SUBOTA ! Dan za svetkovanje obavezan za Hrišćane ?

Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Ti sudis da ja nisam doziveo krstenje Duhom, sto znaci da si ga ti doziveo.

Kada mi to Gospod licno posvedoci ja cu to rado prihvatiti.
Za sada ono sto mi Gospod svedoci je to - da ti imas samo revnost, i da za tebe ima nade, ali je tvoja nauka daleko od biblijske, i prema tome i krstenje Duhom.

Pozdrav
pa kako misliš da prihvatiš nešto kada to sumnjaš? ko sumnja nepostojan je u svim putovima svojim i taki neka ne misli da će nešto dobiti,tako piše,zar ne.?
kažeš a moja nauka je daleko od Biblijske! kko onda misliš da i apostolska nauka krštenja je nebiblijska? koja je ond Biblijska? ako pedesetnica je za tebe nebiblijska onda šđto je tek biblijsko umlje?
večni život je u stvari pedesetnica. misliš li da je slučajnost da upravo to ovde svi negirate? što ti misliš da je sotona naivan,budući najlukaviji stvor međ anđelima,da ne zna gde treba udariti da od ljudi otme večnost?
crkve su otišle toliko daleko od istine pedesetnice da je to za onog ko to spozna čak zapanujuće! ljudi čak ne znju ni što tamo stoji napisano niti spoznaju da je to večnost i sva suština celog proročkog dela Pisma.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107

Vec sam odgovorio, ja ne negiram pedesetnicu, vec pedesetnicu bez njenih rodova na koju ti upucujes.

Covek koji govori da je krsten Duhom Svetim, a njegovo ucenje se razlikuje od ucenja Bozje reci, ima veliki problem.
On ili laze da je pedesetnicu doziveo i svesno obmanjuje druge, ili postoji mogucnost da je on tako umislio da je doziveo obmanjujuci samoga sebe i dopustajuci sotoni da ga drzi u samoobmani.

Naravno da sumnjam, da ne sumnjam ja bih do sada prihvatio mnostvo onih koji tvrde da rade u ime Bozje i da su krsteni Duhom, ne gledajuci sta ti ljudi uce i govore.
Iz tog razloga zasto bih ja verovao tebi kao pojedincu, za koga mi Bog nije objavio da je ono sto govoris istina.

Da se razumemo, ja sam imao iskustva gde me je Gospod direktno osvedocavao da je odredjena osoba posvecena Svetim Duhom i da govori pod njegovim autoritetom i nadahnucem.

Mogu ti navesti najmanje pet osoba za koje mi je Gospod direktno objavio da su krsteni Duhom Svetim - cetvorica od njih su Adventisti, a jedan je Nazaren koji je krajnje iskren u svojoj teznji da sluzi Bogu na ispravan nacin po svetlosti koja mu je data.

Ponavljam, kada mi Bog objavi da je tvoja tvrdnja istinita - ja cu reci Amin, u suprotnom svaki moj subjektivni zakljucak bez da sam osvedocen od Boga bi bio greh, jer ja ne donosim nikada svoje licne konacne zakljucke bez saradnje sa Bogom.

Nadam se da se slazes sa mnom u ovome, da mi ne mozemo donositi svoje odluke i zakljucke bez da nas Bog nije u tome poveo i osvedocio nas.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
- Iz tog razloga zasto bih ja verovao tebi kao pojedincu, za koga mi Bog nije objavio da je ono sto govoris istina.

- Da se razumemo, ja sam imao iskustva gde me je Gospod direktno osvedocavao da je odredjena osoba posvecena Svetim Duhom i da govori pod njegovim autoritetom i nadahnucem.

- Mogu ti navesti najmanje pet osoba za koje mi je Gospod direktno objavio da su krsteni Duhom Svetim

-
Ponavljam, kada mi Bog objavi da je tvoja tvrdnja istinita - ja cu reci Amin


А за мене ти је "објавио" да сам необраћен и да сам САТАНАС? А, Србине (бивши)? Који си ти преварант, немам речи.
Што је још горе, има вас на сваком кораку данас. Од апостолских времена, па све до данас, има вас у толиком броју да се може језеро напунити.

