Šabat-šalom

Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Naravno, cela biblija govori o tri fizicki nezavisne licnosti - Bog Otac je jedna, Isus Hristos druga, i Sveti Duh treca.

Ove licnosti se obracaju jedna drugoj, sede jedna pored druge, prostorno fizicki su odvojene - dok je jedna licnost na jednom mestu u jednom trenutku, druga je u istom tom trenutku na drugom mestu, itd..

Опет иста јерес? Зато фарисејски ум не може да схвати никако. Ако телом Господ није на Земљи, да ли то значи да није присутан сада? Да није ни Отац присутан? Ето колико немате спознају Бога. Бог је Дух и Он не може бити физички дељив, увек је Свеприсутан. Ако Син тренутно није ту телом и славом Својом, Он је ипак присутан Духом Својим, Божијим. Зато је и Његова личност увек присутна и није ограничена у простору и времену као што ваш земаљски (фарисејски) ум резонује. Бог нема времена и простора као ми што имамо. Он јесте, тј. Бивствујући је у свим временима. Тако, док је био у мисији Спасења, Отац је био присутан у Њему (стајао је у Њему). Бог је увек ту и свуда, ако је једна личност овде, рецимо, све три су ту присутне јер је недељив. Ви размишљате по телу (земаљски), а Бог није од тела, већ Дух. У телу се јави и објави људима и анђелима.

Да упростим: ако је моја рука у другој просторији, а ја у првој, ја се налазим и у тој другој просторији. Ја сам, дакле, у обе просторије. Тако и Бог, где год да је једна од три личности, тамо су све три присутне. Ако је Дух Свети сишао на апостоле и остао да сведочи до доласка Христовог са Својом славом и славом Оца, то не значи да пре тога није био присутан јер на Сину беше, и Отац стајаше у Сину. Као што анђео говораше Мојсију из жбуна, тако сам Бог беше присутан посредсвом тог анђела. Јасно видимо и да се обратио Мојсију у Своје име (посредством анђела). Ако схватиш ово што већ дуго покушавам да ти објасним, схватићеш речи: заједница Духа Светога. Јер Дух Свети је везивно ткиво и чини Бога Свеприсутним (свуда присутним). Надам се да ћеш разумети.

20. Учећи их да све држе што сам вам заповедао; и ево ја сам с вама у све дане до свршетка века. Амин. (Матеј 28)

И, наравно, још једна тема за пропагирање суботарења. Као што сам обећао, докле год ви саблажњавате људе са суботом, ја ћу понављати стихове који сведоче да сте у фарисејској (суботарској) јереси:


Јеврејима, глава 4

1. Да се бојимо, дакле, да како док је још остављено обећање да се улази у покој Његов, не закасни који од вас.
2. Јер је нама објављено као и онима; али онима не помаже чувена реч, јер не вероваше они који чуше.
3. Јер ми који веровасмо улазимо у покој, као што рече: Зато се заклех у гневу свом да неће ући у покој мој, ако су дела и била готова од постања света.
4. Јер негде рече за седми дан овако: и почину Бог у дан седми од свих дела својих.
5. И на овом месту опет: Неће ући у покој мој.
6. Будући, пак, да неки имају да уђу у њега, и они којима је најпре јављено не уђоше за непослушање;


И пошто суботари не уђоше у покој (мир Божији), шта учини Господ?

7. Опет одреди један дан, данас, говорећи у Давиду по толиком времену, као што се пре каза: Данас ако глас Његов чујете, не будите дрвенастих срца.

8. Јер да је Исус оне довео у покој, не би за други дан говорио потом.

Јер да је Господ суботаре довео у покој, онда би и фарисеји као највећи суботари ушли у мир Божији, без обзира што одбацише Сина Божијег, а то никако не може бити.


9. Дакле је остављено још почивање народу Божијем. (не суботарење недељно, што беше сен ове вечне суботе)
10. Јер који уђе у покој Његов, и он почива од дела својих, као и Бог од својих.
11. Да се постарамо, дакле, ући у тај покој, да не упадне ко у ону исту гатку неверства.


