Šta se dešava sa dobrim ljudima koji nisu hrišćani nakon smrti?

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mislim da je ovo trebalo da de na temu ADVENTISTI, ali meni ne smeta, sve mi je jedno gde je.
Jedno od 10-tak lažnih učenja Adventne Crkve je i besmrtnost duše. Odnosno da posle naše smrti sve prestaje. Koliko ja znam tu nauku imaju samo JS i Adventisti.
Ali nebitno je ko je ima. Bitno je da li je to lažna ili istinita doktrina. zato molim nekog od Adventista ili JS-ka, ili njihovih istomišljenika da mi objasni sledeće stihove:

Исус првосвештеник и његови другови су живи и здрави на Небу

Zah.3
Potom mi pokaza Jošuu, velikog svećenika, koji stajaše pred anđelom Jahvinim, i satana, koji mu stajaše zdesna da ga tuži.Anđeo Jahvin reče satani: "Suzbio te Jahve,satano!Suzbio te Jahve koji izabra Jeruzalem! Nije li on glavnja iz ognja izvučena?"A Jošua beše obučen u prljave haljine dok stajaše pred anđelom Jahvinim. Anđeo se obrati onima koji pred njim stajahu i reče im:"Skinite s njega te prljave haljine!" I reče mu:"Evo, skidam s tebe tvoju krivicu i odevam te u dragocjenu haljinu!".I nastavi:"Stavite mu čist povez oko glave!"Oni mu staviše čist povez oko glave i odjenuše ga u dragocene haljine u nazočnosti anđelovoj.I anđeo Jahvin upozori Jošuu: Ovako veli Jahve nad vojskama: ako uzideš mojim putovima, i ako uzdržiš što sam naredio da se drži, tada ćeš ti suditi domu mojemu i čuvaćeš tremove moje, i daću ti da hodiš među ovima što stoje. Poslušaj,dakle, Jošua, veliki svećeniče, ti i drugovi tvoji koji su oko tebe, jer vi ste ljudi znamenja ! Evo, ja ću dovesti Izdanak, Slugu svojega, i uklonit ću opačinu ove zemlje u jedan dan. Jer gle, kamen koji metnuh pred Isusa, na tom je jednom kamenu sedam očiju; gle,ja ću ga otesati, govori Jahve nad vojskama,i uzeću bezakonje te zemlje u jedan dan.U taj dan, govori Jahve nad vojskama, zvaćete svaki bližnjega svojega pod vinovu lozu i pod smokvu.

Isus Prvosveštenik je Josedekov sin (Захар. 6:11 Узми сребра и злата, и начини венце, и метни на главу Исусу, сину Јоседековом, поглавару свештеничком.)

Hvala, pozdrav



Prijatelju, ovaj tvoj komerntar je nerazuman, ovaj događaj koji se pominje u ovom tekstu se događa na zemlji a ne na nebu, hajde da vidimo šta tekst kaže:


"Posle mi pokaza Isusa, poglavara svešteničkog, koji stajaše pred anđelom Gospodnjim, i Sotonu, koji mu stajaše s desne strane da ga pre.

A Gospod reče sotoni: Gospod da te ukori, Sotono, Gospod da te ukori koji izabra Jerusalim. Nije li On glavnja istrgnuta iz ognja?
A Isus beše obučen u haljine prljave, i stajaše pred anđelom.
A on progovori i reče onima koji stajahu pred njim: Skinite s njega te prljave haljine. I reče mu: Vidi, uzeh s tebe bezakonje tvoje, i obukoh ti nove haljine.
I rekoh mu: Neka mu metnu čistu kapu na glavu. I metnuše mu čistu kapu na glavu, i obukoše mu haljine; a anđeo Gospodnji stajaše.

Dakle ovo se dešava na zemlji a ne na nebu kako ti tvrdiš.

Zapazi šta tekst dalje kaže:

I anđeo Gospodnji zasvedoči Isusu govoreći:
Ovako veli Gospod nad vojskama:
Ako uzideš mojim putevima, i ako uzdržiš šta sam naredio da se drži, tada ćeš ti suditi domu mom i čuvaćeš tremove moje, i daću ti da hodaš među ovima što stoje.

