Šabat-šalom

Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
@vanhelsing
gdje si ti bio kolega kada sam izjavio da ne pripadam NIJEDNOJ ovosvjetskoj crkvi
izgleda si to propustio
ok, nema problema
idemo dalje
j.s. ne svetkuju subotu, mi kršćani svetkujemo
svaku

treba li ti još nešto da shvatiš da nisam j.s. nema problema
tu sam
 
Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
Spedi u Otkrivenju pise:
11

αξιος ει ο κυριος και ο θεος ημων ο αγιος λαβειν την δοξαν και την τιμην και την δυναμιν οτι συ εκτισας »τα¼ παντα και δια το θελημα σου εισι και εκτισθησαν


Достојан си, Господе, да примиш славу и част и силу; јер си ти саздао све, и по вољи твојој јест и створено је.

Ni trunke od imena Jehova!!!

A u ovom stihu Okrivenja 4:8 stoji jasno o kom se rtadi a radi se o Isusu:


8

και »τα¼ τεσσαρα ζωα εν καθ εν εχον ανα πτερυγας εξ κυκλοθεν και εσωθεν γεμουσιν οφθαλμων και αναπαυσιν ουκ εχουσιν ημερας και νυκτος λεγοντες αγιος αγιος αγιος κυριος ο θεος ο παντοκρατωρ ο ην και ο ων και ο ερχομενος

И свака од четири животиње имаше по шест крила наоколо, и унутра пуна очију, и мира не имају дан и ноћ говорећи: свет, свет, свет Господ Бог сведржитељ, који бјеше, и који јест, и који ће доћи.(Lepo pise Koji bese,koji jest i koji ce doci Isus)





A da bi se potvrdio stih 4:11 dovoljno je da ukapiras stih Jovan1:3, 1 Mojsija 1:1,2.

3

παντα δι αυτου εγενετο και χωρις αυτου εγενετο ουδε εν ο γεγονεν


Све је кроз њу постало, и без ње ништа није постало што је постало. (Rec Bozja koja je u stvari Isus)

I na kraju ovi stihovi koje je postavio Faki da ti dokazem da je bog jedan,Duh koji se javlja kako hoce a javio se u tri oblika (Oca Sina,Sv Duha.Amin)


(1KORINCANIMA 12:4-6)
4 Различити су дарови, али је исти Дух. 5(Isti duh)
И различите су службе, али је исти Господ. 6(Ali je jedan Gospod Bog)
И различита су деловања, али је исти Бог ко -
ји на различите начине делује у свима. 7 А(Razlicita su njegova delovanja-pojava koji na razlicite nacine deluje za spas coveka)
Дух се испољава у свакоме за корисну сврху.

Mislim da ces tesko ovo da shvatis!

Otkr 15:3:
3

και αδουσι την ωδην μωυσεως του δουλου του θεου και την ωδην του αρνιου λεγοντες μεγαλα και θαυμαστα τα εργα σου κυριε ο θεος ο παντοκρατωρ δικαιαι και αληθιναι αι οδοι σου ο βασιλευς των εθνων


И пјеваху пјесму Мојсија слуге Божијега, и пјесму јагњетову, говорећи: велика су и дивна дјела твоја, Господе Боже сведржитељу, праведни су и истинити путови твоји, царе светијех. i u ovom stihu se nigde ne pominje Jehova a Jagnje.


Psalam 83:19
nek znaju: ti si komu je ime Jehova,
jedini Višnji nada svom zemljom

u originalnom prevodu s Jevrejskog pise Jahve-Jeh-veh no nikako JEHOVA!


parallel3.gif
Psalam 83:18!u orginalu nema devetnesti stih,otkud on kod tebe?


