Šabat-šalom

Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
braćo i sestre
želim vam ovim putem poželjeti subotnji mir i blagostanje
neka vas blagoslovi JEHOVA Bog naš kroz Isusa Krista našeg Spasitelja
Duh Božji neka bude sa vama u ovo sveto subotnje vrijeme
iako smo svi još uvijek po svijetu rasuti, u vjeri Kristovoj smo ujedinjeni
ovim putem želim vam svim od srca poželjeti šabat-šalom (subotnji mir)



danas če subota, sveto vrijeme početi oko 20 40h
braća i sestre se okupljaju zajedno, čita se pasalam iz Biblije oko 20 20h - 20 25h
nakon toga slijedi molitva, tako da subotu dočekamo kako Bog zapovijeda
(za ljude koji neznaju kako se dočekuje subota prije zalaska)
 
Član
Učlanjen(a)
15.10.2010
Poruka
572
braćo i sestre
želim vam ovim putem poželjeti subotnji mir i blagostanje
neka vas blagoslovi JEHOVA Bog naš kroz Isusa Krista našeg Spasitelja
Duh Božji neka bude sa vama u ovo sveto subotnje vrijeme
iako smo svi još uvijek po svijetu rasuti, u vjeri Kristovoj smo ujedinjeni
ovim putem želim vam svim od srca poželjeti šabat-šalom (subotnji mir)



danas če subota, sveto vrijeme početi oko 20 40h
braća i sestre se okupljaju zajedno, čita se pasalam iz Biblije oko 20 20h - 20 25h
nakon toga slijedi molitva, tako da subotu dočekamo kako Bog zapovijeda
(za ljude koji neznaju kako se dočekuje subota prije zalaska)

Kojoj se braci i sestrama obracas?jevreima ilio adventistima?hriscani su oslobodjeni od subote i oni slave nedelju kao lomljenje hlebova-pricest,vaskrsenje Gospodnje!!

U Petoj Mojsijevoj 5, Mojsije ponavlja deset zapovesti sledećoj generaciji Izraelaca. Ovde, posle zapovesti o držanju Sabata u stihovima 12–14, Mojsije daje objašnjenje zašto je Sabat dat Izraelskoj naciji: "I pamti da si bio rob u zemlji Misirskoj, i Gospod Bog tvoj izvede te rukom krepkom i mišicom podignutom. Zato ti je Gospod Bog tvoj zapovedio da svetkuješ dan od odmora." (Peta Mojsijeva 5:15).

Ako si ti bio rob u egiptu onda se slazem s tobom da trebas slaviti subotu kao i adventisti.

Ja takodje pozdravljam bracu,sestre jevreje,adventiste,tebe takodje jer ja nemam nista protiv subote.Ko hoce da je postuje neka je postuje svak ima svoj izbor ali nemojte poturati subotu hriscanima jer mi nismo obavezni da postujemo subotu a Gospodnji dan Hristov.

Sabat je bio dat Izraelu a ne crkvi. Sabat je još uvek subota a ne Nedelja i to se nikada nije promenilo. Ali Sabat je deo Starozavetnog zakona, a hrišćani su slobodni od toga da služe zakonu (Galatima 4:1-26; Rimljanima 6:14).

Pozdrav.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Apostoli nisu svetkovali nedelju vec Subotu.
U nedelju su obavljali svakodnevne poslove, a lomljenje hlebova - pricest su obavljali svakoga dana.

"A potom se odluči Pavle od Atine i dođe u Korint,
I nađe jednog Jevrejina, po imenu Akilu, rodom iz Ponta, koji beše skoro došao iz Talijanske sa ženom svojom Priskilom (jer beše zapovedio Klaudije da svi Jevreji idu iz Rima), i dođe k njima.
I budući da beše onog istog zanata, osta kod njih i rađaše, jer behu ćilimarskog zanata.
A prepiraše se u zbornicama svake subote, i nadgovaraše Jevreje i Grke" ( Dela apostolska 18. 2 - 4 ).

