Šta se dešava sa dobrim ljudima koji nisu hrišćani nakon smrti?

Član
Učlanjen(a)
12.09.2012
Poruka
9
43. И рече му Исус: Заиста ти кажем: данас ћеш бити са мном у рају. (Лука 23)
Izvorni teks glasi zapravo: Zaista ti kazem danas: bices sa mnom u raju.

(Mala razlika u pisanju ali velika u razumevanju)
 
Član
Učlanjen(a)
25.07.2009
Poruka
67
Ovo je odlična tema. Veoma interesantna za razmišljanje i pretpostavke.
Imam nekoliko pitanja za Laodikeja, gerakules2, Adrian BG & ostale hiperaktivne članove.

Pretpostavimo da sam "bacila kašiku" i da treba da idem Bogu na istinu.
1) Ako je Bog jedan, a ja kao ateista nisam opredeljena ni za jednu religiju, kojem Bogu ću biti dodeljena nakon smrti?
2) Da li će "moj slučaj" raspravljati Sveto trojstvo (otac, sin i sveti duh) ili samo "glava" tj. Stvoritelj po imenu Jahve (Jehova).

3) Ako je Bog jedan, kako tvrde muslimani i hrišćani, da li su Allah i Jahve jedno te isto?
4) Ako nisu, ko bi onda bio nadležan za moj ateistički slučaj: Allah ili Jahve?

5) Ako su moja pitanja suviše jeretička i pretpostavimo da ne zaslužim Raj tj. Džennet, ko će onda biti nadležan za moju budućnost nakon smrti? Đavo ili Šejtan?

Pitanje: :buba: Odgovor: :beach: Posledica: :cry:
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
Ovo je odlična tema. Veoma interesantna za razmišljanje i pretpostavke.
Imam nekoliko pitanja za Laodikeja, gerakules2, Adrian BG & ostale hiperaktivne članove.

Pretpostavimo da sam "bacila kašiku" i da treba da idem Bogu na istinu.
1) Ako je Bog jedan, a ja kao ateista nisam opredeljena ni za jednu religiju, kojem Bogu ću biti dodeljena nakon smrti?
2) Da li će "moj slučaj" raspravljati Sveto trojstvo (otac, sin i sveti duh) ili samo "glava" tj. Stvoritelj po imenu Jahve (Jehova).

3) Ako je Bog jedan, kako tvrde muslimani i hrišćani, da li su Allah i Jahve jedno te isto?
4) Ako nisu, ko bi onda bio nadležan za moj ateistički slučaj: Allah ili Jahve?

5) Ako su moja pitanja suviše jeretička i pretpostavimo da ne zaslužim Raj tj. Džennet, ko će onda biti nadležan za moju budućnost nakon smrti? Đavo ili Šejtan?

Pitanje: :buba: Odgovor: :beach: Posledica: :cry:

Slusaj sestro! pa i budala ce da vidi da si ,adventist ioli JS-ok.

Tvoja pitanja odgovarajusama za sebe ko si.

A ja znam ko si,Mika ili glasnik ,smesko.
 
Član
Učlanjen(a)
25.07.2009
Poruka
67
... A ja znam ko si,Mika ili glasnik ,smesko.
Eh, nabrojao si čak TRI nadimka. Pokazao si da ništa ne znaš.... čak ni pravopis :oops:
Moj nick je uvek i isključivo Bazduljica. I uvek koristim SAMO jedan nick i to na svim forumima gde sam registrovana. Od ovog pravila sam silom prilika odstupila samo na jednom forumu gde su me male, nepismene, bubuljičave drkadžije, poput tebe, banovale.

Šinko, ako jednog dana odrasteš i završiš makar osnovnu školu, javi mi se da porazgovaramo, a do tada se slobodno pokrij ušima. Nisi moj nivo.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Prijatelju mozes ti da ispises sve knjige Elen Wajt a li djaba ti to.

glup si ko cuskija.iako kako vidim si obrazovan na fakultetu adventa.

Bacio tu bibliju "holy" i citaj pravu bibliju koja je osnovana na kanone.

Mada citas bibliju koja je kanonska nisi ni svestan da si jeres.


