SUBOTA ! Dan za svetkovanje obavezan za Hrišćane ?

Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
@mrsavkić
laodikeja ti je napisao gore jasno i glasno
postavio ti je tekst iz Biblije

"I izvedoh ih iz zemlje misirske, i dovedoh ih u pustinju. I dadoh im uredbe svoje, i objavih im zakone svoje, koje ko vrši, živ će biti kroz njih.
I subote svoje dadoh im da su znak između mene i njih da bi znali da sam ja Gospod koji ih posvećujem

Ali se odvrže od mene dom Izrailjev u pustinji; ne hodiše po mojim uredbama, i zakone moje odbaciše, koje ko vrši živi kroz njih, i subote moje grdno oskvrniše; zato rekoh da ću izliti gnev svoj na njih u pustinji da ih istrebim.

šta se praviš pametan
šta piše gore
da li je dom Izraelov poštivao božji Zakon
ili
je to bio narod tvrde šije brzo zašao u grijeh??
 
Poslednja izmena od urednika:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Tacno, nisu drzali Subotu ni ocevi ni sinovi, samo odredjeni broj i to u odredjenim trenutcima istorije kada ih je Bog pritiskao svojim sudovima.

I OCEVI I SINOVI KRSILI SUBOTU

SINOVI:
"U to vreme videh u Judeji gde gaze u kacama u subotu i nose snopove natovarivši na magarce, i vino, grožđe i smokve i svakojake tovare, i nose u Jerusalim u subotu, i prekorih ih onaj dan kad prodavahu žitak.
I Tirci koji življahu u Jerusalimu donošahu ribu i svakojaki trg i prodavahu u subotu sinovima Judinim u Jerusalimu.
Zato prekorih glavare judejske i rekoh im: Kakvo je to zlo što činite te skvrnite subotu?
Nisu li tako činili oci vaši, te Bog naš pusti na nas i na ovaj grad sve ovo zlo? I vi još umnožavate gnev na Izrailja skvrneći subotu.
I kad dođe sen na vrata jerusalimska uoči subote, zapovedih te zatvoriše vrata, i zapovedih da ih ne otvaraju do posle subote; i postavih nekoliko svojih momaka na vratima da se ne unosi nikakav tovar u subotu.
I prenoćiše trgovci i koji prodavahu svakojaki trg iza Jerusalima jednom i drugom.
I opomenuh ih i rekoh im: Zašto noćujete oko zida? Ako još jednom to učinite, uložiću na vas. Od tada ne dolaziše u subotu.
A Levitima zapovedih da se očiste i da dođu i čuvaju vrata da bude svet dan subotni. I za ovo pomeni me, Bože moj, i oprosti mi po velikoj milosti svojoj" ( knjiga proroka Nemije 13. 15 - 22 )

OCEVI:
"I izvedoh ih iz zemlje misirske, i dovedoh ih
u pustinju.
I dadoh im uredbe svoje, i objavih im zakone svoje, koje ko vrši, živ će biti kroz njih.
I subote svoje dadoh im da su znak između mene i njih da bi znali da sam ja Gospod koji ih posvećujem
Ali se odvrže od mene dom Izrailjev u pustinji; ne hodiše po mojim uredbama, i zakone moje odbaciše, koje ko vrši živi kroz njih, i
subote moje grdno oskvrniše; zato rekoh da ću izliti gnev svoj na njih u pustinji da ih istrebim.

Mnogo si dopustio sebi da se stavljas u poziciju samog Boga i sudije, za nekoga ko propoveda na gumnu, poniznost ti nije jaca strana.
Sto se tice mog krstenja Duhom taj sud pripada Bogu a nikako ljudima.

Pozdrav i svako dobro.
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
@mrsavkić
laodikeja ti je napisao gore jasno i glasno
postavio ti je tekst iz Biblije

"I izvedoh ih iz zemlje misirske, i dovedoh ih u pustinju. I dadoh im uredbe svoje, i objavih im zakone svoje, koje ko vrši, živ će biti kroz njih.
I subote svoje dadoh im da su znak između mene i njih da bi znali da sam ja Gospod koji ih posvećujem

Ali se odvrže od mene dom Izrailjev u pustinji; ne hodiše po mojim uredbama, i zakone moje odbaciše, koje ko vrši živi kroz njih, i subote moje grdno oskvrniše; zato rekoh da ću izliti gnev svoj na njih u pustinji da ih istrebim.

