SUBOTA ! Dan za svetkovanje obavezan za Hrišćane ?

LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Drzanje zapovesti obuhvata i Subotu bez koje zakon nije celovit, tako da ako se govori o Suboti prirodno se nadovezuju i neke druge pojedinosti njoj srodne.

U svakom slucaju, tema je tema, i treba je postovati.
Naravno da se treba držati teme. Ne možeš strpati u ovu temu sve što se odnosi na zapovijedi, jer ako bi tako rezonovali, onda teme ne bi trebalo ni da postoje, osim jedne jedine - Hrišćanstvo ili Biblija.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Tako misli biblija koja govori o Suboti kao nedeljivoj u odnosu na ostalih devet zapovesti.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Tako nemisli biblija ovde su ti mnogi to dokazali,samo se ti pravis tosa.

Nije lepo lagati.

JEDINSTVO SVIH 10 ZAPOVESTI, STO ZNACI I SUBOTE:


"Jer koji sav zakon održi a sagriješi u jednome, kriv je za sve,
Jer onaj koji je rekao: ne čini preljube, rekao je i: ne ubij. Ako dakle ne učiniš preljube a ubiješ, postao si prestupnik
zakona"
( Jakovljeva poslanica 2. 9-11 ).

ISUS NIJE DOSAO DA UKINE ZAKON, STO ZNACI NI SUBOTU - SVE ZAPOVESTI ZAKONA OSTAJU DO KRAJA SVETA:

"Ne mislite da sam ja došao da pokvarim zakon ili proroke: nijesam došao da pokvarim, nego da ispunim.
Jer vam zaista kažem: dokle nebo i zemlja stoji, neće nestati ni najmanjega slovca ili jedne title iz zakona dok se sve ne
izvrši.
Ako ko pokvari jednu od ovijeh najmanjijeh zapovijesti i nauči tako ljude, najmanji nazvaće se u carstvu nebeskome; a
ko izvrši i nauči, taj će se veliki nazvati u carstvu nebeskome.
( Jevandjelje po Mateju 5. 17-19 ).

Ovo su samo dva teksta a ima i drugih koji govore o celovitosti svih zapovesti u novom zavetu, i njihovom drzanju kao osnovnom uslovu spasenja.
 
Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
Nije lepo lagati.

JEDINSTVO SVIH 10 ZAPOVESTI, STO ZNACI I SUBOTE:


"Jer koji sav zakon održi a sagriješi u jednome, kriv je za sve,
Jer onaj koji je rekao: ne čini preljube, rekao je i: ne ubij. Ako dakle ne učiniš preljube a ubiješ, postao si prestupnik
zakona"
( Jakovljeva poslanica 2. 9-11 ).

ISUS NIJE DOSAO DA UKINE ZAKON, STO ZNACI NI SUBOTU - SVE ZAPOVESTI ZAKONA OSTAJU DO KRAJA SVETA:

"Ne mislite da sam ja došao da pokvarim zakon ili proroke: nijesam došao da pokvarim, nego da ispunim.
Jer vam zaista kažem: dokle nebo i zemlja stoji, neće nestati ni najmanjega slovca ili jedne title iz zakona dok se sve ne
izvrši.
Ako ko pokvari jednu od ovijeh najmanjijeh zapovijesti i nauči tako ljude, najmanji nazvaće se u carstvu nebeskome; a
ko izvrši i nauči, taj će se veliki nazvati u carstvu nebeskome.
( Jevandjelje po Mateju 5. 17-19 ).

Ovo su samo dva teksta a ima i drugih koji govore o celovitosti svih zapovesti u novom zavetu, i njihovom drzanju kao osnovnom uslovu spasenja.

Ja ne lazem a citam postove koji su ti postavljeni upravo iz biblije.Molim lepo ako si jevrein onda OK,ako si ti oslobedjen iz misira opet OK,zakoni si dati samo jevrejima i tacka bas to i govori biblija 5 Mojsijeva 5,Jezikelj 20, i nemoj da nas pravis ludim ako si sam lud pa ne zelis da kazes ono sto citas u navedenim Glavama Faky ti je to lepo obrazlozio.
Sadukej si ti brate jos gori od onih u prvom veku ti si moderni sadukej-farisej.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ja ne lazem a citam postove koji su ti postavljeni upravo iz biblije.Molim lepo ako si jevrein onda OK,ako si ti oslobedjen iz misira opet OK,zakoni si dati samo jevrejima i tacka bas to i govori biblija 5 Mojsijeva 5,Jezikelj 20, i nemoj da nas pravis ludim ako si sam lud pa ne zelis da kazes ono sto citas u navedenim Glavama Faky ti je to lepo obrazlozio.
Sadukej si ti brate jos gori od onih u prvom veku ti si moderni sadukej-farisej.

Ja ti upravo citiram bibliju, tekstove koji su upuceni svim ljudima u novozavetnom periodu, a tvoja licna volja je da li ces slusati rec Bozju ili sebe i svoja misljenja.

Pozdrav
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ne postoji nikakva Subota u koju vernik danas ulazi osim sedmicne koja podrazumeva ostavljanje svakog posla u petak uvece i odmor do Subote uvece, jer je akcenat u zapovesti o suboti na odmoru po primeru Boga koji je stvarao svet sest dana, a u sedmi dan Subotu je pocinuo od stvaralackog dela.

Jedino ovakav vid postovanja Subote moze biti simbol onog vecnog mira u koji ce vernik uci prilikom Hristovog drugog dolaska.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
4. Јер негде рече за седми дан овако: и почину Бог у дан седми од свих дела својих.
5. И на овом месту опет: Неће ући у покој мој.

6. Будући, пак, да неки имају да уђу у њега, и они којима је најпре јављено не уђоше за непослушање;

7. Опет одреди један дан, данас, говорећи у Давиду по толиком времену, као што се пре каза: Данас ако глас Његов чујете, не будите дрвенастих срца.

8. Јер да је Исус оне довео у покој, не би за други дан говорио потом.


Да је суботаре довео у покој Он не би говорио о неком ДРУГОМ ДАНУ? Ако није седми дан (субота), већ други неки дан, који је то дан? Да није среда? Субота није сигурно, већ неки ДРУГИ ДАН. Шта каже Генерална конференција адвентистичког култа, који је то дан?

Jedino ovakav vid postovanja Subote moze biti simbol onog vecnog mira u koji ce vernik uci prilikom Hristovog drugog dolaska.


Човек улази у мир Божији чим поверује и призна Господа. Никаква субота ту није у игри. Свесно лажеш јер се из посланице види да човек који верује улази у мир Божији, не тек при доласку Христоса. Треба човек само да иде за вама и исправља да некога не преварите. Зато и имате плате у хиљадама евра. Срећом не примам плату као ви да ширим јереси. Зато мој волонтерски рад, без логистике и подршке матичног култа што ви имате, једва сустиже да исправи Дрину коју ви кривите.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top