To je tvoje subjektivno mišljenje, a ne proizvod Božanskog otkrivenja, prema tome nema za mene nikakvog značaja, osim saznanja na čemu se zasniva vaša dogmatika, na crkvenom i svetootačkom predanju, a ne na Božjem otkrivenju.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
To je tvoje subjektivno mišljenje, a ne proizvod Božanskog otkrivenja, prema tome nema za mene nikakvog značaja, osim saznanja na čemu se zasniva vaša dogmatika, na crkvenom i svetootačkom predanju, a ne na Božjem otkrivenju.
Mislim da je ovo trebalo da de na temu ADVENTISTI, ali meni ne smeta, sve mi je jedno gde je.
Jedno od 10-tak lažnih učenja Adventne Crkve je i besmrtnost duše. Odnosno da posle naše smrti sve prestaje. Koliko ja znam tu nauku imaju samo JS i Adventisti.
Ali nebitno je ko je ima. Bitno je da li je to lažna ili istinita doktrina. zato molim nekog od Adventista ili JS-ka, ili njihovih istomišljenika da mi objasni sledeće stihove:

Исус првосвештеник и његови другови су живи и здрави на Небу

Zah.3
Potom mi pokaza Jošuu, velikog svećenika, koji stajaše pred anđelom Jahvinim, i satana, koji mu stajaše zdesna da ga tuži.Anđeo Jahvin reče satani: "Suzbio te Jahve,satano!Suzbio te Jahve koji izabra Jeruzalem! Nije li on glavnja iz ognja izvučena?"A Jošua beše obučen u prljave haljine dok stajaše pred anđelom Jahvinim. Anđeo se obrati onima koji pred njim stajahu i reče im:"Skinite s njega te prljave haljine!" I reče mu:"Evo, skidam s tebe tvoju krivicu i odevam te u dragocjenu haljinu!".I nastavi:"Stavite mu čist povez oko glave!"Oni mu staviše čist povez oko glave i odjenuše ga u dragocene haljine u nazočnosti anđelovoj.I anđeo Jahvin upozori Jošuu: Ovako veli Jahve nad vojskama: ako uzideš mojim putovima, i ako uzdržiš što sam naredio da se drži, tada ćeš ti suditi domu mojemu i čuvaćeš tremove moje, i daću ti da hodiš među ovima što stoje. Poslušaj,dakle, Jošua, veliki svećeniče, ti i drugovi tvoji koji su oko tebe, jer vi ste ljudi znamenja ! Evo, ja ću dovesti Izdanak, Slugu svojega, i uklonit ću opačinu ove zemlje u jedan dan. Jer gle, kamen koji metnuh pred Isusa, na tom je jednom kamenu sedam očiju; gle,ja ću ga otesati, govori Jahve nad vojskama,i uzeću bezakonje te zemlje u jedan dan.U taj dan, govori Jahve nad vojskama, zvaćete svaki bližnjega svojega pod vinovu lozu i pod smokvu.

Isus Prvosveštenik je Josedekov sin (Захар. 6:11 Узми сребра и злата, и начини венце, и метни на главу Исусу, сину Јоседековом, поглавару свештеничком.)

Hvala, pozdrav
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ovo je odlična tema. Veoma interesantna za razmišljanje i pretpostavke.
Imam nekoliko pitanja za Laodikeja, gerakules2, Adrian BG & ostale hiperaktivne članove.

Pretpostavimo da sam "bacila kašiku" i da treba da idem Bogu na istinu.
1) Ako je Bog jedan, a ja kao ateista nisam opredeljena ni za jednu religiju, kojem Bogu ću biti dodeljena nakon smrti?
2) Da li će "moj slučaj" raspravljati Sveto trojstvo (otac, sin i sveti duh) ili samo "glava" tj. Stvoritelj po imenu Jahve (Jehova).

Ako je Bog jedan, kako tvrde muslimani i hrišćani, da li su Allah i Jahve jedno te isto?
4) Ako nisu, ko bi onda bio nadležan za moj ateistički slučaj: Allah ili Jahve?

5) Ako su moja pitanja suviše jeretička i pretpostavimo da ne zaslužim Raj tj. Džennet, ko će onda biti nadležan za moju budućnost nakon smrti? Đavo ili Šejtan?