Čuj Isuse, poglavaru sveštenički, ti i drugovi tvoji što sede pred tobom, jer su ti ljudi čudo: evo ja ću dovesti slugu svog, klicu.
Jer gle, kamen koji metnuh pred Isusa na tom je jednom kamenu sedam očiju; gle, ja ću ga otesati, govori Gospod nad vojskama, i uzeću bezakonje te zemlje u jedan dan.
U taj dan, govori Gospod nad vojskama, zvaćete svaki bližnjeg svog pod vinovu lozu i pod smokvu. ( Zaharija 3 poglavlje ).

Dakle, Bog upućuje Isusu,
сину Јоседековом poglavaru svešteničkom obećanje da ako bude veran Bogu do kraja svog zemaljskog života i održi Božje zapovesti da će biti u carstvu Božjem.
Prema tome događaj se zbiva na zemlji..


Toliko o jeresi, lako je osuditi bez argumenata..
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
12.09.2012
Poruka
9
Mislim da je ovo trebalo da de na temu ADVENTISTI, ali meni ne smeta, sve mi je jedno gde je.
Jedno od 10-tak lažnih učenja Adventne Crkve je i besmrtnost duše. Odnosno da posle naše smrti sve prestaje. Koliko ja znam tu nauku imaju samo JS i Adventisti.
Ali nebitno je ko je ima. Bitno je da li je to lažna ili istinita doktrina. zato molim nekog od Adventista ili JS-ka, ili njihovih istomišljenika da mi objasni sledeće stihove:

Исус првосвештеник и његови другови су живи и здрави на Небу

Zah.3
Potom mi pokaza Jošuu, velikog svećenika, koji stajaše pred anđelom Jahvinim, i satana, koji mu stajaše zdesna da ga tuži.Anđeo Jahvin reče satani: "Suzbio te Jahve,satano!Suzbio te Jahve koji izabra Jeruzalem! Nije li on glavnja iz ognja izvučena?"A Jošua beše obučen u prljave haljine dok stajaše pred anđelom Jahvinim. Anđeo se obrati onima koji pred njim stajahu i reče im:"Skinite s njega te prljave haljine!" I reče mu:"Evo, skidam s tebe tvoju krivicu i odevam te u dragocjenu haljinu!".I nastavi:"Stavite mu čist povez oko glave!"Oni mu staviše čist povez oko glave i odjenuše ga u dragocene haljine u nazočnosti anđelovoj.I anđeo Jahvin upozori Jošuu: Ovako veli Jahve nad vojskama: ako uzideš mojim putovima, i ako uzdržiš što sam naredio da se drži, tada ćeš ti suditi domu mojemu i čuvaćeš tremove moje, i daću ti da hodiš među ovima što stoje. Poslušaj,dakle, Jošua, veliki svećeniče, ti i drugovi tvoji koji su oko tebe, jer vi ste ljudi znamenja ! Evo, ja ću dovesti Izdanak, Slugu svojega, i uklonit ću opačinu ove zemlje u jedan dan. Jer gle, kamen koji metnuh pred Isusa, na tom je jednom kamenu sedam očiju; gle,ja ću ga otesati, govori Jahve nad vojskama,i uzeću bezakonje te zemlje u jedan dan.U taj dan, govori Jahve nad vojskama, zvaćete svaki bližnjega svojega pod vinovu lozu i pod smokvu.

Isus Prvosveštenik je Josedekov sin (Захар. 6:11 Узми сребра и злата, и начини венце, и метни на главу Исусу, сину Јоседековом, поглавару свештеничком.)

Hvala, pozdrav

Dobar dan

Zaharija 3 poglavlje opisuje jednu od nekoliko Vizija ..........(Vizija ima najcesce jedno preneseno znacenje, kao i sve ostale vizije iz Zaharijine knjige)
kljucni stih za razumevanje ove vizije je Zah 3:8 i 6:11-13
u Zah 3:8 se kaze.... „ ’Molim te, Isuse prvosvestenice, slusajte ti i tvoji drugovi koji sede pred tobom, jer oni su znak! Jer evo, ja dovodim svog slugu, Izdanak.

Posle toga u 6:11 Zahariji je bilo zapovedjeno da stavi Krunu na glavu Prvosvestenika Isusa....
tom prilikom mu je receno ...izmedju ostalog...

