SUBOTA ! Dan za svetkovanje obavezan za Hrišćane ?

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ti si onda u velikom duhovnom problemu sa takvim stavom, gde sam neprijatelj svake istine kreira tvoje misljenje.
Dok budes imao takve stavove, istina pa i krstenje Duhom ce biti daleko od tebe.
Ne kazem ti to iz zle namere, vec da te potstaknem da se zapitas za sebbe, jer posedujes razvodnjeno jevandjelje, i snizavas kriterijume spasenja sto je hula na Boga.

Covek koji se predao Hristu, on nema prljavu haljinu jer ga je Hristos opravdao pred prestolom milosti u svetinji nad svetinjama i obukao u haljine svoje pravednosti, prinevsi svoju prolivenu krv za grehe tog coveka, i davsi mu silu da savrseno ispunjava svaku zapovest.
Takvog coveka zakon ne osudjuje jer ga on savrseno ispunjava Duhom Svetim koji stanuje u njegovom srcu, on je promenjen i ne moze gresiti.

Zakon osudjuje onoga koji ga krsi smatrajuci da se zakon ne moze ispuniti, i tako tavori u grehu uzdajuci se u Bozju milost da ce ga kao takvog na kraju - na sudu Bog ipak primiti u svoje carstvo i ako nije kroz predanje i posvecenje rodio rod poslusnosti, i uzrastao duhovno u savrsenog coveka u visini mere rasta Hristova i postigao savrsenstvo karaktera.

Pod zakonom znaci POD OSUDOM ZAKONA, a ne pod poslusnoscu.
Kada bi izraz POD ZAKONOM znacilo POD POSLUSNOSCU, tada bi biblija velicala neposlusnost, i govorila da treba da odbacimo zakon i budemo neposlusni.
Biblija tako nesto ne poznaje, ona svuda upucuje na poslusnost ili drzanje zapovesti.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Ti si onda u velikom duhovnom problemu sa takvim stavom, gde sam neprijatelj svake istine kreira tvoje misljenje.
Dok budes imao takve stavove, istina pa i krstenje Duhom ce biti daleko od tebe.
Ne kazem ti to iz zle namere, vec da te potstaknem da se zapitas za sebbe, jer posedujes razvodnjeno jevandjelje, i snizavas kriterijume spasenja sto je hula na Boga.

Covek koji se predao Hristu, on nema prljavu haljinu jer ga je Hristos opravdao pred prestolom milosti u svetinji nad svetinjama i obukao u haljine svoje pravednosti, prinevsi svoju prolivenu krv za grehe tog coveka, i davsi mu silu da savrseno ispunjava svaku zapovest.
Takvog coveka zakon ne osudjuje jer ga on savrseno ispunjava Duhom Svetim koji stanuje u njegovom srcu, on je promenjen i ne moze gresiti.

Zakon osudjuje onoga koji ga krsi smatrajuci da se zakon ne moze ispuniti, i tako tavori u grehu uzdajuci se u Bozju milost da ce ga kao takvog na kraju - na sudu Bog ipak primiti u svoje carstvo i ako nije kroz predanje i posvecenje rodio rod poslusnosti, i uzrastao duhovno u savrsenog coveka u visini mere rasta Hristova i postigao savrsenstvo karaktera.

Pod zakonom znaci POD OSUDOM ZAKONA, a ne pod poslusnoscu.
Kada bi izraz POD ZAKONOM znacilo POD POSLUSNOSCU, tada bi biblija velicala neposlusnost, i govorila da treba da odbacimo zakon i budemo neposlusni.
Biblija tako nesto ne poznaje, ona svuda upucuje na poslusnost ili drzanje zapovesti.
psluh Hristovim z apovestim da,ali ne i spašenje zakonom jer je zakon dat za proklestvo.
ne mislim da je pravda Hristova prljava haljina,već naša zakonska pravda koju ti hoćeš doneti pred Hrista je kao prljava haljina!
 
Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
Као што Мојсије изведе Јевреје из Мисира Божијом заповешћу, тако и Господ Исус Христос изводи нас из "Мисира" у "обећану земљу". Веома је битно да се види паралела између та два догађаја. Након изласка, Мојсије даје закон, а Господ даје милост и благодат.

