SUBOTA ! Dan za svetkovanje obavezan za Hrišćane ?

Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Dakle, ono sto ja govorim ti i sam nesvesno zakljucujes u svom izlaganju i ako to ne vidis iz svojih komentara, da covek u novom zavetu treba da zivi bez greha, i da ako sagresi opet ga zakon osudjuje kao gresnika i opet mu treba opravdanje, sto znaci da ako je to sve tako onda covek mora da zivi potpuno cisto u odnosu na zakon, da ne gresi ni jednu zapovest.

Ako bi citirali svaku zapovest iz zakona pojedinacno, niko se ne bi slozio sa time da mi u novom zavetu trebamo da krsimo bilo koju zapovest koja je zapisana u Bozjem zakonu, pa verujem da je to i tvoj stav.

Bilo bi razlicitih stavova po pitanju cetvrte zapovesti koja nalaze svetkovanje Subote, ali u ostalih devet svi bi se saglasili.

U tom smislu Bozanske pravde, ove zapovesti su date svim ljudima u svim vremenima, jer ono sto je bilo greh u starom zavetu - greh je i u novom, posebno u vremenu koje biblija opisuje kao najteze recima "I DOCI CE VREME KAKOGA NIJE BILO OD POSTANJA SVETA NITI CE BITI"

Gledajuci ovaj biblijski navod u svetlosti danasnjeg vremena, moze se zakljuciti da je ovo vreme u kome zivimo vreme totalne moralne degradacije i izopacenosti, klanjanja laznim Bogovima, mrznje coveka prema coveku, zlocina, ubistva, kradje, nemorala, tako da je u tom smislu zakon Bozji danas potrebniji nego ikada.

1. Ja sam Gospod Bog tvoj, koji sam te izveo iz zemlje Misirske, iz doma ropskoga.
Nemoj imati drugih bogova uza me.

2. Ne gradi sebi lika rezana niti kakve slike od onoga što je gore na nebu, ili dolje na zemlji, ili u vodi ispod zemlje.
Nemoj im se klanjati niti im služiti, jer sam ja Gospod Bog tvoj, Bog revnitelj, koji pohodim grijehe otačke na
sinovima do trećega i do četvrtoga koljena, onijeh koji mrze na mene;
A činim milost na tisućama onijeh koji me ljube i čuvaju zapovijesti moje.

3. Ne uzimaj uzalud imena Gospoda Boga svojega; jer neće pred Gospodom biti prav ko uzme ime njegovo uzalud.

4. Sjećaj se dana od odmora da ga svetkuješ.
Šest dana radi, i svršuj sve poslove svoje.
A sedmi je dan odmor Gospodu Bogu tvojemu; tada nemoj raditi nijednoga posla, ni ti, ni sin tvoj, ni kći tvoja, ni
sluga tvoj, ni sluškinja tvoja, ni živinče tvoje, ni stranac koji je među vratima tvojim.
Jer je za šest dana stvorio Gospod nebo i zemlju, more i što je god u njima; a u sedmi dan počinu; zato je
blagoslovio Gospod dan od odmora i posvetio ga.

5. Poštuj oca svojega i mater svoju, da ti se produlje dani na zemlji, koju ti da Gospod Bog tvoj.

6. Ne ubij.

7. Ne čini preljube.

8. Ne kradi.

9. Ne svjedoči lažno na bližnjega svojega.

10. Ne poželi kuće bližnjega svojega, ne poželi žene bližnjega svojega, ni sluge njegova, ni sluškinje njegove, ni vola njegova, ni magarca njegova, niti išta što je bližnjega tvojega.
( 2 knjiga Mojsijeva 20 poglavlje ).
ne nisi me razumeo,zakon ide samo za sud onima koji sagreše a tu milost ne važi ako se odbaci svedočanstvo. jevrejima poslanica 6.mislim da o tome govori. tako ostaje da onaj ko je doista u Reči on ne greši. mrtav čovek ne reaguje na nešto što je unutar umrlo. dakle,ne ubij možeš reći mrtvom čoveku on neće reagovati jer je mrtav za greh. jer Duh Božji reč koja je seme je u njemu,život po Hristu.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107

U redu, napisi mi da li treba krsiti bilo koju zapovest od ovih.
Jednostavno, da li treba krsiti zakon ili ne?

