih izvedoh.

I ja im još podigoh ruku svoju u pustinji da ih neću odvesti u zemlju koju im dadoh, gde teče mleko i med, koja je dika svim zemljama;
Jer odbaciše moje zakone i po uredbama mojim ne hodiše, i subote moje oskvrniše, jer srce njihovo iđaše za gadnim bogovima njihovim"
( Jezekilj 20. 10 - 16 )


Iz tog razloga apostol Pavle kaze da ne krenemo istim primerom neverstva koje su Jevreji pokazali prema Bogu krseci Bozje zapovesti i Subotu, vec da udjemo u Subotni pocinak po primeru Boga koji je pocinuo u sedmi dan nakon stvaranja.

"Да се бојимо, дакле, да како док је још остављено обећање да се улази у покој Његов, не закасни који од вас.
Јер је нама објављено као и онима; али онима не помаже чувена реч, јер не вероваше они који чуше" ( Jevrejima poslanica 4. 1 - 2 )


Takodje, apostol Pavle napominje da je Bog odredio jedan drugi dan DANAS, kada kroz poslusnost zapovestima i postovanjem Subote, uvodi svoj narod u duhovni pocinak i na kraju istorije u samo nebo.
Uslov za ulazak u ovaj duhovni pocinak danas i u nebo na kraju istorije sveta, je kao sto je napomenuto poslusnost zapovestima i ulazak u Subotni pocinak na kraju svake sedmice, po primeru Boga koji je pocinuo u sedmi dan nakon stvaranja.

Bog je pocinuo nakon zavrsenog cina stvaranja u Petak uvece, sto znaci da i mi isto po tom primeru ostavljamo svaki posao u Petak uvece, i ulazimo u Subotni mir koje potpuno posvecujemo Bogu rasterecenog uma od svih ovozemaljskih aktivnosti.
Akcenat je iskljucivo na odredjenom danu koji je Bog odredio za odmor i pocivanje, a to je Subota.

"Тада погледа Бог све што је створио, и гле, добро бјеше веома. И би вече и би јутро, дан шести" ( 1 knjiga Mojsijeva 1. 31 )

"Тако се доврши небо и земља и сва војска њихова.
И сврши Бог до седмога дана дјела своја, која учини; и почину у седми дан од свијех дјела својих, која учини.И благослови Бог седми дан, и посвети га, јер у тај дан почину од свијех дјела својих, која учини;То је постање неба и земље, кад посташе, кад Господ Бог створи земљу и небо" ( 1 Mojsijeva 2. 1 - 4 )

"Дакле је остављено још
почивање народу Божијем.
Јер који уђе у покој Његов, и он почива од дела својих, као и Бог од својих.

Да се постарамо, дакле, ући у тај покој, да не упадне ко у ону исту гатку неверства.
Јер је жива реч Божија, и јака, и оштрија од сваког мача оштрог с обе стране, и пролази тја до растављања и душе и духа, и зглавака и мозга, и суди мислима и помислима срца" ( Jevrejima poslanica 4. 9 - 12 )

U ovom tekstu u Jevrejima poslanici 4 poglavlju, u originalnom Grckom tekstu umesto reci POCIVANJE, stoji izraz SABATISMOS, koji znaci `Subotni odmor - subotnje pocivanje, i u Biblijskoj terminologiji oznacava svetkovanje Subote.

Apostoli svuda u bibliji upucuju na drzanje Bozjih zapovesti, ne na neke odredjene zapovesti, vec na Bozji moralni zakon - deset zapovesti, i ne samo na pojedine - vec na svih deset zapovesti zajedno sa Subotom.
Ko krsi i jednu zapovest, on po recima apostola Pavla postaje prestupnik zakona ili bezakonik.

"koji sav zakon održi a sagreši u jednom, kriv je za sve.
Jer Onaj koji je rekao:
Ne čini preljube, rekao je i: Ne ubij. Ako dakle ne učiniš preljube a ubiješ, postao si prestupnik zakona" ( poslanica Jakovu 2. 10 - 11 )

Ovo potvrdjuje i Jovan u 1 poslanici Jovanovoj 3 glavi:

Сваки који чини грех и безакоње чини: и грех је безакоње.
И знате да се Он јави да грехе наше узме; и греха у Њему нема.
Који год у Њему стоји не греши; који год греши не виде Га нити Га позна.
Дечице! Нико да вас не вара: који правду твори праведник је, као што је Он праведан; Који твори грех од ђавола је, јер ђаво греши од почетка. Зато се јави Син Божји да раскопа дела ђавоља.
Који је год рођен од Бога не чини греха, јер Његово семе стоји у њему, и не може грешити, јер је рођен од Бога.
По томе се познају деца Божија и деца ђавоља:
који год не твори правде, није од Бога, и који не љуби брата свог" ( 1 Jovanova 3. 4 - 10 )

ja sam vrlo respektivan čovek i mislim da sam pokazao strpljenje u svakoj tvojoj nakani da ovde doneseš svoje mišljenje oko večnog počinka. mogu ti opet reći da smo već pričali o tome. uzrok zašto oni nisu ušli je jasno napisan od reči do reči u 4.mojsijevoj 13. i 14. glave. nikakvo ne držanje subote i zapovesti nije uzrok ne ulaska u zemlju obećanja,uzrok je nevera onih uhoda njih 10. kako jasno i glasno Bog oglašuje da oni nisu ušli u obećanu zemlju, jer su rekli da je nemoguće dobiti zemlju jer su tamo divovi. halev i Isus navin su imali Božjeg duha vere kako Bog kaže za njih i samo dvojica su ušli unutar obećanja,samo po duhu vere! upravo Bog kaže za isusa navina da ni on nije bio u moći da ih uvede decu izraela u večni pokoj. kako sad ni on? pa tako,što Bog jasno kaže da je govorio proročki tek preko davida o novom danu Danas a taj dana se proročki desio tek na pedesetnici ,nekih 3-4000 odina posle isusa navina dakle nešto oko tolko vremena. i sada pavle kažed a oni koji nisu ušli zbog iste gatke neverstva su izraelci koji su na petrov govor na pedesetnici dela 2.38 i 39 stih reklid a su ovi ljudi u stvari pijani a ne ispunjeni svetim Duhom. samo 3000 njih je to primilo i ušlo u večni sabat ili večnu subotu kako god da koristiš prevode ne mari ,misli se na večnu subotu. sad koja je to večna subota koja traje večno? pa ona subota koju dobijaš krštenjem svetim Duhom . i ako se to desi u sredu onda ta subota se u sredu zove Danas,a ne subota u smislu rotacionog termina dana!
tako da držanje zakona te ne uvodi u večni popkoj niti rotaione subote već krštenje vodom i Duhom o čwemu ti se stalno ovde skreće pažnja. otome Danu pavle govori da se može promašiti ili odoniti kao i oni izraelici na pedesetnici.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
ja sam vrlo respektivan čovek i mislim da sam pokazao strpljenje u svakoj tvojoj nakani da ovde doneseš svoje mišljenje

Ja ovde ne iznosim svoje misljenje, vec ucenje koje je u kontekstu biblije.
Kada se sagledava odredjeno ucenje, onda se uzima ceo kontekst a ne samo pojedini tekstovi kao alternativa drugim tekstovima koji naizgled govore nesto suprotno.
U svojoj sustini biblija nije nikako kontradiktorna, vec postoje tekstovi koji se moraju sagledavati u kontekstu da bi se videlo o cemu se tu radi.

U vezi razloga zasto Bog nije uveo Izrailj u obecanu zemlju, postoje nekoliko razloga koji su paralelni.

Osnovni razlog svih drugih razloga koji proisticu iz ovog prvog je neverstvo Izrailja prema Bogu, sto je kao posledicu imalo neposlusnost njegovim zapovestima i krsenje Subote.
Svi ostali razlozi proisticu iz ovoga i samo su posledica ovog osnovnog.

To jasno pise u prilozenom tekstu, da je osnovni razlog sto Izrailj nije usao u obecanu zemlju - krsenje Bozjih zapovesti i Subote.

BOG JE IZVEO IZRAILJ IZ ZENLJE MISIRSKE U PUSTINJU I DAO IM SVOJ ZAKON I SUBOTU KAO ZNAK POSVECENJA:

"I izvedoh ih iz zemlje misirske, i dovedoh ih u pustinju.
I dadoh im uredbe svoje, i objavih im zakone svoje, koje ko vrši, živ će biti kroz njih.
I subote svoje dadoh im
da su znak između mene i njih da bi znali da sam ja Gospod koji ih posvećujem

IZRAILJ JE U PUSTINJI ODBACIO BOGA, NJEGOVE ZAPOVESTI I ZAPOVEST O SUBOTI I KRSIO IH:


Ali se odvrže od mene dom Izrailjev u pustinji;
ne hodiše po mojim uredbama, i zakone moje odbaciše, koje ko vrši živi kroz njih,i subote moje grdno oskvrniše;

IZ TOG RAZLOGA BOG JE HTEO DA IZLIJE SVOJ GNEV NA NJIH DA IH ISTREBI:


zato rekoh da ću izliti gnev svoj na njih u pustinji da ih istrebim.

