SUBOTA ! Dan za svetkovanje obavezan za Hrišćane ?

Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Onda i sam Bog iskrivljeno razume reč koju je dao, jer ja sve što pišem molim se Bogu da li je to ispravno i u skladu sa rečju Božjom i Božanskim smislom.
U tom smislu, kod mene je svaka tačka istine kristalno jasna, jer ja nemam SAMO reč Božju, već i svedočanstvo Duha.

Onaj koji ima samo reč, on nije siguran da li je tu reč pravilno razumeo ( mada se neke stvari mogu razumeti i samim proučavanjem reči ), ali onaj koji ima reč i moli se da mu Duh Sveti razjasni smisao pojedinih istina, on je siguran u praviljno razumevanje.
To delovanje Duha se mora doživeti u ličnom iskustvu, jer se ne može objasniti potpuno ljudskim kategorijama.
To je kao da se čovek nalazi u mračnoj prostoriji, a onda odjednom neko upali svetlo, i čovek vidi kristalno jasno sve što se u toj prostoriji nalazi.
Ovo je možda banalan primer, ali odgovara samom iskustvu spoznaje i osvedočenja koje Duh Sveti daje coveku.
ne mislim da je primer sa mračnom prostorijom loš.
pazi samo jednu stvar ovde. kao što si kazao mi samo po Duhu možemo nešto dobiti od Boga i upravo mi možemo biti sigurni da je nešto od Boga ako je jednako onome što Duh je već doneo kroz Pismo,tu se slažem sa tobom.ali pazi sve vreme si odbacivao svetoga Duha svedočanstvo kroz razne prikaze Pisma a sada se čvrsto opozivaš upravo logoično na svedočanstvo svetoga Duha! kako ti sada možeš dokazati upravo to ključno,da je sveti Duh u tebi,tj. da je Bog u tebi? upravo po svetome Duhu piše,koji nam je dat. taj Duh sveti Duh kojim smo kršteni (ako jesmo) svedoči našemu duhu (dakle to je jasno svedočanstvo neoborivo,) da je Bog u nama i mi u njemu.
pa kako ćeš ti dati takav dokaz ako nisi siuran da poseduješ svetoga Duha ,budući da odbacuješ jasni dat znak na pedesetnici govorenje tuđim jezicima što podupire i marko 16?
ti se sve vreme suprotiš tome. kako možeš recimo reći da sotona može delovati i pored ljudi mole za svetoga Duha i prime dar jezika recimo? kako je moguće to razumeti od tebe ako matej 12.izričito tvrdi da je nemguće da sotona može imati udela u verniku ako on iska svetoga Duha od Boga,jasno napominjuć da bi to značilo da je sotona moćan nadvladati Hrista? kako možeš reći da imaš vođstvo svetoga Duha upravo a huliti u isti čas na njega ,govoreć za dar Duha da je od đavola kao i fariseji u mateju 12?!
kako je sveti Duh tebi mogao negirati ,kao što sam te pitao, mesto oko zabrane ženi da uči u crkvi? kada sveti Duh upravo tvrdi da dokaz da neko prima svetoga Duha i da ima svedočanstvo i dokaz da ga poseduje jeste da razume zapovest da ženi Bog zabranjuje da uči. kako si ti primio drugačije da ta zapovest nije tačna? koji duh je to tebi mogao svedočiti onda? da ne navodim i druga mesta . gde duh sveti apostolima daje svedočanstvo kršrtenje u ime Isusa a tebi daje drugo svedoičanstvo kontra od datog?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107

Razlog sto pises ovakve stvari moze biti taj, da nisi pazljivo citao moje komentare, ili si ih citao i precutkujes ono sto sam ja tamo navodio.

Kao prvo, ja nigde nisam negirao pedesetnicu niti negirao i odbacio Svetog Duha, vec sam samo upucivao da se Duhovi moraju ispitivati, jer na to upucuje rec Bozja.


"Љубазни! Не верујте сваком духу, него кушајте духове јесу ли од Бога; јер многи лажни пророци изиђоше на свет" ( 1 Jovanova 4. 1 )

Takodje, objasnio sam koji su uslovi da bi neko bio krsten Svetim Duhom.