Верујеш у Христа >> улазиш у (с)покој, тј. мир Божији >> почиваш од дела својих
(одмараш и обнављаш се свакодневно у Господу)


16. Зато нам се не досађује; но ако се наш спољашњи човек и распада, али се унутрашњи обнавља сваки дан. (2.Коринћанима 6)


4. Ко си ти који судиш туђем слузи? Он свом господару стоји или пада. Али ће устати; јер је Бог кадар подигнути га.
5. Тако један разликује дан од дана, а други држи све дане да су једнаки: сваки да буде уверен за своју мисао.
6. Који разликује дане, Господу разликује; и који не разликује дана, Господу не разликује. Који једе, Господу једе: јер хвали Бога; и који не једе, Господу не једе, и хвали Бога. (Римљанима 14)

Ко, дакле, суботари, нека не осуђује нас који не суботаримо. Нека не саблажњава људе и не постаља им камен спотицања говорећи да је недеља "жиг звери", а субота Печат Божији. Велика је саблазан у питању, јер по тој саблазни фарисеји имају Печат Божији, а хришћани током свих 2000 година "жиг звери", што је огромна лаж и обмана.

13. Зато да не осуђујемо више један другог, него место тога ово гледајте да не постављате брату спотицања или саблазни.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Gerice
pogledaj malo tekst na jevrejskom da bi znao gde pise elohim i sta znaci elohim,a gde pise bozje ime.
5.Moj 6:4
WTT Deuteronomy 6:4 שְׁמַ֖ע יִשְׂרָאֵ֑ל יְהוָ֥ה אֱלֹהֵ֖ינוּ יְהוָ֥ה׀ אֶחָֽד׃
(Deu 6:4 WTT)
crveno znaci elohim ili na srpskom bog,a plavo je Boje ime JHVH koje mi u Srbiji izgovaramo sa Jehova.
tako da je elohim ili bog samo titula,a ne ime
.

pozdrav od risa
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
živ bio brate rise
i ja se trudim adventistima objasniti da je Bog-titula
JEHOVA -Jedino Osobno Ime
ali se oni toliko suprostavljaju tome "da čovjek prosto da nemože da veruje"

toliko oholo mudruju, pa čak priznaju da ime JHVH postoji
ali da oni neznaju kako se to izgovara
sramota za čovjeka koji sebe naziva kršćaninom

ali ne krivim ja njih zbog toga,
ipak njima jezuiti sjede u generalnoj konferenciji u washingtonu i dirigiraju im što i kako če vjerovati

pretpostavljam da če sad laodikeja naljepiti milion "reči"
da iskrivljenim tumačenjem Biblije pokuša dokazati taj jezuitski nauk koji brane kao da je adventistički
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Eh,da samo Jevreji nisu prestali da izgovaraju יְהוָ֥ה .
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Adrian, zaboravio si samo jedno, da 4 poglavlje Jevrejima poslanice nije napisano da bi na mesto Subote postavilo nešto drugo, već da bi uputila čoveka da neposlušnost dovodi do toga da izgubi večno spasenje.
Jer kao što Jevreji staroga zaveta nisu mogli ući u obećanu zemlju i mir Božji zbog neposlušnosti i kršenja Subote ( što je u tekstu lepo objašnjeno ), tako apostol Pavle savetuje da mi ne krenemo tim primerom neposlušnosti kao i Jevreji kršeći Subotu, već da uđemo u Subotne počivanje po primeru Boga koji je počinuo u sedmi dan nakon stvaranja, i time i u pokoj Božji na ovoj zemlji, a konačno i u carstvo nebesko i večni mir nakon Hristovog drugog dolaska.

Time apostol Pavle ovde postavlja jasan uslov spasenja, a to je poštovanje Subote kao četvrte yapovesti.

