SUBOTA ! Dan za svetkovanje obavezan za Hrišćane ?

Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
To što govoriš su biblijski elementi obučeni u ljudsku filozofiju.

Biblija je jasna po pitanju zakona.
Čovek uz pomoć zakona spoznaje da je grešan i da je kršio zapovesti, i kao takav dolazi Hristu koji ga svojom ljubavlju i milošću koju ima prema čoveku opravdava od greha i daje mu silu da više ne krši ni jednu zapovest, već da ga ispunjava tako prirodno Duhom Svetim koji je u njemu i čistom ljubavlju prema Bogu i bližnjima.

Kršenje Božjih zapovesti nikada ne može biti nešto pozitivno.
Ono je u bibliji u pravom smislu te reči GREH - HAMATIJA ANOMIJA ( greh kršenja deset zapovesti ), što znači da onaj koji greši on krši deset Božjih zapovesti:

"Svaki koji čini greh i bezakonje čini: i greh je
bezakonje. ( KRŠENJE DESET ZAPOVESTI )
I znate da se On javi da grehe naše uzme; i greha u Njemu nema.
Koji god u Njemu stoji ne greši; koji god greši ne vide Ga niti Ga pozna.
Dečice! Niko da vas ne vara: koji pravdu tvori pravednik je, kao što je On pravedan;
Koji tvori greh od đavola je, jer đavo greši od početka. Zato se javi Sin Božji da raskopa dela đavolja
Koji je god rođen od Boga ne čini greha, jer Njegovo seme stoji u njemu, i ne može grešiti, jer je rođen od Boga"
( 1 Jovanova 3. 4 - 9 )

Apostol Pavle u poslanici Jakovu upravo upućuje na to da čovek treba da ispuni svih deset zapovesti, a ako sagreši u jednom postaje prestupnik zakona, ili kako stoji u gornjem tekstu BEZAKONIK ili grešnik.

"Jer koji sav zakon održi a sagreši u jednom, kriv je za sve,
Jer Onaj koji je rekao: Ne čini preljube, rekao je i:
Ne ubij. Ako dakle ne učiniš preljube a ubiješ, postao si prestupnik zakona" ( Jakov 2. 10 - 11 )

Ti možeš ovo prihvatiti ili odbaciti - to ne menja stvari, jer biblijski kontekst po pitanju zakona je jasan, i temelj je ljudskog spasenja po kome će se suditi ljudima na dan Božjeg suda.. Amin!
rekaosi kako i piše ,ko krši jednu kriv je svemu zakonu. a opet kaže se da niko zakona ne može da održi dakle sud ti je.a na drugoj strani ko je u Hristu ne greši.tačno kako si i rekao po zakonu će se suditi ali oni koji su u Hristu ne idu na sud jer su opravdani.ko odbija Hrista zarad zakona taj mora na sud. jer nije voljan primiti oprost kroz ime Isusa. kajafi je Isus rekao da je umro u gresima ne što nije držao zakon dobro već što nije hteo verovati da je Isus Ja Jesam.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Greska, svi ljudi ce izaci na sud i sudice im se po vecnom merilu, a to je zakon Bozji.

"Јер нам се свима ваља јавити на суду Христовом, да примимо сваки шта је који у телу чинио, или добро или зло" ( 2 korincanima 5. 10 )

Svako ko poveruje u Hrista i sebe potpuno preda Bogu moze odrzati zakon, jer ga Gospod menja i daje mu silu da potpuno svoj zivot uskladi sa moralnim principima zapisanim u Bozjim zapovestima.

Vera u Hrista ne daje slobodu coveku da krsi moralne principe, vec mu Bog Duhom Svetim pomaze da sebe moralno izgradi, da izgradi svoj karakter i porusenu moralnu prirodu, jer bez toga niko nece videti savrseno svetog Gospoda koji zivi u svetlosti kojoj gresnik ne moze pristupiti.

Ako je nas stav da ce ljudi kroz ceo zivot gresiti a opet se nadati da ce Bog takve ljude uvesti u svoje carstvo, onda smo u velikoj opasnosti, jer u tom slucaju sam Sotona deluje umirujuci ljudsku savest da je Bog toliko milostiv da ce nas i pored naseg gresnog stanja i gresne prirode koju budemo gajili kroz ceo zivot ipak spasti.