Prema tome, sve to sto sam izneo, sve biblijske dokaze, daju osnovicu po kojoj moze da se zakljuci ko ima Duha Svetoga a ko ne, i ko govori u Duhu a ko u ljudskoj mudrosti.

Mada se razlika vidi i u samom citanju onoga sto se ovde iznosi, tako da svako moze da vidi ko govori istinu a ko nesto svoje.
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691

Razlog sto pises ovakve stvari moze biti taj, da nisi pazljivo citao moje komentare, ili si ih citao i precutkujes ono sto sam ja tamo navodio.

Kao prvo, ja nigde nisam negirao pedesetnicu niti negirao i odbacio Svetog Duha, vec sam samo upucivao da se Duhovi moraju ispitivati, jer na to upucuje rec Bozja.


"Љубазни! Не верујте сваком духу, него кушајте духове јесу ли од Бога; јер многи лажни пророци изиђоше на свет" ( 1 Jovanova 4. 1 )

Takodje, objasnio sam koji su uslovi da bi neko bio krsten Svetim Duhom.

Prema tome, sve to sto sam izneo, sve biblijske dokaze, daju osnovicu po kojoj moze da se zakl juci ko ima Duha Svetoga a ko ne, i ko govori u Duhu a ko u ljudskoj mudrosti.

Mada se razlika vidi i u samom citanju onoga sto se ovde iznosi, tako da svako moze da vidi ko govori istinu a ko nesto svoje.
slažem se,ali ti niti jednom čini mi se do sad nisi pristao na taj test iz jovanove prve 4.l. i 2.gl. kako se isptiuju duhovi!! upravo sada si to spomenuo ipak. dakle ako ovo ne bi smo uzeli kao meru iz poslanice ,mi bi ovde ponovo tvojom tvrdnjom trebali ili neko treći ko čita tvrditi pazar kao na pijaci ne ko je u pravu već da li je Reč Božja kod tebe ili mene? zato su forumi kao jedna pijaca. prvo nema straha Gospodnjeg,drugo nema žudnje za nebom iskrene i carstvom,treće nema ispitivanja duhova već svako pijačari.
pa što je dokaz da neko poseduje vođstvo Duha onda? opet si naveo test mesto za tu meru ali si ponovo doneo dokaz tvoje izlaganje se lako za uvideti ,kao istina. po čemu? rekao si sam i odgovor,po tome što ti donosiš istinu!! ito je tebi ispitivanje duhova po jovanu 2.poslanice 4. i 2.gl.?!!!
ne to je pijačna igra.
ajmo biti iskreni.pa ja sam temu čak bio postavio da bogobojazni doista dobiju uvid ,i to vrlo lako ko kakog duha donosi ovde. a ne da se i dalje sve meri kroz to da li i koliko ko iza ima jaku crkvenu grupu. i ako Bog jasno opominje da će šaka biti spašenih. no to nikog ne dodiruje ,ovde se ljudi nalaze u filozofiji masa! ali ta filozofija može proći samo međ nevernicima i nikako ne međ tražiteljima neba.
dakle,ispitivanje duhova ide preko pedesetnice. i đavo veruje da je Bog jedan i što sa time? ništa. oće li biti spašen je li na Božjoj strani? nije!
dakle reći ,ja kažem da je Bog jedan ili ja ne negiram pedesetnicu ne znači ništa nego da jedan ateista kaže moguće da ima Bog ali ja to neću verovati! da ima nešto,i on zove Boga nešto! tu si ti. ti kažeš ispitivati duhove a onda kažeš ,jer ja verujem u pedesetnicu, a kada odemo upravo tamo na pedesetncu kako jovan kaže kako se duhovi isptiuju onda ti moraš stati ravno naspram petra koji pod pomazanjem na toj istoj pedesetnci govori reči života dela 2..38. i 39. stih krštenje u ime Isusa i svetim Duhom sa jasnim vidljivim znakom krštenja ,materijalnim dokazom za oči i uši ti kažeš ,a ne to treba ispitati i odeš u spise elen vajt i tamo ispituješ svetrog Duha sa pedesetnice, i onda ovde kažeš ,to je moguće od đavola.i to je tvoja tvrdnja da ti veruješ pedesetnici. i onda kažeš po elen vajt pošto neko ne veruje ili (razume dobro problem zakona) onda mora da taj nema duha. tako ispadne da ti duhove ispituješ i samu pedesetnicu preko elena vajtove a ne preko pedesetnice. u tome je tvoj začarani kkrug ovde i ne samo tvoj.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Greska, Duhovi se ispituju u licnoj molitvi i zajednici sa Bogom, gde covek trazi a Gospod govori i vodi coveka ka poznanju istine u skladu sa covekovom teznjom da je spozna.
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Greska, Duhovi se ispituju u licnoj molitvi i zajednici sa Bogom, gde covek trazi a Gospod govori i vodi coveka ka poznanju istine u skladu sa covekovom teznjom da je spozna.
greška? pa ti prvo citiraš kako ne izgleda greška,a potom doneseš priču da je to što si citirao ipak greška,da je jovan prva 4.ipak greška i ponovo ideš na ličnu impresiju. to je kao da neko se dogovori meriti slona pa kad mu se učini na oko da je težak za kupiti on zameni miša mesto slona i njega oće meriti! taman se dogovorimo da smo na istom i da idemo u početak ,u pedesetnicu ,na to istinsko pomazanje proveriti ko uči isto krštenje ovde i vodom i Duhom,a ti oćeš sve proveriti ponovo ličnim iskustvom iz svog nutrog đžepa!!
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Greska je sto si napisao da ja ispitujem duhove po jakoj crkvenoj organizaciji i da li neko veruje u Ellen White.

