Šta se dešava sa dobrim ljudima koji nisu hrišćani nakon smrti?

Član
Učlanjen(a)
28.08.2012
Poruka
5
spaseni ce biti samo pokajnici ne svi nemoj biti u zabludi. a sto se krstenja tice ko god je bio u mogucnosti da se krsti a nije se krstio ne moze biti spasen jer to je nemar prema bogu i gordost taj sto je odbio da se krsti sigurno nije pokajnik
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Dobro, ljudi, a šta kažete za milijarde ljudi koji su živjeli i umirali prije pojave hrišćanstva, Isusa i krštenja? Šta kažete za Kineze, Indijance, Indijce..., od koji neki ni dan-danas nisu ni čuli za Isusa? Nema im spasa, a?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Kao što je sve što postoji na zemlji i u kosmosu regulisano fizičkim prirodnim zakonima, tako postoji Božansko merilo pravde koje je dato kao moralni kodeks ponašanja i života i odnosa čoveka prema čoveku i čoveka prema Bogu, koje poznajemo kao Božji zakon.
Kada kojim slučajem ne bi postojali ovi prirodni zakoni, u kosmosu i na zemlji bi vladao haos, odnosno ceo sistem ne bi funkcionisao.
Tako i u duhovnom smislu kršenje Božanskog zakona pretstavlja neku vrstu duhovnog haosa, gde ljudi imaju poremećene vrednosti, kao i poremećene međusobne odnose i odnose sa Bogom.
Ovo možemo jasno videti u istorijskom razvitku zla na ovoj planeti, istoriji ratova, zločina i mržnje čoveka prema čoveku, nemorala, krađa, itd, itd.
Jedan od načina kako se Bog otkriva čoveku je savest koju je Bog usadio u svakog čoveka, da su ljudi od početka postupali po ovoj Božanskoj savesti ne bi došlo do pada u greh, pa prema tome ni do svih problema koji danas postoje a koji su posledica greha.
Pisanje biblije ne bi ni bilo potrebno jer biblija je ustvari upravo data čoveku kao Otkrivenje Božanskog plana spasenja, jer je čovek padom u greh toliko unizio svoju moralnu savest da nije ni znao šta je Božja volja a šta ne.
Lično verujem da postoje ljudi koji će ući u večnost a koji su živeli krajnje Bogougodno po savesti koja im je data, ovde mislim isključivo na ljude koji su imali vere, ali koji zbog okolnosti u kojima su živeli nisu bili u mogućnosti da upoznaju neku veću svetlost, samo Bog zna koji su ti ljudi.
 
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
ovaj sto je postavio ovo pitanje evo ti odgovor, pa znas idu u pakao hahaaha nisu pratili tolike "istinite" religiske puteve i onda jbg dzaba im sve sto su bili dobri x)
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Сви одговори су на првој страни, не вреди све понављати када је све одлично тамо исписано.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Шарди, Лаодикеја и Гера (на самом крају) су много боље рекли од мене, ја нисам морао да додајем ништа. Зато сам само додао онај део где се један разбојник спашава, а други не. Не буди циник, ја нисам себе величао. Погрешно ме видиш.
 
Član
Učlanjen(a)
31.03.2010
Poruka
158
Pa neznam gde idu ljudi posle smrti i sta se desava sa nima. Ja sam ateista.

Izvini 100Dinara, sta znaci "dobar covek"? Dali zivi covek moze biti samo dobar ili samo los?

Jedna prica kaze: Niko nezna gde idu ludi posle smrti. Ali svaki zna gde oni ostaju - u srcima zivih.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Pa neznam gde idu ljudi posle smrti i sta se desava sa nima. Ja sam ateista.

Izvini 100Dinara, sta znaci "dobar covek"? Dali zivi covek moze biti samo dobar ili samo los?

Jedna prica kaze: Niko nezna gde idu ludi posle smrti. Ali svaki zna gde oni ostaju - u srcima zivih.
A šta misliš ko bi ti to mogao sa 100 % -tnom sigurnošću odgovoriti ?
Evo ja ću ti odgovoriti, mada smatram da me nećeš razumeti:

[FONT=&amp]Otkr. [/FONT][FONT=&amp]6 : 9 - 11 [/FONT][FONT=&amp] И кад отвори пети печат, видех под олтаром душе побијених за реч Божију и за сведочанство које имаху. И повикаше гласом великим говорећи: Докле, Господару Свети и Истинити! Не судиш и не кајеш крв нашу на онима што живе на земљи? И дане бише свакоме од њих хаљине беле, и речено им би да почину још мало времена, докле се наврше и другари њихови и браћа њихова, који ваља да буду побијени као и они.[/FONT]

Prop. 12 : 7[FONT=&amp]i vrati se prah u zemlju kao što je iz nje i došao,a duh se vrati Bogu koji ga je dao[/FONT][FONT=&amp].[/FONT] {[FONT=&amp]1.Sol.5:23,24 [/FONT][FONT=&amp]A sam Bog mira neka vas posvema posveti i celo vaše biće[/FONT][FONT=&amp]-[/FONT][FONT=&amp]duh vaš i duša i telo-neka se besprekornim, savršenim sačuva za Dolazak Gospoda našega Isusa Krista. Veran je Onaj ko vas poziva: on će to i učiniti.[/FONT]}

Prop.[FONT=&amp]3:21[/FONT][FONT=&amp]Ко зна да дух синова људских иде горе, а дух стоке да иде доле под земљу ?[/FONT]

[FONT=&amp]1.Mojs.4:10,11 [/FONT][FONT=&amp]А Бог рече: Шта учини! Глас крви брата твог виче са земље к мени. И сада, да си проклет на земљи,која је отворила уста своја да прими крв брата твог из руке твоје.[/FONT]
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
31.03.2010
Poruka
158
Šarrdy, moje pitanje nije provokacija vernicima.

U pravo si. Ni sam te razumela, ali ni je zato sto ne razumem dobro srpski, a zato sto Bozija rec je daleko od mene. Vidim trenutno da ni si u forumu. Kad se prijavis ponovo, molim te, odgori ti sta mislis, ne ono sta Biblija kaze!

Moze li zivi covek da je samo dobar ili samo los? Moze li zivi covek nikad da ne pogresi?
 
Natrag
Top