[TABLE]
[TR]
[TD][TABLE="class: maintext"]
[TR]
[TD="class: top"]Strong's[/TD]
[TD="class: top"]Transliteration[/TD]
[TD="class: top, width: 20%"]Hebrew[/TD]
[TD="class: top, width: 25%"]English[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="class: strongsnt"]3045 [e][/TD]
[TD="class: translit"]wə·yê·ḏə·‘ū,[/TD]
[TD="class: hebrew2"]וְֽיֵדְע֗וּ[/TD]
[TD="class: eng"]may know[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="class: strongsnt"]3588 [e][/TD]
[TD="class: translit"]kî-[/TD]
[TD="class: hebrew2"]כִּֽי־[/TD]
[TD="class: eng"]for[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="class: strongsnt"]859 [e][/TD]
[TD="class: translit"]’at·tāh[/TD]
[TD="class: hebrew2"]אַתָּ֬ה[/TD]
[TD="class: eng"]whose[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="class: strongsnt"]8034 [e][/TD]
[TD="class: translit"]šim·ḵā[/TD]
[TD="class: hebrew2"]שִׁמְךָ֣[/TD]
[TD="class: eng"]name[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="class: strongsnt"]3068 [e][/TD]
[TD="class: translit"]Yah·weh[/TD]
[TD="class: hebrew2"]יְהוָ֣ה[/TD]
[TD="class: eng"]is the LORD( Sto se i prevodi kao Jahve Gospod,Kirios,teos,Logos)[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="class: strongsnt"]905 [e][/TD]
[TD="class: translit"]lə·ḇad·de·ḵā;[/TD]
[TD="class: hebrew2"]לְבַדֶּ֑ךָ[/TD]
[TD="class: eng"]you alone[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="class: strongsnt"]5945 [e][/TD]
[TD="class: translit"]‘el·yō·wn,[/TD]
[TD="class: hebrew2"]עֶ֝לְי֗וֹן[/TD]
[TD="class: eng"]are the Most[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="class: strongsnt"]5921 [e][/TD]
[TD="class: translit"]‘al-[/TD]
[TD="class: hebrew2"]עַל־[/TD]
[TD="class: eng"]over[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="class: strongsnt"]3605 [e][/TD]
[TD="class: translit"]kāl-[/TD]
[TD="class: hebrew2"]כָּל־[/TD]
[TD="class: eng"]all[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="class: strongsnt"]776 [e][/TD]
[TD="class: translit"]hā·’ā·reṣ.[/TD]
[TD="class: hebrew2"]הָאָֽרֶץ׃[/TD]
[TD="class: eng"]the earth



[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
[/TD]
[/TR]
[/TABLE]


18Nek' znaju: ti si komu je ime Jahve, jedini Višnji nada svom zemljom.





Jehova izbačen iz Biblije


Kula stražara tvrdi kako je napravljena svetska zavera da se izbaci Jehovino ime iz Biblije.
O tome da Jehova nije יהוה‎ ću posebno pisati.
Sada bih hteo da postavim jednu sliku iz Kingdom Interlinear Transaltion kao najbolji dokaz umetanja Jehove u Bibliju odnosno Novi zavet.
Za one kojima do sada nije bilo poznato,Jehovini svedoci tvrde kako je Jehova izbačen iz Novog Zaveta i kako su ga oni vratili.


Pogledajmo kako izgleda to "vraćanje".
Rimljanima 10.9-13

[SUP]9[/SUP] Ako, dakle, svojim ustima ispovediš da je Isus Gospod i poveruješ u svom srcu da ga je Bog vaskrsao iz mrtvih, bićeš spasen. [SUP]10[/SUP] Jer srcem se veruje za pravednost, a ustima se ispoveda na spasenje. [SUP]11[/SUP] Pismo, naime, kaže: »Svako, ko veruje u njega, neće se postideti«. [SUP]12[/SUP] Jer nema razlike između Judejina i Grka; jedan isti Gospod je nad svima, bogat za sve koji ga prizivaju, [SUP]13[/SUP] jer: »Svako, ko prizove ime Gospodnje, biće spasen«.

I na starogrčkom:
9.ὅτι ἐὰν ὁμολογήσῃς τὸ ῥῆμα ἐν τῷ στόματι σου ὅτι κύριος Ἰησοῦς καὶ πιστεύσῃς ἐν τῇ καρδίᾳ σου ὅτι ὁ θεὸς αὐτὸν ἤγειρεν ἐκ νεκρῶν, σωθήσῃ·
10. καρδίᾳ γὰρ πιστεύεται εἰς δικαιοσύνην, στόματι δὲ ὁμολογεῖται εἰς σωτηρίαν.
11. λέγει γὰρ ἡ γραφή· πᾶς ὁ πιστεύων ἐπ’ αὐτῷ οὐ καταισχυνθήσεται.
12. οὐ γάρ ἐστιν διαστολὴ Ἱ̓Ἰουδαίου τε καὶ Ἕλληνος, ὁ γὰρ αὐτὸς κύριος πάντων, πλουτῶν εἰς πάντας τοὺς ἐπικαλουμένους αὐτόν·
13. πᾶς γὰρ ὃς ἂν ἐπικαλέσηται τὸ ὄνομα κυρίου σωθήσεται.