Ja nemam taj problem, jer meni licno su biblijski uslovi spasenja kristalno jasni, i sam Bog mi ih svedoci i vodi me putem posvecenja i potpunog ociscenja od greha ka savrsenstvu karaktera u visini mere rasta Hristova.
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Greska, svi ljudi ce izaci na sud i sudice im se po vecnom merilu, a to je zakon Bozji.

"Јер нам се свима ваља јавити на суду Христовом, да примимо сваки шта је који у телу чинио, или добро или зло" ( 2 korincanima 5. 10 )

Svako ko poveruje u Hrista i sebe potpuno preda Bogu moze odrzati zakon, jer ga Gospod menja i daje mu silu da potpuno svoj zivot uskladi sa moralnim principima zapisanim u Bozjim zapovestima.

Vera u Hrista ne daje slobodu coveku da krsi moralne principe, vec mu Bog Duhom Svetim pomaze da sebe moralno izgradi, da izgradi svoj karakter i porusenu moralnu prirodu, jer bez toga niko nece videti savrseno svetog Gospoda koji zivi u svetlosti kojoj gresnik ne moze pristupiti.

Ako je nas stav da ce ljudi kroz ceo zivot gresiti a opet se nadati da ce Bog takve ljude uvesti u svoje carstvo, onda smo u velikoj opasnosti, jer u tom slucaju sam Sotona deluje umirujuci ljudsku savest da je Bog toliko milostiv da ce nas i pored naseg gresnog stanja i gresne prirode koju budemo gajili kroz ceo zivot ipak spasti.

Ja nemam taj problem, jer meni licno su biblijski uslovi spasenja kristalno jasni, i sam Bog mi ih svedoci i vodi me putem posvecenja i potpunog ociscenja od greha ka savrsenstvu karaktera u visini mere rasta Hristova.
posvećenje ne dolazi kroz zakon naodikeja ,već samo sud i smrt i proklestvo. stih koji si naveo pavle govori u prenosnom smislu za svima,tj. onima koji odbace život u Hristu i uzdanje u njega. jer jasno je da onaj ko je u Hristu ne greši te mu se nema čemu suditi,jer onda bi to značilo da je Isus sluga grehu. zašto bi se tebi sudilo i meni ako se držimo Reči? ako ne grešimo?jer onaj ko je u Hristu ne sudi mu se ,jasno je nagčasak. ko je pod opravdanjem,kako mu se može suditi za što.? plčata se onda računa po dugu,aonda milost nije za badava. ko sagrešuje navalice toga čeka sud jer raspinje nanovo sina Božjega.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107

Ako biblija kaze da ce svi ljudi izaci na sud pred Boga, to je tako i nikako drugacije:


"Јер нам се свима ваља јавити на суду Христовом, да примимо сваки шта је који у телу чинио, или добро или зло" ( 2 korincanima 5. 10 )

To ne znaci da ce svi ljudi biti osudjeni kao gresnici, vec da ce jedni koji su cinili zlo biti osudjeni i primiti po svojim delima, a drugi uci u vecnost.

Posvecenje dolazi svakotrenutacnim izlivanjem Svetog Duha koji u coveku izgradjuje pozitivne osobine i vodi ga ka potpunoj moralnoj cistoti cisteci ga od svake necistote greha, od zlih misli i telesnih zelja koje vojuju na dusu.
Da bi covek isao ovim putem on treba svakoga dana od samog jutra da obnavlja zajednicu sa Hristom - putem molitve i proucavanjem Bozje reci i radu za njega u delu jevandjelja.

Zakon je kao sto smo zakljucili tu, da ukaze coveku Bozju pravdu i da u ogledalu zakona covek sagleda svoje gresno stanje, i da ga povede Hristu koji moze da ga oslobodi greha i osude koju greh donosi sa sobom zbog krsenja moralnih principa zapisanih u Bozjem zakonu, i da ga opravda od njegovog krsenja.

Covek koji je spoznao da je krsio moralne principe zakona - odnosno da je gresnik, i koji je dosao Hristu da ga on ocisti od greha i da ga opravda, i koji se njemu predao, takvom coveku se daje sila Svetoga Duha koja u njemu putem posvecenja stvara jednu novu savrsenu moralnu prirodu, i u takvom stanju covekov zivot je u potpunom skladu sa Bozjim zakonom - on ga ne krsi jer ga je Duh Sveti promenio i on prirdno ispunjava svaku zapovest onako kako ga Duh Sveti vodi.
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691

Ako biblija kaze da ce svi ljudi izaci na sud pred Boga, to je tako i nikako drugacije:


"Јер нам се свима ваља јавити на суду Христовом, да примимо сваки шта је који у телу чинио, или добро или зло" ( 2 korincanima 5. 10 )

To ne znaci da ce svi ljudi biti osudjeni kao gresnici, vec da ce jedni koji su cinili zlo biti osudjeni i primiti po svojim delima, a drugi uci u vecnost.