1. Ja sam Gospod Bog tvoj, koji sam te izveo iz zemlje Misirske, iz doma ropskoga.
Nemoj imati drugih bogova uza me.

2. Ne gradi sebi lika rezana niti kakve slike od onoga što je gore na nebu, ili dolje na zemlji, ili u vodi ispod zemlje.
Nemoj im se klanjati niti im služiti, jer sam ja Gospod Bog tvoj, Bog revnitelj, koji pohodim grijehe otačke na
sinovima do trećega i do četvrtoga koljena, onijeh koji mrze na mene;
A činim milost na tisućama onijeh koji me ljube i čuvaju zapovijesti moje.

3. Ne uzimaj uzalud imena Gospoda Boga svojega; jer neće pred Gospodom biti prav ko uzme ime njegovo uzalud.

4. Sjećaj se dana od odmora da ga svetkuješ.
Šest dana radi, i svršuj sve poslove svoje.
A sedmi je dan odmor Gospodu Bogu tvojemu; tada nemoj raditi nijednoga posla, ni ti, ni sin tvoj, ni kći tvoja, ni
sluga tvoj, ni sluškinja tvoja, ni živinče tvoje, ni stranac koji je među vratima tvojim.
Jer je za šest dana stvorio Gospod nebo i zemlju, more i što je god u njima; a u sedmi dan počinu; zato je
blagoslovio Gospod dan od odmora i posvetio ga.