Da ne bi bilo zabune ili prebacivanja ,kopirao sam isti tekst koji se nalazi u KIT-u naime Westcott / Hort.Tako da ne može neko da mi prebaci kako to u mom tekstu piše a u nekim "starijim" manuskriptima ne stoji tako.Proverite sve izvorne tekstove!

A evo i kako piše u prevodu Novi svet,odnosno na slici je na engleskom u spoljnoj koloni prevod New World:
9 Јер ако својим устима обзнањујеш ту „реч“ — да је Исус Господ — и ако у свом срцу исказујеш веру да га је Бог подигао из мртвих, бићеш спасен. 10 Јер се срцем исказује вера и тако се постиже праведност, а устима се обзнањује вера и тако се постиже спасење. 11 Јер Писмо каже: „Нико ко верује у њега неће се разочарати.“ 12 Наиме, нема разлике између Јудејца и Грка, јер је над свима исти Господ, који обилно даје од свог богатства свима који га призивају. 13 Јер „свако ко призове Јеховино име биће спасен“.

Pozivam svakog ko ovo pročita neka proveri i dobro razmisli da li je Jehova izbačen ili ubačen u Bibliju.
Kako Kula stražara prevodi κύριος ?
Zašto je prevela :"svako ko prizove Jehovino ime biće spašen" kada u tekstu Apostol Pavle govori o Isusu i što se iz izvornog teksta vidi u oba slučaja ga isto oslovljava?

I još da dodam ,pogledajte dobro u hebrejska izdanja Starog Zaveta i videćete da na hebrejskom nije izbačeno יהוה nego Kula stražara pokušava kod ljudi da stvori sliku kako postoji opšta zavera.To može da prođe kod svih onih koji se ne udube u ovu temu.Zato vas molim da se bolje inforimišete pre nego što poverujete Kuli stražari.

I još kao prilog jedno izanje Kule stražare,brošure:Božansko ime koje će večno postojati


Obratite pažnju na markirane delove.
"...No, odijeljeno od toga, ni jedan stari grčki manuskript koji do danas posjedujemo, od knjige Mateja pa do Otkrivenja, ne sadrži Božje ime u cijelosti. "
Samo prevod Novi svet i to samo tako da se poništi Isusova božanska priroda.
I u mnogim primerima (ne samo ovom)je izmena uvek činjena na štetu Isusa .
Razmislite dobro i tome kakvi su to "hrišćani"koji tako izvrću Sveto Pismo i koju svrhu imaju te izmene.

Izvor poelbuster.






Pozdrav od Gere.

E Gero svaka ti cast,ali ne pomaze ti to on ne shvata da je Biblija jehica "Novi svet" jedina gde pise u novom zavetu umesto Hrista Jehova!

Sto se iz njihovih knjiga i vidi priznanje da u Nzavetu u starim spisima nigde nepise ime Jahveh a tim bolje jehova.

spedy tu sam ja samo mi mrsko da se prepirem s vama neznaboscima koji kvarite pismo.

jehic si ti nego sta samo oni demonstriraju to lazno masonsko ime.A to ime i subotarenje se n ikako ne slazu zato i imas problema u raspravi s Adventistima.Adventiste napadas a jehice branis,cak i ne postiras na temi jehica,a takodje napadas i pravoslavce,katolike sin si ti arijev brate.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
niti ja ikoga napadam, niti branim
zalažem se da ljudi upoznaju Biblijsku istinu
jasno i glasno iznosim Kristov nauk
a to što velikoj večini ljudi ne samo na forumu, nego u svijetu ta istina ne odgovara,
tu sam ja nemočan

upamti da se sinovi neposlušnosti ne pokoravaju Božjem Zakonu
a pogotovo suboti

za prepiranje mi kršćani nemamo vremena, zaista
 
Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
niti ja ikoga napadam, niti branim
zalažem se da ljudi upoznaju Biblijsku istinu
jasno i glasno iznosim Kristov nauk
a to što velikoj večini ljudi ne samo na forumu, nego u svijetu ta istina ne odgovara,
tu sam ja nemočan

upamti da se sinovi neposlušnosti ne pokoravaju Božjem Zakonu
a pogotovo suboti

za prepiranje mi kršćani nemamo vremena, zaista
Ti bratko malo citaj sta ti ljudi pisu s debelim argumentima a ti si jako tanak za ono sto tvrdis.Nemas bre bratko nikakvih argumenata jel ti gero lepo postavio orginalne citate a ti iz neznanja,straha da si puko nisi mu ni jedan kontra stih postavio iz orginalnih starih zapisa.a tvrdis da si ti u pravu daj bratko argumente ako mislis da ti ljudi poveruju.
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
pročitaj moje postove kolega
pa mi reci koji nema debele argumente