Ако Мојсије каже: не убиј, Господ каже: и не помишљај на убиство, ако Мојсије каже: не чини прељубе, Господ каже: и не погледај пожудно, не помишљај на прељубу,..., ако Мојсије каже: почивај у суботу да осетиш наговештај спокоја (мира Божијег), Господ каже: веруј у Мене и бићеш спокојан (у миру Божијем), почиваћеш баш као и Бог што почива.

Јер неко може почивати телом, као и не убијати (а мислити на убијање некога) једном недељно, а да му мисли буду ко зна где далеко од Бога, док неко вером у Господа стварно постаје спокојан јер верује и узда се у ОБЕЋАЊЕ. Јевреји нису веровали у Божије обећање и узалуд им суботарење, уподоше у гатку НЕВЕРСТВА. Ми смо верни и не можемо упасти у ту гатку јер имамо Господара суботе који нас уводи у спокој и починак, што са суботарима није могао (хтео) - "Неће ући у покој мој!"

С обзиром да суботаре није увео у мир Божији, Он говори о ДРУГОМ ДАНУ (не суботи седмичној). Тај дан апостол назива: ДАНАС. Ако, дакле, ДАНАС поверујеш и признаш Господа, ти улазиш у спокој и почиваш.



3. Јер ми који веровасмо улазимо у покој, као што рече: Зато се заклех у гневу свом да неће ући у покој мој, ако су дела и била готова од постања света.
4. Јер негде рече за седми дан овако: и почину Бог у дан седми од свих дела својих.
5. И на овом месту опет: Неће ући у покој мој.
6. Будући, пак, да неки имају да уђу у њега, и они којима је најпре јављено не уђоше за непослушање;
7. Опет одреди један дан, данас, говорећи у Давиду по толиком времену, као што се пре каза: Данас ако глас Његов чујете, не будите дрвенастих срца.
8. Јер да је Исус оне довео у покој, не би за други дан говорио потом.


Да је суботаре увео у покој, Он не би говорио о другом дану.


9. Дакле је остављено још почивање народу Божијем.
10. Јер који уђе у покој Његов, и он почива од дела својих, као и Бог од својих.
11. Да се постарамо, дакле, ући у тај покој, да не упадне ко у ону исту гатку неверства.


-----------------------------------------------------------------------

Скраћена верзија:

- Ко улази у покој?
- Ми који веровасмо улазимо у покој. (3. стих)

- А кад уђем у покој (мир Божији)?
- Који уђе у покој Његов, и он почива од дела својих, као и Бог од својих. (10. стих)


- Суботари?
- Неће ући у покој мој. Јер да је Исус оне довео у покој, не би за други дан говорио потом.

-------------------------------------------------------------------------

Слични примери:

Ниси украо, али стално си у срцу хтео да крадеш, ниси учинио прељубу, али си стално у срцу чинио прељубу ... дакле, Бог не гледа споља, већ Бог гледа срца. Тако и суботарење као оличење спољашњег закона (телесног) који беше чувар до Христоса, не може да покаже праву верност која се налази у срцу. Право "суботарење" - почивање је чиста и поуздана вера у срцу, поуздање у Господа и Његово признање. Држимо се, дакле, признања и ми смо спокојни (у миру Божијем).


14. Имајући, дакле, великог Поглавара свештеничког, који је прошао небеса, Исуса сина Божијег, да се држимо признања.
Pa zar nemialis da Ladokejac ne cita te citate?cita!samo te pravi budalom,njegov bog je piramida s okom u sredini.Grobovi ih odaju,(OBELISK)
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ja uvidjam da je tvoj stav zasnovan na stereotipima o Adventizmu, necemu sto su ljudi usvojili a sto nema veze sa realnoscu, a to je u ovom slucaju da Adventisti zele da se spasu drzanjem zakona.

Ponavljam, centralno Adventisticko ucenje je da se mi spasavamo verom u Hrista, a poslusnost ili zivot bez greha proistice iz vere i opravdanja.

Zakon nije dat za prokletstvo, vec on osudjuje onoga koji ga krsi, i vodi coveka Hristu koji coveka opravdava od greha i daje coveku silu da vise ne gresi sto znaci da ne krsi ni jednu zapovest.
Tada zakon vise nije prokletstvo, vec radost coveku.