Pitanje: :buba: Odgovor: :beach: Posledica: :cry:


Na ovo prvo pitanje ja mogu dati odgovor kao Hrišćanin, i na osnovu svoje vere i iskustva koje sam doživeo u svom životu i traganju za istinom, jer verujemm da biblija otkriva da postoji samo jedan Bog stvoritelj i ujedno spasitelj, a to je i u starom i u novom zavetu bio Jevrejski Bog koga znamo pod raličiti imenima "ELOHIM, JHWH, ADONAI, HODEŠ HODEŠIM, itd,

U bibliji postoje zapisani jasni kriterijumi koje čovek treba da ispuni da bi dobio spasenje, odnosno da bi jednoga dana na kraju istorije mogao da se nađe u Božjem carstvu.
Jedan od prvih i osnovnih uslova spasenja zapisanih u bibliji je vera u Hrista:

"Jer Bogu tako omile svet da je i Sina svog Jedinorodnog dao, da nijedan koji Ga veruje ne pogine, nego da ima život večni.
Jer Bog ne posla Sina svog na svet da sudi svetu, nego da se svet spase kroza Nj.
Koji Njega veruje ne sudi mu se, a koji ne veruje već je osuđen, jer ne verova u ime Jedinorodnog Sina Božijeg. ( Jovan 3. 16 - 18 ).


"I izvedavši ih napolje reče: Gospodo! Šta mi treba činiti da se spasem?
A oni rekoše: Veruj Gospoda Isusa Hrista i spašćeš se ti i sav dom tvoj" ( dela apostolska 16. 30 - 31 ).

Dakle ovo je jedan od kriterijuma po kome će Bog suditi ljudima, da li su verovali u Hrista i prihvatili ga kao svog ličnog spasitelja.

Drugi kriterijumi su sledeći:

DRZANJE ZAPOVESTI:

"Blago onome koji tvori zapovesti Njegove, da im bude vlast na drvo života, i da uđu na vrata u grad.
A napolju su psi i vračari i kurvari i krvnici i idolopoklonici i svaki koji ljubi i čini laž" ( Otkrivenje 22. 14 - 15 ).

KRSTENJE SVETIM DUHOM KOJI CINI U COVEKU PROMENU I STVARA NOVI POSVECEN ZIVOT:

"Odgovori Isus i reče mu: Zaista, zaista ti kažem: ako se ko nanovo ne rodi, ne može videti carstva Božijeg.
Reče Nikodim Njemu: Kako se može čovek roditi kad je star? Eda li može po drugi put ući u utrobu matere svoje i roditi se?
Odgovori Isus: Zaista, zaista ti kažem: ako se ko ne rodi vodom i Duhom, ne može ući u carstvo Božije.
Šta je rođeno od tela, telo je; a šta je rođeno od Duha, duh je.
Ne čudi se što ti rekoh; valja vam se nanovo roditi.
Duh diše gde hoće, i glas njegov čuješ, a ne znaš otkuda dolazi i kuda ide; tako je svaki čovek koji je rođen od Duha"



Što se tiče drugog pitanja, Biblija otkriva da je Bog jedan ali da postoje tri ličnosti Božanstva koja čine jednog Boga - Bog Otac, Sin (sus Hristos) i Sveti Duh.
Svaka od Božanskih ličnosti u planu spasenja obavlja određene uloge, Isus kao naš spasitelj je došao na ovaj svet da umre za čoveka i da ga otkupi od greha i smrti kao posledice greha.
Svojim vaskrsenjem i vaznesenjem na nebo, Isus je na nebu preuzeo jednu drugu, a to je uloga novozavetnog prvosveštenika ili našeg zastupnika u svetinji nad svetinjama.
Sveti Duh ima ulogu našeg utešitelja ili pomagača u ovom životu, koji nam pomaže da živimo posvećenim životom u skladu sa Božjom voljom.
I na kraju Bog Otac ima ulogu sudije.
Dakle sve Božanske ličnosti su zajedno uključene u proces suđenja, s time da će se odluka donositi na osnovu naše vere u Hrista i dela koja smo činili kroz veru, jer će samo tako Isus moći da nas zastupa pred Bogom kao sudijom.

Alah i Jahve nisu jedno te isto, mada neki tvrde da je to jedan Bog koji nosi dva imena.
Iz nekih izvora može se zaključiti da je Alah preuzet iz mnogobožačke religije obožavanja sunca, i za njega se vezuju određeni mitovi.
Prema tome, kao što sam naveo, biblija otkriva da postoji samo jedan Bog stvoritelj i ujedno spasitelj, a to je i u starom i u novom zavetu bio Jevrejski Bog koga znamo pod raličiti imenima "ELOHIM, JHWH, ADONAI, HODEŠ HODEŠIM, itd, i on je zadužen za sud svim ljudima, dakle tri ličnosti u saradnji, Otac, Sin i Sveti Duh.
 
Natrag
Top