5. Poštuj oca svojega i mater svoju, da ti se produlje dani na zemlji, koju ti da Gospod Bog tvoj.

6. Ne ubij.

7. Ne čini preljube.

8. Ne kradi.

9. Ne svjedoči lažno na bližnjega svojega.

10. Ne poželi kuće bližnjega svojega, ne poželi žene bližnjega svojega, ni sluge njegova, ni sluškinje njegove, ni vola njegova, ni magarca njegova, niti išta što je bližnjega tvojega.
( 2 knjiga Mojsijeva 20 poglavlje ).
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
svakako ne,ali napiši mi da li si ti ikad uspeo održati sve ispisane zapovesti? nisi.ili ćeš lagati Boga. onda moraš na sud po istom tom zakonu. jer ako se podjemčiš pod mojsijev zakon donet izraelu moraš imati spoznaju proklestva i da po tome zakonu će ti biti suđeno,ako ga kršiš. ne uzdaj s e u milost jer to dvoje ne nasleđuju skupa blagoslov neba. to je poslanica galatima jasno donela. jedna od nabrojanih žena sa sinom je morala izvan blagoslova. to sad ti možeš uzeti teološki crkvenom obradom i reći to nije to ali to na žalost jeste to. i upravo to drvo znanja ,ta crkvena nauka odvodi ljude u smrt kao i evu jer kusaju teološku priču nije nego, i ja znam što je Bog hteo reći,mesto da uzmu od Božjega Duha dato i imaju život.
ja nemam ništa protiv da vi držite zakon koji držite,to znači potpuno obdržavanje i da platu primate po zakonu ne po milosti,ma kako vi mislili da se možete okoristiti i o milost kad zafali,ali to jednostavno nije moguće. kao što sam rekao,to učenje od početka nije imalo temelja na Hristu. bez pomazanja je doneto ,jer je elen vajt bila bez pomazanja i kršila je čak i svoje uverenje da je jedna proročica jer da je to održala zapovest da Bog joj brani učiti ne bi ovoliko promaške doneto bilo kasnije. niko joj ne brani da prorokuje i da se to ispituje kroz reč. strah od proroka je poznat ne samo kod vas veći kod branhamista. strah da se ne sagreši proroku te niko se ne usuđuje pitati Gospoda oko toga čak. jovan je poslao učenike iz tamnice da pitaju Isusa je li on mesija ili da čekaju drugog,i nakon ga je video na jordanu i poznao. da li je on bio sumnjivac? Isus čita misli poslanika i kaže, zašto tako stavljate u srce,jovan nije sumnjivac. dakle jovan je uradio po Pismu proverio je,a vi nemate snage da proverite čak da li je to učenje bilo pod pomazanjem ili pak ljudsko pomazanje samo. ja sam te slao u jovan prva ,4. da proveriš svako jedno učenje tamo. ako je drugačije od pomazanja u početku ,na pedesetnici,druga glava iste poslanice,onda ga jednostavno treba odbaciti.i tražiti istinu u Pismu. mnogi to ovde jednostavno ne mogu videti. najvažniji čas za čoveka vernika jeste da prepozna istinsko pomazanje u početku. to je tako lako da nije lažnih pomazanika i njihovih zavodljivih učenja.
ja znam da tebe muči subota. prvo ta vizija elen vajt je pod velikim prismotrom Pisma. da je bila najizraženija viđena u tojviziji je malo za pitati se. niti ejdna zapovest data od Boga nije nazvana izraženijom. onda ako je to tako selektujemo li zapovesti onda nema dvojbe da je morala videti prvu zapovest iznad svih. sam Isus kaže da se sav zakon ispunjava u prvoj zapovesti ,iz koje proizlazi logično druga i ljubi bližnjeg svoga. onda Isus izudvaja tu prvu a ne četvrtu kao ona u viziji.
drugo kako je moguće da nije videla ono što je temelj Pisma za nebo,pedesetniu i pomazanje na petru filipu pavlu? pavle kaže ako bi anđeo došao u jednoj viziji i rekao suprt proklet da bude i ko donosi anđeo! tu je priči kraj.
pomazanje pedesetnice samo može doneti znanje Pisma. ništa drugo. Isus je upravo zato zapovediod a oni idu čekati topomazanje sa visine pre nego bi mogli znati što ih je on učio i pre nego bi shvatili punu istinu. vidimo da su apostoli mogli imati neke nedostatke oko učenja ,naročito spoznaju zakona kada se pavle usprotivio petru i stao na suprot ovome,ali temelj nikad nije bio sporan,krštenje vodom i Duhom je moralo biti jednako kod svih,jer unutar toga je život večni.
ne čudi onda što ovde ljudi uzimaju sa drveta znanja ,po ljudima ne po pomazanju u početku. isabelita više će verovati tom duhu crkve nego li Bogu i reči, tom pomazanju pedesetnice po pitanju krštenja vodom i Duhom ,spedy ,ti ili gera i drugi iz te grupe takođe. to je taj kainovski sindrom ,ići znanjem mesto Duhom,pod pomazanje u početku. i istina će zato uvek biti daleko od vaših ušiju i srca. i biće ovde samo jedna konfuzija stoga.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ja ipak zakljucujem da ti nisi protiv potpune pravde koju covek mora postici da bi usao u carstvo nebesko, vec je tebi trn u oku Adventizam koji jedini tu pravdu propagira, pa si iz tog razloga spreman da se odreknes i tog segmenta biblijskog ucenja vise nego da priznas da su Adventisti u pravu, sto je stvar licnog ponosa.

Ti ces naravno reci da ponosa kod tebe nema, ali ipak ga ima, jer ucenje o zakonu u bibliji ne moze da razume samo onaj koji spoznavsi ovo ucenje, ne zeli da ga prihvati zato sto neka protivnicka strana to uci.

Ovo nije nova pojava na forumu, da su se prisutni odricali svojih predjasnjih stavova i zauzimali nove, kada su doznali da takve stavove imaju i Adventisti, a u nekim slucajevima i Jehovini svedoci, ili neki treci.

Ponavljam, zakon ne moze da odrzi covek koji se nije odrekao greha i predao sebe Bogu da ga on promeni i da mu da silu da bude moralan, i iz tog razloga svoje sopstvene gresnosti i svesti da takav ne moze odrzati zapovesti, on se poziva na milost, jer se hvata za slamku koja sama po sebi ne vodi coveka u spasenje, vec novi zivot u Gospodu Isusu i poslusnost u sili Duha Svetoga...AMIN!
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Ja ipak zakljucujem da ti nisi protiv potpune pravde koju covek mora postici da bi usao u carstvo nebesko, vec je tebi trn u oku Adventizam koji jedini tu pravdu propagira, pa si iz tog razloga spreman da se odreknes i tog segmenta biblijskog ucenja vise nego da priznas da su Adventisti u pravu, sto je stvar licnog ponosa.

Ti ces naravno reci da ponosa kod tebe nema, ali ipak ga ima, jer ucenje o zakonu u bibliji ne moze da razume samo onaj koji spoznavsi ovo ucenje, ne zeli da ga prihvati zato sto neka protivnicka strana to uci.