šta se praviš pametan
šta piše gore
da li je dom Izraelov poštivao božji Zakon
ili
je to bio narod tvrde šije brzo zašao u grijeh??
jasno i glasno laodikeja je neznanjem ili namerno manipulisao Pismom. očevi nisu ušli u obećanu zemlju, i to što je citirao, to i piše ,a decu ću uvesti kazao je Bog.dakle isaus navin i halev, jedina dva čoveka su ušla u zemlju sa decom i uvela decu. ne može Bog da laže. najpre kaže jsno koga uvodi ,a koga ne. i citat govori o onim koje ne uvodi i zašto. za isusa navina i haleva je kaza Bog da su bili drugog Božjeg duha vere i ušli su. a ostali kao kar za neverovanje nakon su njih 10. smutili narod i rekli nemoguće je ući u zemlju obećanja jer smo mi kao skakavci naspram njih divova unutar. za tu reč za 40. dana Bob im jasno daje 40. godina lutanja po pustinji. jasno piše to. to je osnovni motiv ne ulaska potom oni su grešili Bogu kao što i piše i Bog je samo potvrdio da nevera donosi dalju neveru i otpad. i da je Božji sud bio pravedan.
sada jasno stoji da je isus navin sa halevom nazvan njegovim slugom vere dakle sigurno da je držao reč i subotu naravno inače ne bi Bog prekršio reč, da ne gleda ko je ko,i sad da isusa uvodi ,ako je i sam kršio subotu a ostale ne!!! malo razmisli. a decu kako je Bog i rekao će uvesti. deca su imal svoju šansu. oni nisu imli odgovornost u ghrehu očeva trenutno. jer su deca. oni ulaze kako i stoji u Pismu,. tako ja se ne pravim pametan već verujem Bogu a ne crkvi,čoveku,proročici,kao mnog i od vas ovde. ja verujem na pisano.na Reč! ona je vrlo jasna. ovo je čista manipulacija da tekst ima išta sa isusom i decom. oni su ušli i svako ko ima oči može se kroz Pismo uveriti. vi ne možete stati protiv svedočenja svetog Duha u stvari koji je pisac reči,a čovek može samo da veruje ili pokaže neveru!
a ti spedy bolje da se doista prestrojiš na reč, ne na laž i da već jednom u strahu Gospodnem iskaš svetoga Duha sa jasnim znakom dokazom da ga poseduješ ako kaniš u nebo .slava Božja se ne da ružiti.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Skrećeš temu da bi izbegao suštinu.

Akcenat je bio na kršenju zapovesti i Subote od strane Jevrejskih otaca, zbog koga oni nisu mogli ući u obećanu zemlju, pa time ni u pokoj Božji, već su zbog toga 40 godina lutali po pustinji.
Apostol Pavle savetuje da mi koji živimo u novozavetnom periodu, ne krenemmo tim istim primerom neposlušnosti Jevreja koji su kršili zapovesti i Subotu, već da uđemo u Subotni počinak svake Subote po primeru Boga koji je počinuo u sedmi dan nakon stvaranja, kako bi mogli ući u pokoj Božji već sada ovde na ovoj zemlji, a konačno i u samo nebo nakon Hristovog drugog dolaska, kada će otpočeti taj večni mir, i na kojoj će verni svake Subote - od Subote do Subote dolaziti da se poklone pred tvorcem, kao što stoji u 66 poglavlju knjige proroka Isaije.

Ti kažeš ne veruješ proročici, a konstantno upućuješ na pedesetnicu i duhovne darove koji iz nje proističu, što znači da ti sebe prikazuješ kao proroka..to je kontradikcija.

Da li si ti prorok, i da li govoris cudnim jezicima, isceljujes..itd..?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Skrećeš temu da bi izbegao suštinu.