Ja iskljucivo cinim po otkrivenju biblije i onoga sto mi Duh Svedoci.
A meni Duh svedoci da ti imas revnost, all nemas istinu niti pomazanje Duhom, ali da za tebe ima nade, i da te Bog nije iskljucio iz svog carstva i zbog tvog trenutnog stanja.

Sve najbolje.
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Greska je sto si napisao da ja ispitujem duhove po jakoj crkvenoj organizaciji i da li neko veruje u Ellen White.

Ja iskljucivo cinim po otkrivenju biblije i onoga sto mi Duh Svedoci.
A meni Duh svedoci da ti imas revnost, all nemas istinu niti pomazanje Duhom, ali da za tebe ima nade, i da te Bog nije iskljucio iz svog carstva i zbog tvog trenutnog stanja.

Sve najbolje.
ja ne mislim da je to BOŽJI NAČIN. pomenuo si pedesetnicu,i kako se time ispituju duhovi na ljudima a sad opet ideš na ličnu proizvoljnost i osećaje.to te može uvek odvesti samo od istine i nije BOŽJA MERA. njih 3000. su rekli u delima 2.na pedesetnici,ŠTA NAM JE ČINITI LJUDI BRAĆO DA SE SPASEMO. i sada što je petar rekao,temelj,pomazanje provera duhova:pokajte se I SVAKI JEDAN DA SE KRSTI U IME ISUSA HRISTA. I SAD KOD KORNILIJA ON KAŽE,MI VIDESMO JER SMO IH ČULI KAKO ONI KAO I MI NA POČETKU PRIMIŠE KRTEŠNJE SVETIM DUHOM JER SMO IH ČULI GdE ONI GOVORE TUĐIM JEZICIMA. dakle tako se može znati da li si ti primio Duha svetoga a ne lična projekcija mislim da ga imam. TAJ DUH SVEDOČI NAŠEMU DUHU DA SMO DECA BOŽJA I DA JE BOG U NAMA. dakle taj duh a ne naše umišljanje. pismo je pisano za polupismene bake i sve što treba samo prepisati pedesetnicu. zašto se ovde ne može verovati kao jedan ,pa zato što duh sotone zatvara oči da se vidi tako jednostavno provera duhova sa pedesetnicom. GERA,WASHELING ADRIJAN I DRUGI BAR SE NE DAJU U PRIČU SA TRI OSOBE KAO TI,i ako nemaju otkriveno ime spašenja Isus. dakle očito da je taka jednostavnost data a ipak se ne vidi. zašto? jedini odgovor da je iza laži nikeje jedan težak duh prevare. da li ti sada možeš reći ja imam pomazanje jednako pedesetnici. onda nemoj filozofitrati već izgovori iste reči pod pomazanjem kao petar u ime ISUSA i uči o krštenju duhom sa znakom a ne prazna projekcija. ovako se ispituje duh na elen vajt ,tebi, i sličnima, a ne ja mislim....
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107