Ovo nije nova pojava na forumu, da su se prisutni odricali svojih predjasnjih stavova i zauzimali nove, kada su doznali da takve stavove imaju i Adventisti, a u nekim slucajevima i Jehovini svedoci, ili neki treci.

Ponavljam, zakon ne moze da odrzi covek koji se nije odrekao greha i predao sebe Bogu da ga on promeni i da mu da silu da bude moralan, i iz tog razloga svoje sopstvene gresnosti i svesti da takav ne moze odrzati zapovesti, on se poziva na milost, jer se hvata za slamku koja sama po sebi ne vodi coveka u spasenje, vec novi zivot u Gospodu Isusu i poslusnost u sili Duha Svetoga...AMIN!
ne tu si totalno u promašci. ja primam svaku stvar koja je od Gospoda ponosa nema u meni i nikako mi ne smeta adventizam. smeta mi jedino kršenje reči Božje ma od koga da dolazi. čudi me da to nisi ovde primetio. mislim da ovde na forumu svi vi imate prekoviše ponosa ,a ne ja. vi branite svoje stavove crkve ja pak samo ljubim Reč.
čuj,sad si opet rekao jednu stvar koja ne drži vodu. rekao si na kraju da zakon ipak se može održati ko se odrekao greha. mislim da ili ne želiš videti ili nećeš. dokle bi ovde trsbalo postavljati osnovni jasni princip kojega bi ateista dosad primio da niko zakona ne može da održi. ako jedan čovek na zemlji ikad to uspe,onda Isusova misija nema nikaku važnost!!!!! nemoj se za badava nadimati oko toga. sve osim toga može biti normalna raspravka ali taj stav zaboravi inače da prekinemo. to je isto kao da me oćeš ubediti da je nebo crno mesto plavo.
ti po meni moraš zauzeti takav stav po svaku cenu to je moje mišljenje. jednostavno tebe muči učenje crkve ili elen vajt i ti imaš zazornost da je ona u opšte mogla da promaši reč. a to je tako vidljivo. kao što sam rekao sam temelj je pogrešan. uzela je sebi pravo koje Bog strogo zabranjuje. sve ostalo je moralo pasti u vodu samo po sebi. nema veće muke da žena vodi crkvu.
ako je Reč Božja reč Božja onda zašto ti odguruješ ono što je jasno napisano. nađi Biblijskim metodom stih koji se nalazi u suprotnosti jasno napisan zapovesti da žena nema prava učiti i onda kao ljudi da dalje pričamo. kada ti donosiš stihove o zakonu svakako da nije lako doneti nešto drugo ako to ne piše i mi ovde imamo dosta toga za ispitati jer sve što se donosi donosi se iz reči i zato mi i imamo nakanu jedan drugog fer svedočiti ali kada nešto stoji jasno i kada bi ti trebao u iskrenosti a ne držati do adventa ti a ne ja,kada bi ti dakle iskreno trebao doneti kontra stih jasno citiran onda mi možemo ići dalje oko razumevanja Biblije a ne stajati na nauci žene i onda pokušavati naći istinu,to je nemoguće jer temelj je u startu pogrešan i to donosi jasnu sumnju da ovo traganje za suštinom zakona ima smisla.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Zakon ne moze da odrzi covek koji nema Hrista i koji se nije odrekao greha i dopustio Bogu da ga promeni, i ja sve vreme na to upucujem, ali ti ne zelis da cujes.

Covek koji je prihvatio Hrista za svog licnog spasitelja i njegovu kao otkup za prosle grehe, njega Duh Sveti menja i daje mu silu da u potpunosti zivi moralno ispunjavajuci u sili Duha svaku Bozju zapovest.

Ako ovo iskustvo nisi licno doziveo, vec iz svog licnog iskustva govoris da se zakon ne moze ispuniti, onda si u velikom problemu.

Moj je savet da dopustis Bogu da svojim Duhom potpunosti deluje u tebi, i da te promeni, tada ce i Bozanska pravda naci mesto u tvom srcu, a greh ce ti postati mrzak, da ce ti jedini cilj biti da ostanes u njemu i da ispunis svaku Bozju zapovest.

Pa i ako kada sagresis, on ce usmeravati tvoje korake da nastavis gde si stao.