"I svaki dan behu jednako jednodušno u crkvi, i lomljahu hleb po kućama, i primahu hranu s radošću i u prostoti srca,
Hvaleći Boga, i imajući milost u sviju ljudi. A Gospod svaki dan umnožavaše društvo onih koji se spasavahu"
( dela apostolska 2. 46 - 47 )


Svrha dana od odmora je jasno definisana u cetvrtoj zapovesti, a to je secanje na Bozje delo stvaranja zemlje.
Bog jeste kasnije napomenuo da to bude i znak izlaska Izrailja iz Egipatskog ropstva, ali sustinska namena je opisana u cetvrtoj zapovesti.
Osim toga, izlazak Izrailja iz Egipta, je simbol izlaska svakog coveka iz ropstva greha.

"Сећај се дана од одмора да га светкујеш.
Шест дана ради, и свршуј све послове своје.

А седми је дан одмор Господу Богу твом; тада немој радити ниједан посао, ни ти, ни син твој, ни кћи твоја, ни слуга твој, ни слушкиња твоја, ни живинче твоје, ни странац који је међу вратима твојим.

Јер је за шест дана створио Господ небо и земљу, море и шта је год у њима; а у седми дан почину;
зато је благословио Господ дан од одмора и посветио га" ( 2 mojsijeva 20. 9 - 11 )




 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Apostoli nisu svetkovali nedelju vec Subotu.
U nedelju su obavljali svakodnevne poslove, a lomljenje hlebova - pricest su obavljali svakoga dana.

"A potom se odluči Pavle od Atine i dođe u Korint,
I nađe jednog Jevrejina, po imenu Akilu, rodom iz Ponta, koji beše skoro došao iz Talijanske sa ženom svojom Priskilom (jer beše zapovedio Klaudije da svi Jevreji idu iz Rima), i dođe k njima.
I budući da beše onog istog zanata, osta kod njih i rađaše, jer behu ćilimarskog zanata.
A prepiraše se u zbornicama svake subote, i nadgovaraše Jevreje i Grke" ( Dela apostolska 18. 2 - 4 ).

"I svaki dan behu jednako jednodušno u crkvi, i lomljahu hleb po kućama, i primahu hranu s radošću i u prostoti srca,
Hvaleći Boga, i imajući milost u sviju ljudi. A Gospod svaki dan umnožavaše društvo onih koji se spasavahu"
( dela apostolska 2. 46 - 47 )


Svrha dana od odmora je jasno definisana u cetvrtoj zapovesti, a to je secanje na Bozje delo stvaranja zemlje.
Bog jeste kasnije napomenuo da to bude i znak izlaska Izrailja iz Egipatskog ropstva, ali sustinska namena je opisana u cetvrtoj zapovesti.
Osim toga, izlazak Izrailja iz Egipta, je simbol izlaska svakog coveka iz ropstva greha.

"Сећај се дана од одмора да га светкујеш.
Шест дана ради, и свршуј све послове своје.

А седми је дан одмор Господу Богу твом; тада немој радити ниједан посао, ни ти, ни син твој, ни кћи твоја, ни слуга твој, ни слушкиња твоја, ни живинче твоје, ни странац који је међу вратима твојим.

Јер је за шест дана створио Господ небо и земљу, море и шта је год у њима; а у седми дан почину;
зато је благословио Господ дан од одмора и посветио га" ( 2 mojsijeva 20. 9 - 11 )




Biblijki citat kaza da su rano ujutro u nedelju lomili hlebove,naravno da mogu da lome svakog dana,ali zaboravljas jednu sitnicu!za razliku od vas Apostoli su bili pod zakonom,obrezani mi neznabozci ne!zato Pavle i kaze za neznabosce je dovoljno da se cuvaju udavljenog,kurvarstva itd.postavio sam ti mnogo stihova na temi adventisti itd,necu vise da se bakcem stim ja znam sta sam procitao svojim ocima u bibliji i mnogi me podrzavaju na forumu kao i ja njih.Ne zelim vise da ponavljam jedno te isto jer ti i onako sve stihove ignorises jer ne zelis da iko bude prav osim tebe,cak je i Mrskavac to primetio.Ignorisanje je najbolja odbrana.

Pozdrav od Gere.

 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Gero, sve je to dobro sto si rekao, ali imaj jedno u vidu da je najvaznije ono sto je rekao Gospod Bog Stvoritelj:
Сећај се дана од одмора да га светкујеш.
Шест дана ради, и свршуј све послове своје.

А седми је дан одмор Господу Богу твом; тада немој радити ниједан посао, ни ти, ни син твој, ни кћи твоја, ни слуга твој, ни слушкиња твоја, ни живинче твоје, ни странац који је међу вратима твојим.