Još jedan dokaz krštenja Duhom je istinoljubivost, a ti je očigledno nemaš, jer opet iznosiš neistine da je nešto rečeno što nije, i ono što je rečeno da navodno nije.


U pogledu uispitivanja duhova, ja nisam govorio o osećanjima, već o celokupnom čovekovom usmerenju i akcijama koje čovek čini u duhovnom iskustvu i upoznavanju sa istinom.

Da bi neko doživeo krštenje Duhom Svetim on mora ispuniti određene biblijske uslove.

Tu na prvom mestu spada biblijska edukacija u reči koja je preduslov vere:

"Тако, дакле, вера бива од проповедања, а проповедање речју Божијом"
( Rimljanima 10. 17 )

Dalje, kroz veru čovek doživljava pokajanje, jer pre nego što su 5000 ljudi bili kršteni, oni su slušali apostole koji su propovedali raspetog Hrista, i tada im je Duh dao dar pokajanja:

"
А кад чуше, ражали им се у срцу, и рекоше Петру и осталим апостолима: Шта ћемо чинити, људи браћо?
А Петар им рече: Покајте се, и да се крстите сваки од вас у име Исуса Христа за опроштење греха; и примићете дар Светог Духа" ( dela apostolska 2. 37 - 38 )

Iz ovoga proizilazi rod poslušnosti zapovestima koji čoveku kroz svakodnevno posvećenje omogućava duhovni rast ka savršenstvu karaktera.

Takav nanovorođeni čovek koji je u zajednici sa Hristom, ispituje sve rečju Božjom i Duhom Svetim koji stanuje u njemu i prirodno mu daje da prepoznaje Duhove, odnosno one koji govore u Božje ime od onih koji to čine u svojoj sili:

"А телесни човек не разуме шта је од Духа Божијег; јер му се чини лудост и не може да разуме, јер треба духовно да се разгледа.
Духовни пак све разгледа, а њега самог нико не разгледа.

Јер ко позна ум Господњи да Га поучи? А ми ум Христов имамо" ( 1 Korinćanima 2. 14 - 16 )

Ovo je čista reč Božja, i nema veze sa projekcijom bilo kog čoveka ili crkve.
Ako određena crkva ima ove istine i sprovodi ih u iskustvu, onda Amin, ona je crkva Božja.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691

Još jedan dokaz krštenja Duhom je istinoljubivost, a ti je očigledno nemaš, jer opet iznosiš neistine da je nešto rečeno što nije, i ono što je rečeno da navodno nije.


U pogledu uispitivanja duhova, ja nisam govorio o osećanjima, već o celokupnom čovekovom usmerenju i akcijama koje čovek čini u duhovnom iskustvu i upoznavanju sa istinom.

Da bi neko doživeo krštenje Duhom Svetim on mora ispuniti određene biblijske uslove.

Tu na prvom mestu spada biblijska edukacija u reči koja je preduslov vere:

"Тако, дакле, вера бива од проповедања, а проповедање речју Божијом"
( Rimljanima 10. 17 )

Dalje, kroz veru čovek doživljava pokajanje, jer pre nego što su 5000 ljudi bili kršteni, oni su slušali apostole koji su propovedali raspetog Hrista, i tada im je Duh dao dar pokajanja:

"
А кад чуше, ражали им се у срцу, и рекоше Петру и осталим апостолима: Шта ћемо чинити, људи браћо?
А Петар им рече: Покајте се, и да се крстите сваки од вас у име Исуса Христа за опроштење греха; и примићете дар Светог Духа" ( dela apostolska 2. 37 - 38 )

Iz ovoga proizilazi rod poslušnosti zapovestima koji čoveku kroz svakodnevno posvećenje omogućava duhovni rast ka savršenstvu karaktera.