Pozdrav i svako dobro.
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Zakon ne moze da odrzi covek koji nema Hrista i koji se nije odrekao greha i dopustio Bogu da ga promeni, i ja sve vreme na to upucujem, ali ti ne zelis da cujes.

Covek koji je prihvatio Hrista za svog licnog spasitelja i njegovu kao otkup za prosle grehe, njega Duh Sveti menja i daje mu silu da u potpunosti zivi moralno ispunjavajuci u sili Duha svaku Bozju zapovest.

Ako ovo iskustvo nisi licno doziveo, vec iz svog licnog iskustva govoris da se zakon ne moze ispuniti, onda si u velikom problemu.

Moj je savet da dopustis Bogu da svojim Duhom potpunosti deluje u tebi, i da te promeni, tada ce i Bozanska pravda naci mesto u tvom srcu, a greh ce ti postati mrzak, da ce ti jedini cilj biti da ostanes u njemu i da ispunis svaku Bozju zapovest.

Pa i ako kada sagresis, on ce usmeravati tvoje korake da nastavis gde si stao.

Pozdrav i svako dobro.
pa ja upravo imam to iskustvo Duha o kome sve vreme i ti i ja govorimo i naglašujemo. nemoj se ljutiti ,ali ti doista ne možeš imati dokaz krštenja Duhom i tu sve počinje. mnogi imaju iskustvo crkve kao dokaz krštenja Duhom,ali to je totalni promašak. sva tragedija i počinje kada ljudi umisle da ih vodi sveti Duh a vodi ih crkvnei Duh. krštenje Duhom je odbačeno u nikeji skupa sa krštenjem u spasonosno ime i od toga dana ne čudi na hioljade učenja jer je vođstvo Duha zamenjeno vođstvom teologije čoveka.
verujem da si čitao avgustina. odmah nakon nikejskih događaja jedan navodno najveći teolog katoličke ,ili rimokatoličke bolje reći,crkve je rekao jednu stvar koja postaje jasna onome ko razumeva o čemu je to reč.on je kazao da svedočanstvo svetoga Duha kako su ga imali apostoli,dakle vođstvo Duha svetoga ,u vreme apostola više nije potrebno crkvi,tj. da je crkvena dogma sama sebi dovoljna! to je najveća prevara vekova. mojsije nikad nije mogao krenuti ka obećanoj zemlji pre nego bi se vatreni stub ili oblak podigao. to je slika na vođstvo Božje svetim Duhom. to je bilo po zapovesti Gospodnjoj. upravo suprot tome crkva je od nikeje upala u korejevu bunu i gine kao i korej jer je kao i korej rekla ,zbogom delima apostola i apostolskoj nauci i kao i korej pokušava carstvo dosegnuti drugim putem ,i kao što je korej okrenuo preko planina ka obećanoj zemlji i izginuo sa onima koji su ga pošli pratiti,izginuli su ,to snalazi i crkvu danas od nikeje,bez svetoga Duha vođstva se ne može stići u obećanje ,u nebo.
a oko ponovoljenog stava mislim da smo završili,zakon niko održati od ljudi ne može. nema mesta koje svedoči drugo po pitanju davanja zakona osim da donese spoznaju grešnosti i proklestvo ,da svi budu grešni,a da se spasu milošću Hristovom. zakon je imao samo tu svrhu. osuda i spoznaja greha. ako bi i jedan čovek to mogao održati onda je Bog promašio misiju sa zakonom,a i sa Hristom.
onaj ko navalice sagrešuje taj ide na sud i kraj. ti pod zakonom nemaš druge šanse nego na sud. jer je to tvoj izbor.ako si se vezao zakonom dužan si onda i sveg da ga tvoriš. milost i zakon pak ne mogu skupa u nasleđe. onaj ko oće uzeti zakon a uzdati se u milost nakon svaki dan neminovno sagrešuje zakonom neka se ne uzda u tu milost Isus mu ne može ništa pomoći,kako pavle i kaže oko takih.
život po Duhu donosi smrt starog čoveka greha. zato kad ti meni kažeš oko tog iskustva mislim da ga ne poznaješ. onog dana kada doista osetiš da je Duh Božji došao krštenjem u tebe videćeš kako to biva,jer ja znam sebe pre tog iskustva i sada. doista greh bi prezren. ti možeš reći kao što rekoh mrtvom čoveku ne ubij,ne kradi,ali čemu to,kad je on mrtav. može li mrtav čovek ustati da ubije bilo koga? ne može,. pa čemu mu onda i ponavljaš zakonsku normu ne ubij?! kada je došlo tvrdo u toj kasarni adverntisti su uzeli oružje sa prasvoslavnima i drugima,i taj glavni čovek u vojsci je bio iznerviran kada sam mu rekao da neću ubiti jer Duh Božji se gadio u meni da nečija majka zaplače od moje ruke i nečije dete ostane siroče i nečija žena bude sutra bludnica kao jedna udovica,i on je rekao svoju priču,ne pričaj gluposti,ovde su svi uzeli oružje! imali su strah za to pišljivo telo,taj prah. da su imali doista vođstvo Duha osetili bi taj mir koji je zahvatio moje srce i žalost za slepoćom i plitkost pretnje streljanjem pred 2000. ljudi u stroju dok su primali oružje tu i slušali taj "sukob".
ti ovde kažeš imaš Duha a ne možeš videti ništa od tog istog Duha koji piše jasne zapovesti oko učenja žene oko prve zapovesti oko sedme koju odobravanjem bar kršiš,i ne možeš uhvatiti večnost zbog toga i sada ti mi kažeš da ja ne održavam stvar u Duhu!
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Da li je neko doziveo krstenje Duhom, to nije dato coveku da sudi.
Nezahvalno je o tome govoriti, jer ces ti uvek tvrditi suprotno, tako da pred Bogom svako stoji za sebe, a njegov zivot i odnos prema istini se vidi u ovom zivotu.
Ja savoje iskustvo sa Bogom imam, i dozivljavam ga svakoga dana iznova.
Neka od ovih iskustava sam upravo opisao na ovom mestu u temi koju sam pokrenuo pod naslovom "ISKUSTVA SA BOGOM" tako da svako moze da ih procita i sudi na osnovu njih, ispravno ili pogresno, to je opet stvar slobodne volje.