Posvecenje dolazi svakotrenutacnim izlivanjem Svetog Duha koji u coveku izgradjuje pozitivne osobine i vodi ga ka potpunoj moralnoj cistoti cisteci ga od svake necistote greha, od zlih misli i telesnih zelja koje vojuju na dusu.
Da bi covek isao ovim putem on treba svakoga dana od samog jutra da obnavlja zajednicu sa Hristom - putem molitve i proucavanjem Bozje reci i radu za njega u delu jevandjelja.

Zakon je kao sto smo zakljucili tu, da ukaze coveku Bozju pravdu i da u ogledalu zakona covek sagleda svoje gresno stanje, i da ga povede Hristu koji moze da ga oslobodi greha i osude koju greh donosi sa sobom zbog krsenja moralnih principa zapisanih u Bozjem zakonu, i da ga opravda od njegovog krsenja.

Covek koji je spoznao da je krsio moralne principe zakona - odnosno da je gresnik, i koji je dosao Hristu da ga on ocisti od greha i da ga opravda, i koji se njemu predao, takvom coveku se daje sila Svetoga Duha koja u njemu putem posvecenja stvara jednu novu savrsenu moralnu prirodu, i u takvom stanju covekov zivot je u potpunom skladu sa Bozjim zakonom - on ga ne krsi jer ga je Duh Sveti promenio i on prirdno ispunjava svaku zapovest onako kako ga Duh Sveti vodi.
ako bilo ko izađe na sad sa zakonskim pravilima osuda mu je zagarantovana smrt. naj bolje da ti se desi milost a ne sud po zakonu stoga.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
ako bilo ko izađe na sad sa zakonskim pravilima osuda mu je zagarantovana smrt. naj bolje da ti se desi milost a ne sud po zakonu stoga.

Smrt je zagarantovana za onoga ko ostane u grehu krseci Bozanske moralne principe zapisane u njegovom zakonu.
Onaj ko je pobedio greh uz pomoc Hristovu, on ispunjava svaku zapovest i njemu je zagarantovan zivot vecni, jer u Bozje carstvo nikada nece uci onaj ko krsiBozji zakon nego koji ga tvori..
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Smrt je zagarantovana za onoga ko ostane u grehu krseci Bozanske moralne principe zapisane u njegovom zakonu.
Onaj ko je pobedio greh uz pomoc Hristovu, on ispunjava svaku zapovest i njemu je zagarantovan zivot vecni, jer u Bozje carstvo nikada nece uci onaj ko krsiBozji zakon nego koji ga tvori..
tačno je ako si se podječio da služiš zakonu pavle i kaže dužan si sav zakon tvoriti. ali budućida a je nemoguće održati onda zaboravi opravdanje držanjem zakona. kad od posegneš za zakonom a oćeš ispovedati milost ti radiš ono što je Isus srušio već i oćeš rećid a Isus je i dalje grehu sluga! zakon ti je samo sud tu milosti nema.dođeš lina sud doista bićeš suđen po zakonu io osuda je neminovno smrt. jer zakon niko ne može dosegnuti sam sobom,a ristos te je upravo toga oslobodio da se uzdanje svodi na milost. sve poslanice apostola pavla jasno uključuju samo milost u planu spašenja,i pavle je imao tešku borbu protiv zakonika.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Greska, Hristos je drzao ceo zakon deset zapovesti i nije nikada pao u greh krsem bilo koje Bozje zapovesti.

"Ako zapovesti moje uzdržite ostaćete u ljubavi mojoj, kao što ja održah zapovesti Oca svog i ostajem u ljubavi Njegovoj" ( Jovan 15. 10 )

O Hristu je proreceno u starom zavetu:

"I po tome rekoh: Evo idem, kao što je u knjizi pisano za mene;
Hoću činiti volju Tvoju, Bože moj
, i zakon je Tvoj meni u srcu" ( Psalam 40. 7 - 8 )

Vec je objasnjeno da je u novom zavetu greh okarakterisan kao HAMATIJA ANOMIJA - krsenje deset zapovesti.
Covek koji nakon navodnog obracenja i dalje ostane u stanju greha i krsi moralne principe zakona, ustvari to obracenje nikada nije doziveo, jer bi ono prirodno u njemu dovelo do radjanja duhovnog roda poslusnosti.
Takav covek moze govoriti o milosti, ali mu ona na sudu nece biti data, jer nije sebe poslusnoscu izgradio za carstvo nebesko, i nece biti moguce da kao takav - gresnik u njega udje.

