SUBOTA ! Dan za svetkovanje obavezan za Hrišćane ?

Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Ne postoji nikakva Subota u koju vernik danas ulazi osim sedmicne koja podrazumeva ostavljanje svakog posla u petak uvece i odmor do Subote uvece, jer je akcenat u zapovesti o suboti na odmoru po primeru Boga koji je stvarao svet sest dana, a u sedmi dan Subotu je pocinuo od stvaralackog dela.

Jedino ovakav vid postovanja Subote moze biti simbol onog vecnog mira u koji ce vernik uci prilikom Hristovog drugog dolaska.
pa etzo adrijan ti je ogovorio citatom iz posl.jevreja. odmah je potom Bog rekao,nećeš ući. azašto,pa ako ne veruješp u novbi dan Danas. pedesetnicu.ti to ne možeš verovati. jer veruješ crkvi ne Pismu. vaši učitelji za pedesertnicu kažu da je od
đavola,ja sam ih slušao i čitao.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Nije Adrian odgovorio, vec je potpuno pogresno shvatio ceo kontekst 4 poglavlja Jevrejima poslanice, iz iz toga izveo pogresne zakljucke da se tu radi o nekoj drugoj Suboti, i ako tekst uopste ne govori o nikakvoj drugoj Suboti nevezanoj za 4 zapovest i odmor u koji vernik ulazi postovanjem ove zapovesti.

Govori se o pokoju, ali ne kao zameni za Subotu, i ako se to ovde pokusava dokazati,

Ovde se radi o tome, da su Jevreji krsili zapovest o Suboti, i iz tog razloga nisu mogli uci u pokoj odnosno obecanu zemlju.
Zato je Bog odredio jedan drugi dan ne kao zamenu za Subotu, vec posto on nije uveo Jevreje starog zaveta u obecanu zemlju, on govori o tome da danas svako ko postuje cetvrtu zapovest po primeru Boga koji se odmarao u sedmi dan Subotu nakon stvaranja, on ulazi u Bozji pokoj koji oznacava mir sa Bogom kroz zajednicu sa njim, a na kraju istorije i u samo nebo kada pocinje vecna Subota.

Prema tome, Bozji pokoj nije zamena za postovanje Subote, vec za obecanu zemlju u koju Jevreji nisu usli zbog krsenja Subote, a da bi covek danas usao u Bozji pokoj i na kraju istorije u samo nebo, on mora postovati Subotu ne po primeru Jevreja koji su je krsili, vec po primeru Boga koji je pocinuo u sedmi dan nakon stvaranja.

BOG JE POCINUO U SEDMI DAN I PO TOM PRIMERU DAO SUBOTU KAO ODMOR SVIM LJUDIMA:


4. Јер негде рече за седми дан овако: и почину Бог у дан седми од свих дела својих.

JEVREJI KRSILI SUBOTU I NISU USLI U POKOJ ODNOSNO OBECANU ZEMLJU:

5. И на овом месту опет: Неће ући у покој мој.

NEKI U NOVOM ZAVETU CE UCI U POKOJ DRZANJEM SUBOTE:


6. Будући, пак, да неки имају да уђу у њега,


A JEVREJI KOJIMA JE NAJPRE OBJAVLJENA ZAPOVEST O SUBOTI NISU USLI U POKOJ ODNOSNO OBECANU ZEMLJU JER SU JE KRSILI:

и они којима је најпре јављено не уђоше за непослушање;


ZATO JE BOG ODREDIO JEDAN DAN DANAS, KADA CE LJUDI POSTUJUCI SUBOTU UCI U POKOJ NE PO PRIMERU TVRDIH SRCA JEVREJA KOJI SU BILI NEPOSLUSNI I KRSILI SUBOTU:


7. Опет одреди један дан, данас, говорећи у Давиду по толиком времену, као што се пре каза: Данас ако глас Његов чујете, не будите дрвенастих срца.

DA JE BOG JEVREJE UVEO U POKOJ ODNOSNO U OBECANU ZEMLJU, NE BI DANAS GOVORIO O DRUGOM DANU KADA CE KROZ POSLUSNOST SUBOTI UVESTI SVOJ NAROD U POKOJ I NA KRAJU ISTORIJE U SAMO NEBO:


8. Јер да је Исус оне довео у покој, не би за други дан говорио потом

 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Nije Adrian odgovorio, vec je potpuno pogresno shvatio ceo kontekst 4 poglavlja Jevrejima poslanice, iz iz toga izveo pogresne zakljucke da se tu radi o nekoj drugoj Suboti, i ako tekst uopste ne govori o nikakvoj drugoj Suboti nevezanoj za 4 zapovest i odmor u koji vernik ulazi postovanjem ove zapovesti.

