SUBOTA ! Dan za svetkovanje obavezan za Hrišćane ?

Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Dobro, evo objasni onda ovaj tekst koji jasno kaze da Bog nije uveo Jevreje u obecanu zemlju zbog krsenja zapovesti i Subote.

Ako tu ne pise da Bog nije uveo Jevreje u obecanu zemlju zbog krsenja zakona i Subote, sta po tvom misljenju pise?

Molim odgovor.

"I izvedoh ih iz zemlje misirske, i dovedoh ih u pustinju. I dadoh im uredbe svoje, i objavih im zakone svoje, koje ko vrši, živ će biti kroz njih.
I subote svoje dadoh im da su znak između mene i njih da bi znali da sam ja Gospod koji ih posvećujem
Ali se odvrže od mene dom Izrailjev u pustinji;
ne hodiše po mojim uredbama, i zakone moje odbaciše, koje ko vrši živi kroz njih, i subote moje grdno oskvrniše; zato rekoh da ću izliti gnev svoj na njih u pustinji da ih istrebim.
Ali učinih, imena svog radi, da se ne oskvrni pred narodima pred kojima ih izvedoh.

I ja im još podigoh ruku svoju u pustinji da ih neću odvesti u zemlju koju im dadoh, gde teče mleko i med, koja je dika svim zemljama;
Jer odbaciše moje zakone i po uredbama mojim ne hodiše, i subote moje oskvrniše, jer srce njihovo iđaše za gadnim bogovima njihovim" ( Jezekilj 20. 10 - 16 )
pa to sve stoji,ja sam ti odgovor dao. u edemu nije eva kršila subotu niti je neko nekog ubio,posle toga je bilo tolkih nagomilavanja greha da je to dovelo do potopa čak. eva je samo obacila veru u napisnu Reč da ne kusa sa drveta života,a onda je to izvelo kasnije grehe. kada mi kažemo zašto je došlo do smrti roda ljudskog mi sveobuhvatno kažemo zbog greha,ali tačan akcenat i odgovor je zbog pada eve u edemu i svega napisanog., tako jasno stoji da i ne ulazak u zemlju jasno stoji čitaj 4. mojsija, 14 gl. jasno stoji od reči do reči događaj i razlog. a potom sledi u pustinji dalje kad su lutali tih 40. godina umnožavanje greha i to ukazuje da je Bog bio u pravu. početna nevera je donela sve te loše plodobve. greh je zapravo nevera a ne posledica nevere. to posle dolazi,svi ti gresi. da nije došlo do posledične grešnosti ne bi bilo ni svihostalih greha u vreme lutanja.bili bi u zemlji ,a ne u takim stvarima.
moraš razumeti da je kašnjnje u nebo kroz neveru u obećanje zapravo odbacivanje svetoga Duha sa pedesetnice. problem je što ti pedesetnicu u opšte ne razumevaš u punom svetlu.prvo se vidi da joj ne daješ naglasak koji jasno stoji u Reči,jer si stalno u nagfasku subote kao večnog pokoja,a dva pokoja večna ne postoje.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Greska, o Suboti se diskutuje u ovoj temi, ali to nije tema o kojoj ja stalno govorim.

Ja uglavnom ljude upucujem na Hrista i veru kroz koju mogu biti oslobodjeni od greha imati novi zivot u njemu, aktivno se spremajuci za njegov slavni dolazak.

To je sustina.
Pedesetnica se nadovezuje, i kroz biblijsku edukaciju ostvaruje u covekovom zivotu.

Sto se tice ostalog, moli se bogu pa neka ti on Duhom razjasni smisao, jer mene osudjujes da ne razumem, a meni sam Duh svedoci suprotno.

Sam presudi da li tebe trebam vise da slusam ili Gospoda.
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Greska, o Suboti se diskutuje u ovoj temi, ali to nije tema o kojoj ja stalno govorim.

Ja uglavnom ljude upucujem na Hrista i veru kroz koju mogu biti oslobodjeni od greha imati novi zivot u njemu, aktivno se spremajuci za njegov slavni dolazak.

To je sustina.
Pedesetnica se nadovezuje, i kroz biblijsku edukaciju ostvaruje u covekovom zivotu.

Sto se tice ostalog, moli se bogu pa neka ti on Duhom razjasni smisao, jer mene osudjujes da ne razumem, a meni sam Duh svedoci suprotno.