...Evo coveka kome je ime Izdanak.....Sedece i vladace na svom prestolu....i bice svestenik....i izmedju obe sluzbe vladace mir. (6:11-13)

Ovo Prorocanstvo je ujedno i ispunjenje Vizije iz 3. poglavlja i ono se odnosi zapravo na nekog ko je tek trebao da se pojavi (a ne na Prvosvestenika Isusa), jer:
1 - pod Mojsijevim Zakonom je Svestenstvo i Kraljevstvo bilo strogo odvojeno jedno od drugoga
2 - Prvosvestenik Isus nije nikada vladao kao Kralj nad Izraelcima
Na kome se ispunjava to prorocanstvo, mislim da je lako da se zakljuci...

Puno Vam hvala
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Ovo je odlična tema. Veoma interesantna za razmišljanje i pretpostavke.
Imam nekoliko pitanja za Laodikeja, gerakules2, Adrian BG & ostale hiperaktivne članove.

Pretpostavimo da sam "bacila kašiku" i da treba da idem Bogu na istinu.
1) Ako je Bog jedan, a ja kao ateista nisam opredeljena ni za jednu religiju, kojem Bogu ću biti dodeljena nakon smrti?
2) Da li će "moj slučaj" raspravljati Sveto trojstvo (otac, sin i sveti duh) ili samo "glava" tj. Stvoritelj po imenu Jahve (Jehova).

3) Ako je Bog jedan, kako tvrde muslimani i hrišćani, da li su Allah i Jahve jedno te isto?
4) Ako nisu, ko bi onda bio nadležan za moj ateistički slučaj: Allah ili Jahve?

5) Ako su moja pitanja suviše jeretička i pretpostavimo da ne zaslužim Raj tj. Džennet, ko će onda biti nadležan za moju budućnost nakon smrti? Đavo ili Šejtan?

Pitanje: :buba: Odgovor: :beach: Posledica: :cry:


Исус Христ није ни једним својим делом ни речју рекао да ће грешници отпасти од Спасења, већ да је Он и дошао да грешнима опрости и да им понуди Спасење, јер како рече: не треба здравом лекар, већ болесноме. Тако да за сваког од нас има наде да се окренемо Богу, ако не данас, онда можда касније. Бог зна када...

Тако и ова питања нису заиста из забринутости или богобојазности, већ из покушаја "шале".
Када дође тренутак да видиш истину, препознаћеш је. Ако је не препознаш или јој окренеш леђа, то је већ на теби и то је лоше (по твоју душу, наравно). Ако си имала прилику да се сретнеш са јеванђељем, а то ти све делује као глупост и измишљотина, онда ни један мој одговор неће помоћи да било шта разумеш, јер љубав у Христу креће од срца, а не од мозга. Ако у срцу нема Христа, нећеш ништа разумети ни веровати, све и да испишем све тајне Божије. Само ћеш им се подсмевати, на жалост.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
OK, braćo Laodikeja i Angus.
Ako je to događaj – vizija, proveriću. Ja sam ko zna koliko puta na ovom forumu rekao, pošto ne pripadam ni jednoj Crkvi, mogu promeniti sva moja verovanja! Jer s tim ništa ne gubim. Mogu samo dobiti.
Tako da je isti slučaj i sa ovom glavom. Jer me zbunjuje kako to u Hramu na istom mestu se nalazi anđeo Gospodnji, Isus prvosveštenik, sotona, Gospod....... malo je čudan događaj.
Ali OK. Idemo dalje. Sledeći stihovi su isto problematični kada je u pitanjnu besmrtnost duše, kako njih tumačite:

Илија и Мојсије су живи и здрави на Небу
Мат.17:3 И гле,указаше им се Мојсије и Илија,који с Њим говораху. Мар.7:4 И указа им се Илија с Мојсијем
где се разговараху с Исусом. Лука 9:30 И гле, два човека говораху с Њим, који беху Мојсије и Илија.
2. Краљ. 2:11 И кад иђаху даље разговарајући се, гле, огњена кола и огњени коњи раставише их, и Илија отиде у вихору на небо.
 
Član
Učlanjen(a)
25.07.2009
Poruka
67
Za Laodikeja & Adrian BG
Zapazila sam da ste izuzetno aktivni na forumu religija, pa sam o vama razmišljala u drugačijem svetlu nego sada...

Odmah da vam kažem da mi nije bila namera da vređam vaša ili bilo čija verska osećanja. Htela sam samo malo da provociram i da se zabavljam. Sada sam stekla utisak da vi ZAISTA VERUJETE u to o čemu pišete.
Dalje nema smisla da se javljam u ovoj (i sličnoj) temi. Među nama nikada neće biti "konstruktivne" (čitaj: zabavne) polemike. Vi ste vernici i u svojim odgovorima se držite ustaljenih šablona, a ja sam ateista... Niti ću ja vas razuveriti u vašoj veri, niti ćete vi mene preobratiti.