Govori se o pokoju, ali ne kao zameni za Subotu, i ako se to ovde pokusava dokazati,

Ovde se radi o tome, da su Jevreji krsili zapovest o Suboti, i iz tog razloga nisu mogli uci u pokoj odnosno obecanu zemlju.
Zato je Bog odredio jedan drugi dan ne kao zamenu za Subotu, vec posto on nije uveo Jevreje starog zaveta u obecanu zemlju, on govori o tome da danas svako ko postuje cetvrtu zapovest po primeru Boga koji se odmarao u sedmi dan Subotu nakon stvaranja, on ulazi u Bozji pokoj koji oznacava mir sa Bogom kroz zajednicu sa njim, a na kraju istorije i u samo nebo kada pocinje vecna Subota.

Prema tome, Bozji pokoj nije zamena za postovanje Subote, vec za obecanu zemlju u koju Jevreji nisu usli zbog krsenja Subote, a da bi covek danas usao u Bozji pokoj i na kraju istorije u samo nebo, on mora postovati Subotu ne po primeru Jevreja koji su je krsili, vec po primeru Boga koji je pocinuo u sedmi dan nakon stvaranja.

BOG JE POCINUO U SEDMI DAN I PO TOM PRIMERU DAO SUBOTU KAO ODMOR SVIM LJUDIMA:


4. Јер негде рече за седми дан овако: и почину Бог у дан седми од свих дела својих.

JEVREJI KRSILI SUBOTU I NISU USLI U POKOJ ODNOSNO OBECANU ZEMLJU:

5. И на овом месту опет: Неће ући у покој мој.

NEKI U NOVOM ZAVETU CE UCI U POKOJ DRZANJEM SUBOTE:


6. Будући, пак, да неки имају да уђу у њега,


A JEVREJI KOJIMA JE NAJPRE OBJAVLJENA ZAPOVEST O SUBOTI NISU USLI U POKOJ ODNOSNO OBECANU ZEMLJU JER SU JE KRSILI:

и они којима је најпре јављено не уђоше за непослушање;


ZATO JE BOG ODREDIO JEDAN DAN DANAS, KADA CE LJUDI POSTUJUCI SUBOTU UCI U POKOJ NE PO PRIMERU TVRDIH SRCA JEVREJA KOJI SU BILI NEPOSLUSNI I KRSILI SUBOTU:


7. Опет одреди један дан, данас, говорећи у Давиду по толиком времену, као што се пре каза: Данас ако глас Његов чујете, не будите дрвенастих срца.

DA JE BOG JEVREJE UVEO U POKOJ ODNOSNO U OBECANU ZEMLJU, NE BI DANAS GOVORIO O DRUGOM DANU KADA CE KROZ POSLUSNOST SUBOTI UVESTI SVOJ NAROD U POKOJ I NA KRAJU ISTORIJE U SAMO NEBO:


8. Јер да је Исус оне довео у покој, не би за други дан говорио потом

kolko puta smo govorili o ovome i manipulaciji tvojoj sa ovvim tekstom! sam si završno citiro mesto koje obara priču da su jevreji kršilčin subotu i zato nisu ušli. isus navin je nazvan čofvekom vere i stoga je ušao sa decom izraerla u zemlju obećanja,ali se kaže da ih nije ipak mogao uzvesti u večni pokoj,jer pedesetnica još ni izbliza nije bila tu,kao prorokovanid drugi dan. isus navin je držao subotu perfekt,jer je on bil tad n snazi bez pogovora. razlog takog govora je što on nije imao još pedesetnicu. a upravo pomena perfektnog vernika i "subotara" isusa navina svedoči da je Bog prorokovao za budući događaj s pedesetnice u kojem proročki napominje da će se desiti to što se desilo, nevera. primer tog je uzet dokaz sa neverom prilikom uhoda u obećanoj zemlji,njih desetorice. a pavle opominje i danas tebe i svakog jednog ovde i drugde ,da ako pokažete tu istu neveru kao oni na dan pedesetnidce da će te odocniti za večni pokoj,večni šabat. odbijanje da se primi krštenje Duhom identično onom u delima 2.gl. sa obećnjem,da je obećnje dato za sve daljnje koje će god pozivati Gospod Bog naš.znači ne ući u večnost.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Za trenutak pomislim da vam hvali samo mrvica pa da prelomite u razumevanju, ali onda se vidi da postoji duboki jaz izmedju biblijskog konteksta i ljudske mudrosti.

Pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Za trenutak pomislim da vam hvali samo mrvica pa da prelomite u razumevanju, ali onda se vidi da postoji duboki jaz izmedju biblijskog konteksta i ljudske mudrosti.

Pozdrav
mislim da to tebi fali. preći preko jasnog konteksta pavlovih reči u poslanici pakovanim pričama doista nema nikaku dokaznu vrednost da neko ozbviljno razmatra dalje temu a kamoli da ti veruje. koliko puta si zaobišao jasni akcenat kao onaj da je isus navin mogao uvesti sinove u pokoj,ne bi Bog o drugom, danu govorio potom. i sad koji je tvoj dokaz zaobilazak teme ,bez i jednog dokaza da li je Isus navin bio prekršioc ondašnje subote ili nije? ako nije ,zašto stoji da nije mogao uvesti u taj večni pokoj? kakav će tvoj zaključak sad biti,možda stara priča"ja imam svedočanstvo,vi nemate ,ne razumete, ili ja sam sve rekao" itd.... adrijan i drugi jesu pravoslavci ,ali oni ti ipak za razlikju od isabelite koja liči na tebe jer joj je odbrana ,mi smo pravi,ti si sektaš,dakle oni ti donesu jasne tekstove i dokazni materijal da si u promašci.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mrsavkiću, ja sam ti sve vreme iznosio kontekst reči Božje - dakle celinu, ne želim da se vraćam i ponovo iznosim ono što je napisano.
Za razliku od toga ti bibliju iznosiš selektivno, samo ono što će potvrditi tvoje subjektivne teorije, i to na jedan lukav prepredeni način oblačeći to u ljudsku filozofiju.

Mene nisi prevario, jer ja ne usvajam ljudska mišljenja.
Mogu da ih saslušam, ali ih sagledavam rečju Božjom i svedočanstvom Duha koji mi daje osvedočenje da li je određena stvar od njega ili ne.

Dakle, meni nije bitno šta ljudi misle, već šta mi reč Božja i Duh svedoče, a ako je određena istina od njega ja ću je rado prihvatiti, ali ako ne tu nema kompromisa da bi se ljudima udovoljilo.

"O Timotije! Sačuvaj što ti je predano, kloni se poganih, praznih razgovora i
prepiranja lažno nazvanog razuma, Kojim se neki hvaleći otpadoše od vere.
Blagodat s tobom. Amin" (1
timotiju poslanica 6. 20 - 21 )

Toliko od mene.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Mrsavkiću, ja sam ti sve vreme iznosio kontekst reči Božje - dakle celinu, ne želim da se vraćam i ponovo iznosim ono što je napisano.
Za razliku od toga ti bibliju iznosiš selektivno, samo ono što će potvrditi tvoje subjektivne teorije, i to na jedan lukav prepredeni način oblačeći to u ljudsku filozofiju.

Mene nisi prevario, jer ja ne usvajam ljudska mišljenja.
Mogu da ih saslušam, ali ih sagledavam rečju Božjom i svedočanstvom Duha koji mi daje osvedočenje da li je određena stvar od njega ili ne.

Dakle, meni nije bitno šta ljudi misle, već šta mi reč Božja i Duh svedoče, a ako je određena istina od njega ja ću je rado prihvatiti, ali ako ne tu nema kompromisa da bi se ljudima udovoljilo.

"O Timotije! Sačuvaj što ti je predano, kloni se poganih, praznih razgovora i
prepiranja lažno nazvanog razuma, Kojim se neki hvaleći otpadoše od vere.
Blagodat s tobom. Amin" (1
timotiju poslanica 6. 20 - 21 )

Toliko od mene.
ne znam što očekuješ od mene,i adrijana i gere koji su ti isti citat ključni iznosili iz poslanice jevrejima,4. gl. pa red po red sam ti to prethodno iznosio.pitao sam te ključnu stvar da ,li je isus navin bio prekršioc subote ili ne ,jer piše da on takođe nije mogao uvesti sinove u večni pokoj? i kao što sma prevideo,odgovor ti je da si već izneo da ti znaš da imaš osećaj da to nije tako itd.
pa uvek si iznosio stvari bez odgovora je li Isus kršioc subote ili ne,isus navin,nikad se nisi jasno iskasao oko toga jer znaš da ako nije bio,onda stvar pada u vodu da se tu misli na subotu u nedelji već da se misli na pedesrtnicu koja u to vreme još je bila daleko iuspred!
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107

Vidis, u tome je tvoj problem, sto insinuiras da nesto nije receno i objasnjeno i ako jeste, sto je lukavost najgore vrste i krajnje nepostenje i nedostatak tvog karaktera.