Akcenat je bio na kršenju zapovesti i Subote od strane Jevrejskih otaca, zbog koga oni nisu mogli ući u obećanu zemlju, pa time ni u pokoj Božji, već su zbog toga 40 godina lutali po pustinji.
Apostol Pavle savetuje da mi koji živimo u novozavetnom periodu, ne krenemmo tim istim primerom neposlušnosti Jevreja koji su kršili zapovesti i Subotu, već da uđemo u Subotni počinak svake Subote po primeru Boga koji je počinuo u sedmi dan nakon stvaranja, kako bi mogli ući u pokoj Božji već sada ovde na ovoj zemlji, a konačno i u samo nebo nakon Hristovog drugog dolaska, kada će otpočeti taj večni mir, i na kojoj će verni svake Subote - od Subote do Subote dolaziti da se poklone pred tvorcem, kao što stoji u 66 poglavlju knjige proroka Isaije.

Ti kažeš ne veruješ proročici, a konstantno upućuješ na pedesetnicu i duhovne darove koji iz nje proističu, što znači da ti sebe prikazuješ kao proroka..to je kontradikcija.

Da li si ti prorok, i da li govoris cudnim jezicima, isceljujes..itd..?
ja nemam potrebu da skrećem sa teme da bi izbegao suštinu. izvini laodikeja, ali ili nećeš da primetiš ili se praviš.ja sve vreme želim da ti izneseš ono štok svak ovde može da primeti SUŠTINU PROBLEMA. ja se istine ne bojim i kad ne vidim dobro ja to kažem. očekujem to i od tebe. samo to će tebi teško pasti,jer služiš ipak jednom sistetmu ,a ja nemam to iza sebe i meni je cilj istina i samo istina.
što si sada ove rekao?
da je citat koji si citirao u prvom iskazu iz jezekilja proroka odnos ka deci izraela koje je isus navin uveo u zemlju obećanja,ili za očeve? ja odgovorno tvrdim i kažem da je tu reč o očevima ne i o deci. zato sam te jasno pitao da li je tačno da je isus navin od Boga iskazan da je dostojan kao dobar sluga njegvov da uđe u obećanu zemlju ili nije. ako Bog ne gleda ko je ko,onda ako je on kršio subotu onda bi trebao proći kao i očevi koji zbog toga ti tvrdiš nisu ušli?!! onda ili jeste citat vezan za očeve, a ne za isusa i decu ili nije,jezekilj prorok? onda ili je isus navin kršio subotu ili nije? rekao si mislim da nije! onda?
a citat u drugom postu iz nemije ,ne treba ni tumačiti ,onom ko oće da vidi ,da je reč o namernoj ili nenamernoj manipulaciji. to je rečeno za genracije davno pootom iza one pod mojsijem i isusom. to nema nikaku vezu sa temom oko jevreja 4. i isusa navina i dece izraela, te one generacije koji su lutali po pustinji.,
ja sam ti naveo jasno mesto gde Bog kaže zašto očevi neće ući, i jasni navod da je taj rzlog za neveru 10.ljudi ispred svaog jednog plemnen koje je reklo neverno, nije moguće ući u zemlju i Bog jasno kaže za 40. dana biće 40. godina lutanja za neveru. jasno i glasno piše tamo. i jasno i glasno dalje Bog kaže da će decu uvesti a očeve ne. nema tu što da se ganjamo postovima,neka svako ode u mojsijevu 4.14 gl. i vidi ,je li to tako stoji!
dakle,nemija nema veze sa ovom temom i tom pričom. osim ako neće ići levo- desno od suštine.
što se tiče darova u ckrvi,rekao sam već ovde imamo dar proroštva redovno,pitao sam te oćeš li ići na molitvu da Bog raskaže darom svojim što ti je u srcu?
drugo ja lično govorim u jezicima,video sam više puta na molitvi izgon demona rakovine i drugih slabosti. ,imao sam proroštva,i to nema potrebe kriti,to nije protii Pisma. nisam prorok. iuskao sam u početku svojeg verovanja dar Reči, i znam tačni čas kada je to došlo i fala Bogu nije me napustilo do danas. to je moje svedočanstvo. i to se ne kaže da li ti isceljuješ,jer niko nema silu da isceljuje, već to čini Isus Gospod.uzdam se da si slučajno rekao taj lapsus.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Sve dok budes filozofirao istina ce ti biti nedostupna.
Prihvati se Jevandjeoske jednostavnosti, jer u tom smislu razumevanje Jevandjelja je svima dostupno.

Napisao sam, ali ti nisi procitao.