20. Али пророк који би се усудио говорити шта у моје име што му ја не заповедим да говори, или који би говорио у име других богова, такав пророк да се погуби.
21. Ако ли кажеш у срцу свом: Како ћемо познати реч које није Господ рекао?

22. Шта би пророк рекао у име Господње, па се не збуде и не наврши се, то је реч које није рекао Господ; него је из охолости рекао онај пророк, не бој га се.

 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691

Vec sam odgovorio, ja ne negiram pedesetnicu, vec pedesetnicu bez njenih rodova na koju ti upucujes.

Covek koji govori da je krsten Duhom Svetim, a njegovo ucenje se razlikuje od ucenja Bozje reci, ima veliki problem.
On ili laze da je pedesetnicu doziveo i svesno obmanjuje druge, ili postoji mogucnost da je on tako umislio da je doziveo obmanjujuci samoga sebe i dopustajuci sotoni da ga drzi u samoobmani.

Naravno da sumnjam, da ne sumnjam ja bih do sada prihvatio mnostvo onih koji tvrde da rade u ime Bozje i da su krsteni Duhom, ne gledajuci sta ti ljudi uce i govore.
Iz tog razloga zasto bih ja verovao tebi kao pojedincu, za koga mi Bog nije objavio da je ono sto govoris istina.

Da se razumemo, ja sam imao iskustva gde me je Gospod direktno osvedocavao da je odredjena osoba posvecena Svetim Duhom i da govori pod njegovim autoritetom i nadahnucem.

Mogu ti navesti najmanje pet osoba za koje mi je Gospod direktno objavio da su krsteni Duhom Svetim - cetvorica od njih su Adventisti, a jedan je Nazaren koji je krajnje iskren u svojoj teznji da sluzi Bogu na ispravan nacin po svetlosti koja mu je data.

Ponavljam, kada mi Bog objavi da je tvoja tvrdnja istinita - ja cu reci Amin, u suprotnom svaki moj subjektivni zakljucak bez da sam osvedocen od Boga bi bio greh, jer ja ne donosim nikada svoje licne konacne zakljucke bez saradnje sa Bogom.

Nadam se da se slazes sa mnom u ovome, da mi ne mozemo donositi svoje odluke i zakljucke bez da nas Bog nije u tome poveo i osvedocio nas.
ovde mi pričamo o glavnom i jedin9m sveočanstvu da u opšte neko može biti uzet ko učitelj reči, to je krštenje Duhom,svedočnstvo pedesetnice. kako ti veruješ svedočnstvu pedesetnice a ne veruješ da je pedesetnica donela krštenje u ime Isusa Hrista? pa pedesetnica upravo čini da se provere učenja da li neko donosi učenje pedesetnice ili pak drugčije.mi možemo imati proizvoljno mišljenje samo ako odemo kontra od sveočanstva sa pedesetnice. kako ti možeš imti svedočanstvo Božje navodno kod tih pet osoba ako oni nisu imali isto učenje pedesetnice. pretpostavljam da je njihov temelj drugačiji od pedesertnice po pitanju krštenja sada ti kažeš da ti je Bog rekao da su oni amen. po kojem sveočanstvbu? kako se glasovi proročki ili anđelski provervaju po galatima 1.a i adrijan ti je reko,da li time što ti misliš da je to glas od Boga ili pak ideš proveriti kako pavle opominje u pedesetnicu? pavle jasno kaže proklestvo na svakog duha ko bi doneo drugačije učenje od onoga koje su oni već doneli pa ma i neko od njih naknadno došao i tvrdio drugačije!! i sebe proklinje a kamoli anđela s neba ili druge apostole. pa onda ako su svi do jednog od pedesertnice imali krštenje u ime Isusa ,kako su temeljno učenje imali tih pet osoba. je si li moćan reći ovde da se to proveri i od drguih,jer ispitivanje ide pred svima kaže Pismo,pa daj onda ovde kako temeljno krštenje su tih petorica ljudi imali? to mora ići opet na proveru duhova sa pedesetnicom . je si li ti njih ispitao? kroz pedesetnicu narvno. je li su oni doista imali dokaz da su primili svetoga Duha kao na pedesetnici je li si ih čuo da imaju vidljiv znak ili onako samo misliš da je to to?
mislim laodikeja da ti ne razumeš pedesetnicu ,ili nećeš da se pokoriš istini jer robuješ tom duhu kojemu služiš. teško je danas kad čovek primi jedno učenje on onda dobije od saotone omču oko vrat ponos i kad biva osvedočen na jednostavnost jevanđelja neće odmah to uzeti i onda dolazi do kolapsa i samo se ide u kontru. vidiš.ja kada sam primao neke svoje nedostatke u opšte nisam imao taj problem. jer nikad se nisam podjamčio ni pod čije učenje ,tko da meni nikad nije teško reći ,gle ovo je doista tako,jer piše i proveriti više puta naravno i onda to uzeti i nadograditi samo.ja sam i sad otvoren za svaku jednu stvar koija je bitna za nebo. bez i malo ponosa. ja nosim štap i idem za ovcama od detinjstva i nikad nisam se dao ni pod čiji jaram,slobodan sam od toga i nemam nikome položiti račun sem Bogu.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107