Da je zakon merilo po kome ce se suditi ljudima, i da ce oni koji su ga krsili bilo da su poznavali zakon ili ne, biti osudjeni kao gresnici - govori sledeci tekst:

"Јер који
без закона сагрешише, без закона ће и изгинути; и који у закону сагрешише, по закону ће се осудити
Јер пред Богом нису праведни они који слушају закон, него ће се они оправдати који га творе" ( Rimljanima 2. 12 - 13 )

Ovde jasno kaze da ce oni koji nisu poznavali zakon a gresili biti izgubljeni, i oni koji su poznavali zakon a krsili ga takodje biti izgubljeni.
Potom se kaze da oni koji su tvorili zapovesti da ce oni na sudu biti opravdani.

Ovo je tako jasno i nedvosmisleno, i diametralno razlicito od onoga sto ti govoris.

Plasim se za tebe, jer covek koji govori da ce ljudi kroz ceo zivot gresiti a opet se nadati da ce na sudu dobiti Bozju milost, taj covek je u velikoj opasnosti, jer ne poznaje pravu prirodu posvecenja i duhovnog uzrastanja u pravdi, i svrhu ociscenja od greha cega je konacni cilj savrsenstvo karaktera u visini mere rasta Hristova.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Greska, Hristos je drzao ceo zakon deset zapovesti i nije nikada pao u greh krsem bilo koje Bozje zapovesti.

"Ako zapovesti moje uzdržite ostaćete u ljubavi mojoj, kao što ja održah zapovesti Oca svog i ostajem u ljubavi Njegovoj" ( Jovan 15. 10 )

O Hristu je proreceno u starom zavetu:

"I po tome rekoh: Evo idem, kao što je u knjizi pisano za mene;
Hoću činiti volju Tvoju, Bože moj
, i zakon je Tvoj meni u srcu" ( Psalam 40. 7 - 8 )

Vec je objasnjeno da je u novom zavetu greh okarakterisan kao HAMATIJA ANOMIJA - krsenje deset zapovesti.
Covek koji nakon navodnog obracenja i dalje ostane u stanju greha i krsi moralne principe zakona, ustvari to obracenje nikada nije doziveo, jer bi ono prirodno u njemu dovelo do radjanja duhovnog roda poslusnosti.
Takav covek moze govoriti o milosti, ali mu ona na sudu nece biti data, jer nije sebe poslusnoscu izgradio za carstvo nebesko, i nece biti moguce da kao takav - gresnik u njega udje.

Da je zakon merilo po kome ce se suditi ljudima, i da ce oni koji su ga krsili bilo da su poznavali zakon ili ne, biti osudjeni kao gresnici - govori sledeci tekst:

"Јер који
без закона сагрешише, без закона ће и изгинути; и који у закону сагрешише, по закону ће се осудити
Јер пред Богом нису праведни они који слушају закон, него ће се они оправдати који га творе"( Rimljanima 2. 12 - 13 )

Ovde jasno kaze da ce oni koji nisu poznavali zakon a gresili biti izgubljeni, i oni koji su poznavali zakon a krsili ga takodje biti izgubljeni.
Potom se kaze da oni koji su tvorili zapovesti da ce oni na sudu biti opravdani.

Ovo je tako jasno i nedvosmisleno, i diametralno razlicito od onoga sto ti govoris.