i opet govorim da vi ljudi pokazujete da ne želite pokajanje, natrag k poslušnosti Božjem Zakonu
nego
tražite saučesnike da se opravdate i radite po starom
odbacujete na taj načim svjetlost s Neba koju vam šalju Otac i Sin

nisam nikada tvrdio da sam ja u pravu nego naš Spasitelj kojeg mi kršćani slijedimo

braćo i sestre
još malo i subotnji je poćinak. oko 20 40h
i ovim putem želim vam šabat-šalom
da vas blagoslovi Otac naš Nebeski po Kristu našem Spasitelju
Duh Sveti neka vas vodi kroz Sveto Pismo koje čete proučavati
mir s vama
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
Spedy ma nemoj me zekis bre! pa umem ja da citam ,a citam ja sve postove ,evo malop da naucis bibliju.

timotiju 3:16)16 I, kao što je priznato, velika je tajna pobožnosti: Bog se javi u telu, opravda se u Duhu, pokaza se anđelima, propovedi se neznabošcima, verova se na svetu, uznese se u slavi


.


Isaija 7.14 Zato će vam sam Gospod dati znak; eto devojka će zatrudneti i rodiće Sina, i nadenuće Mu ime Emanuilo.


Matv 1.23 Eto, devojka će zatrudneti, i rodiće Sina, i nadenuće Mu ime Emanuilo, koje će reći: S nama Bog.




Jovan 5.18 I zato još više gledahu Jevreji da Ga ubiju što ne samo kvaraše subotu nego i Ocem svojim nazivaše Boga i građaše se jednak Bogu.






Jovan 10.18 I zato još više gledahu Jevreji da Ga ubiju što ne samo kvaraše subotu nego i Ocem svojim nazivaše Boga i građaše se jednak Bogu.


Filipljanima 2.6 Koji, ako je i bio u obličju Božijem, nije se otimao da se uporedi s Bogom;



7 Nego je ponizio sam sebe uzevši obličje sluge, postavši kao i drugi ljudi i na oči nađe se kao čovek.


1 petrova 1.12 Kojima se otkri da ne samim sebi nego nama služahu ovim što vam se sad javi po onima koji vam propovediše jevanđelje poslanim s neba Duhom Svetim, u koje anđeli žele zaviriti.






1 nJovanova 5.6 Ovo je Isus Hristos što dođe vodom i krvlju i Duhom, ne samo vodom nego vodom i krvlju; i Duh je koji svedoči, jer je Duh istina,



7 Jer je troje što svedoči na nebu: Otac, Reč, i Sveti Duh; i ovo je troje jedno.zato se i krstis u ta imena.



8 I troje je što svedoči na zemlji: duh, i voda, i krv; i troje je zajedno.



9 Kad primamo svedočanstvo čovečije, svedočanstvo je Božije veće; jer je ovo svedočanstvo Božije što svedoči za Sina svog.



10 Koji veruje Sina Božijeg ima svedočanstvo u sebi; koji ne veruje Bogu načinio Ga je lažom, jer ne verova svedočanstvu koje svedoči Bog za Sina svog.



11 I ovo je svedočanstvo da nam je Bog dao život večni; i ovaj život večni u Sinu je Njegovom.



12 Ko ima Sina Božijeg ima život; ko nema Sina Božijeg nema život.



13 Ovo pisah vama koji verujete u ime Sina Božijeg, da znate da imate život večni i da verujete u ime Sina Božijeg.


Jovan 15.26 A kad dođe utešitelj, koga ću vam poslati od Oca, Duh istine, koji od Oca izlazi, On će svedočiti za mene.
Jn. 14:26, Dela 1:4, 1 Jn. 5:6
Krstenje u ime (Oca i Sina i Sv Duha) je automacki trojstvo.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Тешко да ће се помирити са тим да други дан није седмична субота. За њега је то исто, само ми не разумемо и морамо да светкујемо суботу. Зато сви фарисеји, по тој логици, имају Печат Божији јер држаше суботу, а сви ми смо са жигом звери.

A M I N.
Kad Adrian to javno priznaje mora da je zaista tako.