Vec sam odgovorio, razlog zasto Jevreji nisu usli u obecanu zemlju je krsenje Subote.
Da li je Isus Navin licno krsio Subotu, to nigde ne pise, cinjenica je da Isus Navin nije mogao uvesti Jevreje u obecanu zemlju pa time ni u pokoj jer su krsili zapovesti i subotu


"I izvedoh ih iz zemlje misirske, i dovedoh ih u pustinju. I dadoh im uredbe svoje, i objavih im zakone svoje, koje ko vrši, živ će biti kroz njih.
I subote svoje dadoh im da su znak između mene i njih da bi znali da sam ja Gospod koji ih posvećujem
Ali se odvrže od mene dom Izrailjev u pustinji;
ne hodiše po mojim uredbama, i zakone moje odbaciše, koje ko vrši živi kroz njih, i subote moje grdno oskvrniše; zato rekoh da ću izliti gnev svoj na njih u pustinji da ih istrebim.
Ali učinih, imena svog radi, da se ne oskvrni pred narodima pred kojima ih izvedoh.

I ja im još podigoh ruku svoju u pustinji da ih neću odvesti u zemlju koju im dadoh, gde teče mleko i med, koja je dika svim zemljama;
Jer odbaciše moje zakone i po uredbama mojim ne hodiše, i subote moje oskvrniše, jer srce njihovo iđaše za gadnim bogovima njihovim"
( Jezekilj 20. 10 - 16 )

Takodje, objasnio sam da Isus Hristos nikada nije krsio ni jednu zapovest pa ni zapovest o Suboti, jer da je tako onda bi izgledalo kao da je sklon da iznosi neistinite i kontradiktorne tvrdnje, posto sam kaze za sebe da je odrzao zapovesti Oca svojega, da je zakon Bozji njemu u srcu, da je dosao da ucini zakon velikim i slavnim, i upucivao na njegovo drzanje.

Takodje, da Jevreji jesu optuzivali da krsi Subotu, ali ne zato sto je on to cinio, vec zato sto su oni nametnuli ovoj zapovesti ljudske propise sta se sve sme a sta ne sme raditi u Subotnjem danu, i sve sto nije bilo po njihovom tradicionalnom shvatanju Subote, oni su osudjivali kao krsenje Subote.
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691

Vidis, u tome je tvoj problem, sto insinuiras da nesto nije receno i objasnjeno i ako jeste, sto je lukavost najgore vrste i krajnje nepostenje i nedostatak tvog karaktera.

Vec sam odgovorio, razlog zasto Jevreji nisu usli u obecanu zemlju je krsenje Subote.
Da li je Isus Navin licno krsio Subotu, to nigde ne pise, cinjenica je da Isus Navin nije mogao uvesti Jevreje u obecanu zemlju pa time ni u pokoj jer su krsili zapovesti i subotu


"I izvedoh ih iz zemlje misirske, i dovedoh ih u pustinju. I dadoh im uredbe svoje, i objavih im zakone svoje, koje ko vrši, živ će biti kroz njih.
I subote svoje dadoh im da su znak između mene i njih da bi znali da sam ja Gospod koji ih posvećujem
Ali se odvrže od mene dom Izrailjev u pustinji;
ne hodiše po mojim uredbama, i zakone moje odbaciše, koje ko vrši živi kroz njih, i subote moje grdno oskvrniše; zato rekoh da ću izliti gnev svoj na njih u pustinji da ih istrebim.
Ali učinih, imena svog radi, da se ne oskvrni pred narodima pred kojima ih izvedoh.

I ja im još podigoh ruku svoju u pustinji da ih neću odvesti u zemlju koju im dadoh, gde teče mleko i med, koja je dika svim zemljama;
Jer odbaciše moje zakone i po uredbama mojim ne hodiše, i subote moje oskvrniše, jer srce njihovo iđaše za gadnim bogovima njihovim"
( Jezekilj 20. 10 - 16 )

Takodje, objasnio sam da Isus Hristos nikada nije krsio ni jednu zapovest pa ni zapovest o Suboti, jer da je tako onda bi izgledalo kao da je sklon da iznosi neistinite i kontradiktorne tvrdnje, posto sam kaze za sebe da je odrzao zapovesti Oca svojega, da je zakon Bozji njemu u srcu, da je dosao da ucini zakon velikim i slavnim, i upucivao na njegovo drzanje.