Јер је за шест дана створио Господ небо и земљу, море и шта је год у њима; а у седми дан почину; зато је благословио Господ дан од одмора и посветио га" ( 2 mojsijeva 20. 9 - 11 )


 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Biblijki citat kaza da su rano ujutro u nedelju lomili hlebove,naravno da mogu da lome svakog dana,ali zaboravljas jednu sitnicu!za razliku od vas Apostoli su bili pod zakonom,obrezani mi neznabozci ne!zato Pavle i kaze za neznabosce je dovoljno da se cuvaju udavljenog,kurvarstva itd.postavio sam ti mnogo stihova na temi adventisti itd,necu vise da se bakcem stim ja znam sta sam procitao svojim ocima u bibliji i mnogi me podrzavaju na forumu kao i ja njih.Ne zelim vise da ponavljam jedno te isto jer ti i onako sve stihove ignorises jer ne zelis da iko bude prav osim tebe,cak je i Mrskavac to primetio.Ignorisanje je najbolja odbrana.

Pozdrav od Gere.


Nisam ni jedan tekst ignorisa, jer ja te tekstove dobro poznajem, i znam iz konteksta da oni ne poriču druge tekstove koji upućuju na držanje zakona i Subote, jer kada bi tako bilo onda je biblija kontradiktorna.
Ja kažem da si ti te tekstove stavio u kontekst i dao im značenje koji im po prirodi ne pripada, jer ni jedan tekst koji si postavio ne govori protiv držanja zakona i Subote, već ste ti i drugi to tako predstavili, ja sam to više puta objasnio.
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Nisam ni jedan tekst ignorisa, jer ja te tekstove dobro poznajem, i znam iz konteksta da oni ne poriču druge tekstove koji upućuju na držanje zakona i Subote, jer kada bi tako bilo onda je biblija kontradiktorna.
Ja kažem da si ti te tekstove stavio u kontekst i dao im značenje koji im po prirodi ne pripada, jer ni jedan tekst koji si postavio ne govori protiv držanja zakona i Subote, već ste ti i drugi to tako predstavili, ja sam to više puta objasnio.
Dobro neka ti bude ali ja znam najbolje!

Dali si se ikad zapitao dali negde u bibliji Isus izjavljuje da su On,Otac,Sv Duh tri posebne licnosti?mada ti licno tako tvrdis!dok Isus to nikad nije tvrdio,a naprotiv uvek kaze da su On i Otac Jedno,a takodjie da je Otac Duh!?