Дакле, фарисеји имају Печат, а ми "жиг", по вама адвентистима? Они који су прогонили Христа и убијали прве хришћане су спашени јер су светковали суботу, а сви хришћани кроз све протекле векове који су страдали не одричући се Христа завршавају у Паклу? Толико је једноставно, само суботари то не желе да виде. Радије јудаишу као јеврејске гаталице, кршећи тако апостолски Канон да се не јудаише. Чак и пробирају од Канона шта им одговара и са чим се слаже наука Милера и Вајтове.

А да видимо како главни видовњак и пророк, визионар, који зна и датум када је почео Велики Суд, убацује текст да би изврнуо тако једноставну ствар која се налази у Јеврејима 4. глави:

"Дакле је остављено још
Subotnje почивање народу Божијем.
]Јер који уђе у покој Његов, и он почива од дела својих, као и Бог од својих" ( DAKLE, BOG JE KAO I JEVREJIMA STAROG ZAVETA POSTAVIO ISTI USLOV ZA ULAZAK U POKOJ, A TO JE POŠTOVANJE SUBOTE PO ČETVRTOJ ZAPOVESTI PO PRIMERU BOGA KOJI JE POČINUO U SEDMI DAN - Napomena: SUBOTNJE POČIVANJE - Sabatismos, znači poštovanje Subote po četvrtoj zapovesti )


Шта се овде дешава? Маркетинг менаџер адвентистичке секте тако лепо дода и изврне да човек заборави да му је пре тога рекао истину. Прво истина, онда извртање. Тако све секте функционишу, то је стари добри рецепт. Пре тога стоји лепо:

"Опет одреди један дан, данас, говорећи у Давиду по толиком времену, као што се пре каза: Данас ако глас Његов чујете, не будите дрвенастих срца"
( IZ RAZLOGA ŠTO BOG NIJE UVEO JEVREJE U POKOJ, BOG JE ODREDI JEDAN DRUGI DAN DANAS -
SADAŠNJI TRENUTAK KADA ĆE U NOVOM ZAVETU KONAČNO UVESTI SVOJ NAROD KOJI POŠTUJE SUBOTU U POKOJ BOŽJI I NEBESKO CARSTVO )


Истина плус суботарски "зачин" - ЛАЖ. Не оне који поштују суботу, већ оне који верују у Христа.

3. Јер ми који веровасмо улазимо у покој, (Јеврејима 4)

Толико провидно манипулише и изврће, да не кажем да лаже, да човек који имало жели да види може јасно да закључи о каквој се секташкој пропаганди ради и колико је једноставна ова Милерова јерес.

То је тренутак када човек поверује у Христа, а не када почне да светкује суботу. Јер када човек поверује, онда улази у мир Божији, тј. почива као Бог што почива (одмара душу своју - унутрашњи човек који се обнавља свакодневно, не једном седмично).

Адвентисти почивају једном седмично и тако одмарају (обнављају) ТЕЛО, док хришћани почивају непрестано јер улазе у мир (спокој) јер верују и уздају се у Христа. Обнављају се сваки дан изнутра, не своје тело (спољашњег распадљивог човека). Јер унутрашњи човек је нераспадљив и вечан, зато нам је и речено да прелазимо из смрти у живот, да се рађамо у Духу, тј. да унутрашњи човек постаје - НОВИ ЧОВЕК.

Адвентисти, дакле, само мисле телесно. Зато и саблажњавају свет са вегетаријанском храном (ко је слаб једе зеље).

 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Nije lepo seckati i prikazivati samo pojedine izjave, jer jedino u kontekstu istina je potpuno vidljiva.
Razlika je u ljudskom tumacenju, i u tumacenju celog konteksta i Duha Svetoga koji sam svedoci istinu coveku koji zeli da je primi i razume.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Nije lepo seckati i prikazivati samo pojedine izjave, jer jedino u kontekstu istina je potpuno vidljiva.
Razlika je u ljudskom tumacenju, i u tumacenju celog konteksta i Duha Svetoga koji sam svedoci istinu coveku koji zeli da je primi i razume.

Шта ти радиш? Додајеш, убацујеш и тумачиш. Да можеш и у "Оче наш" би убацио суботу. И шта ту има толико компликовано? Павле каже: пошто суботаре не уведе у покој, Господ говори о ДРУГОМ ДАНУ. Ако је други дан, онда није субота. Или смо сви луди? Као што сам рекао: немој долазити средом, дођи неки други дан који је исто среда. И не видиш да то нема смисла? Сви хришћани 2000 година не схватају, сад ћете ви да нам објасните како смо ми обманути и да сместа треба да јудаишемо (суботаримо).
 
Natrag
Top