Sam presudi da li tebe trebam vise da slusam ili Gospoda.
svakako Gospoda treba i ti i svi da slušamo,ali ti ga ne slušaš., nema zbora da ako ti taj duh kaže suprot od Reči onda to ti ne govori Božji duh. ti si to ovde sijaset puza na žalost pokazao.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ne, upravo je suprotno, ono sto ja govorim je u potpunom skladu sa pismom i njegovim kontekstom.
Sa druge strane, ti istinu oblacis u ljudsku filozofiju i govoris sam ode sebe.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Dobro, evo objasni onda ovaj tekst koji jasno kaze da Bog nije uveo Jevreje u obecanu zemlju zbog krsenja zapovesti i Subote.

Ako tu ne pise da Bog nije uveo Jevreje u obecanu zemlju zbog krsenja zakona i Subote, sta po tvom misljenju pise?

Molim odgovor.

"I izvedoh ih iz zemlje misirske, i dovedoh ih u pustinju. I dadoh im uredbe svoje, i objavih im zakone svoje, koje ko vrši, živ će biti kroz njih.
I subote svoje dadoh im da su znak između mene i njih da bi znali da sam ja Gospod koji ih posvećujem
Ali se odvrže od mene dom Izrailjev u pustinji;
ne hodiše po mojim uredbama, i zakone moje odbaciše, koje ko vrši živi kroz njih, i subote moje grdno oskvrniše; zato rekoh da ću izliti gnev svoj na njih u pustinji da ih istrebim.
Ali učinih, imena svog radi, da se ne oskvrni pred narodima pred kojima ih izvedoh.

I ja im još podigoh ruku svoju u pustinji da ih neću odvesti u zemlju koju im dadoh, gde teče mleko i med, koja je dika svim zemljama;
Jer odbaciše moje zakone i po uredbama mojim ne hodiše, i subote moje oskvrniše, jer srce njihovo iđaše za gadnim bogovima njihovim" ( Jezekilj 20. 10 - 16 )

Као што Мојсије изведе Јевреје из Мисира Божијом заповешћу, тако и Господ Исус Христос изводи нас из "Мисира" у "обећану земљу". Веома је битно да се види паралела између та два догађаја. Након изласка, Мојсије даје закон, а Господ даје милост и благодат.

Ако Мојсије каже: не убиј, Господ каже: и не помишљај на убиство, ако Мојсије каже: не чини прељубе, Господ каже: и не погледај пожудно, не помишљај на прељубу,..., ако Мојсије каже: почивај у суботу да осетиш наговештај спокоја (мира Божијег), Господ каже: веруј у Мене и бићеш спокојан (у миру Божијем), почиваћеш баш као и Бог што почива.

Јер неко може почивати телом, као и не убијати (а мислити на убијање некога) једном недељно, а да му мисли буду ко зна где далеко од Бога, док неко вером у Господа стварно постаје спокојан јер верује и узда се у ОБЕЋАЊЕ. Јевреји нису веровали у Божије обећање и узалуд им суботарење, уподоше у гатку НЕВЕРСТВА. Ми смо верни и не можемо упасти у ту гатку јер имамо Господара суботе који нас уводи у спокој и починак, што са суботарима није могао (хтео) - "Неће ући у покој мој!"

С обзиром да суботаре није увео у мир Божији, Он говори о ДРУГОМ ДАНУ (не суботи седмичној). Тај дан апостол назива: ДАНАС. Ако, дакле, ДАНАС поверујеш и признаш Господа, ти улазиш у спокој и почиваш.



3. Јер ми који веровасмо улазимо у покој, као што рече: Зато се заклех у гневу свом да неће ући у покој мој, ако су дела и била готова од постања света.
4. Јер негде рече за седми дан овако: и почину Бог у дан седми од свих дела својих.
5. И на овом месту опет: Неће ући у покој мој.
6. Будући, пак, да неки имају да уђу у њега, и они којима је најпре јављено не уђоше за непослушање;
7. Опет одреди један дан, данас, говорећи у Давиду по толиком времену, као што се пре каза: Данас ако глас Његов чујете, не будите дрвенастих срца.
8. Јер да је Исус оне довео у покој, не би за други дан говорио потом.


Да је суботаре увео у покој, Он не би говорио о другом дану.


9. Дакле је остављено још почивање народу Божијем.
10. Јер који уђе у покој Његов, и он почива од дела својих, као и Бог од својих.
11. Да се постарамо, дакле, ући у тај покој, да не упадне ко у ону исту гатку неверства.


-----------------------------------------------------------------------

Скраћена верзија:

- Ко улази у покој?
- Ми који веровасмо улазимо у покој. (3. стих)

- А кад уђем у покој (мир Божији)?
- Који уђе у покој Његов, и он почива од дела својих, као и Бог од својих. (10. стих)


- Суботари?
- Неће ући у покој мој. Јер да је Исус оне довео у покој, не би за други дан говорио потом.