Adrian, ovaj gore komentar je bio upucen Mrsavkicu, a ne licno tebi.
Satanas znaci opadac brace, a posto ti opadas znaci da radis posao Sotone.

Mrsavkicu, ti si umislio da jedino ti razumes pedesetnicu i da si ti jedini koji si primio krstenje Duhom, i time poyvrdjujes ono sto sam napisao u prethodnom komentaru
"Covek koji govori da je krsten Duhom Svetim, a njegovo ucenje se razlikuje od ucenja Bozje reci, ima veliki problem.
On ili laze da je pedesetnicu doziveo i svesno obmanjuje druge, ili postoji mogucnost da je on tako umislio da je doziveo obmanjujuci samoga sebe i dopustajuci sotoni da ga drzi u samoobmani"
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691

Adrian, ovaj gore komentar je bio upucen Mrsavkicu, a ne licno tebi.
Satanas znaci opadac brace, a posto ti opadas znaci da radis posao Sotone.

Mrsavkicu, ti si umislio da jedino ti razumes pedesetnicu i da si ti jedini koji si primio krstenje Duhom, i time poyvrdjujes ono sto sam napisao u prethodnom komentaru
"Covek koji govori da je krsten Duhom Svetim, a njegovo ucenje se razlikuje od ucenja Bozje reci, ima veliki problem.
On ili laze da je pedesetnicu doziveo i svesno obmanjuje druge, ili postoji mogucnost da je on tako umislio da je doziveo obmanjujuci samoga sebe i dopustajuci sotoni da ga drzi u samoobmani"
pa dobro,pošto je tebi taj duh objavio da moje učenje nije učenje pedesetnice evo da to prosto prikažemo ovde ljudima na forumu da ne bude zabune,ako se slažeš pa svako ima oči i neka usporedi,bar to nije teško,da već jednom vidimo kako stojiš ti naspram učenja sa pedesetnice,pa da se lepo u bratskoj ljubavi raščisti, a ne nadima do besvesti ovde!
dakle ovako ja govorim: POKAJTE SE I DA SE KRSTITE SVAKI OD VAS U IME ISUSA HRISTA ZA OPROŠTENJE GREHA;I PRIMIĆETE DAR SVETOGA DUHA; JER JE OBEĆANJE ZA VAS ,I ZA VAŠU DECU,I ZA SVE DALJNJE KOJE ĆE GOD DOZVATI GOSPOD BOG NAŠ.
OVO JA JASNO NAPOMINJEM SVAKOM U SVEDOČANSTVU DA JE TEMELJ SPAŠENJA.
sada pedesetnica citat učenja svetoga Duh na apostolima:

dela 2.gl. 38. A PETAR IM REČE:pOKAJTE SE I DA SE KRSTITE SVAKI OD VAS U IME ISUSA HRISTA ZA OPROŠTENJE GRIJEHA;I PRIMIĆETE DAR SVETOGA DUHA;39.JER JE OBEĆANJE ZA VAS,I ZA VAŠU DJECU,I ZA SVE DALJNJE KOJE ĆE GOD DOZVATI GOSPOD BOG NAŠ.