Dakle, svaki napor bi bio zaludan. Nepotrebno bi smo gubili vreme, mlatili praznu slamu i vodili "rovovsku bitku" bez pobednika. Zašto onda "ratovati"?
Ako sam povredila vaša verska osećanja (po tonu odgovora bih rekla da nisam) - oprostite.
 
Član
Učlanjen(a)
12.09.2012
Poruka
9
OK, braćo Laodikeja i Angus.
Ako je to događaj – vizija, proveriću. Ja sam ko zna koliko puta na ovom forumu rekao, pošto ne pripadam ni jednoj Crkvi, mogu promeniti sva moja verovanja! Jer s tim ništa ne gubim. Mogu samo dobiti.
Tako da je isti slučaj i sa ovom glavom. Jer me zbunjuje kako to u Hramu na istom mestu se nalazi anđeo Gospodnji, Isus prvosveštenik, sotona, Gospod....... malo je čudan događaj.
Ali OK. Idemo dalje. Sledeći stihovi su isto problematični kada je u pitanjnu besmrtnost duše, kako njih tumačite:

Илија и Мојсије су живи и здрави на Небу
Мат.17:3 И гле,указаше им се Мојсије и Илија,који с Њим говораху. Мар.7:4 И указа им се Илија с Мојсијем
где се разговараху с Исусом. Лука 9:30 И гле, два човека говораху с Њим, који беху Мојсије и Илија.
2. Краљ. 2:11 И кад иђаху даље разговарајући се, гле, огњена кола и огњени коњи раставише их, и Илија отиде у вихору на небо.

Dobar dan
Mat 17:2 kaze to je to bilo preobrazenje...(opet vizija - neki prevodi u Mat 17:9 kazu da je i Isus to tako nazvao)
Kratko receno (naravno proverite..) vizija preobraženja bila je predslika (vizija) Hrista u carskoj slavi
Koji je bio cilj te vizije?
Šest dana prije preobraženja Isus je rekao:
Mat 16:28......ima neki medju ovima sto stoje ovde koji nece okusiti smrti dok ne vide sina covecijeg gde ide u carstvu svome..
(to se ispunilo preobrazenjem, jer su neki od Apostola bili sa njim)

Zasto Mojsije i Ilija?
kratko receno...
Mojsije=Zakon
Ilija=Proroci

Zbog toga Mojsije i Ilija u ovoj viziji su samo simboli za Zakon i Proroke, koji su ukazivali i koji su se u potpunosti ispunili na Isusu
Dok je pre toga Bog govorio putem proroka, ovim je pokazano, da ce sada Bog govoriti kroz Isusa kao sto otprilike i pise u Jevrejima 1:1

jos kratko u vezi Ilije....2.Kraljevima 2:11....
interesantno je tu zapaziti, da je Ilija nekoliko godina kasnije (nakon sto je otisao u vihoru na nebo) napisao pismo Joramu, kralju Jude (2. Dnevnika 21:1, 12-15...tada mu dodje knjiga Ilije proroka...). Za to vreme je Elizej ostao prorok u Izraelu...
To znaci da je nebo na koje je Ilija otišao bilo ono za nase oci vidljivo nebo, tj. atmosfera. Ognjena kola su prenela Iliju negde, (tj iz Izraela mozda u Judu) gde je živeo jos neko vreme. (i izmadju ostalog pisao kralju Joramu)

Hvala Vam


(PS za one koji zele istrazivati to o Kraljevima, molim imajte na umu da Sveto Pismo pod nazivom "Izrael" podrazumeva sva Izraelska plemena osim Jude)
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
24.01.2010
Poruka
667
43. И рече му Исус: Заиста ти кажем: данас ћеш бити са мном у рају. (Лука 23)
Izvorni teks glasi zapravo: Zaista ti kazem danas: bices sa mnom u raju.

(Mala razlika u pisanju ali velika u razumevanju)

Pozdrav Anguse.
Na internetu se pisanje velikim smatra vikanjem :)
Nema potrebe da vičeš,razumemo šta si hteo da kažeš.
Kada govoriš o izvornom tekstu da li misliš pri tome na
Westcott and Hort?