To je suština ovog teksta.
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Laodikejac
gde ti je taj stih u jevrejima 4 glave kojim je Pavle postavio jasan uslov za spasenje,postovanje subote?
Jel to mislis na ovaj stih?
[SUP]7[/SUP] Opet odredi jedan dan, danas, govoreći u Davidu po tolikom vremenu, kao što se pre kaza: Danas ako glas Njegov čujete, ne budite drvenastih srca.
[SUP]8[/SUP] Jer da je Isus one doveo u pokoj, ne bi za drugi dan govorio potom
[SUP]10[/SUP] Jer koji uđe u pokoj Njegov, i on počiva od dela svojih, kao i Bog od svojih.
Dal po tebi jos traje "Bozji pokoj",ili se desava svaki 7 dan?
I naravno koji je to "drugi dan" iz 8 stiha?
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Тешко да ће се помирити са тим да други дан није седмична субота. За њега је то исто, само ми не разумемо и морамо да светкујемо суботу. Зато сви фарисеји, по тој логици, имају Печат Божији јер држаше суботу, а сви ми смо са жигом звери.

Он види овако:


7. Опет одреди један ИСТИ дан, данаШЊУ СУБОТУ, говорећи у Давиду по толиком времену, као што се пре каза: Данас У СУБОТУ ако глас Његов чујете, не будите дрвенастих срца.
8. Јер да је Исус оне довео у покој, не би за други дан КОЈИ ЈЕ ИСТО СУБОТА говорио потом.

Дакле, он сматра да иако Господ није увео у покој (мир Божији) оне којима је дата субота, сам Господ говори о неком другом дану (а не седмом) који је исто субота (седми дан). То је као да ја кажем: с обзиром да не могу да вам помогнем када долазите средом (рецимо), ви од сада долазите неким другим даном који је исто среда. Онда ћу моћи да вам помогнем. Толико је једноставно.
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
živ bio brate rise
i ja se trudim adventistima objasniti da je Bog-titula
JEHOVA -Jedino Osobno Ime
ali se oni toliko suprostavljaju tome "da čovjek prosto da nemože da veruje"

toliko oholo mudruju, pa čak priznaju da ime JHVH postoji
ali da oni neznaju kako se to izgovara
sramota za čovjeka koji sebe naziva kršćaninom

ali ne krivim ja njih zbog toga,
ipak njima jezuiti sjede u generalnoj konferenciji u washingtonu i dirigiraju im što i kako če vjerovati

pretpostavljam da če sad laodikeja naljepiti milion "reči"
da iskrivljenim tumačenjem Biblije pokuša dokazati taj jezuitski nauk koji brane kao da je adventistički

Spedy, "odlican ti je komentar" isti kao sto su ih davali komunisti.
Samo nastavi i stici ces do cilja.



PS. Znaci javno si priznao RISA za brata, a nikioga drugoga nisi.
Toliko samo da se to primeti da se zna iz koga korena potice Spedy.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Тешко да ће се помирити са тим да други дан није седмична субота. За њега је то исто, само ми не разумемо и морамо да светкујемо суботу. Зато сви фарисеји, по тој логици, имају Печат Божији јер држаше суботу, а сви ми смо са жигом звери.

A M I N.
Kad Adrian to javno priznaje mora da je zaista tako.


 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Gerice
pogledaj malo tekst na jevrejskom da bi znao gde pise elohim i sta znaci elohim,a gde pise bozje ime.
5.Moj 6:4
WTT Deuteronomy 6:4 שְׁמַ֖ע יִשְׂרָאֵ֑ל יְהוָ֥ה אֱלֹהֵ֖ינוּ יְהוָ֥ה׀ אֶחָֽד׃
(Deu 6:4 WTT)
crveno znaci elohim ili na srpskom bog,a plavo je Boje ime JHVH koje mi u Srbiji izgovaramo sa Jehova.
tako da je elohim ili bog samo titula,a ne ime
.

pozdrav od risa

Ma sta da gledam?meni je dovoljno da gledam postove jeretika i odma mi se smuci,sta da ti kazem vise?

Pozdrav od Gere.
 
Natrag
Top