Takodje, da Jevreji jesu optuzivali da krsi Subotu, ali ne zato sto je on to cinio, vec zato sto su oni nametnuli ovoj zapovesti ljudske propise sta se sve sme a sta ne sme raditi u Subotnjem danu, i sve sto nije bilo po njihovom tradicionalnom shvatanju Subote, oni su osudjivali kao krsenje Subote.
dobro preskočićemo stanje da ti nemaš validnost bez dokaza krštenja svetim Duhom da nešto učiš o zakonu ili bilo čemu,pa da idemo dalje.jer tema je ipak subota u tvom kontekstu.
dakle opet,tvoja tvrdnja da ja nemam karakter itd. no dobro bar si odgovorio na pitanje koje je ključno. sada da vidimo ko je u manipulaciji po Reč.i . naveo si citat iz jezekilja 20..10-16. !!! sada da li si primetio da je Bog rekao mojsiju da će Isus navin biti njegov sluga koji će UVESTI DECU IZRAELA U OBEĆANU ZEMLJU,A DA GENERACIJA OČEVA NEĆE UĆI! SADA ISUS NAVIN SIGURNO DA JESTE PERFEKT DRŽAO SUBOTU U TO NEMOJ DA SUMNJAMO I DA DALJE MANIPULIŠEMO. TO SI NAPOKON I SAM OPREZNO PRIZNAO. OSEĆA SE NEKI OPREZ U REČIMA, MISLIŠ DA JESTE. TO SIGURNO DOLAZI OTUDA ŠTO OSEĆAŠ ZAMKU SVOJE KRIVE NAUKE AKO BI DO KRAJA REKAO BEZ ZADRŠKE DA JESTE DRŽAO.- JER AKO STOJI DA NIJE,ONDA KAKO TO ,DA BOG KOJI JE REKAO ZA MOJSIJA, DA NEMA GLEDANJA KO JE KO,SAD IMA GLEDANJE ZA ISUSA DRUGAČIJE JER ZA OSTALE KOJI SU JE KRŠILI STOJI DA NISU UŠLI. OSTAJE SAMO JEDNO REŠENJE DA ISUS JESTE DRŽAO SUBOTU!! no ako je isus navin držao subotu,kako onda možemo reći da deca izraela deca otaca nisu držala istu tu subotu ,ako su skupa sa isusom i halevom ušla u zemlju obećanja?! u zemlju obećanja dakle ulaze samo oni koji su bili po Božjoj volji i revni za subotu,kako isus navin i halev tako i deca izraela. ali tekst koji si citirao se odnosi za očeve,jer očvi jesu bili neposluši i Bog jeste rekao da ih neće žive zatrpati zemlja kako je kanio se ,jer je mojsije posrednički vapio,slika na posredništvo Hrista za svet,da ih ne ubija ,jer će to biti ruglo okolnim narodima,i to si i citirao kada Bog kaže da je to razlog da ih neć pobiti ali zato neće ući sigurno u zemlju obećanja. dakle odnos da nisu držali subotu je za očeve ,ne i za decu njihovu jer oni jesu ušli i zato isus halev i deca su držali subotu i ne može se reći ,da oni su kršili subotu.
sada, AKO JE TO TAČNO A REČ KAŽE DA JESTE TAČNO,ONDA MORAŠ PONOVO IĆI NA POČETAK MOG PITANJA,ZAŠTO ONDA ISUS NAVIN NIJE MOGAO UVESTI DECU IZRAELA U TAJ VEČNI POKOJ?! DRŽALI SU SUBOTU ,ZA RAZLIKU OD OTACA ,A IPAK NISU UŠLI,NISU MOGLI,ZAŠTO NISU MOGLI??!!! AJDE SAD POŠTO TVRDIŠ DA SI REVNITELJ I IMAŠ VOĐSTVO DUHA DAJ ODGOVOR ZAŠTO ONDA NISU MOGLI UĆI U VEČNOST ,AKO SU DRŽALI ZAKON I SUBOTU ZA SIGURNO!!!???
SAMO AKO JE MOGUĆE BEZ FINIH IZVIJANJA I BEŽANJA OD ODGOVORA.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
[WARNING]Član 7 Pravilnika : #7 Zabranjeno samo velikim slovima (ALL CAPS) . Primer: "OVAKO NE SMETE PISATI"[/WARNING]
 
Natrag
Top