Imam jednu veoma korisnu knjigu koja se zove Kingdom interlinear translation* ,ona se bazira na tom tekstu.
Da li smatraš onda da je ako ga je Watchtower izabrao taj tekst dobar i ispravan?

Obrati pažnju na ovaj isečak iz te knjige :

Kingdom_Interlinear-Greek_Scriptures_1969_Seite_206.jpg

Da li primećuješ šta u fusnoti te cenjene knjige piše?
Komislija za prevod koja je želela da ostane anonimna ( a zna se i zašto jer nije uspela i da ostane anonimna) je koristeći se tim priznatim tekstom odlučila da ne prihvati ono što se u doktrinu Kule stražare ne uklapa i odlučila je da stavi zarez tamo gde njoj odgovara iako se u tekstu jasno vidi i iz Isusovog načina izražavanja da je razbojniku rekao da će još danas biti u raju.Uporedi sve ostale rečenice koje Isus izgovara i koje započinje sa "zaista vam kažem".
Da bi se kako ti kažeš ta "Mala razlika u pisanju ali velika u razumevanju" uklapala u celokupno učenje jednostavno su ostali delovi Biblije izmenjeni po potrebi.Tamo gde nije moglo da se izmeni malo se Jehovini svedoci muče i znoje pokušavajući da objasne kako da bi čovek to sve razumeo mora da prođe "besplatni biblijski kurs"** pa će mu biti jasno.
S druge strane svako ko uzme da proverava izvorne tekstove ubrzo*** dođe do zaključka da je prevod Novi svet u stvari tumačenje Biblije prilagođeno doktrini Kule stražare, a ne njen prevod.
*Kingdom interlinear translation-Više o toj knjizi ovde Jehovini svedoci: Kingdom Interlinear Translation samo da koristiš tu knjigu i ni jednu drugu i uverićeš se koliko Novi svet odudara od tog teksta koji su koristili.Zbog toga se ta knjiga odavno više ne štampa.

** o "besplatnom biblijskom kursu" ovde Jehovini svedoci: Besplatni biblijski kurs

*** Ovo je najvažnije-
"Naša služba za kraljevstvo" 09/07 strana 3.

[FONT=&amp]Pitanja[/FONT]

[FONT=&amp]▪ Da li “vjerni i razboriti rob” odobrava neovisne grupe Jehovinih svjedoka koji se sastaju kako bi zajedno istraživali Bibliju i debatirali o njoj? (Mat. 24:45, 47).[/FONT]
[FONT=&amp]Ne odobrava.[/FONT][FONT=&amp] Unatoč tome, u raznim dijelovima svijeta neka naša braća osnovala su grupe koje neovisno istražuju biblijske teme. Neke od tih grupa proučavaju biblijski hebrejski i grčki te provjeravaju točnost prijevoda Novi svijet. [/FONT]

Kako ti reče :"Mala razlika u pisanju ali velika u razumevanju" upravo zato Kula stražara ne odobrava da se proverava njen nazovi prevod.
Ko želi da odvoji malo vremena neka krene redom da proverava Biblija Jehovinih svedoka Novi svet

Još jednom da te pozdravim na ovom forumu,nadam se da ćeš časno i ljubazno odgovoriti na ovaj i buduće postove.
 
Član
Učlanjen(a)
12.09.2012
Poruka
9
Pozdrav Anguse.
Na internetu se pisanje velikim smatra vikanjem :)
Nema potrebe da vičeš,razumemo šta si hteo da kažeš.
Kada govoriš o izvornom tekstu da li misliš pri tome na
Westcott and Hort?

Imam jednu veoma korisnu knjigu koja se zove Kingdom interlinear translation* ,ona se bazira na tom tekstu.
Da li smatraš onda da je ako ga je Watchtower izabrao taj tekst dobar i ispravan?