Plasim se za tebe, jer covek koji govori da ce ljudi kroz ceo zivot gresiti a opet se nadati da ce na sudu dobiti Bozju milost, taj covek je u velikoj opasnosti, jer ne poznaje pravu prirodu posvecenja i duhovnog uzrastanja u pravdi, i svrhu ociscenja od greha cega je konacni cilj savrsenstvo karaktera u visini mere rasta Hristova.
ne ja nikako ne opravdavam sagre[enje ,jasamo napominjem da zakona niko ne može održati u onom opsegu kako je on zadat. takod a ja uzdanjem u milost Hristovu i držeć neprikosnoveno njegovu reč mogu reći da se nalazim u njegovoj milosti i ne priznajem priču da time želim grešiti Bogu. ali mi se očito ne razumemo ovde. držanje zakona time da ti ne možeš shvatiti da je Isus jedini održao zakon i potom na krstu ukinuo uredbe koje su bile protiv nas pobedivši poglavarstva i vlasti na njemu dakle ako se ti vraćaš na tu vrstu zakonske obaveze ti nikake šanse nemaš na dan suda,niti ti Hristos možetu pomoći,jer si se obavezao da sav zakon držiš,a to ti je unapred nemoguće,jer zakon je i došao sa promislom Božjim da osudi,a nešto što čovek može održati te onda ne može osuditi,ali Bog je dao zakon upravo da sve stavi pod sud pod greh. onda je poslat Hristos da nas iz toga izbavi i ko to oće uzeti ima život. tako budući zakon je dat na osudu i proklestvo ti se vraćanjem na takav način da služiš zakonu ,dakle da ne sagrešiš niti jednoj titli zakonskoj,a budući je rekoh to dato da niko ne može ,ti si osuđen.zakon koji ti je dat na svrhu za dosezanje Hrista sada ti je tvojom voljom ponovo na proklestvo. u tome je suština zakona ,ne da ja i ti sad možemo da činimo greh ,o tome ne treda ovde toliko dugo i bespredmetno raspraljvati jer sam ja pokazao se po tom pitanju bolji držalac zakona od tebe već se radi o tome da ti pod zakonom imaš sud a ja pod tim istim zakonom Hristovim imam život. ovisno samo kojem zakonu si se podjamčio. niko ovde zakona ne odbacuje već ga samo u Hristu ispunjava,a ti budući se uzdaš u zakon moraš po zakonu,samo po zakonu primiti i platu.a plata se zna.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107

Hristos na krstu nije ukinuo moralni zakon deset zapovesti, vec obredni ili ceremonijalni zakon i propise o prinosenju zrtava paljenica u koji spada i obrezanje koje je bilo vidljivi znak starog zaveta, sto je sve bilo TIPOS - SEN, sto znaci predslika ili simbol Hrista i njegove zrtve na krstu i ovozemaljske misije spasenja ljudskog roda.


"И утврдиће завјет с многима за недјељу дана, а у половину недјеље укинуће жртву и принос; и крилима мрским, која пустоше, до свршетка одређенога излиће се на пустош." ( knjiga proroka Danila 9. 27 )

Zakon ne moze da odrzi covek koji se nije odrekao greha i dopustio Bogu da ga promeni i da mu da silu da zivi jednim novim zivotom rastuci u milosti ka savrsenstvu u visini mere rasta Hristova.

Covek koji krsi zapovesti spoznavajuci da je to greh, nema Hrista i nikada nije stupio u zajednicu sa njim, vec zivi u samoobmani da ce ga Gospod primiti i ako krsi neku od zapovesti, jer ako krsi jednu od zapovesti on po bibliji krsi ceo zakon i postaje prestupnik zakona ili gresnik, jer Bozja rec upravo to kaze:

"Jer koji sav zakon održi a sagreši u jednom, kriv je za sve
Jer Onaj koji je rekao: Ne čini preljube, rekao je i: Ne ubij. Ako dakle ne učiniš preljube a ubiješ,
postao si prestupnik zakona" (Jakovu poslanica 2. 10 - 11 )

Dakle, biblija je jasna kada kaze da treba odrzati svih deset zapovesti, i da krseci jednu u stvari covek krsi ceo zakon i postaje prestupnik ili gresnik.
Naravno, ovde se ne radi o praznom legalizmu, vec o rodu Svetog Duha koji proistice iz svakodnevne zajednice sa Hristom, gde Duh Sveti menja coveka - njegovo srce, misli, zelje, celo bice, oslobadja ga sile greha i cini da covek u potpunosti zivi jednim novim zivotom sa novim osecanjem za pravdu i cistotu, gde je svaka misao pod upravom Svetog Duha.

Da bi covek ovo shvatio, on mora to iskustvo da dozivi licno u svom zivotu, a za to je potrebna potpuna otvorenost da se sluzi Bogu celim srcem, i spremnost da zrtvujemo sve na ovom svetu ziveci samo za Boga i njegovo carstvo slave.
 
Natrag
Top