Isus Navin nije krsio Subotu, vec narod - Oceve koje Isus Navin nije mogao uvesti u obecanu zemlju zbog krsenja zapovesti i Subote.

ODNOSI SE NA SINOVE:
"U to vreme videh u Judeji gde gaze u kacama u subotu i nose snopove natovarivši na magarce, i vino, grožđe i smokve i svakojake tovare, i nose u Jerusalim u subotu, i prekorih ih onaj dan kad prodavahu žitak.
I Tirci koji življahu u Jerusalimu donošahu ribu i svakojaki trg i prodavahu u subotu sinovima Judinim u Jerusalimu.
Zato prekorih glavare judejske i rekoh im: Kakvo je to zlo što činite te skvrnite subotu?
Nisu li tako činili oci vaši, te Bog naš pusti na nas i na ovaj grad sve ovo zlo? I vi još umnožavate gnev na Izrailja skvrneći subotu.
I kad dođe sen na vrata jerusalimska uoči subote, zapovedih te zatvoriše vrata, i zapovedih da ih ne otvaraju do posle subote; i postavih nekoliko svojih momaka na vratima da se ne unosi nikakav tovar u subotu.
I prenoćiše trgovci i koji prodavahu svakojaki trg iza Jerusalima jednom i drugom.
I opomenuh ih i rekoh im: Zašto noćujete oko zida? Ako još jednom to učinite, uložiću na vas. Od tada ne dolaziše u subotu.
A Levitima zapovedih da se očiste i da dođu i čuvaju vrata da bude svet dan subotni. I za ovo pomeni me, Bože moj, i oprosti mi po velikoj milosti svojoj" ( knjiga proroka Nemije 13. 15 - 22 )

ODNOSI SE NA OCEVE:
"I izvedoh ih iz zemlje misirske, i dovedoh ih
u pustinju.
I dadoh im uredbe svoje, i objavih im zakone svoje, koje ko vrši, živ će biti kroz njih.
I subote svoje dadoh im da su znak između mene i njih da bi znali da sam ja Gospod koji ih posvećujem
Ali se odvrže od mene dom Izrailjev u pustinji; ne hodiše po mojim uredbama, i zakone moje odbaciše, koje ko vrši živi kroz njih, i
subote moje grdno oskvrniše; zato rekoh da ću izliti gnev svoj na njih u pustinji da ih istrebim.

 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Sve dok budes filozofirao istina ce ti biti nedostupna.
Prihvati se Jevandjeoske jednostavnosti, jer u tom smislu razumevanje Jevandjelja je svima dostupno.

Napisao sam, ali ti nisi procitao.

Isus Navin nije krsio Subotu, vec narod - Oceve koje Isus Navin nije mogao uvesti u obecanu zemlju zbog krsenja zapovesti i Subote.

ODNOSI SE NA SINOVE:
"U to vreme videh u Judeji gde gaze u kacama u subotu i nose snopove natovarivši na magarce, i vino, grožđe i smokve i svakojake tovare, i nose u Jerusalim u subotu, i prekorih ih onaj dan kad prodavahu žitak.
I Tirci koji življahu u Jerusalimu donošahu ribu i svakojaki trg i prodavahu u subotu sinovima Judinim u Jerusalimu.
Zato prekorih glavare judejske i rekoh im: Kakvo je to zlo što činite te skvrnite subotu?
Nisu li tako činili oci vaši, te Bog naš pusti na nas i na ovaj grad sve ovo zlo? I vi još umnožavate gnev na Izrailja skvrneći subotu.
I kad dođe sen na vrata jerusalimska uoči subote, zapovedih te zatvoriše vrata, i zapovedih da ih ne otvaraju do posle subote; i postavih nekoliko svojih momaka na vratima da se ne unosi nikakav tovar u subotu.
I prenoćiše trgovci i koji prodavahu svakojaki trg iza Jerusalima jednom i drugom.
I opomenuh ih i rekoh im: Zašto noćujete oko zida? Ako još jednom to učinite, uložiću na vas. Od tada ne dolaziše u subotu.
A Levitima zapovedih da se očiste i da dođu i čuvaju vrata da bude svet dan subotni. I za ovo pomeni me, Bože moj, i oprosti mi po velikoj milosti svojoj" ( knjiga proroka Nemije 13. 15 - 22 )