Ali učinih, imena svog radi, da se ne oskvrni pred narodima pred kojima ih izvedoh.

TAKODJE, ZAKLEO SE DA IH NECE ODVESTI U OBECANU ZEMLJU UPRAVO IZ RAZLOGA JER SU KRSILI BOZJE ZAKONE I SUBOTU, I KLANJALI SE LAZNIM BOGOVIMA:

I ja im još podigoh ruku svoju u pustinji da ih neću odvesti u zemlju koju im dadoh,gde teče mleko i med, koja je dika svim zemljama;
Jer odbaciše moje zakone i po uredbama mojim ne hodiše, i subote moje oskvrniše, jer srce njihovo iđaše za gadnim bogovima njihovim" ( Jezekilj 20. 10 - 16 )
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Ja ovde ne iznosim svoje misljenje, vec ucenje koje je u kontekstu biblije.
Kada se sagledava odredjeno ucenje, onda se uzima ceo kontekst a ne samo pojedini tekstovi kao alternativa drugim tekstovima koji naizgled govore nesto suprotno.
U svojoj sustini biblija nije nikako kontradiktorna, vec postoje tekstovi koji se moraju sagledavati u kontekstu da bi se videlo o cemu se tu radi.

U vezi razloga zasto Bog nije uveo Izrailj u obecanu zemlju, postoje nekoliko razloga koji su paralelni.

Osnovni razlog svih drugih razloga koji proisticu iz ovog prvog je neverstvo Izrailja prema Bogu, sto je kao posledicu imalo neposlusnost njegovim zapovestima i krsenje Subote.
Svi ostali razlozi proisticu iz ovoga i samo su posledica ovog osnovnog.

To jasno pise u prilozenom tekstu, da je osnovni razlog sto Izrailj nije usao u obecanu zemlju - krsenje Bozjih zapovesti i Subote.

BOG JE IZVEO IZRAILJ IZ ZENLJE MISIRSKE U PUSTINJU I DAO IM SVOJ ZAKON I SUBOTU KAO ZNAK POSVECENJA:

"I izvedoh ih iz zemlje misirske, i dovedoh ih u pustinju.
I dadoh im uredbe svoje, i objavih im zakone svoje, koje ko vrši, živ će biti kroz njih.
I subote svoje dadoh im
da su znak između mene i njih da bi znali da sam ja Gospod koji ih posvećujem

IZRAILJ JE U PUSTINJI ODBACIO BOGA, NJEGOVE ZAPOVESTI I ZAPOVEST O SUBOTI I KRSIO IH:


Ali se odvrže od mene dom Izrailjev u pustinji;
ne hodiše po mojim uredbama, i zakone moje odbaciše, koje ko vrši živi kroz njih,i subote moje grdno oskvrniše;

IZ TOG RAZLOGA BOG JE HTEO DA IZLIJE SVOJ GNEV NA NJIH DA IH ISTREBI:


zato rekoh da ću izliti gnev svoj na njih u pustinji da ih istrebim.

Ali učinih, imena svog radi, da se ne oskvrni pred narodima pred kojima ih izvedoh.

TAKODJE, ZAKLEO SE DA IH NECE ODVESTI U OBECANU ZEMLJU UPRAVO IZ RAZLOGA JER SU KRSILI BOZJE ZAKONE I SUBOTU, I KLANJALI SE LAZNIM BOGOVIMA:

I ja im još podigoh ruku svoju u pustinji da ih neću odvesti u zemlju koju im dadoh,gde teče mleko i med, koja je dika svim zemljama;
Jer odbaciše moje zakone i po uredbama mojim ne hodiše, i subote moje oskvrniše, jer srce njihovo iđaše za gadnim bogovima njihovim" ( Jezekilj 20. 10 - 16 )
razloge koje ti navodiš su manipulacija tesktovima. sve to piše ali Bog je samo upozorio na one sekvence koje su došle nakon su pokazali neverje. da bi neko počeo da laže,mrzi kurva drži idole,on prvo mora odbaciti Boga . u tom kontekstu u svim prorocima se vidi kasniji pad izraela u pustinji .no sled događaja je jasan. osnovica kasnijeg sagrešenja i umiranja te generalije je upravo odlazak uhoda u zemlju obećanja i neverje.to je osnovica uzroka. jer uzrok nema suštinu pre nego se odbaci vera u jednog Boga i njegovu reč. nakon toga oni su rekli nećemo više ići za ovim mojsijem i našli su sebi starešine i jedni su posledično odmah izginuli krenuvši samovlasno osim ognja noću i oblaka danju pred njima preko planine i pored mojsijeve opomene,a drugi su išli u pustinji i svakad grešili to što si rekao. ali početak otpada je popčeo sa neverjem poslanika u obećanu zemlju.
pavle o tom neverstvu misli u jevrejima poslanici, jer da je to tačno sav kontekst pavlovog iznošenja ima jednu jasnu liniju vodilju kao opomenu za odbacivanje danas pedesetnice a ne subote. isus navin je uveo decu i siurno je od Boga nazvan čovekom po veri ,i sigurno da kao nevernik zakona i subote ne bi ga Bog tako nazvao i dao mu ulazak u zemlju obećanja,pa ipak pavle kaže da ni on nije moao uvesti decu izraerla u večni pokoj ,u taj pokoj pedesetnice, jer joj još nije bilo proročko vreme,time pavle opominje na što misli ,ne subotu da neko ne bi umislio da se subotom može spasti i ući u večni pokoj već pedesetnicom. jer mnogi ni u vreme pavla nisu verovali pedesetnicu već uzdali se u zakon kao i ti odbacujuć pedesetnicu te pavle stoga napominje da neko ne odocni od nas ući u večnost ,ne odbacivanjem subote već pedesetnice. u tom kontekstu pavle uzima navina za primer da nije mogao ući u večni pokoj,ne da on nije bio čovek vere u starozavetnom kontekstu držanja zakona i subote već da nije mogao jednostavno jer subotom se nikad ne ulazi u večni pokoj ,stoga pavler opominjj na drugi dan Danas kad čuješ glas,petrov govor na pedesetbnici,kojega su jevreji osim 3000 .duša toga dana sa ruganjem ,kao i ti ovde na isti smisao pedesetnice ,odbacili ! neverovanjem. neverovanje je jedini uzrok ne ulaska u večnost laodikeja.. a vi ovde većina u pedesetnicu ne veruje. jednostavno vaše crkve to nemaju i niti mogu dati onda bilo kome svetoga Duha osim crkvenoga,ne i onoga sa pedesetnice. kako neko može dati nekome nešto što sam ne poseduje nego još huili i piše hulne knjige na original pedesetnicu?!
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Kada ti rec Bozja nije dovoljna kao dokaz istine, onda ti ni sam Bog ne moze pomoci, jer ti istinu sam ne zelis, vec se sluzis ljudskimm tumacenjima.

Ja nemam nista licno protiv tebe, i dok ovo pisem Bog mi daje mir, vec to govorim iskljucivo radi tvog dobra.

Kao sto sam i ranije pomenuo, obrati se celim srcem Bogu i istina ce ti biti kristalno jasna ako dopustis njemu da te vodi u tome.

Pozdrav i svako dobro u Gospodu Isusu.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Kada ti rec Bozja nije dovoljna kao dokaz istine, onda ti ni sam Bog ne moze pomoci, jer ti istinu sam ne zelis, vec se sluzis ljudskimm tumacenjima.

Ja nemam nista licno protiv tebe, i dok ovo pisem Bog mi daje mir, vec to govorim iskljucivo radi tvog dobra.

Kao sto sam i ranije pomenuo, obrati se celim srcem Bogu i istina ce ti biti kristalno jasna ako dopustis njemu da te vodi u tome.

Pozdrav i svako dobro u Gospodu Isusu.
ja sam Reč samodovljnu i izneo kao dokaz,ne zaboravljajuć da potvrdim i tvoje citate da su na mestu samo su iskrivljenog ugla razumevanja.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
ja sam Reč samodovljnu i izneo kao dokaz,ne zaboravljajuć da potvrdim i tvoje citate da su na mestu samo su iskrivljenog ugla razumevanja.

Onda i sam Bog iskrivljeno razume reč koju je dao, jer ja sve što pišem molim se Bogu da li je to ispravno i u skladu sa rečju Božjom i Božanskim smislom.
U tom smislu, kod mene je svaka tačka istine kristalno jasna, jer ja nemam SAMO reč Božju, već i svedočanstvo Duha.

Onaj koji ima samo reč, on nije siguran da li je tu reč pravilno razumeo ( mada se neke stvari mogu razumeti i samim proučavanjem reči ), ali onaj koji ima reč i moli se da mu Duh Sveti razjasni smisao pojedinih istina, on je siguran u praviljno razumevanje.
To delovanje Duha se mora doživeti u ličnom iskustvu, jer se ne može objasniti potpuno ljudskim kategorijama.
To je kao da se čovek nalazi u mračnoj prostoriji, a onda odjednom neko upali svetlo, i čovek vidi kristalno jasno sve što se u toj prostoriji nalazi.
Ovo je možda banalan primer, ali odgovara samom iskustvu spoznaje i osvedočenja koje Duh Sveti daje coveku.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top