Sto se tice zakona, dosta je izneseno, da na osnovu toga svako otvoren moze da donese pravilan sud.

Pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Da li je neko doziveo krstenje Duhom, to nije dato coveku da sudi.
Nezahvalno je o tome govoriti, jer ces ti uvek tvrditi suprotno, tako da pred Bogom svako stoji za sebe, a njegov zivot i odnos prema istini se vidi u ovom zivotu.
Ja savoje iskustvo sa Bogom imam, i dozivljavam ga svakoga dana iznova.
Neka od ovih iskustava sam upravo opisao na ovom mestu u temi koju sam pokrenuo pod naslovom "ISKUSTVA SA BOGOM" tako da svako moze da ih procita i sudi na osnovu njih, ispravno ili pogresno, to je opet stvar slobodne volje.

Sto se tice zakona, dosta je izneseno, da na osnovu toga svako otvoren moze da donese pravilan sud.

Pozdrav
ja ne sudim tebi oko krštenja Duhom,već samo konstatujem da onaj ko to iskustvo ima ne može isto to iskustvo nazvati đavolom.
drugo bitno je dali onaj ko je doista pomazan Duhom to donosi u tom istom Duhu ilipak u ljudskom pomazanju kao kajafa. rekoh,kajafa je imao od Boga pomazanje jer je bio pomazan za prvosveštenika i što je sa time uradio,pomešao to sa drvetom znanja teologijom ,dogmom i dobio je smrt. koliko puta sam rekao da se pomauzanje proverava sa onim na pedesetnici. jedino ako nisi sprsman priznati da to pomazanje nije jednako onom koje ti koristiš ovde. temelj ti je ne na steni već na ljudskom dakle na pesku.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107

Bog daje pomazanje Duhom Svetim, Djavo daje falsifikat u vidu misticnog iskustva koje se ispoljava na razlicite nacine, a biblija daje odgovor kako da ih razlikujemo recima:


"Закон и свједочанство тражите. Ако ли ко не говори тако, њему нема зоре"
( Isaija 8. 20 )

Znaci, dela poslusnosti i posvecen zivot zasnovan na zakonu Bozjem i svedocanstvu Bozje reci i Duha Svetoga koji se obraca ljudskom srcu.

Posvecenom coveku ne treba vise od ovoga.
 
Natrag
Top