Obrati pažnju na ovaj isečak iz te knjige :

Kingdom_Interlinear-Greek_Scriptures_1969_Seite_206.jpg

Da li primećuješ šta u fusnoti te cenjene knjige piše?
Komislija za prevod koja je želela da ostane anonimna ( a zna se i zašto jer nije uspela i da ostane anonimna) je koristeći se tim priznatim tekstom odlučila da ne prihvati ono što se u doktrinu Kule stražare ne uklapa i odlučila je da stavi zarez tamo gde njoj odgovara iako se u tekstu jasno vidi i iz Isusovog načina izražavanja da je razbojniku rekao da će još danas biti u raju.Uporedi sve ostale rečenice koje Isus izgovara i koje započinje sa "zaista vam kažem".
Da bi se kako ti kažeš ta "Mala razlika u pisanju ali velika u razumevanju" uklapala u celokupno učenje jednostavno su ostali delovi Biblije izmenjeni po potrebi.Tamo gde nije moglo da se izmeni malo se Jehovini svedoci muče i znoje pokušavajući da objasne kako da bi čovek to sve razumeo mora da prođe "besplatni biblijski kurs"** pa će mu biti jasno.
S druge strane svako ko uzme da proverava izvorne tekstove ubrzo*** dođe do zaključka da je prevod Novi svet u stvari tumačenje Biblije prilagođeno doktrini Kule stražare, a ne njen prevod.
*Kingdom interlinear translation-Više o toj knjizi ovde Jehovini svedoci: Kingdom Interlinear Translation samo da koristiš tu knjigu i ni jednu drugu i uverićeš se koliko Novi svet odudara od tog teksta koji su koristili.Zbog toga se ta knjiga odavno više ne štampa.

** o "besplatnom biblijskom kursu" ovde Jehovini svedoci: Besplatni biblijski kurs

*** Ovo je najvažnije-


Kako ti reče :"Mala razlika u pisanju ali velika u razumevanju" upravo zato Kula stražara ne odobrava da se proverava njen nazovi prevod.
Ko želi da odvoji malo vremena neka krene redom da proverava Biblija Jehovinih svedoka Novi svet

Još jednom da te pozdravim na ovom forumu,nadam se da ćeš časno i ljubazno odgovoriti na ovaj i buduće postove.

Dobar dan

Za pisanje velikim slovima se izvinjavam, nisam znao da to predstavlja vikanje, to je bio moj prvi komentar, a vidio sam da su mnogi pisali krupnim slovima....izvinjenje

Zanimljivo je ono sto niste podvukli crvenim....u originalnom Grckom nema zareza....(Luka 23:43)
Zapravo sa bilo kojim prevodom, cenjenim ili ne...jedno je jasno....
- Isus Hrist je umro i bio 3 dana u grobu
- nakon toga je 40 dana proslo pre nego je uzasao na nebo

iz toga je, mislim vec sve sasvim jasno ...
On nije rekao coveku pored njega da ce danas (tog dana) biti sa njim u raju, (Dela apost 1:3 - mesec i po je jos bio na Zemlji pre nego je otisao na nebo....)
Zato je sa pravom zarez stavljen tamo gde mora, naime....kazem ti danas, bices sa mnom u Raju.....(ali najranije nakon mesec i po...)

U vezi ostalog sigurno i sami znate da Jehovini svedoci istrazuju Bibliju i sastaju se da bi je istrazivali i u skupstinama i privatno, ali ne kao neka neovisna grupa od Jehovinih svedoka, nego kao Jehovini svedoci.

Puno hvala i pozdrav


PS posto vidim da volite da istrazujete a i imate cenjeni materijal, istrazite u prevodu Westcott and Hort Mateja 27:40 i dodatak 3c (Stauros). Bas bi me interesovalo (posto vidim Vasu Avatar-sliku) da li cete i u vezi toga smatrati taj prevod cenjenim?

Moj komentar u vezi toga imate ovde. (18.09.2012. 09.39)
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
Eh, nabrojao si čak TRI nadimka. Pokazao si da ništa ne znaš.... čak ni pravopis :oops:
Moj nick je uvek i isključivo Bazduljica. I uvek koristim SAMO jedan nick i to na svim forumima gde sam registrovana. Od ovog pravila sam silom prilika odstupila samo na jednom forumu gde su me male, nepismene, bubuljičave drkadžije, poput tebe, banovale.

Šinko, ako jednog dana odrasteš i završiš makar osnovnu školu, javi mi se da porazgovaramo, a do tada se slobodno pokrij ušima. Nisi moj nivo.

Pusti ti pravopis! cudno je top da te nijednom nisam zapazio,a dugo vremena sam na forumu ali kad su u pitanju adventisti odjednom se ti stvori?

ako li gresim onda izvini molim te!nista licno.