Takav nanovorođeni čovek koji je u zajednici sa Hristom, ispituje sve rečju Božjom i Duhom Svetim koji stanuje u njemu i prirodno mu daje da prepoznaje Duhove, odnosno one koji govore u Božje ime od onih koji to čine u svojoj sili:

"А телесни човек не разуме шта је од Духа Божијег; јер му се чини лудост и не може да разуме, јер треба духовно да се разгледа.
Духовни пак све разгледа, а њега самог нико не разгледа.

Јер ко позна ум Господњи да Га поучи? А ми ум Христов имамо" ( 1 Korinćanima 2. 14 - 16 )

Ovo je čista reč Božja, i nema veze sa projekcijom bilo kog čoveka ili crkve.
Ako određena crkva ima ove istine i sprovodi ih u iskustvu, onda Amin, ona je crkva Božja.
pa ja nisam ništa od ovog izostavio,upravo dela,2. sam rekao a to označava pokajnje najpre,kroz propovedanu Reč,to se jasno razume i ja ne očekuujem da ti to ne znaš pa da ti to moram ponoviti u postu! problem je tvoja tvrdnja da se duhovi moraju ispitivati ,i naveo si dobro mesto koje o tome govori jovan 1.4. gl. ali potom nisi prihvatio tu proveru već si ponovo otišao za ličnim iskustvom i ličnim ubeđenjem kroz osećanje,što nije dokaz krštenja Duhom. to ubeđenje mogao je imati i kornilije,jovanovi učenici,apolos,samarija sva ,koja je poverovala krštena obraćena dakle pokajana kroz propoved o Hristu ali bez svetoga Duha očito! čuj,laodikeja,nema vrdanja kod iskrenih. kada Pismo meni i tebi nešto ukaže jasno i glasno sada mi ili to oćemo uzeti ili nećemo. ako oćemo biti iskreni za nebo,onda zar treba ovde ikoga ubeđivati da je pravilo Božje broj jedan: BEZ KRŠTENJA SVETIM DUHOM NITI JEDAN ČOVEK NE MOŽE BITI SVEDOK ISUSA HRISTA NITI UČITI REČI. MOŽE ,ALI LJUDSKO, NE BOŽJE!
SADA BEZ DA MI ODEMO NA PEDESETNICU MI NEMAMO ŠTO REĆI, DA SMO VOĐENI ISTIM TIM DUHOM,TO JE SAMO DUH LAŽI NA ŽALOST,SVE OSIM SVEDOČANSTVA PEDESERTNICE JER TO OSTAJE DO VEKA NEBO I ZEMLJA ĆE DA PROĐE A TO NEĆE. TO JE SVEDOK ISTINE PEDESETNICA. NAJVAŽNIJI SVEDOK TEMELJ SPAŠENJA. IME SPAŠENJA,PEČAT- SVETI DUH . bez ovoga niko neka se ne nada videti neba. sve što ti potom oćeš doneti iz Pisma nema nikaku težinu ako nisi primio najpre učitelja svetoga Duha identično,apsolutno onako kako jedan čovek u delima apostola. ja samo svedočantvo takog čoveka koji je vođen Duhom i ispoveda pedesetnicu kao apostoli mogu primiti da sagledam dalje što mu Bog daje.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ti sudis da ja nisam doziveo krstenje Duhom, sto znaci da si ga ti doziveo.

Kada mi to Gospod licno posvedoci ja cu to rado prihvatiti.
Za sada ono sto mi Gospod svedoci je to - da ti imas samo revnost, i da za tebe ima nade, ali je tvoja nauka daleko od biblijske, i prema tome i krstenje Duhom.

Pozdrav
 
Natrag
Top