PAVLE SE RADUJE ZAKONU BOZJEM KOJI JE U NJEGOVOM SRCU:

"Tako se po unutrašnjem čoveku radujem Božijem zakonu"

PAVLE VIDI JEDAN DRUGI ZAKON ODNOSNO GREH KOJI SE BORI PROTIV ZAKONA KOJI JE U NJEGOVOM SRCU:

"ali vidim jedan drugi zakon u svojim udovima
( zakon greha - preljuba, kradja..itd ), koji vojuje protiv zakona moga uma ( drzanju Bozjih zapovesti i zivotu u pravdi ) i zarobljava me zakonom greha, koji je u mojim udovima"
Bedan sam ja čovek; ko će me izbaviti od ovog smrtnog tela?

PAVLE UMOM SLUZI ZAKONU BOZJEM ( 10 zapovesti ), A TELOM ZAKONU GREHA ODNOSNO PRINCIPIMA GREHA - preljubi, kradji..itd.

Bogu hvala kroz Isusa Hrista, Gospoda našega.
Tako, dakle, ja sam umom služim Božijem zakonu, a telom-zakonu greha - preljubi, kradji..itd"
( Rimljanima 7. 22 - 25 )
 
Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
Ja uvidjam da je tvoj stav zasnovan na stereotipima o Adventizmu, necemu sto su ljudi usvojili a sto nema veze sa realnoscu, a to je u ovom slucaju da Adventisti zele da se spasu drzanjem zakona.

Ponavljam, centralno Adventisticko ucenje je da se mi spasavamo verom u Hrista, a poslusnost ili zivot bez greha proistice iz vere i opravdanja.

Zakon nije dat za prokletstvo, vec on osudjuje onoga koji ga krsi, i vodi coveka Hristu koji coveka opravdava od greha i daje coveku silu da vise ne gresi sto znaci da ne krsi ni jednu zapovest.
Tada zakon vise nije prokletstvo, vec radost coveku.

PAVLE SE RADUJE ZAKONU BOZJEM KOJI JE U NJEGOVOM SRCU:

"Tako se po unutrašnjem čoveku radujem Božijem zakonu"

PAVLE VIDI JEDAN DRUGI ZAKON ODNOSNO GREH KOJI SE BORI PROTIV ZAKONA KOJI JE U NJEGOVOM SRCU:

"ali vidim jedan drugi zakon u svojim udovima
( zakon greha - preljuba, kradja..itd ), koji vojuje protiv zakona moga uma ( drzanju Bozjih zapovesti i zivotu u pravdi ) i zarobljava me zakonom greha, koji je u mojim udovima"
Bedan sam ja čovek; ko će me izbaviti od ovog smrtnog tela?

PAVLE UMOM SLUZI ZAKONU BOZJEM ( 10 zapovesti ), A TELOM ZAKONU GREHA ODNOSNO PRINCIPIMA GREHA - preljubi, kradji..itd.

Bogu hvala kroz Isusa Hrista, Gospoda našega.
Tako, dakle, ja sam umom služim Božijem zakonu, a telom-zakonu greha - preljubi, kradji..itd"
( Rimljanima 7. 22 - 25 )

Pa ti samo to i radis ponavljas,ponavljas,ponavljas....................i tako beskonacno!Ali mi smo tu Pravoslavci koji se nikad ne predaju!posto nasa istorija nam govori kad god nas je zapad ucio i pomagao dobili smo ne po jednom obrazu i po drugom samar a razbise nam celo telo,razclanili su nas iz velikog carstva(Telo u razbacane ruke,noge,organe na nekoliko republika,Jedan narod mnogo religija da se sami izmedju sebe istrebimo)istorija tako kaze citaj malo vise istoriju.
Car Dusan jem to znao!zatom je i drzao tako veliko carstvo,probali su posle cara Dusana da stvore neke Jugoslavije ali nije uspelo jer djavo sa zapada neda to!jer zna kad se Slovenski narodi ujedine zapadu nema pobede!!!!!!
A vasa Adventna crkva kao i ostale jeresi rade na razjedinjenju slovenstva jer uvek su se bojali tog ujedinjenja jos od doba cara Dusana-Nemanjica,zato su nas i razdelili po raznim religijama da se sami istrebimo medju sobom.
Izdajnici vere kao ti naprimer to rade samo iz materijalnih razloga,vazno da je tebi dobro a kako je narodu bas te briga,ali onaj koji jede zelje je slab u intelektu ali to vesto skriva po nauci ovog sveta mi vidimo daleko vise,i imamo Bozji intelekt da vidimo ko nas vara iz vukova u jagnjecoj kozi licimer kao sto si ti je za stampu.
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Ja uvidjam da je tvoj stav zasnovan na stereotipima o Adventizmu, necemu sto su ljudi usvojili a sto nema veze sa realnoscu, a to je u ovom slucaju da Adventisti zele da se spasu drzanjem zakona.