ODNOSI SE NA OCEVE:
"I izvedoh ih iz zemlje misirske, i dovedoh ih
u pustinju.
I dadoh im uredbe svoje, i objavih im zakone svoje, koje ko vrši, živ će biti kroz njih.
I subote svoje dadoh im da su znak između mene i njih da bi znali da sam ja Gospod koji ih posvećujem
Ali se odvrže od mene dom Izrailjev u pustinji; ne hodiše po mojim uredbama, i zakone moje odbaciše, koje ko vrši živi kroz njih, i
subote moje grdno oskvrniše; zato rekoh da ću izliti gnev svoj na njih u pustinji da ih istrebim.

ne filozofiram ja nego ti,budi iskren.
malo me čudi neki puta tvoja ideja da proguraš svima jasni smisao napisnaog oko događaja sa nehemijom. zar ti stvarno misliš da tu generaciju daleko napred predstaviš kao one koji su ostali u pustinji u vreme mojsija? ajmo da ne idemo u tako daleku krajnost ovde,i mislim da je suvišno komentaristati ovo sa nemijom!
ajmo dakle na stvarnost. dakle ti kažeš ipak da isus navin nije kršio subotu i to napokon hrabro kažeš definitivno nije. to je fer. jer mala deca znaju da je on nazvan od Boga da je imao drugog duha,duha vere i da je zato odvojen od ostalih očeva i samo on i halev od cele generacije su ušli.
sada ipak pokušavaš namerno ili slučajno ići na novu mnanipulaciju i ostaje samo pitanje da li ćeš dalje i tu početi biti iskren. nije teško prikazati grešku ako je greška.
rekao si da isus navin nije mogao uvesti očeve? vidiš Pismo je po tom pitanju jasno. isus navin je uveo decu unutar. i Bog je jasno rekao koga on ima uvesti unutar. rekao je decu ,oni će ući. tako Bog je jasno rekao da navin neće nikad uvoditi očeve ali da decu oće uvesti. i sada pavle napominje zašto isus navin nije mogao uvesti decu naravno ni samog sebe u večni pokoj u svoje vreme,ne očeve,već sebe i decu,i zato je Bog govorio o drugom danu po davidu o dolazećoj pedesetnici. navin sa očevima nije imao ništa zajedničko ,on je od Boga prozvan da će decu uvesti unutar ne očeve. i pavle jasno citira da je ih nije mogao uvesti u večni pokoj. on ih je uveo u zemlju obećanja oni su ,on i deca držali zakon i subotu da nisu ne bi bili u opšte unutar. onda Bog je jasan tu,on kaže da očevi nisu verovali i neće ni ući,ali deca su ušla ,a to se moglo desiti samo nakon Božje procene d su kao i navin toga časa verovali subotu i zakon. tako da reći da pavle misli ovde na očeve nije na mestu.kada je u pitanju večni pokoj,večni sabat večna subota pedesetnica. pavle nas opominje kroz neveru očeva da ne promašimo i sami šansu danas primerom nevere ući i sami u večni pokoj. u 4.mojsijevoj on jasno i glasno u 14.gl. naglašava zašto nisu ušli. oni su u pustinji sijaset greški pravili od kršenja subote idolstva ,greh velfegora je bio najgori ali kada je Bog naglasio razlog ne ulaska on je jasan i jako opisan. za 40. dan,a kaže Bog ,što su rekli da je nemoguće dobiti zemlju obećaja,dajem im 40. godina lutanja,godinu za dan. tako jasno piše zašto nisu ušli. to je osnovica kao slučaj edema. mi svi grešimo sijaset greha,ali edem je neposluh reči, i to je osnovica greha.
pavle stoga skreće pažnju da isus navin nije mogao po pitanju večnog pokoja uvesti decu i ni sebe jer je pedesetica bila oglašena tek dolaskom Hrista ,vaskrsom i deset dana nakon se 40. dana javljao učenicima.tako to nije greška isusa već jednostavno nije bilo vremne. pavle tu ne stavlja akcenat na neki isusov prekršaj već na opomenu na što Bog stavlja svetlo proroštva u davidu 118- psalm i isaije 28- glava,na pedesetnicu kada je masa jevreja okupljenih rekla,pijani sui odbacili su toga dana život zakasnili zauvek. da se nama to ne desi pavle kaže, da ako tako ukažemo neverje kao i očevi oko obilaska obećane zemlje i neverovanja nećemo ni mi ući. dakle ako ti i mnogi ovde pedesetnicu smatrate čistom pričom nećete ući u pokoj i odocnićete moguće. to je jevrejima 4.- dok ti mučiš muku oko subote kao dana ne vidiš važnost temelja pedesetnice i to je kasniti.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Opet izvrtanje mojih reci, i neposteno prikrivanje kao da nesto nije receno a receno je.