[h=3]03.4 - Da li hrišćanska vera protivreči Prvoj Božijoj zapovesti?[/h] Jevreji i muslimani se mogu složiti sa dosadašnjim hrišćanskim tumačenjem Deset Božijih zapovesti. Ipak, oni optužuju hrišćane da svojom veroispovešću krše prvu zapovest. "Vi hrišćani ste zapravo nevernici" govore, "zato što kršite prvu i najveću zapovest. Vi hulite na Boga, tvrdeći da postoje tri boga i da je jedan od njih umro na krstu." Jevreji i muslimani optužuju hrišćane za hulu zbog toga što veruju u jedinstvo svetog Trojstva.
Na koji način je Isus odgovorio na takvu optužbu? Isus se svakodnevno suočavao sa ovakvim pitanjima tvrdokornih ljudi. Isus je svoje jedinstvo sa Bogom obrazložio na veoma jasan način: "Ja i Otac smo jedno" (Jovan 10:30). On nikada nije rekao "Ja i Otac smo dvojica," već jedno! Nakon toga je rekao: "Ja sam u Ocu i Otac je u meni." Pre nego što je bio uhapšen, On se molio za svoje sledbenike: "Da budu jedno kao što smo mi jedno" (Jovan 17:22). Ove reči potvrđuju jedinstvo svetog Trojstva. Oblik množine se, ovde, shvata kao jednina. Isus je svedočio o svom savršenom jedinstvu sa Ocem. Ova istina se ne može shvatiti matematičkim putem. "Niko ne može reći: "Isus je Gospod", osim u Svetom Duhu" (1. Korinćanima 12:3). Ovo je večna, duhovna istina. Ako nismo otvoreni za duha Božijeg, nećemo moći da razumemo duhovne istine.
Isus je rekao: "Ko me voli, držaće se moje Reči i moj Otac će ga voleti, i mi ćemo doći k njemu i kod njega se nastaniti" (Jovan 14:23). Isus je obećao svojim sledbenicima da će njegov Sveti Duh prebivati u njima. Istovremeno, On ih je uveravao u savršeno jedinstvo sa nebeskim Ocem, kao i u to da će i oni prebivati u srcima njegovih sledbenika.
Hrišćani ne veruju u tri različita boga, već u jednog Boga koji je sebe objavio kao Oca, Sina i Svetog Duha. Ispovedanjem jedinstva Trojstva, mi ne kršimo prvu zapovest, već je ispunjavamo. Duh Božiji se izlio u naša srca kao rezultat našeg izmirenja sa Bogom kroz smrt Isusa Hrista. Verni Duh nas ohrabruje da Boga nazivamo svojim Ocem i da svetimo njegovo Očinsko ime. Podjednako verujemo u Isusa i volimo ga svim svojim srcem zato što se "Božija ljubav već izlila u naša srca kroz Svetog Duha, koji nam je dat" (Rimljanima 5:5). Moramo shvatiti da je jedinstvo svetog Trojstva skriveno pred svima koji nisu nanovo rođeni Svetim Duhom i koji ne tragaju za ovom veličanstvenom istinom.
Kur'an zapravo ne napada Trojstvo u koje hrišćani veruju. On zapravo napada sektaško trojstvo, koje napadaju i kojem se takođe protive sve hrišćanske crkve. Kur'an se bori protiv trojstva oca, majke i sina (Sura al-Maida 5:116). Kur'an se takođe protivi verovanju da je Bog Isus, sin Marijin (Sura al-Maida 5:17,72) ili samo jedan od trojice (Sura al-Maida 5:73). Zapravo preciznije shvatanje Svetog Trojstva iz Biblije jeste da je Bog uključujuće jedinstvo, večno zajedništvo, Trojstvo Oca koji govori kroz svoju Reč i deluje kroz svog Duha. Mi odbacujemo biološko trojstvo oca, majke i sina, kao i tvrdnju da je Bog Hristos, sin Marije. Mi ispovedamo Boga Oca, Boga Sina i Boga Svetog Duha kao jednog i jedinog Boga.


[h=3]03.6 - Šta Kur'an govori o božastvu Hrista[/h] Ne samo da Petoknjižje, psalmi i proroci svedoče o jedinstvu Boga, Oca, Sina i Svetog Duha, već i Kur'an takođe sadrži stihove koji potvrđuju hrišćansko svedočanstvo. Kada bi svaki musliman čitao Kur'an otvorenog uma, bio bi presvedočen stihovima koji govore o Mariji, devici, koja je rodila Isusa. Isus je bio rođen kao Reč Allaha, bez ikakve ljudske intervencije. Allah je udahnuo svog Duha u devicu Mariju i, na taj način, Isus je bio rođen (Suras al-Anbiya 21:91 i al-Tahrim 66:12).
Sure Ali 'Imran 3:45, an-Nisa' 4:171 i Maryam 19:43 posebno naglašavaju da je Isus utelovljena Reč Allaha i duh od njega. Ove reči predstavljaju islamski eho Evanđelja u skladu sa Jovanovim rečima: "I Reč je postala telo i nastanila se među nama, i mi smo gledali njenu slavu" (Jovan 1:14).
U Surama al-Baqara 2:87, 352 i al-Ma'ida 5:110, čitamo da je Hrist osnažen Svetim Duhom kako bi od blata mogao da napravi obličje ptice i oživi je svojim dahom. On je isceljivao slepe i gubave i mrtve je vraćao u život uz Allahovo dopuštenje. Ovaj sklad na delu između Allaha, Hrista i Svetog Duha je jasno otkriven u Kur'anu. Zbog čega se muslimani bune protiv Boga i njegovog Mesije?
U Suri Maryam 19:21, možemo pročitati: "da ga učinimo znamenjem ljudima i znakom milosti Naše." Uvek je iznenađujuće da Allah u Kur'anu govori za sebe u množini i Hrista naziva Milošću od Milostivoga. Što znači da je On ista materija koja potiče od božanske srži.
Dosta stihova iz Starog zaveta, kao i Kur'ana potvrđuju jedinstvo Trojstva. To je za nas ohrabrenje da se pridružimo anđelima veličajući Boga rečima: "Svet, svet, svet je Gospod nad vojskama; puna je sva zemlja slave Njegove!" (Isaija 6:3). Ponavljanje reči "svet" tri puta ukazuje na to da je Otac svet, Sin je svet i Sveti Duh je svet i oni su jedno u potpunoj svetosti.