Ponavljam, centralno Adventisticko ucenje je da se mi spasavamo verom u Hrista, a poslusnost ili zivot bez greha proistice iz vere i opravdanja.

Zakon nije dat za prokletstvo, vec on osudjuje onoga koji ga krsi, i vodi coveka Hristu koji coveka opravdava od greha i daje coveku silu da vise ne gresi sto znaci da ne krsi ni jednu zapovest.
Tada zakon vise nije prokletstvo, vec radost coveku.

PAVLE SE RADUJE ZAKONU BOZJEM KOJI JE U NJEGOVOM SRCU:

"Tako se po unutrašnjem čoveku radujem Božijem zakonu"

PAVLE VIDI JEDAN DRUGI ZAKON ODNOSNO GREH KOJI SE BORI PROTIV ZAKONA KOJI JE U NJEGOVOM SRCU:

"ali vidim jedan drugi zakon u svojim udovima
( zakon greha - preljuba, kradja..itd ), koji vojuje protiv zakona moga uma ( drzanju Bozjih zapovesti i zivotu u pravdi ) i zarobljava me zakonom greha, koji je u mojim udovima"
Bedan sam ja čovek; ko će me izbaviti od ovog smrtnog tela?

PAVLE UMOM SLUZI ZAKONU BOZJEM ( 10 zapovesti ), A TELOM ZAKONU GREHA ODNOSNO PRINCIPIMA GREHA - preljubi, kradji..itd.

Bogu hvala kroz Isusa Hrista, Gospoda našega.
Tako, dakle, ja sam umom služim Božijem zakonu, a telom-zakonu greha - preljubi, kradji..itd"
( Rimljanima 7. 22 - 25 )
pavle ovde ne donosi taj kontekst. ti stalno manjkaš u svetlu Duha. ne prodireš u napisano Duhom i to se oseća.kao tupšo sečivo koje samo glaba a ne seče. pavle tu govorfi upravo o nemoći zakona a ne o svrsi spašenja kroz zakon.on kažed a je zakonom svestan da nema snagfe da se greh uvrzao u telo a da umom služi zakonu duhom.on zato zaključuje da kad hoće zakonomd a čini dobro(donoiseć nemoć zakona) on upravo čini ono što neće-. to je zato što je Bog dao zakon da nas sudi. i svaka nakana da mu se zakonom primakne donosi to,kad mislimo da ga održimo ono nas obori u greh. i zato pavle skoro očajno viče,jao meni,ko će me spasti od kletve zakonske. sad ako će to mesija onda pavle kaže ako se vrati na zakon vraća se na kletvu kaže on.
niko zakon ne odbacuje već se ne upreže u njega jer je plata smrt. mi u duhu držimo Božje reči a niko opet ne može reći da je bezgrešan. ali budući smo pod milosti to nas spasava a ako odemo dobrovoljno pod zakon nema druge krivi smo i primamo sud. u tome je problem vratiti se pod mojsijev zakon koji je bio jasno dat samo za svrhu da sudi i stavi pod kar.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ti prijatelju ne citas moje komentare.

Ja sve vreme govorim o tome da se mi ne spasavamo drzanjem zakona, vec verom u Hrista.
Poslusnost je prirodan rod vere, gde covek koji je prihvatio Hristovu zrtvu i Hristos ga opravdao od predjasnjih greha, on od tog trenutka vise ne gresi - ne cini preljube, ne krade, ne klanja se idolima, itd..
Ja sam te pitao da li covek od trenutka kada se predao Bogu ne krsi ove zapovesti, ti si odgovorio da je apsolutno tako, da on ne gresi ni jednu zapovest.
U cemu je onda problem ako je on spasen verom u Hrista i njegovom zrtvom na krstu, i potom vise ne gresi ni jednu zapovest, da li je to po tebi lose ne krasti, ne ciniti preljube, ne klanjati se idolima, evo pitam te da li je to lose, ili ti jednostavno imas nesto licno protiv Adventista pa i njihov pozitivan odnos prema sebi i drugima u ispunjavanju svake pravde proglasavas necim losim?
 
Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
Ti prijatelju ne citas moje komentare.