4 poglavlje Jevrejima govori o uslovu koji je postavljen da bi se u pokoj uslo, a taj uslov je drzanje Bozjih zapovesti i Subote.

Ponavljam, apostol Pavle u Jevrejima 4 poglavlje govori o tome - da danas svako ko postuje cetvrtu zapovest po primeru Boga koji se odmarao u sedmi dan Subotu nakon stvaranja, on ulazi u Bozji pokoj koji oznacava mir sa Bogom kroz zajednicu sa njim, a na kraju istorije i u samo nebo kada pocinje vecna Subota.

Jevreji su krsili zapovesti i Subotu i nisu usli u obecanu zemlju i pokoj Bozji, i Pavle savetuje da ne krenemo tim istim primerom neposlusnosti, vec da drzimo zapovesti i Subotu kako bi mogli uci u pokoj, sto se jasno vidi da apostol Pavle postavlja uslov za ulazak u pokoj.

On kaze "JEVREJI SU BILI NEPOSLUSNI I NISU MOGLI UCI, ALI VI NEMOJTE TAKO, VEC UDJITE U MIR SVAKE SUBOTE DA BI STE USLI UPOKOJ BOZJI"

Dakle to konacno znaci, da bi covek danas usao u pokoj i kako ti kazes "bio krsten Duhom Svetim" on mora ispuniti uslov, a to je drzanje zapovesti i Subote.
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Opet izvrtanje mojih reci, i neposteno prikrivanje kao da nesto nije receno a receno je.

4 poglavlje Jevrejima govori o uslovu koji je postavljen da bi se u pokoj uslo, a taj uslov je drzanje Bozjih zapovesti i Subote.

Ponavljam, apostol Pavle u Jevrejima 4 poglavlje govori o tome - da danas svako ko postuje cetvrtu zapovest po primeru Boga koji se odmarao u sedmi dan Subotu nakon stvaranja, on ulazi u Bozji pokoj koji oznacava mir sa Bogom kroz zajednicu sa njim, a na kraju istorije i u samo nebo kada pocinje vecna Subota.

Jevreji su krsili zapovesti i Subotu i nisu usli u obecanu zemlju i pokoj Bozji, i Pavle savetuje da ne krenemo tim istim primerom neposlusnosti, vec da drzimo zapovesti i Subotu kako bi mogli uci u pokoj, sto se jasno vidi da apostol Pavle postavlja uslov za ulazak u pokoj.

On kaze "JEVREJI SU BILI NEPOSLUSNI I NISU MOGLI UCI, ALI VI NEMOJTE TAKO, VEC UDJITE U MIR SVAKE SUBOTE DA BI STE USLI UPOKOJ BOZJI"