Kao sto vidis i kuran potvrdjuje da je Bog jedan Bog je jedan i nedeljiv da se pojavljuje u tri oblika to da ali u tri licnosti ne!jer to bi onda tacno znacilo da postoje tri Boga sto se krsi s prvom zapovescu,s Kur´anom.


Pozdrav od Gere.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Naravno, cela biblija govori o tri fizicki nezavisne licnosti - Bog Otac je jedna, Isus Hristos druga, i Sveti Duh treca.

Ove licnosti se obracaju jedna drugoj, sede jedna pored druge, prostorno fizicki su odvojene - dok je jedna licnost na jednom mestu u jednom trenutku, druga je u istom tom trenutku na drugom mestu, itd..
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Gero, ti si zaista dobar covek i dobar hriscanin, ali cini mi se da to pitanje ne razumes.

Kada je Isus krsten na Jordanu, ko je krsten? Duh Sveti, Bog Otac ili samo Isus?

Kada se Sveti Duh pojavio u vidljivom obliku, da li se u njemu pojavio i Hristos i Bog Otac?

Kad je Hristos umro na Krstu, da li je umro i Bog Otac i Sveti Duh?
Svakako d anije.

Istina je da je Isus rekao "Ja i Otac jedno smo", ali on nije rekao da su jedna te ista osoba, nego jednako misle i slozno deluju.

Ako je tako kako ti kazes, zasto je Isus obecao da ce ucenicima POSLATI SVETOG DUHA, kad je Hristos sedeo pred njima?
Vidis Brate Gero, da Isus govori o Svetom Duho kao posebnoj osobi goga ce im u buducnosti poslati, a ne kao jednom delu Njega.

Kad u Bibliji pise da ce Isus ponovo doci, da li ce s njim doci i Bog Otac ili On sam sa andjelima i slavom svojom?

Sve to dokazuje da su Bog Otac, Hristos i Duh Sveti odvojene licnosti, ali istomisljenici i svatri deluju u istom duho, jedinstveno.
Gero, to su ti biblijski primeri koji tako uce. a ne moji.
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Gero, ti si zaista dobar covek i dobar hriscanin, ali cini mi se da to pitanje ne razumes.

Kada je Isus krsten na Jordanu, ko je krsten? Duh Sveti, Bog Otac ili samo Isus?

Kada se Sveti Duh pojavio u vidljivom obliku, da li se u njemu pojavio i Hristos i Bog Otac?

Kad je Hristos umro na Krstu, da li je umro i Bog Otac i Sveti Duh?
Svakako d anije.

Istina je da je Isus rekao "Ja i Otac jedno smo", ali on nije rekao da su jedna te ista osoba, nego jednako misle i slozno deluju.

Ako je tako kako ti kazes, zasto je Isus obecao da ce ucenicima POSLATI SVETOG DUHA, kad je Hristos sedeo pred njima?
Vidis Brate Gero, da Isus govori o Svetom Duho kao posebnoj osobi goga ce im u buducnosti poslati, a ne kao jednom delu Njega.

Kad u Bibliji pise da ce Isus ponovo doci, da li ce s njim doci i Bog Otac ili On sam sa andjelima i slavom svojom?

Sve to dokazuje da su Bog Otac, Hristos i Duh Sveti odvojene licnosti, ali istomisljenici i svatri deluju u istom duho, jedinstveno.
Gero, to su ti biblijski primeri koji tako uce. a ne moji.

Znas Moram priznati jer ja uvek priznajem kad gresim! ja sam danas poceo razmisljati o tome vrlo ozbiljno!danas sam procitao knjigu Enoha koju su bezboznici sakrili i jako sam iznenadjen povodom trojstva,palih andjela,svetih andjela,hibrida,ko i kako i zasto je sakrio tu knjigu neznam ali sam teg danas shvatio u kojoj sam ja bio zabludi a i ti ces kad je procitas,sto se tice Hrista niukom slucaju nismo u zabludi ali u ostalom!? i zadji na temu knjiga Enoha moja nova tema pa ce mo da diskutujemo o tome.

Pozdrav od Gere.
 
Natrag
Top