-------------------------------------------------------------------------

Слични примери:

Ниси украо, али стално си у срцу хтео да крадеш, ниси учинио прељубу, али си стално у срцу чинио прељубу ... дакле, Бог не гледа споља, већ Бог гледа срца. Тако и суботарење као оличење спољашњег закона (телесног) који беше чувар до Христоса, не може да покаже праву верност која се налази у срцу. Право "суботарење" - почивање је чиста и поуздана вера у срцу, поуздање у Господа и Његово признање. Држимо се, дакле, признања и ми смо спокојни (у миру Божијем).


14. Имајући, дакле, великог Поглавара свештеничког, који је прошао небеса, Исуса сина Божијег, да се држимо признања.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Amin.
Poslušnošću zapovestima se ulazi u pokoj i drugi dan koji predstavlja novozavetno doba u kome vernik kroz veru u Hrista i poslušnost ulazi u pokoj već sada na ovoj zemlji i na kraju istorije u nebo, ne po primeru neposlušnosti Jevreja koji su kršili zapovesti i Subotu, već po primeru Boga koji je počinuo u sedmi dan nakon stvaranja.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Опет он.

Amin.
Poslušnošću zapovestima se ulazi u pokoj i drugi dan koji predstavlja novozavetno doba u kome vernik kroz veru u Hrista i poslušnost ulazi u pokoj već sada na ovoj zemlji i na kraju istorije u nebo, ne po primeru neposlušnosti Jevreja

...савршено! Којим заповестима? Нама хришћанима: заповестима Христосовим (љубави), а вама фарисејима: заповестима Мојсијевим (нема благодати јер се оправдавате законом). Већ сам сто пута исписао да очигледно пркосиш апостолу, ти и даље свесно додајеш непостојеће, да се не изразим другачије.

- Poslušnošću zapovestima se ulazi u pokoj - Лаодикеја

- Јер ми који веровасмо улазимо у покој - апостол Павле

После нека неко каже да сам ја умислио да адвенисти свесно варају и манипулишу. Сами себе дискредитују. Нема ту никаквог "и", јасно је речено. Не може Лаодикеја да додаје како се њему чини и како му одговара. То нико од нас не сме да ради.

koji su kršili zapovesti i Subotu, već po primeru Boga koji je počinuo u sedmi dan nakon stvaranja.

... нетачно. Нису веровали у Божије обећање и хтели су да се врате у Мисир. Тако им и Божија субота није значила ништа јер се нису поуздали у Господа. Неверство је главни проблем, не суботарење. Да су били верни, онда би светковање суботе имало смисла, овако није.
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Ne, upravo je suprotno, ono sto ja govorim je u potpunom skladu sa pismom i njegovim kontekstom.
Sa druge strane, ti istinu oblacis u ljudsku filozofiju i govoris sam ode sebe.
pa čuj,ti si koliko puta ako samo možeš videti svaku jednu prepisanu Reč izokrenuo i tumačio i ako to nije filozofija što je onda. ja sam te više puta izazvao da prepišeš jasno što stoji oko ne ulaska u zemolju oibećanja iz 4.mojs.14. tu Gospod jasno i glasno kaže upravo za to. ni levo ni desno. navodi sve detalje što se događalo,ko je gde stajao,isus gde je bio,kakog je duha bio a kakog ostalih deset uhoda i šta je Bog rekao jednima,šta drugima i sve jasno stoji. kako bi ti citirao vaskrsenje,je li bi uzeo ,mesto gde Isus vaskrsava ili neko drugo mesto? tako i ti,namerno ili ne tek nećeš da prepišeš ovde jasno što ti se nudi pa, neka ljudi vide,što je Bog rekao za uhode i sve to,40. dana 40 godina .
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mrsavkicu, Na moje pitanje da li Hriscanin treba da krsi zapovesti - da krade, cini prelljube, ubija..itd, ti si odgovorio da apsolutno ne trebada, ako je tako zasto osudjujes mene koji to ne cinim - ne krsim zapovesti.

Evo odgovori mi.
Kakva je razlika izmedju tvoje i moje teznje da ne kradem, ne cinim preljube, ne ubijem, postujem tudju imovinu, itd?

Imam dojam da ti svoje drzanje zapovesti velicas, a moje ponidastavas, i zelis da prikazes kako su tvoja dela ne krsenja moralnih principa veca od mojih koja su identicna.

Za Adriana.

Ljubav nije sama sebi svrha, vec je ona nacelo iz koga proistice rod poslusnost Bozjim zapovestima.
Mi ne drzimo ljubav, vec zato sto imamo ljubav mi smo poslusni zapovestima i drzimo ih jer ljubimo Boga i bliznje.