Dakle to konacno znaci, da bi covek danas usao u pokoj i kako ti kazes "bio krsten Duhom Svetim" on mora ispuniti uslov, a to je drzanje zapovesti i Subote.
ne izvrćem tvoje reči već ih stavljam u redosled napisanog u Pismu samo. jevrejima poslanica vrlo precizno naglašava da je sedmi dan dat i da se potom Bog zakleo da neće ući ipak u večni pokoj,zašto,kad je pre toga potvrđeno da je dat sedmi dan? pavle jasno naglašava ,o čemu smo već pisali, da je opomena ,da ne učinimo istu gatku neverstva kao i oni, koji oni, pa jevreji, ali akcenat je na jevreje sa pedesetnice. a dokaz toga pavle spominje isusa navina i decu izraela gde u 8. redku kaže upravo da,je isus navin one doveo u pokoj, NE BI BOG ZA DRUGI DAN GOVORIO PO TOM. O KOJEM DRUGOM DANU BOG GOVORI ZNAMO,PSALAM 118,ISAIJA 28 GL.PEDESETNICA. u kor.posl. prvoj 14 gl.jasno pavle citira upravo isaiju i mesto iz 28. glave navodeć smisao jezika kao znak koji ne hteše verovati.
onda ključno pitanje ovde,ne kaže li Bog za drugi dan,koji drugi dan? david jasno govori na koji dan misli, kad kaže više nego jedno ključno proroštvo koje su izraelci odbacili. on navodi mest,o kamen od ugla kojega oni odbaciše,dakle Isusa, potom, blagosloven koji ide u ime Gospodenje,to nisu prepoznali, i rekli su za one koji su izašli pred njega, da je to prost narod koji ne zna Pisma! i ovo su vrata na koja ulaze pravednici, te ovo je Dan koji stvori Bog, radujmo se! dakle,da je u pitanju ovde neki greh oko ne držanja subote Bog ne bi pominjao drugi dan već samo rekao da nisu ušli zbog subote i da mi ako budemo držali subotu u naše vreme će mo ući u večni pokoj. ali Bog napominje jasno da je govorio za drugi dan ,Danas. taj dan je pedesetnica. tako on proriče za jevreje ,koji na pedesetnici odbacuju život kroz neveru u poedesetnicu ,rečima, da su pijani, nakićeni vina, a ne ispunjeni svetim Duhom, a nama savetujke pavle oprez , da i mi ne učinimo isto, istu gatku neverstva i ne kažemo odocniv, da je to od đavola da su poludeli itd. kao što se i govori i onda tvrdi da je tu duh sveti u crkvama, a gde je? !
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ti dobro krenes sa tumacenjem, ali potom skrenes sa sustine.

Dakle evo o cemu se radi.

Jevreji su bili neposlusni i nisu usli u obecanu zemlju i pokoj Božji koji bi samo ulaženje u obećanu zemlju proizvelo.

Dakle, prekršili su uslov za ulazak u obećanu zemlju i pokoj Božji, i ako su imali zapovest o Suboti i obećanje da će ih Bog kroz poslušnost uvesti u obećanu zemlju i pokoj Božji oni su bili neposlušni.

Apostol Pavle savetuje da mi ne budemo neverni kao Jevreji koji zbog kršenja zapovesti i Subote nisu ušli u obećanu zemlju i pokoj Božji, već da kroz poslušnost udjemo u pokoj.

Pošto Bog nije uveo Jevreje u obećanu zemlju i pokoj, on je odredio jedan drugi dan, odnosno sadašnji trenutak kada će vernik kroz prihvatanje Isusa za spasitelja i poslušnost zapovestima i držanjem Subote po primeru Boga koji je počinuo u sedmi dan nakon stvaranja, ući u pokok Božji i na kraju u samo nebo.

Dakle, drugi dan nije zamena za Subotu, već zamena za ulazak Jevreja u obećanu zemlju i tadašnji pokoj u koji su oni mogli ući a nisu zbog neposlušnosti.

Zato, apostol Pavle naglašava, da mi ne krenemo tim istim putem neverstva Jevrejskog naroda, već da kroz poslušnost uđemo u pokoj i na kraju u samo nebo.

"Da se bojimo, dakle, da kako dok je još ostavljeno obećanje da se ulazi u pokoj Njegov, ne zakasni koji od vas.
Jer je nama objavljeno kao i onima; ali onima ne pomaže čuvena reč, jer ne verovaše oni koji čuše.
Jer mi koji verovasmo ulazimo u pokoj, kao što reče: Zato se zakleh u gnevu svom da neće ući u pokoj moj, ako su dela i bila gotova od postanja sveta.
Jer negde reče za sedmi dan ovako: i počinu Bog u dan sedmi od svih dela svojih.
I na ovom mestu opet: Neće ući u pokoj moj.
Budući, pak, da neki imaju da uđu u njega, i oni kojima je najpre javljeno ne uđoše za neposlušanje;
"Dakle je ostavljeno još počivanje narodu Božijem. ( orig: SABATISMOS - Subotnji odmor )
Jer koji uđe u pokoj Njegov, i on počiva od dela svojih, kao i Bog od svojih.
Da se postaramo, dakle, ući u taj pokoj, da ne upadne ko u onu istu gatku neverstva"

 
Poslednja izmena:
Natrag
Top