dakle evo obe stvari pedesetnica i sve sa svakom titlom,pa da se može usporediti. ako je moje po tebi laž ,onda što je sa citatom i učenjem pedesetnice,laž?! ovo nije jedino svedočenje iste ponavljajuće istine,ide dalje,dela,8.dela.10.dela 19. itd....dakle mnoštvo svedoka i isto ponavljajuće svedočanstvo bez i jednog izostavka pedesetnice. posle tolkog vremena u 21.veku ja sam izgovorio isto to!
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
[WARNING]Tema je: Subota! Dan za svetkovanje obavezan za Hrišćane?[/WARNING]
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
[WARNING]Tema je: Subota! Dan za svetkovanje obavezan za Hrišćane?[/WARNING]
tačno tako dan za odmor i večni pokoj večna subota pedesetnica. u redu je uredniče,upravo o toj obaveznoj suboti i govorimo,i laodikeja je dobro razumeo i sada pokušava samo dokazati da je ta subota pedesetnica ali sa naglaskom da ja ne učim original večni pokoj odmor večnu subotu već neki falš pedesetnice.ta subota nikad ne prestaje. ona ne da je obavezna već prevazilazi obaveznost držanja rotacione subote od 24 časa. ova subota je proistekla kao i pasha što je proistekla,i ona se može a ne mora držati,ali ova večna subota pedesetnice je ili večnost ili promašaj do kraja. voleo bih da se uključiš kao nepristarasni ateista kao i o sada u drugim temama sa malo više izoštrenosti i pažnje,jer tebi nije onda teško prepoznati upoređivanjem iznetih tekstova suštinu kao u slučaju nedorečenosti trojstva itd.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ja sam napisao "KADA MI BOG BUDE DIREKTNO OBJAVIO DA JE MRSAVKIC BOZJI COVEK I DA JE KRSTEN DUHOM SVETIM, JA CU NA TO RECI AMIN"
Ali ja takvo otkrivenje i osvedocenje nisam imao, i prema tome neka ostane na tome.

Onaj ko je doziveo krstenje Duhom kaoapostoli na pedesetnici, oni ce roditi rod poslusnosti svim Bozjim zapovestima zajedno sa Subotom, jer apostoli svuda upucuju na drzanje zapovesti.

Ti kazes da zapovesti ne treba drzati pa ni Subotu, i prema tome ti nemas krstenje Duhom.

Ovog trenutka dok ovo pisem Gospod mi kroz savest govori da je to tako.

Obrati se Bogu, primi rec koja je jedanput data preko proroka i apostola, i tada ce te Gospod obasjati i dati ti pravi Duh pedesetnice.

Pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Ja sam napisao "KADA MI BOG BUDE DIREKTNO OBJAVIO DA JE MRSAVKIC BOZJI COVEK I DA JE KRSTEN DUHOM SVETIM, JA CU NA TO RECI AMIN"
Ali ja takvo otkrivenje i osvedocenje nisam imao, i prema tome neka ostane na tome.

Onaj ko je doziveo krstenje Duhom kaoapostoli na pedesetnici, oni ce roditi rod poslusnosti svim Bozjim zapovestima zajedno sa Subotom, jer apostoli svuda upucuju na drzanje zapovesti.

Ti kazes da zapovesti ne treba drzati pa ni Subotu, i prema tome ti nemas krstenje Duhom.

Ovog trenutka dok ovo pisem Gospod mi kroz savest govori da je to tako.

Obrati se Bogu, primi rec koja je jedanput data preko proroka i apostola, i tada ce te Gospod obasjati i dati ti pravi Duh pedesetnice.

Pozdrav
laodikeja,mislim da je svima odgovor jasan. klasično tvoje vrdanje od istine od koje se ne može pobeći. ponovo stavlčjaš kola ispred konja! pedesetnicom se ispituje učenje a ne učenjem pedesetnica. ti hoćeš biti veći od učitelja svetoga Duha. savest ti je zatrpana lažima pa stoga logično da te uvek sustiže po savesti priča da ja nisam u istini! ja sm ti istinu citirao,proveri uporedi.- to je prvo slovo a dalje možemo razgovarati o zapovesti tog večnog dana.ko ga drži,a ko krši večnu subotu. šta je starije rotacioni dan ili večnost? ne poznaješ večnost ,a tvrdiš da poznajem njenu suštinu,malo čudno!
 
Natrag
Top