Ja sve vreme govorim o tome da se mi ne spasavamo drzanjem zakona, vec verom u Hrista.
Poslusnost je prirodan rod vere, gde covek koji je prihvatio Hristovu zrtvu i Hristos ga opravdao od predjasnjih greha, on od tog trenutka vise ne gresi - ne cini preljube, ne krade, ne klanja se idolima, itd..
Ja sam te pitao da li covek od trenutka kada se predao Bogu ne krsi ove zapovesti, ti si odgovorio da je apsolutno tako, da on ne gresi ni jednu zapovest.
U cemu je onda problem ako je on spasen verom u Hrista i njegovom zrtvom na krstu, i potom vise ne gresi ni jednu zapovest, da li je to po tebi lose ne krasti, ne ciniti preljube, ne klanjati se idolima, evo pitam te da li je to lose, ili ti jednostavno imas nesto licno protiv Adventista pa i njihov pozitivan odnos prema sebi i drugima u ispunjavanju svake pravde proglasavas necim losim?

Pa sta onda trpas zakon i veru u jedan dzak?ti svo vreme i pises da se covek spasava jedino zakonom-subotom a ne
Hristom koji je raspet za nas!znam te s teme adventisti i ponavljam da je Gero u pravu ja jos nisam video veceg licimera na forumu od tebe.
 
Član
Učlanjen(a)
12.12.2010
Poruka
130
Stvari postaju jasnije kada hrišćanin kojim slučajem zgreši. Šta če on tada misliti, zavisi kojoj crkvi pripada. Tu se javljaju razlike. U svakom slučaju, hrišćanin će pomisliti da nije bio istrajan u veri. E sad, razne crkve različito razumeju veru. Recimo za adventistu, temelj vere je držanje 10 Božjih zapovesti. Misli, "Držaću zapovesti bolje, pa neću više grešiti." Ovo uverenje je veoma dskutabilno. Drugi neki hrišćanin, koji zgreši, može takođe misliti da nije bio istrajan u veri. Ali za njega vera može značiti stalnu molitvu ili prisustvo zajedničkoj molitvi, svetoj liturgiji. Treći pak hrišćanin uzrok greha može naći u nedostatku ljubavi. Greši li on, ako misli da se vera temelji na ljubavi? On misli, ako bude istrajan u ljubavi, da će stradati, ali zna da u ljubavi neće greštii. Ljubav je jedina garancija bezgrešnosti. Ljubav jedina otpušta grehe, korz stradanje. Tačno po slici života Hristovog. Priča se kroz vekove, pod uticjem dogme, izmenila. Insistira se da je Hristos stradao za naše grehe, pa ako verujemo u njega, bićemo pošteđeni stradanja i smrti. Ali ako smo pošteđeni stradanja i smrti, onda smo lišeni ljubavi, lišeni smo samog Hrista. Umesto Hrista dobili smo dogmu uz koju se osećamo sigurni. pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
Stvari postaju jasnije kada hrišćanin kojim slučajem zgreši. Šta če on tada misliti, zavisi kojoj crkvi pripada. Tu se javljaju razlike. U svakom slučaju, hrišćanin će pomisliti da nije bio istrajan u veri. E sad, razne crkve različito razumeju veru. Recimo za adventistu, temelj vere je držanje 10 Božjih zapovesti. Misli, "Držaću zapovesti bolje, pa neću više grešiti." Ovo uverenje je veoma dskutabilno. Drugi neki hrišćanin, koji zgreši, može takođe misliti da nije bio istrajan u veri. Ali za njega vera može značiti stalnu molitvu ili prisustvo zajedničkoj molitvi, svetoj liturgiji. Treći pak hrišćanin uzrok greha može naći u nedostatku ljubavi. Greši li on, ako misli da se vera temelji na ljubavi? On misli, ako bude istrajan u ljubavi, da će stradati, ali zna da u ljubavi neće greštii. Ljubav je jedina garancija bezgrešnosti. Ljubav jedina otpušta grehe, korz stradanje. Tačno po slici života Hristovog. Priča se kroz vekove, pod uticjem dogme, izmenila. Insistira se da je Hristos stradao za naše grehe, pa ako verujemo u njega, bićemo pošteđeni stradanja i smrti. Ali ako smo pošteđeni stradanja i smrti, onda smo lišeni ljubavi, lišeni smo samog Hrista. Umesto Hrista dobili smo dogmu uz koju se osećamo sigurni. pozdrav

A na koju dogmu mislis?
 
Natrag
Top