To je tvoje subjektivno mišljenje, a ne proizvod Božanskog otkrivenja, prema tome nema za mene nikakvog značaja, osim saznanja na čemu se zasniva vaša dogmatika, na crkvenom i svetootačkom predanju, a ne na Božjem otkrivenju.

pa jok nego da budem jeres,lazni prorok kao ti,jel si to naucio od jelen vajt?posto si javno priznao geri da si imao mnogo vidjenja pih.

Da ja sam ortodox imas li nesto protiv?moja vera je zasnovana na kanone,a tvoja od jelen vajt imali tu razlike?ima sveti oci su direktni naslednici apostola a ko ste vi=Jeres.
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Dobar dan
Mat 17:2 kaze to je to bilo preobrazenje...(opet vizija - neki prevodi u Mat 17:9 kazu da je i Isus to tako nazvao)
Kratko receno (naravno proverite..) vizija preobraženja bila je predslika (vizija) Hrista u carskoj slavi
Koji je bio cilj te vizije?
Šest dana prije preobraženja Isus je rekao:
Mat 16:28......ima neki medju ovima sto stoje ovde koji nece okusiti smrti dok ne vide sina covecijeg gde ide u carstvu svome..
(to se ispunilo preobrazenjem, jer su neki od Apostola bili sa njim)

Zasto Mojsije i Ilija?
kratko receno...
Mojsije=Zakon
Ilija=Proroci

Zbog toga Mojsije i Ilija u ovoj viziji su samo simboli za Zakon i Proroke, koji su ukazivali i koji su se u potpunosti ispunili na Isusu
Dok je pre toga Bog govorio putem proroka, ovim je pokazano, da ce sada Bog govoriti kroz Isusa kao sto otprilike i pise u Jevrejima 1:1

jos kratko u vezi Ilije....2.Kraljevima 2:11....
interesantno je tu zapaziti, da je Ilija nekoliko godina kasnije (nakon sto je otisao u vihoru na nebo) napisao pismo Joramu, kralju Jude (2. Dnevnika 21:1, 12-15...tada mu dodje knjiga Ilije proroka...). Za to vreme je Elizej ostao prorok u Izraelu...
To znaci da je nebo na koje je Ilija otišao bilo ono za nase oci vidljivo nebo, tj. atmosfera. Ognjena kola su prenela Iliju negde, (tj iz Izraela mozda u Judu) gde je živeo jos neko vreme. (i izmadju ostalog pisao kralju Joramu)

Hvala Vam


(PS za one koji zele istrazivati to o Kraljevima, molim imajte na umu da Sveto Pismo pod nazivom "Izrael" podrazumeva sva Izraelska plemena osim Jude)
Pa onda je sigurno i vizija:
Lazar i bogataš su na Nebu :

Лука 16 : [SUP]20[/SUP] А беше један сиромах, по имену Лазар, који лежаше пред његовим вратима гнојав, [SUP]21[/SUP] И жељаше да се насити мрвама које падаху с трпезе богатог; још и пси долажаху и лизаху гној његов. [SUP]22[/SUP] А кад умре сиромах, однесоше га анђели у наручје Авраамово; а умре и богати, и закопаше га. [SUP]23[/SUP] И у паклу кад беше у мукама, подиже очи своје и угледа издалека Авраама и Лазара у наручју његовом, [SUP]24[/SUP] И повикавши рече: Оче Аврааме! Смилуј се на ме и пошљи ми Лазара нека умочи у воду врх од прста свог, и да ми расхлади језик; јер се мучим у овом пламену. [SUP]25[/SUP] А Авраам рече: Синко! Опомени се да си ти примио добра своја у животу свом, и Лазар опет зла; а сад се он теши, а ти се мучиш. [SUP]26[/SUP] И преко свега тога постављена је међу нама и вама велика пропаст, да ови који би хтели одовуд к вама прећи, не могу, нити они отуда к нама да прелазе. [SUP]27[/SUP] Тада рече: Молим те дакле, оче, да га пошаљеш кући оца мог, [SUP]28[/SUP] Јер имам пет браће: нека им посведочи да не би и они дошли на ово место мучења. [SUP]29[/SUP] Рече му Авраам: Они имају Мојсија и пророке, нека њих слушају. [SUP]30[/SUP] А он рече: Не, оче Аврааме! Него ако им дође ко из мртвих покајаће се. [SUP]31[/SUP] А Авраам рече му: Ако не слушају Мојсија и пророке, да ко и из мртвих устане неће веровати.

Da ne postavljam pitanje!?
 
Natrag
Top