SUBOTA ! Dan za svetkovanje obavezan za Hrišćane ?

Član
Učlanjen(a)
28.04.2013
Poruka
114
Tacno, Hrist je ostavio jednu crkvu, od koje je oko 130 godine otpao jedan njen deo - odnsno crkve u Rimu, koji se prosirio i zarazio mnoge crkve i poveo ih u otpad od Hristove crkve.
Od ove Rimske crkve je postala Rimokatolicka - Rimska crkva.

Adventisticka crkva je naslednik te prve Hriscanske crkve koju su osnovali Hristos i apostoli, i svih pravih Hriscana kroz istoriju koji nisu ucestvovali u otpadu Rimske crkve.

Neznam što bih ti rekao na tu tvoju tvrdnju,ali iz moje perspektive ja bih ti mogao spomenuti cijelu plejadu ljudi od apostola do danas i svi su oni povjesne osobe koji su bili u Crkvi.Iza njihsu ostala djela,zapisi...
Naravno,da bih ti mogao pričati i o otpadnicima kao što je Arije i još mnogi...

Ali Adventistička Crkva?

Ničega nema u povijesnim arhivima...samo rupa.Tako da taj pokušaj sa Nazarenima i Valdežanima je samo priča za malu djecu.Vi ste paracrkva koja pokušava stvoriti legitimitet,ali nažalost na laži i izmišljotinama.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ovo je subjektivno mišljenje.

I sama zajednica Valdenžana koja danas još postoji u nekim delovima sveta, je ovoga svesna, da su Adventisti naslednici tih prvih Hrišćana i svih pravih Hrišćana kroz istoriju.

Jedan brat Adventista je svojevremeno imao susret sa jednim pripadnikom ove zajednice, i tom prilikom ga upitao zašto Valdenžani danas ne obavljaju službu koju su revnosno obavljali tokom istorije?

Na ovo pitanje Valdenžanin mu je odgovorio, mi smo svoje završili, sada ste vi na redu.

Dakle, istorijski gledano sve je jasno, ali problem je u tome što protivnici uvek nalaze izgovor na neverstvo.
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
[Quote = "Šarrdy, post: 1074620, member: 402.428"] Što se događa na Sudu, s kršćanima koji NISU svetkovali SUBOTU ?

Da li idu u PAKAO ili ČISTILIŠTE ili u vječne smrti ?

Hvala.


PS
Ili možda dan od odmora nema nikakve veze sa Sudom? [/ Quote]

Gospodin Isus je ublažio smrtnu kaznu za Subotu.
SAM Isus je slavio Subotu.
Da li ti je Isus uzor?
Ako da, onda radi ono što je On radio.

Kakav li će biti SUD zbog ne poštovanja Subote?
Ne znam.
Nadam se da će Bog Jahve opraštati TO ne pokoravanje Njegovoj riječi,
jer - ako NE - a 99% Kršćana je na Nedjelji -
neće biti dobro!

A Biblija kaže - Jako malo ljudi će se spasiti.
 
Natrag
Top