"Po tom znamo da ljubimo decu Božiju kad Boga ljubimo i Njegove zapovesti držimo.
Jer je ovo ljubav Božija da zapovesti Njegove držimo; i zapovesti Njegove nisu teške" ( 1 Jovanova poslanica 5. 2 - 3 )

U novom zavetu kao uslov spasenja postoje 1.zapovesti stare - 10 BOZJIH ZAPOVESTI 2. zapovest nova - LJUBAV iz koje proistice poslusnost ovim prvim:

"Љубазни! Не пишем вам нове заповести, него заповест стару коју имасте испочетка.

Заповест стара јесте реч коју чусте испочетка.
Опет вам пишем нову заповест, која је заиста у Њему и у вама; јер тама пролази, и видело право већ светли.
Који говори да је у виделу, а мрзи на свог брата, још је у тами.
Који љуби брата свог, у виделу живи, и саблазни у њему нема" ( 1 Jovanova 2. 7 - 10 )

"Нову вам заповест дајем да љубите један другог, као што ја вас љубих, да се и ви љубите међу собом.
По томе ће сви познати да сте моји ученици, ако будете имали љубав међу собом"
( Jovan 13. 34 - 35 )
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Mrsavkicu, Na moje pitanje da li Hriscanin treba da krsi zapovesti - da krade, cini prelljube, ubija..itd, ti si odgovorio da apsolutno ne trebada, ako je tako zasto osudjujes mene koji to ne cinim - ne krsim zapovesti.

Evo odgovori mi.
Kakva je razlika izmedju tvoje i moje teznje da ne kradem, ne cinim preljube, ne ubijem, postujem tudju imovinu, itd?

Imam dojam da ti svoje drzanje zapovesti velicas, a moje ponidastavas, i zelis da prikazes kako su tvoja dela ne krsenja moralnih principa veca od mojih koja su identicna.

Za Adriana.

Ljubav nije sama sebi svrha, vec je ona nacelo iz koga proistice rod poslusnost Bozjim zapovestima.
Mi ne drzimo ljubav, vec zato sto imamo ljubav mi smo poslusni zapovestima i drzimo ih jer ljubimo Boga i bliznje.

"Po tom znamo da ljubimo decu Božiju kad Boga ljubimo i Njegove zapovesti držimo.
Jer je ovo ljubav Božija da zapovesti Njegove držimo; i zapovesti Njegove nisu teške" ( 1 Jovanova poslanica 5. 2 - 3 )

U novom zavetu kao uslov spasenja postoje 1.zapovesti stare - 10 BOZJIH ZAPOVESTI 2. zapovest nova - LJUBAV iz koje proistice poslusnost ovim prvim:

"Љубазни! Не пишем вам нове заповести, него заповест стару коју имасте испочетка.

Заповест стара јесте реч коју чусте испочетка.
Опет вам пишем нову заповест, која је заиста у Њему и у вама; јер тама пролази, и видело право већ светли.
Који говори да је у виделу, а мрзи на свог брата, још је у тами.
Који љуби брата свог, у виделу живи, и саблазни у њему нема" ( 1 Jovanova 2. 7 - 10 )

"Нову вам заповест дајем да љубите један другог, као што ја вас љубих, да се и ви љубите међу собом.
По томе ће сви познати да сте моји ученици, ако будете имали љубав међу собом"
( Jovan 13. 34 - 35 )
niko ovde ne zagovara meru kolko ko drži Reč Hristovu,to mora svak činiti. kako ti zameraš katolicima i pravoslavnima na idolstvu ja sam ti skrenuo pažnju na kršenju reči da je Bog jedan i da je preljub greh, i o ženi ,da ne uči.
ja sam tebi samo pomenuo suštinu da zbog tvojeg uverenja na držanje zapovesti u mojsijevskom kontekstu zkona ti ne možeš imati izgovora i moraš po zakonu biti suđen a sud je samo jedan smrt jer ne možeš to održati u kompletu niti jedan čovek.jer za poravednika ,dakle za pravednika stoji jasno napisano da je naša pravednost pred Bogom na žalost još uvek prljava haljina. tako da ako se ti obavezeš na zakon tvoja pravednost budući prljava haljina ide na sud. i lata je smrt. Bog je dao zakon zna se zašto u tom obliku preko mojsija oin je imao pedagogiju.sada nakon je došao Isus mi držimo u ljubavi njegove reči i to je to. još uvek mi smo daleko od njega ali nam on prašta jer se trudimo. pod zakonom mema praštanja samo sud.
drugo ti kroz zakon naročito subotu ne vidiš više jer imaš pokrival,da je spas kroz Hrista i kroz krštenje Duhom na večni pokoj, i to to ti donosi tragičnu stvar na kraju.
 
Natrag
Top